Baikal Record 1 0.308 win - opinie i informacje

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
katigroszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 658
Rejestracja: 05 marca 2008, 17:38
Tematy: 13
Lokalizacja: Kielce, AZS PŚ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Baikal Record 1 0.308 win - opinie i informacje

Post autor: katigroszek »

SW-98 :
Obrazek

Obrazek

A ja jeszcze do SW-98 - mam pytanie do znawców tematu - na dolnym zdjęciu karabin ma po prawej stronie jakąś sterczącą do góry wajchę wkreconą chyba w miejsce w którym zazwyczaj była sruba wzmacniająca osadę, a do tego jest tam jeszcze jakieś pokrętło. ??? Czy ktoś wie co to i do czego służy?
"Piekło to inni." Jean Paul Sartre
Awatar użytkownika
PMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 583
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 23:36
Tematy: 43
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Baikal Record 1 0.308 win - opinie i informacje

Post autor: PMB »

To jest - rączka/uchwyt transportowy a pokrętło służy do montażu/demontażu uchwyty z pozycji transportowej do bojowej i odwrotnie.

Obrazek
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪
Awatar użytkownika
katigroszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 658
Rejestracja: 05 marca 2008, 17:38
Tematy: 13
Lokalizacja: Kielce, AZS PŚ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Baikal Record 1 0.308 win - opinie i informacje

Post autor: katigroszek »

Bardzo dziękuję! Pierwszy raz to widzę.
P.S.
Ruska snajperka z Najtforsem i Harisem :651:
:-D
"Piekło to inni." Jean Paul Sartre
Awatar użytkownika
PMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 583
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 23:36
Tematy: 43
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Baikal Record 1 0.308 win - opinie i informacje

Post autor: PMB »

Odbył się debiut Recorda na 200m i 300m. Montaż wytrzymał :) Amunicja fabryczna GGG 168gr z pociskiem Nosler'a

Na 200m grupa 3-strzałowa minimalnie poniżej Minuty - 0,93 MOA - seria próbna. Tarcza mini 23P - pomniejszona NT-23P - średnica pola "10" 25mm
Obrazek

[ Strzały oceniane były po jednym do oddzielnych tarcz więc nie ma jak mówić o grupie. Gdyby zrobić "sklejanke" tych 5 tarcz to "grupa" już wyszła w rozmiarze 1,19 MOA ]

Na 300m 5-strzałowa grupa oceniana z kolei minimalnie powyżej Minuty - 1,09 MOA
Obrazek


Największym rozczarowaniem okazała się luneta korekcyjna - zarówno własna jak i stanowiskowa organizatora zawodów - z obu niestety nie za bardzo widziałem przestrzeliny - tych w "białym" od biedy można się było "domyśleć" wpatrując sie w tarcze ale generalnie strzelanie odbyło się bardziej według wyliczeń nastaw z kalkulatorów balistycznych, niż z próbami korekcji.
Czy gdybym miał lepszy "podgląd" to udałoby się "podciągnąć" ŚPT grupy na 300m trochę wyżej? Pewnie podjąłbym jakąś próbę - czy byłaby udana?
Może sprawdzę to następnym razem, jak uda się zaopatrzyć w coś odpowiedniego do korekcji na 200-300m.
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪
JAC72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 762
Rejestracja: 11 września 2009, 20:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Baikal Record 1 0.308 win - opinie i informacje

Post autor: JAC72 »

Gratulacje! Z optyką masz oczywiście rację. Nic tak nie wkurza, jak nieostry obraz i brak widoczności przestrzelin, które w zależności od światła i mirażu, raz widzimy, a za chwilę śladu po nich nie ma. Trudno wówczas o jednoznaczną korektę. I co chyba gorsze od wad optyki to nasza głowa, która głupieje, gdy nie możemy dostrzec przestrzelin i zaczynamy sobie wmawiać, że jakąś dostrzegliśmy.
JAC72
Awatar użytkownika
katigroszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 658
Rejestracja: 05 marca 2008, 17:38
Tematy: 13
Lokalizacja: Kielce, AZS PŚ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Baikal Record 1 0.308 win - opinie i informacje

Post autor: katigroszek »

