WPA Szczecin

Moderator: Moderatorzy WBP

Heniek75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 154
Rejestracja: 18 marca 2015, 07:19
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

WPA Szczecin

Post autor: Heniek75 »

Panowie szukałem na forum ale nic nie znalazłem wiec proszę o wyrozumiałość, a chodzi mi o WPA Szczecin.
Czy ktoś z kolegów miał do czynienia z tym WPA jak rozpatrują wnioski o pozwolenie na bron do celów sportowych?
Będę składał na dniach wniosek i zastanawiam sie jak bardzo i czego się czepiają.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Niski poziom wiedzy fachowej, ale aspiracje duże i brak reakcji na uwagi o złym interpretowaniu prawa.
Heniek75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 154
Rejestracja: 18 marca 2015, 07:19
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Heniek75 »

dzięki 9x19 nie brzmi to zbyt optymistycznie.
patrycjusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 25 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: patrycjusz »

Z WPA Szczecin wcale nie jest tak źle. Decyzję o wydaniu pozwolenia otrzymałem po 24 dniach.
Wnioskowałem o 5 szt. broni do celów sportowych. Do podania dołączyłem (ponad to co przewiduje ustawa) 5 komunikatów z zawodów i rachunek ze szkolenia strzeleckiego. Ze strony WPA nie napotkałem żadnych problemów.

Heniek75, myślę, że jeśli wnioskowana ilość w twoim podaniu nie jest wygórowana, to nie będą się o nic czepiać. Mnie powiedziano, że 5 sztuk to rozsądna ilość na początek.
Tylko nie zapomnij dołączyć "inne dokumenty wskazujące na istnienie ważnej przyczyny, uzasadniającej wydanie pozwolenia na broń" (punkt 6 w sekcji załączniki na tej stronie: WPA Szczecin - pozwolenia na broń). W przypadku broni do celów sportowych są to komunikaty z zawodów, wszelkie potwierdzenia szkoleń (np. rachunki) oraz treningów (wyciąg z książki rejestru pobytu na strzelnicy).
Wodnik49
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 128
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, 11:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

WPA Szczecin

Post autor: Wodnik49 »

25 dni oczekiwania w WPA Szczecin? Super, oby tak dalej.
W 2013 czekałem 3 miesiące na decyzję i 3 tygodnie na promesy.
Trochę protestowałem. Poskarżenie się do Wydziału Kontroli KW dodaje trochę przyśpieszenia a przynajmniej odnajdują się dokumenty. Po dwóch tygodniach oczekiwania na promesy dowiedziałem się, że w ogóle nie mają mojego wniosku. Odnalazł się w ciągu 5 min. po telefonie do wyżej wspomnianego wydziału. Powiadomił mnie o tym pan naczelnik informując jednocześnie, że faktycznie długo czekam ale jest to wina obywateli, którzy nie płacą podatków i policja nie ma pieniążków na znaczki.

Powodzenia,
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

patrycjusz pisze:Z WPA Szczecin wcale nie jest tak źle. ....
A zaświadczenie o zameldowaniu zaniosłeś? :103:
patrycjusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 25 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: patrycjusz »

Tak, zaświadczenie o zameldowaniu też dołączyłem do wniosku.
Musiałbym to zrobić tak czy siak, bo na nowym dowodzie nie mam adresu. Całe szczęście urząd miasta wydał mi takie zaświadczenie gdy meldowałem się w Szczecinie i nie musiałem ponownie tam chodzić.
Heniek75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 154
Rejestracja: 18 marca 2015, 07:19
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Heniek75 »

Dzieki "patrycjusz" bede skladal o 10 sportowej i 10 kolekcjonerskiej. starty mam gorzej z wyciągami ze strzelnic bo wiekszosc bede mial z Zks Warszawa i troche z Koszalina ale zakładam ze nie będzie to dla WPA problemem ze strzelam tez w wawie.
Ostatnio zmieniony 07 lipca 2015, 09:14 przez Heniek75, łącznie zmieniany 1 raz.
patrycjusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 25 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: patrycjusz »

Myślę, że wyciągi z książek mogą być z każdej strzelnicy z kraju. Jeśli masz dużo startów, to nie przejmowałbym się zbytnio tymi wyciągami. Na przesłuchaniu i tak będziesz rozmawiał o treningach (gdzie, ile średnio w miesiącu itp.).
gaston17
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 213
Rejestracja: 29 listopada 2008, 15:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gaston17 »

Wniosek na 10 sportowej nie przejdzie.Jak masz dużo czasu to dostaniesz, ale za jakieś trzy cztery miesiące?
marcusling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 11 kwietnia 2016, 14:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: marcusling »

Jeśli mogę prosić o radę. Ostatniego dnia marca złożyłem w WPA Szczecin wniosek o 5 sztuk sportowej z podziałem ( 2cz, 2bz i 1gl) i 5 sztuk sportowej kolekcjonerskiej ponieważ jestem również członkiem stowarzyszenia kolekcjonerskiego.
Dziś otrzymałem pismo od WPA Szczecin z prośbą stawienia się w celu przesłuchania w sprawie i dostarczenia komunikatów z zawodów strzeleckich w celu dokonania analizy przez WPA mojego żądania.
Ilości o które wnioskowałem spełniając wszystkie ustawowe warunki są minimalne ale jednak.
Pytanie:
1. ignorować pismo i ani nie przyjść na spotkanie ani nie odpowiadać pisemnie
2. tylko odpisać, że jest to bezprawne
3. przyjść na rozmowę i dostarczyć komunikaty
Dziękuje za odpowiedź.
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: lto »

WPA ma prawo żądać komunikatów i w ogóle zbierać różne informacje i dowody na etapie postępowania. Daj im to co masz, ewentualnie dostrzelaj, jeśli będzie taka potrzeba.
marcusling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 11 kwietnia 2016, 14:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: marcusling »

Według ustawy o broni i amunicji nie ma. Jak spełniam warunki ma wydać pozwolenie. A nie targować się z petentem o liczbę może 5 może 4 może 3 itd.
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: lto »

Po co pytasz, skoro wiesz lepiej?

UOBIA to nie wszystko, są jeszcze wyroki sądów administracyjnych, które również stanowią prawo.
W odniesieniu do określenia liczby egzemplarzy broni konkretnego rodzaju, należy zastosować wykładnię celowościową przepisów ustawy o broni i amunicji, w oparciu o stan faktyczny ustalony na podstawie materiału dowodowego, zebranego stosownie do przepisów kodeksu postępowania administracyjnego. Pomiędzy formą uprawiania sportu strzeleckiego a liczbą i rodzajem broni objętej wnioskiem powinna istnieć współzależność, a każdy przypadek powinien być oceniany przez organ indywidualnie w tym znaczeniu, że należy określić adekwatną liczbę egzemplarzy do deklarowanego celu. Organ nie jest w tym przypadku związany żądaniem wnioskodawcy; może, w oparciu o obiektywne i subiektywne kryteria, określić odpowiednią liczbę egzemplarzy broni.
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/53650E24B2
Heniek75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 154
Rejestracja: 18 marca 2015, 07:19
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: Heniek75 »

odp 3 idź dostarcz komunikaty porozmawiaj. Ja trafiłem na spoko aspiranta porozmawialiśmy i bez niczego 5 sportowej i 5 kolekcjonerskiej dostałem.

możesz też trzymać sie sztywno zapisów w UoBiA - ale czy w tym roku dostaniesz pozwolenie to już wielka niewiadoma.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”