HK SFP9 opinie użytkowników?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: arturo111 »

PROGRES, chciałem kupić u Was . Dzwoniłem , mailowałem 16.04. i dopiero 04.05 doczekałem się odpowiedzi , zresztą nic nie wnoszącej do tematu , a karabin już był wtedy zamówiony w Krotoszynie ...
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
r9999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 16 kwietnia 2014, 13:47
Tematy: 2
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: r9999 »

Mili pisze:
gipsik pisze:Pierwsze strzały to była dla mnie porażka-spust chodził jakby szorowały po sobie dwa gruboziarniste papiery ścierne,ale z każdym strzelaniem było lepiej.

To i ja potwierdzę to info oraz to że jednak na te 25 m przestrzeliny układają się miedzy 8/9 w TS-2 ( na moje i kolegów oko) wskazana korekta szczerbiny.
Osobiście nie wywarł jakiegoś wielkie łał na mnie ale w kategorii "plastik" sprzęt godny uwagi a i cena zachęca bo można kupić poniżej 3K .
Poniżej 3000? A gdzie?
Awatar użytkownika
WRL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 495
Rejestracja: 11 września 2009, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: LU
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WRL »

arturo111 pisze:PROGRES, chciałem kupić u Was . Dzwoniłem , mailowałem 16.04. i dopiero 04.05 doczekałem się odpowiedzi...


Nie wiem kolego jak Ty dzwoniłeś ale, ja z nawiązaniem kontaktu telefonicznego się nie miałem problemu, nawet jak Progres był u sąsiadów za miedzą :wink:

Lepiej zostać przy 9mm i kupić SFP9 czy ładować się w 0.45 ACP oczywiście HK ?

Jak 0.45 wypada w dynamice?

pozdr
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: arturo111 »

WRL pisze:Nie wiem kolego jak Ty dzwoniłeś ale, ja z nawiązaniem kontaktu telefonicznego się nie miałem problemu,
No normalnie dzwoniłem - telefonem . I się dodzwoniłem . Rozmawiałem i kazano mi wysłać maila . Czy jeszcze mam coś dodatkowo wytłumaczyć ? :-D

Nie ma co drążyć tematu , nic się przecież nie stało :-D .

P.S.

Progres , poszła PW :wink:
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
edrav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 490
Rejestracja: 21 marca 2015, 06:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: edrav »

Hk45 w dynamice grejt :) zwłaszcza że często możesz na jednych zawodach dynamicznych przejść dwa razy tory.raz w 9 a drugi w 45. To super opcja kiedy jedzesz kilkaset kilometrów na zawody. Dwa razy więcej radochy.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

edrav pisze:Montrala, ale czarny widziałeś?
Wydawało mi się że czarny też widziałem, ale do łapy brałem tylko piaskowy. Może mi się coś zwidziało?

Problem z dostępnością SFP9 wynika z tego że zapotrzebowanie na VP9 i SFP9 przekracza moce produkcyjne HK.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
edrav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 490
Rejestracja: 21 marca 2015, 06:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: edrav »

Montrala ale tak między nami to beznadziejne wytłumaczenie.
Jak ktoś nie jest hardcorowym fanem marki to sobie po prostu wybierze alternatywę. P320, ppq, xdm czy co tam innego jest dostępne pod ręką a do tego w miarę porównywalne. Zastanawiam się sam czy szybciej doczekam się czarnego sfp9 czy wersji L :)
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

To nie jest wytłumaczenie, tylko wyjaśnienie. Po prostu tak bywa jak popyt przekracza podaż. Pozostaje albo poczekać, albo wybrać substytut. Jeżeli nie jesteś przekonany, że chcesz poczekać na dostępność SFP9 w takiej wersji jak Ci odpowiada, to oznacza, że najprawdopodobniej nie jesteś w ogóle przekonany że SFP9 to właściwy wybór. W takim razie, faktycznie powinieneś poszukać czegoś innego. Mój faworyt na alternatywę to SIG P320, choć muszę powiedzieć że zmodernizowany Steyr L9-A1 też jest świetnym (choć mocno niedocenianym) pistoletem.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
edrav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 490
Rejestracja: 21 marca 2015, 06:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: edrav »

Montrala a strzelales cos więcej z nowego steyra? Stary ciął mi sie na potęgę.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

Strzelałem trochę i zero zacięć. Z tego co wiem to modernizacja polega głównie na spowodowaniu że działa.

Kolega strzela z L9-A1 w moim składzie na Lidze Sportera już drugie zawody i nie widziałem, żeby miał jakiekolwiek zacięcie. Na IDPA w Rembertowie też mu działało. Twierdzi że poza zawodami też bezproblemowo, ale tu mu muszę wierzyć na słowo.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lto »

A jak wygląda kwestia kabur z retencją do SFP9 dla leworęcznych? Pasuje coś od VP9?
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

Wszystko od VP9 pasuje, bo to ten sam szkielet (a i zamek zewnętrznie też).

Mi również działa Serpa CQC od P30 (ale nie każda kabura od P30 pasuje, bo SFP9 ma dłuższą osłonę spustu).

A np. Safariland ma dla leworęcznych długa listę możliwości:

http://www.safariland.com/holster-searc ... refv1=Left
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lto »

A Serpa CQC od P30 pasuje idealnie, czy tak sobie? I dla pewności, mowa o 410517BK-L?
edrav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 490
Rejestracja: 21 marca 2015, 06:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: edrav »

Serpa od p30 pasuje. Delikatnie ciasniej niz p30 ale wszystko gra. Ito, czyzbys sie zdecydowal na sfp9? :)
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lto »

edrav pisze:Ito, czyzbys sie zdecydowal na sfp9? :)
Mam mętlik w głowie. ;)

Pierwotnie SFP9 odrzuciłem, dużo bardziej byłem przekonany do PPQ. Natomiast z PPQ do dzisiaj nie strzelałem. I trochę zaskoczył mnie spust. Jest fajny, ale zupełnie inny niż się spodziewałem.
Bardzo fajny reset, ale przy strzelaniu mam dziwne uczucie, że zrywam strzały. Ciężko to opisać lepiej.

Z SFP9 strzelałem wcześniej i muszę powiedzieć, że dla mnie to on ma spust mniej więcej taki jak Glock. Bez szczególnej rewelacji. Przy czym Glocka nie kupię, bo nie jest w pełni kompatybilny ze strzelcem leworęcznym. O taki foch z mojej strony. ;)

Więc jeśli nie PPQ, to pewnie SFP9... SFP9 ma parę przewag, m.in. jest prawie 1000 zł tańszy i dużo bardziej popularny. Natomiast PPQ jako taki podoba mi się bardziej. Mam też do niego pewną słabość z powodu jego historii (P99 -> RAD -> PPQ).
Jeszcze trochę podumam. ;) Ech...

BTW: jeszcze raz dzięki za pomoc, dzięki Tobie wiem trochę więcej. :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”