Sig Sauer P320

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
never
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 149
Rejestracja: 05 stycznia 2020, 15:23
Tematy: 7
Lokalizacja: śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: never »

Hornet_AW pisze: 26 grudnia 2023, 02:18 Nie wiem o co chodzi bo w moim jak podepnę magazynek ze zbijakami lub ostrą amunicja to żaden ruch nie występuje i to tyle w temacie.
Bez magazynka ruch występuje ale ... po co używać pistoletu bez magazynka?!? jako młotka?
chyba właśnie kolega napisał "egzemplarze mogą się różnić wykonaniem"
Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz - w obu przypadkach masz rację.
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1138
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Mateusz70 »

never pisze: 26 grudnia 2023, 12:42
Mateusz70 pisze: 24 grudnia 2023, 23:37
never pisze: 24 grudnia 2023, 15:15 (głupie z mojej strony, zawsze powinienem brać suwmiarkę na zawody...)
O czym piszesz?
żarcik inlajnowy
OK. Nie całkiem było to jasne. Przy okazji może przyjrzę się jakiemuś egzemplarzowi tej broni. Jeśli istotnie potwierdzi się jakiś nadzwyczajny luz i uginanie się broni, to nie będę miał do tego modelu przekonania.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3260
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: biper »

Hmm.. mnie trochę te luzy dziwią.
Nie zwracałem zbytnio na to uwagi, jak miałem okazję z różnych wersji P320 postrzelać (w tym seria X)..
Ale z ciekawości dziś, po przejrzeniu tego wątku wziąłem do ręki swojego XDm'a i tam żadne luzy, klekotanie nie występuje, ani z magazynkiem, ani bez magazynka.
To, że lufa i komora siedzą sztywno w zamku to chyba oczywista rzecz? W końcu tak właśnie wygląda ZARYGLOWANIE lufy w tego typu pistoletach.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
ArtP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 224
Rejestracja: 19 lipca 2016, 15:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: ArtP »

Pozornie normalna, tu też może być różne spasowanie. Mocne naciśnięcie na występ komory nabojowej po zaryglowaniu, w wielu pistoletach powoduje pewien ruch tejże w dół (Glock, HK). W P320 (przynajmniej Legion) się nie da. Natomiast co do luzów zamka - tak, masz rację, w Glocku, różnych HK czy też XDM tego nie ma.
Czy jest to kwestia projektu, czy "wyszło, bo wyszło", tego nie wiem.
DD5V2, DD M4 V11 PRO, HK MR223, HK USP CS, HK USP45 CT, HK45T, G17 gen5, G20 gen5, Sig Sauer P226 LDC, Sig Sauer P320 X-FIVE Legion, XDM 4.5 .45ACP, Beretta PX4, Fabarm STF12
Hornet_AW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 15 lipca 2016, 08:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Hornet_AW »

To trochę wygląda jak dyskusja o "większości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy" ...
Po pierwsze ... w czasie naciskania spustu w przeładowanym pistolecie bez podpiętego magazynka zamek delikatnie się OPUSZCZA (nie podnosi) i wynika to konstrukcji pistoletu, co przedstawił filmik załączony wyżej.
Po wsadzeniu magazynka (nawet bez naboi) ten ruch znika, po wsadzeniu magazynka z nabojami (prawdziwymi lub zabijkami) ten ruch znika ... i (tak działa ta konstrukcja) ... nie wiem o czym tu dyskutować, gdzie Wy widzicie jakieś problemy w celności pistoletu, w jaki sposób ruch zamka w pistolecie bez magazynka i naboi wpływa na celność broni?

Jeśli chodzi o ruchy całego zamka na szkielecie to mój XDM klekocze znacznie bardziej niż mój Sig ... i tu ponownie drobna uwaga żeby to działało to musi mieć trochę luzu, a najlepiej spasowanym pistoletem który mam jest CZ P-07 która ma troszkę inną konstrukcję zamka i szkieletu (tzn. zamek porusza się w szkielecie a nie na nim jak w XDM i Sigu).

BTW: Posiadam Sig Sauera P320 X-Carry Legion, posiadam XDM 4,5" i posiadam CZ P-07 więc mówię z praktycznego punktu widzenia a nie teoretyzuję na temat czegoś czego nie mam lub widziałem przez chwilkę.

