STRZELNICA - zasady

Moderator: Marin205

Markus-47
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 17:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

STRZELNICA - zasady

Post autor: Markus-47 »

Mam do Was pytanie.
Do tej pory strzelam wyłącznie na strzelnicach wojskowych i tam bez kierownika strzelania nie ma możliwości sobie postrzelać.
Powiedzcie mi jak jest na strzelnicach cywilnych, prywatnych, komercyjnych itp. Czy rezerwując sobie oś strzelecką, płacąc za korzystanie mogę strzelać, czy również musi być osoba prowadząca strzelanie. Czy na takich strzelnicach są takie osoby ? Podpowiedzcie jak to w praktyce wygląda.
Dzięki
Michał 05-09-1999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 06 grudnia 2015, 12:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZELNICA - zasady

Post autor: Michał 05-09-1999 »

Witam,

Nie mam za dużego doświadczenia co do strzelnic, ponieważ konsekwentnie strzelam na jednej.

Wygląda to tak. Opłacasz oś jako posiadasz własnej broni i amunicji a potem sobie strzelasz. Nie ma żadnego prowadzącego strzelanie. Są tylko instruktorzy którzy albo się kimś zajmują ( bo wykupił indywidualną godzinę instruktorską) albo po prostu są. Dbają o zasady bezpieczeństwa. I tyle.

W razie innych wątpliwości służę pomocą.
Awatar użytkownika
go43
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 791
Rejestracja: 09 października 2007, 10:59
Tematy: 5
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZELNICA - zasady

Post autor: go43 »

Michał 05-09-1999 pisze: Nie ma żadnego prowadzącego strzelanie. Są tylko instruktorzy którzy albo się kimś zajmują ( bo wykupił indywidualną godzinę instruktorską) albo po prostu są.
Na 99,9% instruktor ma uprawnienia prowadzącego strzelanie, btw ktoś powinien też pełnić tą funkcję.
KSSK Gward Kwidzyn
Markus-47
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 17:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZELNICA - zasady

Post autor: Markus-47 »

Dzięki za info.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZELNICA - zasady

Post autor: kapera »

Gdy na strzelnicy nie ma osób z obsługi a jest ona dostępna w taki czy inny sposób zazwyczaj reguluje to regulamin strzelnicy . Druga sprawa to gdy jest nawet tylko dwóch strzelców posiadających dopuszczenie do korzystania z strzelnicy jeden z nich powinien pełnić funkcję prowadzącego strzelanie .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Dust
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 20 września 2019, 15:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZELNICA - zasady

Post autor: Dust »

U mnie na strzelnicy wygląda to w taki sposób, że jeśli strzelam sam na osi to nie muszę mieć żadnych papierów prowadzącego strzelanie. Natomiast jeśli strzela kilku zawodników na jednej osi to jeden musi mieć takie papiery.
Pozdrawiam
OSSK WANAD Olsztyn
Awatar użytkownika
oryks
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1912
Rejestracja: 23 czerwca 2006, 12:10
Tematy: 19
Lokalizacja: Osielsko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STRZELNICA - zasady

Post autor: oryks »

Dla uściślenia to musi pełnić funkcję prowadzącego strzelanie. Posiadanie papierów przez kogokolwiek to za mało, natomiast są one potrzebne do pełnienia tej funkcji. Przez pewien czas na jednej ze znanych mi strzelnic była na osi dodatkowa książka prowadzącego strzelanie. Zwyczaj upadł i tak jak wszędzie funkcja prowadzącego jest raczej dynamicznie wyznaczana. Po prostu ludzie dogadują się co robią.
KUJAWSKO-POMORSKA GRUPA STRZELECKA
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mapa Strzelnic w Polsce”