Propozycja Ustawy o Broni i Amunicji wg ROMB i Turczyna

Moderator: Moderatorzy CP

MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja Ustawy o Broni i Amunicji wg ROMB i Turczyna

Post autor: MaciekSz »

Dyskusja dyskusją, ale przestancie fantazjowac - wyrobienie OKB nie oznacza zadnej rejestracji broni z kat. D.
Maciek
.62 i .69
musaszi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 01 kwietnia 2013, 12:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Tarnow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja Ustawy o Broni i Amunicji wg ROMB i Turczyna

Post autor: musaszi »

Sebastianie proszę oświeć mnie.Gdyby ta ustawa przeszła to co zmieniło by się w mojej sytuacji? Dzisiaj mam EKB i bawię się bez problemu teraz musiałbym robić OKB -nowe koszty stałe co 5 lat i mógłbym stracić swoje zabawki.Przymierzam się do kupna Sharpsa 45-90 muszę zrobić papiery, już zrobiłem w tym kierunku pierwsze kroki.Wg propozycji będę mógł go kupić bez ceregieli,ale chcę z niego strzelać to wystarczy mnie OKB czy pełna wersja.Nie jestem prawnikiem i nic z tego nie rozumiem {znam się na innych sprawach wszystkiego człowiek umie nie może} Więc proszę wytłumacz mnie to łopatologicznie.Co mnie będzie wolno a co nie i ile mnie to dodatkowo będzie kosztowało.
Tilgh.54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 536
Rejestracja: 22 października 2007, 08:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja Ustawy o Broni i Amunicji wg ROMB i Turczyna

Post autor: Tilgh.54 »

musaszi pisze:.Przymierzam się do kupna Sharpsa 45-90 muszę zrobić papiery, już zrobiłem w tym kierunku pierwsze kroki.Wg propozycji będę mógł go kupić bez ceregieli,ale chcę z niego strzelać to wystarczy mnie OKB czy pełna wersja..
Pełna wersja
Ci co przekuli swe miecze na lemiesze orzą dla tych którzy tego nie zrobili
Delwin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 769
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 17:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja Ustawy o Broni i Amunicji wg ROMB i Turczyna

Post autor: Delwin »

Dzisiaj mam EKB i bawię się bez problemu teraz musiałbym robić OKB -nowe koszty stałe co 5 lat i mógłbym stracić swoje zabawki.
OKB i pozwolenie podstawowe jest tak jak teraz normalne pozwolenie- bezterminowe. Tylko rozszerzone - tj. noszenie broni załadowanej będzie "odnawiane" co 5 lat.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7512
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja Ustawy o Broni i Amunicji wg ROMB i Turczyna

Post autor: LARPAK »

Delwin pisze:
Dzisiaj mam EKB i bawię się bez problemu teraz musiałbym robić OKB -nowe koszty stałe co 5 lat i mógłbym stracić swoje zabawki.
OKB i pozwolenie podstawowe jest tak jak teraz normalne pozwolenie- bezterminowe. Tylko rozszerzone - tj. noszenie broni załadowanej będzie "odnawiane" co 5 lat.
Czyli ROMB można jasno powiedzieć w tym momencie grzebie własny wielki sukces jakim jest noszenie broni do celów sportowych bo aby nosić trzeba będzie się badać co pięć lat.
Przecież ten sukces osiągnięty w nowym rozporządzeniu był tylko odczepnym, ochłapem bo za ten sukces wprowadziliśmy sobie szafy S1, magazyn broni - rzecz dla wielu praktycznie nieosiągalna itd.

Niech z tym noszeniem broni poprawią również kwestie obrony koniecznej bo jak na razie to w dobrym kierunku nie idzie...
RnR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 12:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja Ustawy o Broni i Amunicji wg ROMB i Turczyna

Post autor: RnR »

MaciekSz pisze:Dyskusja dyskusją, ale przestancie fantazjowac - wyrobienie OKB nie oznacza zadnej rejestracji broni z kat. D.
Zgodnie z tym projektem powstanie centralny rejestr broni i posiadaczy w którym będzie każda jedna sztuka i adres pod którym można ją znaleźć i osoby którą trzeba o nią pytać. (CEBiP) Jeśli to nie rejestracja to co? Gdzie jest napisane, że te przepisy nie dotyczą CP?
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Propozycja Ustawy o Broni i Amunicji wg ROMB i Turczyna

Post autor: Sebastian »

