Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Git
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 29 kwietnia 2017, 15:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Git »

Mój kolega oblał egzamin 9 października właśnie na tym pytaniu. Niestety nie czyta tego forum i źle odpowiedział.
Podobno jeden z policjantów na egzaminie mówił, że pytania zostały specjalnie tak ułożone (dodane nowe których nigdzie nie ma) bo egzamin był za łatwy.
Poprawka ma być 28 października.
JacekBur
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 11 września 2020, 17:19
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: JacekBur »

Witam,
U mnie na poprawce już do przodu :) decyzja przyszła, szafa też już przyjechała. Czekam tylko na zaświadczenia uprawniające do zakupu broni.
Na poprawce miałem 10 na 10 i pytania mnie nie zaskoczyły. Chociaż przyznam że parę podchwytliwych miałem (niestety nie pamiętam dokładnie, za duże emocje:)).
Strzelanie bez problemów. Jak ktoś parę razy na strzelnicy był to problemu mieć nie będzie.
Podpowiem jeszcze przyszłym kolekcjonerom żeby się nie bali bocznego zapłonu, "różowy GSG" nad wyraz celny a i tak przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo w trakcie strzelania.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Awatar użytkownika
DaMciO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 97
Rejestracja: 26 sierpnia 2013, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: DaMciO »

Gratulacje :-) Jak będą pierwsze zakupy daj znać trzeba się ustawić na jakieś strzelnicy :502:
kolekcjoner1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 07 sierpnia 2020, 10:22
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: kolekcjoner1 »

"różowy GSG" na wyposażeniu strzelnicy Strzelka jest ponoć niesprawny, nie mogę się go doprosić. Z bocznego zapłonu sprawny jest tylko Grand Power produkcji Słowackiej. Mam pytanie czy było rozbieranie broni ? Jak tak to jakiej ?
Awatar użytkownika
DaMciO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 97
Rejestracja: 26 sierpnia 2013, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: DaMciO »

Z rozbieraniem bywa różnie . W moim przypadku egzaminowani byli traktowani indywidualnie . Każdy dostawał inny zestaw pytań dodatkowych gdy podchodził do broni . Rozkładany był Glock i Ak . Nie widziałem żeby ktoś rozkładał strzelbę a byłem jednym z ostatnich .
Pomian
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2017, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Pomian »

Polecicie jakieś stowarzyszenia kolekcjonerskie w rejonie Rzeszowa?
kolekcjoner1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 07 sierpnia 2020, 10:22
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: kolekcjoner1 »

Ja słyszałem inaczej podobno nie było rozkładania broni a z AK strzelali tylko osoby z dopuszczeniem. Tak było 11.09.2020.
PRESTON
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 01 marca 2016, 20:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: PRESTON »

Pomian pisze: 13 października 2020, 10:21 Polecicie jakieś stowarzyszenia kolekcjonerskie w rejonie Rzeszowa?
Nie musisz szukać na miejscu. Ja jestem 4 lata w Braterstwie i wszystko jest ok. Składka roczna to 10 zł za kolekcjonerskie. Zaświadczenie dostajesz w formie elektronicznej lub papierowej.
.22LR, 9x18, 9x19, .223, .308W, 7.62x39, 12/70, .45ACP.
kolekcjoner1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 07 sierpnia 2020, 10:22
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: kolekcjoner1 »

A jednak muszę potwierdzić na egzaminie strzela się z różowego Firefly tak było wczoraj. Całą resztę broni przywożą policjanci. Jeżeli chodzi o rozbieranie broni to w moim przypadku był to PM-98 w sposób fantomiczny przed samym strzelaniem już na stanowiskach strzeleckich. Niektórzy zdali niektórzy nie, trochę na testach i trochę na strzelaniu i nie ma tu znaczenia że to jest twoja druga próba. Mi poszło dużo lepiej niż na treningach-zdałem :) Napewno miał na to wpływ fakt że to właśnie na Strzelce uczyłem się strzelać.
xvaldi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 29 października 2020, 08:35
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: xvaldi »

Witam.
A możesz przybliżyć kilka szczegółów więcej?
Jak z pytaniami na teście ? Coś poza zakresem z NTS i Patentustrzeleckiego ?
Ciekawi mnie też temat rozbierania broni. Testy mogę ogarnąć przykładami z netu + Ubojka i pochodne. Strzelanie można potrenować na strzelnicach. Ale co z rozbieraniem? Uczyłeś się tego na 'żywo" czy tylko z neta?
Czytając twój post mam rozumieć że na egzaminie fizycznie nie rozbierałeś Glauberyta tylko opisywałeś jak to się robi?
Z góry dzięki za dodatkowe info.
kolekcjoner1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 07 sierpnia 2020, 10:22
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: kolekcjoner1 »

Jedno pytanie pamiętam: Czy broń do celów kolekcjonerskich można użyć do obrony osobistej? A. Tak, jeśli zajdzie taka potrzeba B. Tak, w ramach obrony koniecznej C. Nie. Reszta podobna jak na NTS. Ale ja miałem zestaw 12 więc było ich kilkanaście a swój uważam za prosty. Co do rozbierania broni to nigdy nie rozbierałem żadnej broni, wiedzę czerpałem z internetu. Nie wyobrażam sobie na ciasnym stanowisku strzeleckim rozbierania broni następnie jej składanie i strzelanie, kazał mi opisać co się robi po kolei z opisem części i to w zupełności wystarczy. Chociaż nie sugeruj się mną bo to może zależeć od dnia i od ekipy policjantów. U mnie mieli uwagi co do dyscypliny, wyjmowałem magazynek lewą ręką i chowałem za siebie pokazując mu pustą komorę nabojową a on "pokaż donośnik czy pusty!".
stasek513513
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 01 września 2020, 09:07
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: stasek513513 »

Rozumiem że udzieliłes odpowiedzi B. Tak, w ramach obrony koniecznej jako prawidłowej?
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Mumin_ »

Prawidłowa jest C. Broń do ochrony osobistej się nosi, kolekcjonerskiej nosić nie wolno.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
stasek513513
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 01 września 2020, 09:07
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: stasek513513 »

Tylko pytanie jest o użycie nie o noszenie
stasek513513
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 01 września 2020, 09:07
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: stasek513513 »

kolekcjoner1 pisze: 29 października 2020, 16:44 Jedno pytanie pamiętam: Czy broń do celów kolekcjonerskich można użyć do obrony osobistej? A. Tak, jeśli zajdzie taka potrzeba B. Tak, w ramach obrony koniecznej C. Nie. Reszta podobna jak na NTS. Ale ja miałem zestaw 12 więc było ich kilkanaście a swój uważam za prosty. Co do rozbierania broni to nigdy nie rozbierałem żadnej broni, wiedzę czerpałem z internetu. Nie wyobrażam sobie na ciasnym stanowisku strzeleckim rozbierania broni następnie jej składanie i strzelanie, kazał mi opisać co się robi po kolei z opisem części i to w zupełności wystarczy. Chociaż nie sugeruj się mną bo to może zależeć od dnia i od ekipy policjantów. U mnie mieli uwagi co do dyscypliny, wyjmowałem magazynek lewą ręką i chowałem za siebie pokazując mu pustą komorę nabojową a on "pokaż donośnik czy pusty!".
może niech kolekcjoner sie wypowie co zanzaczyl i co mu zaliczono jako prawdiłowa odpwowiedź?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”