Powyżej 300m to widać przestrzeliny tylko przez optykę bardzo wysokiej jakości (czytaj: bardzo drogą). Jak masz kilkanaście patoli na ten cel to będziesz nawet widział przestrzeliny .308 na 800m. Zeiss lub Svarowski, może Leica. Czasem - jak nie będzie mirażu. 😁
Przez dobrej (czytaj: j.w.) jakości optykę karabinową widać dziurki na 300m, czasem na 600 (w białym). Jak masz kilkanaście patoli na ten cel to to jest sensowniejszy zakup niż optyka obserwacyjna, której jak ci się znudzi to nie będzie Ci się chciało dźwigać. A celownik za takie pieniądze będzie bdb i mechanicznie i optycznie. S&B, March, Nightforce, ... tu jest większy wybór.
Jak zdobędziesz doświadczenie to strzelasz nie widząc przestrzelin i jest dobrze albo bardzo dobrze (300m 600m to jest dość blisko, wbrew pozorom) i możesz mieć "zwyczajny" porządny celownik.
Ale skupienia powinieneś poprawić. Szukaj innych kulek.
"Piekło to inni." Jean Paul Sartre
Awatar użytkownika
PMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 583
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 23:36
Tematy: 43
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Baikal Record 1 0.308 win - opinie i informacje

Post autor: PMB »

JAC72 pisze: 26 marca 2023, 09:49Z optyką masz oczywiście rację. Nic tak nie wkurza, jak nieostry obraz i brak widoczności przestrzelin, które w zależności od światła i mirażu, raz widzimy, a za chwilę śladu po nich nie ma. Trudno wówczas o jednoznaczną korektę. I co chyba gorsze od wad optyki to nasza głowa, która głupieje, gdy nie możemy dostrzec przestrzelin i zaczynamy sobie wmawiać, że jakąś dostrzegliśmy.
Właśnie tu - przy korekcji chyba był największy problem - na lunecie korekcyjnej - brak wizji- i w głowie, nie w amunicji -
katigroszek pisze: 26 marca 2023, 10:44Szukaj innych kulek.

Wydaje mi się że ten Nosler spisał się całkiem nieźle. Brak możliwości wyraźnego sprawdzenia przestrzelin lunetą korekcyjną spotęgował niepewność bowiem z 3 kalkulatorów balistycznych dla tych samych parametrów każdy podawał nieco inne wyliczenia poprawek na bębnach - od 1,78 MOA na 200m Strelok'a, przez 1,89 MOA Hornady do 1,97 MOA Lapua. Ostatecznie na bębnie miałem poprawkę 2 MOA na 200m. Na 300m poprawka na bębnie 5 MOA.

Gdybym widział tą "9" w czarnym okręgu wokół "10" na 300m - a nie widziałem niestety - to starałbym się pozostałe 4 pociski też tam wpakować :) ale zacząłem "szukać" innego PoA i potem w "białym" coś się pojawiło i wszystko poszło niżej ale przynajmniej miałem świadomość że trafiam w tarczę.
Za miesiąc będą zawody "tylko" na 200m - do celownika PS-07 jakoś się przekonałem i na tym etapie nie będę jeszcze szukał innej optyki - spróbuje te 200 m jeszcze raz w takiej konfiguracji broń+optyka w jakiej jest. Znam już nastawy na bębnie PS-07 i wiem gdzie powinno trafiać więc drugie podejście do 200m zakładam że będzie już bez szarpania i niepewności.
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪
Awatar użytkownika
katigroszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 658
Rejestracja: 05 marca 2008, 17:38
Tematy: 13
Lokalizacja: Kielce, AZS PŚ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Baikal Record 1 0.308 win - opinie i informacje

Post autor: katigroszek »

Punkt trafienia na 200 i 300m mało się zmienia w zależności od pogody chyba, że okropnie wieje. Strzelaj mierząc jednakowo - przynajmniej będziesz miał grupę w jednym miejscu na tarczy. Zobaczysz jaka będzie duża i w którym miejscu i będzie z tego nauka na przyszłość.

