"Polska rozbrojona" - artykuł w "Do rzeczy" o dostępie Polaków do broni

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

"Polska rozbrojona" - artykuł w "Do rzeczy" o dostępie Polaków do broni

Post autor: mildot »

Dzisiaj natknąłem się na taką zajawkę artykułu - Polska rozbrojona. Nie kupuję wersji papierowej więc nie wiem jak wygląda całość, ale cieszy mnie, że dyskusja się toczy i coraz częściej widać na portalach internetowych i w gazetach informacje na ten temat.
Strzelam... bo lubię. ;)
kaflon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 12 lipca 2016, 10:10
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Polska robrojona" - artykuł w "Do rzeczy" o dostępie Polaków do broni

Post autor: kaflon »

Autor artykułu, Łukasz Warzecha sam strzela i z tego co wiem popularyzuje strzelectwo (Magdę Ogórek, ekskandydatkę na prezydenta zabrał na strzelnicę na Marymoncie - wyszło to w trakcie programu w TV gdzie telewidz się dopytywał czy Ona to była Ona J). Często też w audycjach w Polskim Radiu i na łamach prasy odnosi się do sytuacji w Polsce jeśli idzie o dostęp do broni. Zatem mimo czasem kontrowersyjnych poglądów Warzecha to nasz człowiek.
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 929
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: "Polska robrojona" - artykuł w "Do rzeczy" o dostępie Polaków do broni

Post autor: Dariusz DC »

Czytałem ( kupiłem specjalnie Do rzeczy ) bardzo dobry artykuł , rzeczowy i rozsądny
DC jeszcze nie 9
kaflon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 12 lipca 2016, 10:10
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Polska robrojona" - artykuł w "Do rzeczy" o dostępie Polaków do broni

Post autor: kaflon »

Ja również kupiłem specjalnie dla tego artykułu J.
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Polska robrojona" - artykuł w "Do rzeczy" o dostępie Polaków do broni

Post autor: mildot »

Też się skusiłem, ale na wersję elektroniczną. Pan Warzecha wygląda na stałego bywalca (albo raczej "czytalca") naszych forów, ewentualnie stron powiązanych z tematem. Bez zaskoczenia stwierdziłem, że idealnie w 100% powtarza argumenty znane nam doskonale jako miłośnikom strzelectwa. Może nawet ma konto na forum? ;)
Nie ma się do czego przyczepić, ani z czym dyskutować jak się jest za. Oby więcej takich artykułów i nie tylko w tej gazecie.
A Panu Warzesze :piwo: i :one:
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
arconi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 29 grudnia 2021, 18:12
Tematy: 6
Lokalizacja: Azja Zachodnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Polska robrojona" - artykuł w "Do rzeczy" o dostępie Polaków do broni

Post autor: arconi »

Wczoraj gazeta prawna stwierdziła, że jesteśmy "uzbrojeni po zęby",
to tak jakby napisać: posiadacze prawa jazdy są zmotoryzowani :)
Nic odkrywczego w tym artykule nie ma, ale warto poświęcić dla niego chwilę czasu ze względu na statystyki,
chociaż te zapewne też nie odzwierciedlają faktycznego stanu, ponieważ 1 osoba może mieć kilka pozwoleń na różne cele.

Link do artykułu.
...na świat patrzył za mnie mannlicher. (W. Broniewski)
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 484
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Polska robrojona" - artykuł w "Do rzeczy" o dostępie Polaków do broni

Post autor: Krolik »

arconi pisze: 15 lutego 2023, 07:36 (...)chociaż te zapewne też nie odzwierciedlają faktycznego stanu, ponieważ 1 osoba może mieć kilka pozwoleń na różne cele.
Moim zdaniem realna liczba OSÓB posiadających pozwolenie to circa 200.000. Praktycznie każdy posiadacz, którego znam ma 2-3 rodzaje kwitów.
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Polska robrojona" - artykuł w "Do rzeczy" o dostępie Polaków do broni

Post autor: Mateusz70 »

Rozbrojeni czy uzbrojeni? Ja bym tego nie rozpatrywał w ten sposób. Po prostu, strzelectwo jako popularny sport nie jest gorszy od innego. Wiadomo, dostęp do broni wymaga kontroli. Strzelectwo jako aktywność sportową należałoby wręcz propagować i dofinansować. U nas jest wręcz marginalizowane i traktowane jakby sama umiejętność celnego strzelania była zagrożeniem.
Ostatnio zmieniony 16 lutego 2023, 19:42 przez Mateusz70, łącznie zmieniany 1 raz.
jarecki13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 24 stycznia 2021, 10:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Polska robrojona" - artykuł w "Do rzeczy" o dostępie Polaków do broni

Post autor: jarecki13 »

