Włamania do mieszkań - jak się zabezpieczyć?

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3029
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jurek40b »

Pamiętajcie o ubezpieczeniach,że one tylko ładnie wyglądają w momencie podpisywania. W wypadku kradzieży, zaczynają się schody.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
Awatar użytkownika
tommi.rybnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 775
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, 09:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: tommi.rybnik »

wszystko zależy kto wchodzi,
przyszedłem kiedyś z pracy o godz 15.30, żona wychodziła przed 14,00 do pracy, przychodzę a we wkładce widzę wytrych, zamek okręcony o 180 st, zawsze zamykany na "dwa razy", zamek to najtańsza wkładka mosiężna, co teraz, co robić, pukam do sąsiada, gość otwiera i mi mówi, że przed godzina wystaszył sąsiada.
Zatem to najbezpieczniejsza metoda, ale nie zawsze możliwa.
Zaczołem drążyć temat co zrobić żeby było bezpieczniej. I tak:
1. wkładka najlepiej nie mosiężna to strasznie plastyczny materiał i w rękach można go uplastyczniać
2. wkładka dopasowana, czyli taka która nie wystaje z okładzin drzwiowych, gdyż to ułatwia złodziejowi założenie łamaka, poprotu musi być niewystająca.
3. jesli można to drzwi wzmocnione, każde wzmocnienie jest lepsze niż nic. jesli nie mozna wymienić drzwi to przynajmniej urządzenie uniemozliwiające wyłamanie drzwi, wystarczą dwa bolce wchodzacę w ościeznicę po przeciwnej stronie klamki.

najwazniejsze, żeby niewiele z tego było widoczne, im więcej widac tym gorzej, jesli jest dostepne założenie czegoś wyjącego z niewielkim opóźnieniem to bedzie super, najlepiej gdy jest to nie standartowy alarm, tylko samoróbka wyłączana nawet prostą stacyjką kluczowaną jakie można było zobaczyć w starych komputerach. poprostu syrena wyje po 2 minutach od czasu uruchomienia sabotazu gdy nie została skasowana.


to takie moje małe "vademecum" po kilkunastu latach pracy przy alarmach, awaryjnych otwieraniach zamków samochodowych i innych czynościach z tym związanych (zawsze legalnych i koncesjonowanych :-D )
i mniejszy kaliber tym przyjemniejsze strzelanie
www.mks-lok.rybnik.pl/
Awatar użytkownika
Outside
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 627
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 23:58
Tematy: 20
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Outside »

Szukam kamery, może być zwykła ręczna, żeby postawić ją na statywie w oknie i by sobie nagrywała wszystko za oknem. Musiała by mieć podłączenie do 230v i tryb detekcji ruchu. Teraz mam samsunga ale nie ma detekcji więc pomagam sobie "odstępem REC" robi zdjęcie co sekundę. Ale i tak pomimo że nagrania nie są długie w porównaniu do tradycyjnego nagrywania to i tak trwa dość długo.
Polecicie coś niedrogiego z wbudowaną pamięcią i detekcją ruchu?
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: franek »

Outside pisze:Szukam kamery, może być zwykła ręczna, żeby postawić ją na statywie w oknie i by sobie nagrywała wszystko za oknem. Musiała by mieć podłączenie do 230v i tryb detekcji ruchu. Teraz mam samsunga ale nie ma detekcji więc pomagam sobie "odstępem REC" robi zdjęcie co sekundę. Ale i tak pomimo że nagrania nie są długie w porównaniu do tradycyjnego nagrywania to i tak trwa dość długo.
Polecicie coś niedrogiego z wbudowaną pamięcią i detekcją ruchu?
Konkretu nie polecę, ale:
przez głowę przeleciało mi hasło "fotopułapka" - taka dla myśliwych. ma detekcję ruchu, i nawet potrafi zdjęcie na SMSa wysłać
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
Outside
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 627
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 23:58
Tematy: 20
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Outside »

Też o tym myślałem, jest nawet na giełdzie taka za 400 zł ale menu w j ang. Poza tym w technice video nie mam doświadczenia i ten cały opis nic mi nie mówi.
Awatar użytkownika
RSoldier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1044
Rejestracja: 29 grudnia 2006, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RSoldier »

Outside - zawsze możesz zainstalować na przyssawce kamerkę samochodową z doświetleniem nocnym. Większość ma czujnik ruchu. Pytanie jeszcze o zbliżenie i szerokokątność widzenia.
Może pracować non stop - wystarczy zasilanie przez USB do wtyczki USB na 230V.
Awatar użytkownika
Outside
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 627
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 23:58
Tematy: 20
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Outside »

