Sprzęt, cele, tory i przepisy dla PPP/ AIPSC

podforum Szczecin i okolice

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

czester78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1516
Rejestracja: 05 grudnia 2005, 15:36
Tematy: 39
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: czester78 »

W speshopie przyszła nowa dostawa replik firmy Tokyo Marui
http://www.specshop.pl/index.php?cPath= ... lter_id=10
Jest Hicappa 5.1 i 4.3
Obrazek
Awatar użytkownika
mario_64
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 474
Rejestracja: 16 września 2012, 20:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mario_64 »

Nie kuś., a kysz ;)
LG 110FT; LG300 Domi || LP 10; HW 98
SKPST LOK WIKING - )><))))*> )><))))*>
czester78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1516
Rejestracja: 05 grudnia 2005, 15:36
Tematy: 39
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: czester78 »

Oj straszną mam ochotę na 5.1 tylko kase będe miał za 2 tygodnie, zobaczymy czy się w sklepie utrzyma
Obrazek
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 53
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

Kusi, kusi :) łobuz. Właśnie moja "połowa" przeczytała co tu wypisujemy i stwierdziła po raz kolejny, że my, duże dzieciaki, mamy cholernie drogie zabawki. :)
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
mario_64
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 474
Rejestracja: 16 września 2012, 20:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mario_64 »

Tylko ten specjalny gaz HFC 134 hmm, greengaz go niszczy ponoć.
LG 110FT; LG300 Domi || LP 10; HW 98
SKPST LOK WIKING - )><))))*> )><))))*>
czester78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1516
Rejestracja: 05 grudnia 2005, 15:36
Tematy: 39
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: czester78 »

Tak i nie. wystarczy kupić inny gaz o słabszej mocy i będzie ok.
Obrazek
czester78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1516
Rejestracja: 05 grudnia 2005, 15:36
Tematy: 39
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: czester78 »

MASZOT pisze:Kusi, kusi :) łobuz. Właśnie moja "połowa" przeczytała co tu wypisujemy i stwierdziła po raz kolejny, że my, duże dzieciaki, mamy cholernie drogie zabawki. :)
Po prostu nie dawaj jej komputera :)
Obrazek
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 53
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

mario_64 pisze:Tylko ten specjalny gaz HFC 134 hmm, greengaz go niszczy ponoć.
Dokładnie to HFC 134a lun R134z - tetrafluoroetan. To to samo gówno jakie chcą nam w UN wcisnąć do klimy w autach bo ponoć bardziej ekologiczne. Tyko, że jest ze 3 razy droższe i ktoś na tym robi dobry biznes wciskając na te kity. Ten sam gaz jest sprzedawany w sprajach do czyszczenia komputerów - tzw. AirDuster.
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
goodfella
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1142
Rejestracja: 25 czerwca 2011, 20:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin / Przecław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: goodfella »

MASZOT pisze:Dokładnie to HFC 134a lun R134z - tetrafluoroetan. To to samo gówno jakie chcą nam w UN wcisnąć do klimy w autach bo ponoć bardziej ekologiczne. Tyko, że jest ze 3 razy droższe i ktoś na tym robi dobry biznes wciskając na te kity.
Chcieli. UE już wycofała ten gaz ze względu na bardzo wysoką łatwopalność i wybuchowość. Najgorsze że już na nasze drogi wyjechały auta ( np. najnowszy MB SL ) który jest wyposażony w ten czynnik chłodzący i nikt nie jest w stanie wykonać obsługi tego układu A/C. Nikt nie ma maszyn ani czynnika :)

Edit:
"W trakcie symulowanego zderzenia, użyty w aucie czynnik chłodniczy R-1234yf uległ zapalaniu, po czym w kontakcie ze środkami gaszącymi (przede wszystkim wodą) przekształcił się w toksyczny kwas fluorowodorowy." :651:
Nomen omen test przeprowadzony przez Daimler AG :)
czester78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1516
Rejestracja: 05 grudnia 2005, 15:36
Tematy: 39
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: czester78 »

MASZOT pisze:
mario_64 pisze:Tylko ten specjalny gaz HFC 134 hmm, greengaz go niszczy ponoć.
Dokładnie to HFC 134a lun R134z - tetrafluoroetan. To to samo gówno jakie chcą nam w UN wcisnąć do klimy w autach bo ponoć bardziej ekologiczne. Tyko, że jest ze 3 razy droższe i ktoś na tym robi dobry biznes wciskając na te kity. Ten sam gaz jest sprzedawany w sprajach do czyszczenia komputerów - tzw. AirDuster.

a nie orientujesz się jakie są różnice w ciśnieniu "rozprężalności" w porównaniu z green gazem?
Obrazek
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 53
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