Zielonorogi pisze: 16 lutego 2023, 19:14 "Warszawa przekazała już Kijowowi 260 czołgów T-72 różnych modyfikacji.
Powiedział to prezydent RP Andrzej Duda podczas panelu dyskusyjnego „W obronie Europy” w ramach Światowego Forum Ekonomicznego (ang. World Economic Forum, WEF) we wtorek w Davos, donosi korespondent Ukrinform"

https://www.ukrinform.pl/rubric-polytic ... w-t72.html
Pozbyć się starego i kupić nowy , nie ma wyjścia jeśli chcemy aby armia się liczyła , są to duże koszta ,ale jeśli popatrzy się przez pryzmat Ukrainy to 10 mld dolarów wydane na Himarsy jest kroplą w morzu względem zniszczeń jakie Rosja dokonała w tym kraju. Zasada jest prosta lepiej zrobić potężną armię tak aby odstraszyć niż czekać aż ktoś wjedzie z prawej lub z lewej strony , co niejednokrotnie pokazała historia. Szacowane szkody w budownictwie Ukrainy to 140 miliardów dolarów nie wspominając już o kosztach odbudowy tego kraju tak więc niech się co niektórzy w naszym kraju zastanowią co jest lepsze, no chyba ,że jak to się mówi będziemy liczyć na sprzymierzeńców jak przed drugą wojną światową a stało się jak się stało. ''Mądry Polak po szkodzie"- mam nadzieję ,że już nigdy te przysłowie się nie zrealizuje.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Polska robrojona" - artykuł w "Do rzeczy" o dostępie Polaków do broni

Post autor: MarcinKr »

Jakby można mieć pozwolenie z wszystkimi benefitami bez bycia sportowcem, to komunikaty z większości zawodów można by drukować na kartce a4.
W zamian liczba posiadaczy na pewno by wzrosła i ilość osób na strzelnicach również. Ciekawe, który rząd dotrzyma słowa i pójdzie w liberalizację, bo prawie każda partia obiecuje, a potem nic się nie zmienia.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Polska robrojona" - artykuł w "Do rzeczy" o dostępie Polaków do broni

Post autor: Dexter »

Każda partia obiecuje: strzelcom poluzowanie, hoplofobom zacieśnienie, ekoświrom mniej diesli, zmotoryzowanym tańsze paliwo, przedsiębiorcom łatwiejsze zatrudnianie pracownika, pracownikom- jeszcze większą ochronę miejsca pracy, emerytom- siedemnastą emeryturę, młodym- ulgę do 29 roku życia na dochodowy. Kobiecie- ptaka obiecają a mężczyźnie- cycki jeśli tylko to przyniesie im garść głosów bo celem partii jest zdobycie wyborców a nie uczynienie świata czy Polski lepszym miejscem. Zabrać mniej licznym żeby rozdać liczniejszym, bo tak się kupuje głosy :) i TYLKO to się kalkuluje. Co w sumie... jest istotą demokracji.
Awatar użytkownika
stfankot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 18 listopada 2018, 18:19
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Polska robrojona" - artykuł w "Do rzeczy" o dostępie Polaków do broni

Post autor: stfankot »

Oj Marcin, Marcin naprawdę myślisz , że o liberalizacji prawa do posiadania w Polsce decyduje rząd warszawski? w tym momencie wszystkie decyzje podejmuje administracja waszyngtońska
pzdr z krk jrk :516:
"Policzym ich jak ich pobijem"
Husaria on tour 1514-1694
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Polska robrojona" - artykuł w "Do rzeczy" o dostępie Polaków do broni

Post autor: MarcinKr »

To by przynajmniej tańsze części afermarketowe do mojego 2011 zrobili ;)

Gdzieś czytałem artykuł, że takie porównania ilości broni na obywatela w danym kraju nie pokazują całego obrazu nędzy, bo w wielu panstwach czlowiek posiada 2-3 sztuki lub wręcz jedna, a w PL często dużo więcej. Co oznacza, że ilość pozwoleń na mieszkańca jest znacznie niższa niż możnaby sądzić.

@Dexter
Trzeźwy osad, szkoda że to tak właśnie wygląda.

Pozdrowienia z Amsterdamu!
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 484
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Polska robrojona" - artykuł w "Do rzeczy" o dostępie Polaków do broni

Post autor: Krolik »

stfankot pisze: 16 lutego 2023, 22:52 Oj Marcin, Marcin naprawdę myślisz , że o liberalizacji prawa do posiadania w Polsce decyduje rząd warszawski? w tym momencie wszystkie decyzje podejmuje administracja waszyngtońska
A w tej bajce są lochy i smoki?
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 484
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Polska robrojona" - artykuł w "Do rzeczy" o dostępie Polaków do broni

Post autor: Krolik »

MarcinKr pisze: 16 lutego 2023, 23:16 Gdzieś czytałem artykuł, że takie porównania ilości broni na obywatela w danym kraju nie pokazują całego obrazu nędzy, bo w wielu panstwach czlowiek posiada 2-3 sztuki lub wręcz jedna, a w PL często dużo więcej. Co oznacza, że ilość pozwoleń na mieszkańca jest znacznie niższa niż możnaby sądzić.
A nie czytałeś gdzieś może jakichś opracowań na temat tego, co można posiadać w poszczególnych krajach i co jest ujmowane w statystykach?
Porównaj sobie, dla przykładu, Wielką Brytanię z Polską i zastanów się, czy byś się z nimi zamienił. Wszak broni na 100 ludzi mają 2 czy nawet 3 razy więcej niż my.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”