LARPAK pisze:Czyli ROMB można jasno powiedzieć w tym momencie grzebie własny wielki sukces jakim jest noszenie broni do celów sportowych bo aby nosić trzeba będzie się badać co pięć lat
Nie uwazasz ze to temat na WBP ?
musaszi pisze:Przymierzam się do kupna Sharpsa 45-90 muszę zrobić papiery, już zrobiłem w tym kierunku pierwsze kroki.Wg propozycji będę mógł go kupić bez ceregieli,ale chcę z niego strzelać to wystarczy mnie OKB czy pełna wersja.Nie jestem prawnikiem i nic z tego nie rozumiem
Co za kretynskie tlumaczenie? Wiec jakim cudem chcesz zdac egzamin ? Posiadanie broni powinno obligowac posiadacza do znajomosci i rozumienia prawa ! Widocznie bron nie jest dla Ciebie.
Nawet nie chce mi sie dyskutowac z takimi argumentami.
"Mam jedna noge i paraliz, czy moge startowac w gimnastyce artystycznej?" Ludzie nie osmieszajcie sie.
RnR pisze:Jeśli to nie rejestracja to co? Gdzie jest napisane, że te przepisy nie dotyczą CP?
Akurat nie dotyczy to broni z kategori D.Ale sama idea jest bardzo dobra! Odsialoby to wszelkiej masci milosnikow partyzantki z rewolwerem po ulicach, strzelaniu po lasach i "niepelnosprawnych nie rozumiejacych prawa".
RnR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 12:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja Ustawy o Broni i Amunicji wg ROMB i Turczyna

Post autor: RnR »

Sebastian pisze:
RnR pisze:Jeśli to nie rejestracja to co? Gdzie jest napisane, że te przepisy nie dotyczą CP?
Akurat nie dotyczy to broni z kategori D.Ale sama idea jest bardzo dobra! Odsialoby to wszelkiej masci milosnikow partyzantki z rewolwerem po ulicach, strzelaniu po lasach i "niepelnosprawnych nie rozumiejacych prawa".
Rzeczywiscie chyba sa powylaczane Kat D ale nie do konca - jest np. zapis:
3. W CEBiP rejestruje się:
...
2) transakcje kupna i zbycia broni.
4. Rejestr CEBiP zawiera:
...
2) numer ewidencyjny PESEL albo numer REGON posiadacza broni;
W obu tych punktach *brakuje* dopisku "wymagajacej uzyskanie pozwolenia" ktory widzimy w zapise:
4. Zbycie broni wymagającej uzyskania pozwolenia musi zostać zgłoszone do odnotowania w CEBiP przez obie strony transakcji w terminie 7 dni roboczych od dnia zawarcia umowy.
Co do dalszego komentarza to czytales ten link ktory wyslalem? Rejestracja broni byla pierwszym i kto wie czy nie koniecznym krokiem do pozniejszego holocaustu zydow, tym co pozwolilo Niemcom w Polsce, Belgii i innych krajach trafic bezposrednio do wiekszosci posiadajaczy broni i robic z nimi co sie im zywnie podobalo - naprawde warto sie zastanowic czemu patrzysz na kogos kto nie chce powtarzac bledow przeszlosci jako na "milosnika partyzantki z rewolwerem na ulicy strzelajacego po lasach" lub moze "niepelnosprawnego nie rozumiejacego prawa" - byc moze to Twoj punkt widzenia jest nader optymistyczny i ignorujacy miliony ofiar zeszlego stulecia?
As this century has shown, terrorist governments have the capacity to commit genocide against millions of people, provided that the people are unarmed. Schemes to confiscate firearms kept by peaceable citizens have historically been associated with some of the world's most insidious tyrannies. Given this reality, it is not surprising that law-abiding gun owners oppose being objects of registration.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Propozycja Ustawy o Broni i Amunicji wg ROMB i Turczyna

Post autor: Sebastian »

Usunalem post dla dobra piszacego.

MarekP
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja Ustawy o Broni i Amunicji wg ROMB i Turczyna

Post autor: ben_sage »

Sebastian pisze:Wiec jakim cudem chcesz zdac egzamin ? Posiadanie broni powinno obligowac posiadacza do znajomosci i rozumienia prawa ! Widocznie bron nie jest dla Ciebie.
Ludzie nie osmieszajcie sie.
Rzygać się chce a ty mówisz że ludzie się ośmieszają. Może nie każdy ma tyle czasu co ty kolego by to studiować. Ludzie chcą prostych i jasnych zasad można je znać ale czy trzeba je rozumieć? nie rozumiem wielu rzeczy ty pewnie wszystko rozumiesz. Straszna pycha cię zjada kolego. Są też ludzie który chcą od czasu do czasu strzelać a nie że trzeba być wielkim pasjonatem i znać wszystko od a do z ja się nie dziwię w Polsce trzeba naprawdę wiele pracować a niektórych praca pochłania większość życia bo mają na utrzymaniu rodziny w tym często żony wychowujące dzieci ty siedzisz na tym forum wiele godzin i masz czas na takie dyskusje jak mało kto.
Dla mnie kolega nie przejawia żadnego poziomu agresji uważam że broń jest dla takich ludzi, ludzi normalnych pracujących i mających obowiązki też inne...
Nie żebym cię rozliczał z tego co robisz ale sam się o to prosisz mówiąc dla kogo jest broń itd.