PS: zobaczcie sobie Waltera PDP.
ArtP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 224
Rejestracja: 19 lipca 2016, 15:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: ArtP »

Kolego Szanowny, dyskusja chyba bardziej obrała kierunek odnośnie kultury spasowania broni, niż wpływu tegoż na celność.
Mnie osobiście klekotanie zamka w niczym nie przeszkadza, ale zdaję sobie sprawę, że część posiadaczy może być zawiedzionych odkrywszy ten fakt już po zakupie.
DD5V2, DD M4 V11 PRO, HK MR223, HK USP CS, HK USP45 CT, HK45T, G17 gen5, G20 gen5, Sig Sauer P226 LDC, Sig Sauer P320 X-FIVE Legion, XDM 4.5 .45ACP, Beretta PX4, Fabarm STF12
Hornet_AW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 15 lipca 2016, 08:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Hornet_AW »

Broń to żadna rocket science ... w większości powstaje przez walenie młotem w kawałek metalu :-D , nie warto się nad tm za bardzo rozwodzić tylko użytkować bo to jest prawdziwa frajda :gun2:
rudnis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 14 października 2017, 08:19
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: rudnis »

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Koledzy, pora na pierwszy noworoczny zakup. Waham się pomiędzy X-Five Legion, a AXG PRO. AXG PRO miałem w ręku, strzelałem, zachwyciła mnie praca języka spustowego i świetny chwyt. Niestety nie miałem okazji obcować z Legionem.

Czy może jest wśród nas posiadacz P320 X-Five Legion mieszkający w Warszawie bądź okolicach, który byłby tak uprzejmy, aby pozwolić "pomacać" to cacko? najchętniej jeszcze w tym tygodniu. Nie chodzi o żadne strzelanie, chciałbym tylko móc ocenić go organoleptycznie :P

Oczywiście przybędę ze stosownym załącznikiem.

Ewentualnie prosiłbym o opinię osób, które miały styczność z oboma modelami i podzieliłby się opinią.
Kamilxyzs
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 13 sierpnia 2022, 10:28
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Kamilxyzs »

Witam mam ww przez Ciebie Legiona jeśli byś chciał go zobaczyć to daj znać. Jestem z okolic Wa-wy.
Dawno nie wchodziłem na forum i porównując dzis X 5 Legion z modelem AGX natrafiłem na twój wpis.
JarecW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 30 stycznia 2024, 17:42
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: JarecW »

Jeśli chodzi o P320 to jestem trochę rozczarowany. Nabyłem jako broń bojową, w glorii wygranego przetargu... przyzwyczajony do koni roboczych typu USP czy VP9. Wykonanie słabę, pierwsze odpryski farby po kilku setkach ammo. Duże luzy i dziwne uczucie tak jakby spęzynowania przy oderzeniu zamka. Ale trzeba przyznać że jako koń roboczy jak najbardziej ale nie za cenę 5500... za 4000 masz VP9 które jest o niebo lepsze.
BigCoal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 22 lutego 2020, 22:17
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: BigCoal »

JarecW pisze: 30 stycznia 2024, 20:53 Jeśli chodzi o P320 to jestem trochę rozczarowany. Nabyłem jako broń bojową, w glorii wygranego przetargu... przyzwyczajony do koni roboczych typu USP czy VP9. Wykonanie słabę, pierwsze odpryski farby po kilku setkach ammo. Duże luzy i dziwne uczucie tak jakby spęzynowania przy oderzeniu zamka. Ale trzeba przyznać że jako koń roboczy jak najbardziej ale nie za cenę 5500... za 4000 masz VP9 które jest o niebo lepsze.
Może jakbyś go kupił za 700 złotych jak armia USA to też byś był zadowolony :) Zawsze pamiętamy - military grade == najtańszy spełniający wymagania.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2044
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Dexter »