Ja na każdych zawodach strzelalem nie widząc co na tarczy (czasem na 300m widziałem, jak nie było mirażu, ale zazwyczaj był). Oglądanie przestrzelin zanim się zdobędzie doświadczenie i związane z nim opanowanie powoduje często dramatyczne zwiększenie rozrzutu. Ponadto czlowiek sie od tego "uzależnia" i potem się okazuje prędzej czy później, że jest miraż, nic nie widać i ... nie wiadomo co robić!!! 😱😱😱😱😱
"Piekło to inni." Jean Paul Sartre
Awatar użytkownika
PMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 583
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 23:36
Tematy: 43
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Baikal Record 1 0.308 win - opinie i informacje

Post autor: PMB »

katigroszek pisze: 26 marca 2023, 12:58nie wiadomo co robić!!!
Już teraz będę wiedział co robić - pierwszą lekcje odrobiłem. Potwierdziłem empirycznie jakie poprawki na bębnach muszę nastawić na dystansach 200m i 300m więc teraz już wiem gdzie mierzyć i z jakich nastaw. Kalkulatory pomagały - Lapua była najbliżej ale ostateczna weryfikacja nastąpiła dopiero na strzelnicy, że to powinno być 2 MOA na 200m w moim przypadku. Zakładam, że już obędzie się bez błądzenia po tarczy z PoA.
Strzelając pierwszy raz faktycznie chciałem koniecznie zobaczyć czy nastawiając na bębnie 2 MOA mniej więcej według wyliczeń kalkulatora rzeczywiście na 200m i potem na 300m trafiam w tarczę - stąd było to nerwowe poszukiwanie przestrzelin po pierwszych strzałach na 200 i 300. I frustracja ze nic nie widzę :-?
Mając potwierdzone "w polu" wyliczenia poprawek wertykalnych - i wtedy zgodnie z rekomendacją
katigroszek pisze: 26 marca 2023, 12:58 Strzelaj mierząc jednakowo - przynajmniej będziesz miał grupę w jednym miejscu na tarczy. Zobaczysz jaka będzie duża i w którym miejscu
PoI powinien być odpowiedni, i zostanie tylko kwestia poprawek bocznych już pod dyktando warunków pogodowo-wietrznych.
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪
Awatar użytkownika
syberius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 17 września 2013, 22:55
Tematy: 12
Lokalizacja: Daleka Północ.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Baikal Record 1 0.308 win - opinie i informacje

Post autor: syberius »

No, jak na debiut to nie najgorzej.

Skupienia jakie z dobra amunicja powinien robic ten karabin wachaja sie w przedziale 0,5 MOA do 1,0 MOA na dystansie do tych 800 metrow.
Oczywiscie to przy zalozeniu, ze wiatr jest slaby lub, ze go dobrze czytasz i na dalszych odleglosciach wprowadzasz odpowiednie korekty do celowania.

Moja uwaga jest taka:, nie przejmuj sie na razie tym, ze nie jestes dokladnie w celu z SPT.
Strzelaj w jeden i ten sam punkt, nie myszkuj po tarczy bo na razie nie musisz strzelic wiewiorce w oko.
Takie myszkowanie po tarczy wprowadza kompletny chaos i w konsekwencji tracisz wazne informacje o tej elaboracji.

Grupy strzelaj minimum 5 strzalowe.
3 strzalowe daja za malo informacji i sa zbyt optymistyczne a tym samym niemiarodajne.

Nie ma co sie przejmowac tym, ze nie widzisz przestrzelin na 300m.
W mojej lunecie ja je co prawda widze i moge dociagnac SPT do punktu celowania ale to mialoby duze znaczenie na zawodach.

Jak chcesz sprawic sobie lunete obserwacyjna (dobra i tania) na te 300m, w klimacie swojej broni to polecam radziecka ZRT 457 w oryginale lub najlepiej ze zmodyfikowanym okularem, cos jak tutaj: https://allegrolokalnie.pl/oferta/lunet ... -astrokrak

Moja glowna wskazowka to ---> pracuj nad skupieniem i przy dalszych dystansach na nauce czytania wiatru i wprowadzania odpowiednich korekt.
Umiejetnosc precyzyjnego ustawiania SPT w punkcie celowania zostaw sobie na pozniej.
Prowadz zeszyt w ktorym zapisujesz kazdy strzal z detalami.
Ma byc tam wszystko o naboju, dane pogodowe razem z wynikami, dodatkowo zdjecie lub rysunek tarczy z naniesionymi trafieniami.
Notuj tak zeby pozniej latwo bylo do tego trafic.
To bardzo ulatwi pozniejsze zadania.