Gwarantuje ci że większości kierowcom jak zadasz jakieś pytanie to nie będą pamiętać wszystkiego , mimo to nie rozjeżdżają ludzi na każdym kroku biorąc pod uwagę ilość aut.
Sebastian pisze: Zwolennikom tez wolnosciowych,sarmackich itp. teorii "wielkiego skoku" proponuje zejsc na ziemie i rozejrzec sie dookola.
Dlaczego wolnościowcom proponujesz co mają robić ? a ty kim w takim razie jesteś ?
Osobiście nic do ciebie nie mam ale czemu narzucasz swoją wole?
RnR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 12:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja Ustawy o Broni i Amunicji wg ROMB i Turczyna

Post autor: RnR »

Sebastian pisze: Po pierwsze - co mnie obchodzi holocaust zydow ?
Po drugie - jak juz zamierzasz stosowac argumenty emocjonalne to wbij sobie do lba ze holocaust zydow umozliwila pewna mala firma z USA ktora pod koniec lat 30-tych zaprojektowala,wykonala i wdrozyla system ewidencji ludnosci pozwalajacy na analize powiazan rodzinnych i narodowosciowych stosowany na terenach podbitych przez III Rzesze. Znana teraz jako IBM. Bez tego nie daliby rady ogarnac w krotkim czasie takiej ilosci danych.
Po pierwsze to przemysl sobie to pierwsze zdanie bo slabo ono wyszlo moim zdaniem.
Co do drugiego to wez pod uwage wiec, ze firma ta nic by nie umozliwila gdyby nie przepisy ktore wprowadzaly ten system a pozniej ludzie ktorzy go wykorzystali. Gdyby nie ta firma to system wykonala by inna w koncu co bylo zlego w tym systemie? On tylko porzadkowal sprawy i byc moze "odsiewal wszelkiej masci milosnikow partyzantki z rewolwerem po ulicach, strzelaniu po lasach i "niepelnosprawnych nie rozumiejacych prawa""...
Wlasnie na tym polega problem z takimi systemami i bazami i z figurowaniem w nich... Jako wolnosciowiec w pelni szanuje Twoja chec zapisania sie w takiej bazie i jednoczesnie oczekuje, ze Ty bedziesz szanowal moje watpliwosci i niechec gdyz poparte sa dosc merytorycznymi argumentami (a Policja powinna *zawsze* zakladac, ze ktos ma bron wiec ta baza jest jej *na nic* - chyba, ze chca popelniac kosztowne i bolesne pomylki przy interwencjach..,).
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Propozycja Ustawy o Broni i Amunicji wg ROMB i Turczyna

Post autor: Sebastian »

ben_sage pisze: Rzygać się chce a ty mówisz że ludzie się ośmieszają. Może nie każdy ma tyle czasu co ty kolego by to studiować.
Zapewniam Cie ze nie trzeba studiowac aby zapoznac sie z UoBiA. Wystarczy dluzsze posiedzenie w toalecie.
ben_sage pisze: Ludzie chcą prostych i jasnych zasad można je znać ale czy trzeba je rozumieć? nie rozumiem wielu rzeczy ty pewnie wszystko rozumiesz.
Trybun ludowy czy mania wielkosci? Moze zacznij pisac czego chcesz Ty, a nie zbiorowosc.
ben_sage pisze: Są też ludzie który chcą od czasu do czasu strzelać a nie że trzeba być wielkim pasjonatem i znać wszystko od a do z
Sa jednak pewne dziedziny gdzie wypada zapoznac sie z PODSTAWAMI zwlaszcza jezeli zamierza sie na ten temat dyskutowac publicznie.
ben_sage pisze: ja się nie dziwię w Polsce trzeba naprawdę wiele pracować a niektórych praca pochłania większość życia bo mają na utrzymaniu rodziny w tym często żony wychowujące dzieci ty siedzisz na tym forum wiele godzin i masz czas na takie dyskusje jak mało kto.
Wszystko to dzieki zyczliwemu filantropowi G. Sorosowi ktory sponsoruje mi rowniez coroczne wakacje na oceanie spokojnym.
Trzeba bylo sie uczyc, zalapalbys sie.
ben_sage pisze: uważam że broń jest dla takich ludzi, ludzi normalnych pracujących i mających obowiązki też inne...
Nie żebym cię rozliczał z tego co robisz ale sam się o to prosisz mówiąc dla kogo jest broń itd.
Skoro masz prawo uwazac, to dlaczego mi odmawiasz tego prawa ?
A ja uwazam ze bron powinna byc dla tych ktorzy poza chciejstwem sa w stanie zrobic cokolwiek wiecej. Np. poczytac na kiblu.
ben_sage pisze: Gwarantuje ci że większości kierowcom jak zadasz jakieś pytanie to nie będą pamiętać wszystkiego , mimo to nie rozjeżdżają ludzi na każdym kroku biorąc pod uwagę ilość aut.
Uwazam ze wiekszosc kierowcow to du** wolowe ktore nie umieja jezdzic.
ben_sage pisze: Dlaczego wolnościowcom proponujesz co mają robić ? a ty kim w takim razie jesteś ?
Osobiście nic do ciebie nie mam ale czemu narzucasz swoją wole?
Rycerzem Jedi ,mam nadprzyrodzone umiejetnosci. Teraz wlasnie odczytuje twoj numer karty kredytowej i skanuje umysl w poszukiwaniu pinu. Za chwile zmusze Cie do wykonania przelewu na moje konto.
I nie podskakuj bo zmusze Cie do takich rzeczy ze jutro bedziesz wstydzil sie spojrzec sasiadom w oczy.