Ta gloria wygranego przetargu w praktyce oznacza, że wygrali ceną i gwarancją, tak w uproszczeniu. Broń "jakiejś modnej armii" to nie oznacza że to jest superancka broń. Przeciwnie. To oznacza, że to jest budżetowa broń z dobrym serwisem gwarancyjnym. Ludziom się wydaje, że jak armia USA to wybrała to to jest super a to bzdura- wybrała bo było w miarę tanie i dostała dobra ofertę. Armie nie wybierają najlepszej broni (strzeleckiej) tylko ekonomiczną :) bo wojen nie wygrywa się pistoletami. A cywile to potem łykają i "wooo, mam pistolet amerykańskiej armii!". I to kręci modę na rynku cywilnym a moda dyktuje ceny. I potem się czyta na forum jak ktoś jest rozczarowany SIGiem P320 bo oczekiwał cudu techniki a dostał... tani, wojskowy pistolet.
JarecW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 30 stycznia 2024, 17:42
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: JarecW »

BigCoal pisze: 31 stycznia 2024, 15:16
JarecW pisze: 30 stycznia 2024, 20:53 Jeśli chodzi o P320 to jestem trochę rozczarowany. Nabyłem jako broń bojową, w glorii wygranego przetargu... przyzwyczajony do koni roboczych typu USP czy VP9. Wykonanie słabę, pierwsze odpryski farby po kilku setkach ammo. Duże luzy i dziwne uczucie tak jakby spęzynowania przy oderzeniu zamka. Ale trzeba przyznać że jako koń roboczy jak najbardziej ale nie za cenę 5500... za 4000 masz VP9 które jest o niebo lepsze.
Może jakbyś go kupił za 700 złotych jak armia USA to też byś był zadowolony :) Zawsze pamiętamy - military grade == najtańszy spełniający wymagania.
Na pewno masz rację :) ale porównując do S&W, który startował w tym samym przetargu to M17 wypada bardzo źle (zresztą były głosy że właśnie SW powinno ten przetarg wygrać). Po prostu przy zakupie wygrało uczucie jakie mam do bojowych HK i myslałem, że w M17 jest podobnie. A tu rozczarowanie.
JarecW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 30 stycznia 2024, 17:42
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: JarecW »

Dexter pisze: 31 stycznia 2024, 15:27 Ta gloria wygranego przetargu w praktyce oznacza, że wygrali ceną i gwarancją, tak w uproszczeniu. Broń "jakiejś modnej armii" to nie oznacza że to jest superancka broń. Przeciwnie. To oznacza, że to jest budżetowa broń z dobrym serwisem gwarancyjnym. Ludziom się wydaje, że jak armia USA to wybrała to to jest super a to bzdura- wybrała bo było w miarę tanie i dostała dobra ofertę. Armie nie wybierają najlepszej broni (strzeleckiej) tylko ekonomiczną :) bo wojen nie wygrywa się pistoletami. A cywile to potem łykają i "wooo, mam pistolet amerykańskiej armii!". I to kręci modę na rynku cywilnym a moda dyktuje ceny. I potem się czyta na forum jak ktoś jest rozczarowany SIGiem P320 bo oczekiwał cudu techniki a dostał... tani, wojskowy pistolet.
Trochę się nie zgodzę. U mnie w szafie stricte bojowe pistolety HK i uważam że nie ma lepszych. Nie powiesz chyba że USP, P30 lun VP9 są innej klasy niż M17? Też po po prostu klamka która ma być mega niezawodna i prosta w obsłudzę. A M17 takie nie jest. Jest słabe jakościowo i już kilka razy miałem że niewypał na M17 bez problemu szedł na HK.
Co do zasady zgodzę się z Tobą, ale jeśli spojrzymy na Heanela i wygrany przetarg dla Bundeswhery to okazuje się że jednak dla wojska jakośc się liczy bo słusznie wygrał (mówię tu z doświadczenia bo posiadam i Heanela i HK A2). Więc tutaj chyba jak sugerujesz poszło o kasę w przetargu na pistolet.
rudnis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 14 października 2017, 08:19
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: rudnis »

Kamilxyzs pisze: 27 stycznia 2024, 18:30 Witam mam ww przez Ciebie Legiona jeśli byś chciał go zobaczyć to daj znać. Jestem z okolic Wa-wy.
Dawno nie wchodziłem na forum i porównując dzis X 5 Legion z modelem AGX natrafiłem na twój wpis.
Dzięki, już kupiłem X5 Legion. Na razie wypluł ok. 200 pestek, zamało żeby napisać cokolwiek więcej, ale ...... no właśnie. Uśmiech nie schodzi mi z twarzy za każdym razem kiedy z niego strzelam.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”