A Ty ten karabin masz na pozwolenie mysliwskie czy sportowe?
Awatar użytkownika
PMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 583
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 23:36
Tematy: 43
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Baikal Record 1 0.308 win - opinie i informacje

Post autor: PMB »

ZRT-457M już jest i to zmodyfikowana znacznie ponad to radzieckie "M" z nazwy.
Było najpierw tak : zamieniony tylko rachityczny radziecki statyw na chiński ( i tak za wysoki do strzelania w pozycji leżącej ) - optyka bez zmian
Obrazek

a docelowa modyfikacja zakończyła się tak :
Obrazek

ale o ile astronomicznie powiększenie x76 [ ( ogniskowa 457 : okular 9mm ) x 1,5 soczewka Barlow'a ] daje piękny obraz Księżyca a nawet pierścieni Saturna to na strzelnicy przy mirażu i falowaniu gorącego powietrza afekt jest skromniejszy i trochę mnie rozczarował - liczyłem że będę miał lepszy ogląd tarczy w porównaniu do oryginalnego x60 a tymczasem z przestrzelinami w czarnym są niekiedy problemy. W białym przestrzeliny na 200m widzę nawet w PS-07.

Karabin jest na pozwolenie sportowe ale ze mnie niedzielny sportowiec-amator. Lokalne zawody klubowe są jednocześnie treningiem - nie mam możliwości potrenować - strzelnica na 200m jest dostępna dla mnie właściwie tylko gdy są już zawody. Więc na tym etapie pozostaje przy grupach "zbyt optymistycznych" ale dających dobry humor i zachęcających do planowania kolejnych wypadów na strzelnice na dystanse dalekie od "dalekich" - w tej chwili to co najwyżej 200m.
I jakiś tam "optymistyczny" progres jest - miarodajność niska ale z 1,1 MOA zbliżyłem się do 0,73 MOA - czy to efekt coraz większego obeznawania się z karabinem po każdym strzelaniu, czy wymiany dwójnogu ( Versa-podobny, który jednak nie był tak stabilny jak potrzeba i został zastąpiony Fortmeier'o podobnym, który bardzo dobrze stabilizuje broń i wart jest w mojej ocenie swojej niemałej ceny ) tego w procentach nie określę ale grupy zaczynają się robić ciaśniejsze. Nie przekłada się to na punkty bo ścieśniają mi się nie zawsze tam gdzie chcę ale jak to mówią ważna jest tendencja :)
[ Na zdjęciach tarcz wersja optymistyczna, ta o dokonującym się postępie - a łyżka dziegciu to niestety to że wmawiam sobie że ten piąty strzał, która dziwnym trafem regularnie leci mi Panu Bogu w okno nie jest jeszcze taki ważny :-/ i następnym razem już nie ucieknie - zdarza się że ostatnie strzały serii ocenianych mi "uciekają" - składam to na karb moich błędów, rozluźnienia/zadowolenia że 4 poszły całkiem dobrze i spadku koncentracji. Wtedy ten piąty strzał kończący serię niestety często jest znacznie gorszy od poprzednich. Lufa jest już oczywiście gorąca ale chyba jest zbyt masywna by aż tak ten piąty strzał nie wychodził - tu zawodzi czynnik ludzki czyli strzelec. Nad tym trzeba popracować.


Obrazek

Obrazek
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪
Awatar użytkownika
syberius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 17 września 2013, 22:55
Tematy: 12
Lokalizacja: Daleka Północ.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Baikal Record 1 0.308 win - opinie i informacje

Post autor: syberius »

A jak wyszla Ciebie w kosztach ta modernizacja ZRT?
Zastanawiam sie czy swojej tak nie przerobic bo nadal mam w oryginale.

Ja przy powiekszeniu x40 w celowniku IOR Crusader z 300 metrow widze kazda przestrzeline, czy to w bialym czy w czarnym.
Ale tylko jak nie ma mirazu.
Jak jest mocny miraz to nie ma bata, nawet najlepsza luneta Ci nie pomoze.