RnR pisze:Wlasnie na tym polega problem z takimi systemami i bazami i z figurowaniem w nich... Jako wolnosciowiec w pelni szanuje Twoja chec zapisania sie w takiej bazie i jednoczesnie oczekuje, ze Ty bedziesz szanowal moje watpliwosci i niechec
Jako realista wolalbym w ew. konspiracji pracowac z innymi realistami niz z wolnosciowcami ktorzy poza swietlanymi ideami nie maja kontaktu z rzeczywistoscia.
t101
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 502
Rejestracja: 14 czerwca 2004, 14:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja Ustawy o Broni i Amunicji wg ROMB i Turczyna

Post autor: t101 »

Sebastian, karmisz ego na potęgę.
Wolnościowiec nie musi być oderwany od rzeczywistości, są na to konkretne przykłady w przyrodzie.
Jeżeli tego nie dostrzegasz to znaczy że Ty jesteś oderwany od rzeczywistości.
Jeżeli chodzi o ROMB, to na chwilkę zmieniłem zdanie na negatywne wobec ROMB, ale już wróciłem na tory i ponownie ich popieram po dokładniejszej lekturze projektu.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja Ustawy o Broni i Amunicji wg ROMB i Turczyna

Post autor: ben_sage »

1.Powiedz to AT żeby tyle tam nie siedział to może wyglądało by to lepiej i nie było by tu żadnej dyskusji zbędnej.
2.Prostych i jasnych zasad które by nie budowały takich tematów jak ten w którym jesteś bardzo aktywny.
3.Nawet ślepej kurze trafi się ziarno, w tym szeregu nie spójności można znaleźć coś normalnego.
4.Ja naprawdę nie narzekam serio widać czas nie sprzyja filantropii zwłaszcza tobie widać to w tym wątku i w twojej tonacji, więc komo chcesz oszukać ? chyba że to twoja domena na taki styl bycia.
5.Ludziom którzy chcą ingerować w życie innych trzeba odbierać wszelkie prawa z automatu.
6- nie skomentuje bo zdanie już i tak masz wyrobione i jesteś superstar.
7.O tym właśnie napisałem.

T101 następny przyszedł frustrat który miał skasowane ponad 50% postów w innym wątku na WBP. Który chce z szabelką bić Ruskich i jest na to gotowy swoim arsenałem. ;laughing: Szkoda że usunęli ci posta bo nadawałby się do czarnej komedii.
RnR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 12:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja Ustawy o Broni i Amunicji wg ROMB i Turczyna

Post autor: RnR »

Popierasz stworzenie centralnej bazy dokladnie takiej (albo i gorszej) jak te ktore w przeszlosci byly uzywana do tego o czym mowimy i ktore sam wskazales jako zrodlo problemu i twiedzisz, ze niechec do tworzenia takich baz i figurowania w nich jest jakims oderwaniem od rzeczywistosci? Te wydarzenia ktore pochlonely miliony ofiar to sobie wymyslilismy? Mamy wierzyc, ze to sie nie powtorzy bo mamy inne czasy? Oczywiscie mozna tak myslec ale mysle, ze trudno z takiej pozycji zarzacac innym oderwanie od rzeczywistosci.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”