Gdzieś tam kiedyś wyczytałem, że green gas w temperaturze pokojowej osiąga ciśnienie ciśnienie 110-120psi (sami sobie przeliczcie), a to cudo HFT .... sorry, miało być HFC :) ... 60-80psi, a więc jest mniej energetyczny.
Jak dla mnie to pic na wodę z tymi zaleceniami, bo skoro green gas jest "za mocny", to dlaczego mechanizm tych zabawek nie jest od razu przystosowany do niego? To zwykły chłyt marketłingowy i tyle. Faktem jest jednak zalecenie producenta TM aby stosować gazy nisko energetyczne do prawidłowego działania.
Gaz HSC jak wspomniałem jest bardzo drogi. 250ml kosztuje około 30zł, a niecałe 40zł kosztuje 1 litr dobrego GG.
Tutaj macie dyskusję na forum ASG dotyczącą używania GG lub HFC:
http://forum.wmasg.pl/topic/42850-tm-i- ... z-hfc134a/
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
emi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 374
Rejestracja: 19 września 2007, 09:33
Tematy: 7
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: emi »

Witajcie koledzy :-D

Powiedzcie jaki napęd jest bardziej praktyczny, wygodniejszy, mniej awaryjny - green gas czy CO2? Trochę czytałem, ogólnie znam + i -, ale chciałbym znać Waszą opinię. Ile strzałów można oddać z magazynka napełnianego GG?, bo z CO2 chyba około 70. Z pistoletu bez BB wychodziło mi nawet więcej. Może jednoznacznie trudno odpowiedzieć, ale chodzi mi między innymi o czyszczenie, smarowanie itp. zabiegów.
Emi
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 53
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

Cześć Emil.

Czyżby i Ciebie to wciągnęło? U nas już kilka osób nieźle się uzbroiła i szykują się na cieplejsze dni do pierwszych potyczek AIPSC.
Co do Twojego pytania, to nie ujmując nikomu z moich kolegów, ale u nas nie mamy jeszcze doświadczenia w tej kwestii, a posiadane repliki wszystkie są na GG. Wyjątkiem jest pistolet, który kupiłem dla mojego syna - KJW HI-CAPA 6.0. Ten ma wymienne magazynki do zasilania zarówno GG jak i CO2. Nie posiadam jednak magazynka CO2 i nie wiem jak z tym się sprawuje. Na GG (z przerwami na ogrzanie magazynka bo szybko się schładza i spada w nim ciśnienie) wyszło mi około 60 strzałów. Na CO2 ponoć nie ma więcej strzałów, a jedynie strzały są bardziej energetyczne (większe V0). Z maleńkiego doświadczenia mogę jedynie powiedzieć, że do dynamicznego strzelania zarówno na GG jak i na CO2 potrzeba co najmniej 3 magazynki aby zmieniać je po max 20 strzałach. Przy szybkim "ogniu" gaz w magazynku w wyniku szybkiego rozprężania błyskawicznie schładza się i bardzo spada ciśnienie. Jak zrobiłem próbę szybkiej serii to po około 30 strzałach energia była tak mała, że pistolet już nie miał siły przeładować się, a po kolejnych 20 było już po gazie. Co by nie było, to chyba na tym cała zabawa polega aby w trakcie takich strzelań zachować maksimum realizmu i do magazynka (tak jak w rzeczywistości w broni palnej) ładować po 16-18 kulek max i po wystrzeleniu zmieniać magazynek. Nie wiem jak to jest w przepisach AIPSC (nie doczytałem tego :shame: ) w kwestii ilości kulek na magazynek, ale na logikę, to powinno to być usankcjonowane aby wszyscy strzelali w takich samych warunkach technicznych.

P.S. Pablo - jeśli to czytasz, to czy mógłbyś wypowiedzieć się w ostatniej poruszonej przeze mnie kwestii?
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2014, 10:11 przez MASZOT, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
tommi.rybnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 775
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, 09:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: tommi.rybnik »

w Rybniku odbędzie się level 1 aipsc, i mam zamiar wystartować, obecnie jestem w posiadaniu 1911 od WE hi-capa na gg, wiernie odwzorowany wg uryginału, czyli masa i waga spustu,
posiadam dwa magazynki dwurzędowe i wiem że muszę przynajmniej jeden dokupić a najlepiej dwa.
mam jednak pytanie odnośnie luf czy stosujecie lufy precyzyjne? zastanawiam sie nad zamontowaniem ale chciaęłm się zastanowić czy warto bo wiadomoże możę stać się wybredny na amunicję, choc mój "beryl" airsoftowy posiadając lufę 6.03 wcale wybredny nie jest.
czy celnośc zznacznie wzrośnie czy raczej jest to zabieg dla funu?
i mniejszy kaliber tym przyjemniejsze strzelanie
www.mks-lok.rybnik.pl/
emi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 374
Rejestracja: 19 września 2007, 09:33
Tematy: 7
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: emi »

Dzięki Tomku,

Pierwsza iskra w tym kierunku pojawiła się w Morsku na torze PPP, z palnej też trochę strzelałem IPSC, ale dawno. Mam dwa śrutowe (4,5) Gamonie na CO2, ale magazynki pierścieniowe jak w CP-99, a to nie to. W tych replikach realia działania broni są zachowane i o to chodzi. Zamówiłem sobie Tokyo Marui - Hi-Capa 5.1 z drugim magazynkiem i mogę się z Wami postrzelać :-D
Emi
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Szczecin - SKPST LOK WIKING”