Jak bedziesz robil tym karabinem skupienia serii 5 strzalow w przedziale 0,5-1,0 MOA to nalezy w zasadzie uznac, ze wszystko jest w porzadku.
Co do odskokow to bez chronometru o ktorym wszyscy Ci tu pisza nie da sie stwierdzic jednoznacznie po czyjej stronie lezy wina.
Jesli znalbys predkosci kulek w serii, ktora aktualnie strzelasz i okazaloby sie, ze ES masz na poziomie powiedzmy 3-6m/sek to wina odskokow lezy raczej po Twojej stronie, no chyba, ze siatka sobie troche lata w celowniku.
Ale jak ES w serii bedzie 25m/sek, co nie jest wcale taka rzadkoscia w seryjnej amunicji to odskok na te Twoje 200m jest juz z duzym prawdopodobienstwem wina tego, ze pocisk opuscil lufe w zupelnie innym jej ugieciu jak pozostale 4, ktore mialy zblizone predkosci.

Pytalem o rodzaj pozwolenia bo jeszcze jak mieszkalem w Polsce to pare razy bedac na indywidualnym polowaniu strzelilem sobie kontrolna serie na 500 metrow bedac na totalnym wygwizdowie i w szczerym, dlugim na pare kilometrow, zaoranym polu.
Ale z tego co wiem, obecnie mysliwy nie ma mozliwosci zeby w Polsce legalnie strzelic sobie do jakiejs tarczy kontrolna serie bedac na polowaniu w swoim obwodzie.
No ale jak masz sportowe to sprawa jest jasna- bron do uzytku jedynie na strzelnicy.
Awatar użytkownika
PMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 583
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 23:36
Tematy: 43
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Baikal Record 1 0.308 win - opinie i informacje

Post autor: PMB »

Przy modernizacji ZRT same części wyszły za 400 zł - statyw, nasadka kątowa, okular + soczewka Barlow'a ( chciałem też trochę w gwiazdy popatrzeć dlatego dołożyłem soczewkę do zestawu ). Nie można dołożyć okularu o ogniskowej poniżej 6 mm bowiem wtedy nie uda się go zgrać z ogniskową obiektywu ZRT - konieczne będzie spore podtoczenie okularu żeby głębiej wchodził w nosek okularu nasadki kątowej. Więc i na strzelnicy soczewka Barlow'a tyle że na okularze dokłada te swoje 1,5 x powiększenia. Przy rezygnacji z soczewki wychodzi jakieś 330 zł.
Nie chciałem nieodwracalnie modyfikować lunety i najpierw samodzielnie próbowałem dokonać modyfikacji posiłkując się wskazaniami z netu - https://astropolis.pl/topic/69133-prost ... ent-787236 ale nie udało mi się wykonać tej przejściówki do nasadki kątowej i koniec końców musiałem skorzystać z fachowej pomocy w Zakładzie Optycznym, co niestety podrożyło imprezę.
Jeżeli znajdzie Kolega sposób na wykonanie tej przejściówki i nie będzie potrzebna zewnętrzna asysta to koszty zamkną się tylko w częściach zamiennych. A lunetę będzie można przywrócić do pierwotnej, oryginalnej konfiguracji.

W kwestii odskoków to jednak z dużym prawdopodobieństwem moja wina - różnice w prędkości fabrycznej amunicji oczywiście mają znaczenie ale w moim przypadku musiałbym w paczce trafiać na kiepski dokładnie piąty nabój żebym po 4 niezłych strzałach partolił końcowy wynik. I to parę razy. Jest to teoretycznie możliwe ale sądzę że to jednak mój brak doświadczenia i umiejętności odgrywa największą role.
Do tego celownik PS-07 jest bardzo fajną lunetka ale z kropką wielkości 0-00,2 zasłaniającą na 200m cały cel - tj. czarny okrąg pola "9" na tarczy ( więc brakuje punktu odniesienia bowiem celu faktycznie nie widać :shock: ) to raczej moje błędy w złożeniu, pracy na spuście i utrzymywaniu na celu powodują te odskoki na koniec strzelanej serii, kiedy mi się "spieszy" żeby "zwycięsko" dostrzelić ten piąty nabój.