Przeglądam kamerki samochodowe i też mam mętlik w głowie, nie wiem na co zwracać uwagę, nie znam się na tym. Może macie doświadczenie i polecacie coś nie drogiego?
Awatar użytkownika
RSoldier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1044
Rejestracja: 29 grudnia 2006, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RSoldier »

Znajomy, który siedzi mocno w sprzęcie foto poleca kamerkę z procesorem NOVATEK.
Neofita
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 258
Rejestracja: 02 lutego 2010, 20:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Neofita »

Jak włączy się podczerwięń to odbicie od szyby prześwietli kadr.Podświelenie musibyć na zewnątrz lub całość.
Awatar użytkownika
towarzysz eM
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 831
Rejestracja: 07 czerwca 2012, 18:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: RIP

Post autor: towarzysz eM »

Macie może doświadczenia z TAKIMI zamkami??
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić
______________________________________________
SMS "HETMAN"
Awatar użytkownika
RSoldier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1044
Rejestracja: 29 grudnia 2006, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RSoldier »

YALE na kartę... żeby nie było jak w starszych Renówkach. Poza tym cena nieco wysoka.
Awatar użytkownika
jareczek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 347
Rejestracja: 29 grudnia 2009, 00:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: jareczek »

Każde zabezpieczenie mechaniczne jest do złamania, absolutnie każde ;) Zwykle klienci przychodzą do mnie, gdy już jest po fakcie, a w mieszkaniu nie zostało nic....
System alarmowy także można oszukać. Najpopularniejsze czujniki PIR są bezwartościowe dla "fachowca", jednak włamania do mieszkań to działka prostaków. Wykorzystują zbyt długie wkładki lub okna z ram PCV. Dla przykładu wejście do pomieszczenia, gdzie są zwykłe okna tzw. "plastykowe" zajmuje 5 sekund. Miałem taki przypadek we Wrocławiu.
Osobiście uważam, że najlepsze są kamery z systemem detekcji ruchu i przesyłania informacji o zdarzeniu na serwer, smartfon, pocztę itp... Nie zastąpi to jednak porządnych zamków, klamek blokowanych zamkiem czy rolet okiennych....
Jednak to wszystko kosztuje....
Awatar użytkownika
CHUDY150
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 852
Rejestracja: 15 kwietnia 2007, 23:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa -GROCHÓW-
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: CHUDY150 »

towarzysz eM pisze:Macie może doświadczenia z TAKIMI zamkami??

Miałem. W hotelu :-D
Zawsze ktoś buszował, bo było posprzątane i uzupełnione braki. :)
Kiszka :)
-SGS-
AA S-410/L-96
A KTO UMARŁ...TEN NIE ŻYJE...
Awatar użytkownika
towarzysz eM
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 831
Rejestracja: 07 czerwca 2012, 18:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: RIP

Post autor: towarzysz eM »

Mogłem sprecyzować.... Chodziło mi raczej o trwałość i skuteczność w powstrzymywaniu ewentualnych niechcianych gości.
W pracy mam drzwi zamykane zamkami elektronicznymi. Ale to wyższa półka. Każdy ma kartę zbliżeniową z określonym dla niego dostępem. Czyli wejdzie tylko tam gdzie mu wolno. Ponadto system zapisuje poruszanie się delikwenta po budynku.
Wygoda wielka i pomyślałem sobie, że po co nosić klucze, na które trzeba uważać, bo w kieszeni porysują komórkę, w torbie ekran tabletu. I tak mam pakiecik : plasticzana kasa, dowód os. i rej., itp, którego strzegę jak napletka. Byłaby jedna więcej.
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić
______________________________________________
SMS "HETMAN"
Awatar użytkownika
CHUDY150
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 852
Rejestracja: 15 kwietnia 2007, 23:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa -GROCHÓW-
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: CHUDY150 »

Śmieję się tylko, wiem o co chodziło. 8-)

Ja raczej bym w domu nie montował czegoś takiego. To jest tylko elektronika. Padnie prąd jak będziesz na wczasach, rozładuje akumulatory. Wracasz, a tu od dwóch godzin znów brak prądu.
Aku słabe, nie zdążyły się naładować. A ty u teściowej musisz nocować, bo zamek nie odpuścił. Przy okazji klucz mechaniczny został w domu. Bo zawsze wszystko działało.
Nie ma to jak porządny zamek, w porządnych drzwiach. A jeśli parter, to i okna antywłamaniowe.
Przeważnie łebki wchodzą na chatę, a jak nie pójdzie w kilka sekund, to odpuszczają.
-SGS-
AA S-410/L-96
A KTO UMARŁ...TEN NIE ŻYJE...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”