Broń Z USA

Moderator: Moderatorzy WBP

MichalRobert
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 07 grudnia 2020, 09:12
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Broń Z USA

Post autor: MichalRobert »

Dzień Dobry,

To jest mój pierwszy post na forum, który będzie zarazem pytaniem. Ani na poniższym forum ani nigdzie w internecie nie znalazłem odpowiedzi na moje zapytanie. Może ktoś z obecnych będzie się orientował w temacie.

Posiadam osobę w USA, która jest rezydentem w stanie Floryda, a zarazem obywatelem Polski. Jako rezydent Florydy może kupić w USA legalnie broń palną i amunicję, bez żadnych papierków. Jako obywatel polski musi przed podróżą do Polski wypełnić "Zaświadczenie uprawniające do przywozu z zagranicy przez obywateli polskich broni i amunicji na własne potrzeby". Wjeżdżając do Polski broń trzeba będzie złożyć do depozytu właściwego organu celnego, a sama osoba przywożąca broń będzie miała 14 dni na wystąpienie do policji z wnioskiem o wydanie pozwolenia na broń. I teraz pojawia się moje pytanie, na które nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Osoba przywożąca broń nie ma zamiaru wyrabiać sobie pozwolenia na broń w Polsce i chce mi ją sprzedać. Czy mogę wtedy kupić od niej broń bez żadnych problemów z policją, urzędami i innymi służbami, gdy ta broń będzie już złożona w urzędzie celnym?
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń Z USA

Post autor: KG92RS »

To jeszcze sprawdźcie, co ta "osoba" musi zrobić - jako rezydent USA - żeby legalnie tę broń stamtąd wywieźć...
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń Z USA

Post autor: Garfield »

Pytanie powinno brzmieć - czy może tą broń z USA wywieźć.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
LaChupacabra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 26 września 2017, 12:54
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń Z USA

Post autor: LaChupacabra »

A nie lepiej tą broń sprowadzić przez firmy, które się tym zajmują? Wiem, że wychodzi drożej, ale można sobie zaoszczędzić sporo kłopotów.
Hyouka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 15 maja 2017, 14:42
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń Z USA

Post autor: Hyouka »

Czytałem o tym parę lat temu, więc nie do końca pamiętam, ale z tego co mi zostało w głowie: Wywiezienie broni wywiezieniu broni nie równe.
Jeżeli wywiezie pod pretekstem np. wzięcia udziału w zawodach, to papirologii mniej, ale jak ją sprzeda to będzie miał problemy (wysoka grzywna, więzienie).
Faktyczny eksport broni, tak żeby mógł Ci sprzedać, wymaga ogromnej ilości papirologi, stałych opłat (które są niezależne od ilości wywożonej broni) oraz długiego czasu oczekiwania - co powoduje że wywożenie jednej czy dwóch sztuk się zupełnie nie opłaca.
Auburn
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 04 grudnia 2020, 16:37
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń Z USA

Post autor: Auburn »

Dzień dobry.
Tak i ja słyszałem kompletnie nieopłacalne w stosunku do ilości problemów po fakcie. Ceny i wybór w sklepach USA kuszą- wiem bo widziałem ale trudno.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Broń Z USA

Post autor: Shooter7 »

Tak siedze i czytam i zastanawiam sie ile to europejscy handlarze dokladaja do interesu aby dosponsorowac amerykanski przemysl zbrojeniowy ? ? ? :)

Bo przeciez sie nie oplaca ! :)


:wink:
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń Z USA

Post autor: Hoz85 »

Idąc Twoim tokiem rozumowania - gdyby to było takie opłacalne, proste i przyjemne to wszyscy sprowadzaliby broń z USA zamiast kupować w naszym lokalnym piekiełku. :621:

Zapewne inna sprawa jak kupujesz hurtowe ilości jako podmiot koncesjonowany niż w przypadku gdy kupujesz broń jako Klient detaliczny.
Roboty pewnie tyle samo dla sprowadzenia "kontenera AR"ów" jak w przypadku sprowadzenia jednej sztuki.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Broń Z USA

Post autor: montrala »

MichalRobert pisze: 07 grudnia 2020, 09:26 Osoba przywożąca broń nie ma zamiaru wyrabiać sobie pozwolenia na broń w Polsce i chce mi ją sprzedać.
A ma ta osoba ochotę na wakacje w więzieniu federalnym? Bo jak nie, to niech się zainteresuje przepisami na temat eksportu broni z USA. Wywóz w celu odsprzedaży to właśnie eksport.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń Z USA

Post autor: Wiedzmin »

Bardzo odradzam takie manewry biorąc pod uwagę, że Stany to nie kraj z rozmokłej dykty. Anyway, to problem sprzedającego/eksportującego, a nie kupującego.

ITAR:
Maximum $1,000,000 per violation or imprisonment of up to twenty years, or both pursuant to 22 U.S.C. 2778(c)
BLACK GUNS MATTER
Awatar użytkownika
Rubicon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 258
Rejestracja: 06 marca 2014, 01:15
Tematy: 13
Lokalizacja: WildWest
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Broń Z USA

Post autor: Rubicon »

Juz samo kupno broni w detalu w celu jej odsprzedazy to tzw "straw purchase" ...grozi za to 250k grzywny i do 10 lat w pasiakach.
Zapraszam na moj kanal: https://www.youtube.com/SzeryfUSA
Insta: https://www.instagram.com/szeryfusa
Podkast: "Szeryf Nadaje" - na wszystkich najwiekszych platformach podkastowych.
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 931
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: Broń Z USA

Post autor: Dariusz DC »

Jak Kolega Rubicon powyżej napisał, jak również Montrala i inni
Więc jeżeli Twój znajomy z rezydenta Florydy zdecydowanie nie chce zmienić statusu na rezydenta Stark Prison, porzuć te dywagacje nt sprowadzania w ten sposób broni z USA
DC jeszcze nie 9
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”