Obrazek
w oknie jest firanka, stąd ten trochę zamazany obraz, który w rzeczywistości jest całkiem niezły - wywietrznik na sąsiednim bloku - odległość 100m.
Z taką fajną siatką o błąd raczej nietrudno :-D
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪
Awatar użytkownika
syberius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 17 września 2013, 22:55
Tematy: 12
Lokalizacja: Daleka Północ.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Baikal Record 1 0.308 win - opinie i informacje

Post autor: syberius »

A to faktycznie moze byc wina za duzej kropki.
Nie wiedzialem, ze ona jest w tym wojskowym celowniku taka gruba.

Z wynikami zazwyczaj jest wlasnie tak, ze w miare strzelania skupienie spada.
Ja tez to zauwazylem na sobie.
Zazyczaj pierwsze serie mam lepsze jak pozniejsze.

W moim IOR na powiekszeniu x40 i tarczy na jednym kilometrze kropka zaslania tak niewiele, ze przy odrobinie cierpliwosci naprowadzam ja na okolice 10 w tarczy pistoletowej.
Obrazek

Podpowiem Ci cos na problem "goracej lufy"
Ja zrobilem sobie bardzo sprawne urzadzenie chlodzace z taniej dmuchawki do grilla:
https://www.amazon.se/Zunate-Grillfl%C3 ... AnSA%3D%3D

Jest ona zasilana duza bateria typu D. Wystarcza na bardzo dlugi czas pracy.
Trzeba tylko dopasowac sobie do niej kawalek wezyka polietylenowego, ktory wejdzie w komore nabojowa.
Chlodzi lufe naprawde wydajnie.

Obrazek Obrazek


Co do przerobki ZRT to musze zobaczyc co to dokladnie za gwint ma ta przejsciowka.
Jesli uda mi sie to wykonac we wlasnym zakresie to faktycznie przerobka bedzie tania.
A jakosc tego zdjeca ksiezyca z ZRT jest naprawde super.
Chetnie dorobilbym sobie do ZRT jakas przejsciowke do zamontowania w nim aparatu fotograficznego.
Awatar użytkownika
katigroszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 658
Rejestracja: 05 marca 2008, 17:38
Tematy: 13
Lokalizacja: Kielce, AZS PŚ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Baikal Record 1 0.308 win - opinie i informacje

Post autor: katigroszek »

Ładnie się bawisz. Zazdroszczę, bo mnie coś właśnie wszelkie chęci opuściły i nawet się zastanawiałem czy by tego nie zacząć sprzedawać... smutne.
Karabin z lufą grubości ponad 20mm powinien trzymać skupienie w serii 10-strz i łaski nie robi. Żadne dmuchawki nie są do tego potrzebne.
Jak Ci kropka zasłania to sobie przygotuj tarcze dostosowane do twojej siatki. Tak robiliśmy dla moich kolegów co mieli grube krzyże - robiliśmy im np cele które miały gruby X - wtedy łatwo było wycentrować nawet najgrubszy krzyż. Z kropką też można pokombinować. Do oceny skupienia nie musisz mieć celu z punktacją.
Strzelasz z .22 lr? To jest bdb trening, bez odrzutu. Jak nie jesteś w stanie strzelić ciasnej grupy z .22 na 50m to z .308 będzie tylko gorzej, a przy innych kalibrach - im silniejszy odrzut tym jeszcze gorzej. Trener kadry (Kijowski) na kursie instruktorów mówił, że reprezentanci w strzelaniach 300m ćwiczą wyłącznie z .22 lr. Różnica jest tylko taka, że centralny zapłon odrzutem "degraduje" pozycję strzelecką, a .22 nie (mowa o strzelaniu z pasa i seriach 40-60 strz).
Spróbuj też postrzelać że zwykłego worka z piaskiem. To daje lepsze rezultaty zazwyczaj niz większość dwojnogow. Dwojnog nie tłumi tak drgań i jeszcze go trzeba odpowiednio umieć "napiąć" przed strzałem, co nie zawsze się udaje w zależności od konstrukcji nóg.
"Piekło to inni." Jean Paul Sartre
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”