Norinco M305 (M14)

Moderator: Moderatorzy WBP

Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Jedrula »

Panowie wybaczcie ale proponuję skończyć farmazony z gatunku kute mocniejsze odlewane słabsze itd.
Prawda jest taka, że bez badań niszczących (bo nawet metalografia nie daje 100% pewności) nie jesteście w stanie powiedzieć, która komora jest z bardziej wytrzymałego materiału.
Stale stosowane w praktyce inżynierskiej mogą mieć wytrzymałość od 235 do blisko 2000 Mpa
Staliwa od 150 do 1100 Mpa
Żeliwa przeciętnie 150 500 Mpa
I teraz sobie zdecydujcie czy wolicie mieć frezowany zamek ze stali o wytrzymałości 300Mpa czy odlany ze staliwa o wytrzymałości 600Mpa, jedno i drugie powszechnie dostępne.
Dla uproszczenia pomijamy cały dział obróbek cieplnych itp.
By the way, od ręki mogę wam zrobić zamek odlewany,który będzie wyglądał jak frezowany i kuty, który będzie wyglądał jak odlewany ile razy to się robiło takie akcje :)
Pomijam fakt, że biorąc pod uwagę rok projektu M14 i masową produkcję nie będę zdziwiony jeśli projekt zakładał użycie stali niskiej wytrzymałości.
Wizualnie możecie powiedzieć zero o jego wytrzymałości, szczególnie, że dla niewprawnego oka odkuwkę i odlew też można pomylić.

Tak, że proponuję zwyczajnie kupować karabinki i się nimi cieszyć importer wygląda ma poważnego a sam karabinek jest fajny, miałem i planuję kupić 2 raz.

PS. Cały AR-10 w 308 jest ze stopu lekkiego.
Pozdrawiam
Jędrzej
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1444
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: LongTom »

Leśny Dziadek zrobił film o M305 który ma w ofercie

komora odlewana.
Kolego Jędrula o pękających komorach zamkowych pisali strzelcy z Kanady, którzy jako pierwsi zostali "uraczeni" tym wynalazkiem.
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
czarnyrafal
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 15 września 2016, 12:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: czarnyrafal »

Witam
Strzelał ktoś z 223?
Wiadomo coś jaki skok gwintu, jaka amunicja ,,podejdzie" ?
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: KudrigY »

Ja mam jedną sztukę z poprzedniego wypustu, i wszystko nadal fajnie działa i nic nie motałem poza dodaniem sedlaka pod lunetę, z wyjątkiej dziadowskiej osady drewnianej którą zastąpiłem archaniołem. Tak wie ctutaj moze byc podobnie - trzeba sie cieszyc solidnym kawałkiem metalu za bardzo akceptowalne pieniądze. Jak ktoś już bedzie miał w rękach nowy wypust, to niech da znać jak z celnością. U mnie, totalnego lajkonika, jak miałem/mam poniżej dwóch MOA na 5 ciu kulkach starego surplusa, to sie cieszę. Aha, niech nikt ine narzeka, że są tylko osady polimerowe - to akurat zaleta. Co wiecej, jak ktoś się by chciał pozbyć tej nowej polimerowej - z checią odkupię.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Tom Tom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 28 listopada 2015, 10:50
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Tom Tom »

A ja zamówiłem i za tydzień będę miał w domu:)
Dam znać jak wygląda po rozpakowaniu. Może w ciągu tygodnia skoczę przestrzelać, to też napiszę, jakie wrażenia.
Awatar użytkownika
ROBERTOS-R2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Trojmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: ROBERTOS-R2 »

Witam
Dzięki Leśny, u mnie 20wchodzi bez problemu, kolanko też jakieś inne, równe proste.
Z GGG nosler 175 gr 1,5moa jeszcze bez lunety.
Obrazek
bigbrok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 92
Rejestracja: 29 października 2016, 17:25
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: bigbrok »

Rozmawiałem z Astro powiedzieli , że skok gwintu w .223 taki sam jak w 308 czyli 1:12.
Awatar użytkownika
szacho998
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 16 czerwca 2017, 18:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: szacho998 »

ROBERTOS-R2 pisze: 09 marca 2023, 19:21 Witam
Dzięki Leśny, u mnie 20wchodzi bez problemu, kolanko też jakieś inne, równe proste.
Z GGG nosler 175 gr 1,5moa jeszcze bez lunety.
Obrazek

Jaki montaż pod optykę zastosowałeś??
Awatar użytkownika
ROBERTOS-R2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Trojmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: ROBERTOS-R2 »

Cyma, jak przyspawany. Jest idealnie w osi i poziomo, trzyma nawet na jednej śrubie, wypustem w montażu trafia na wybranie w szkielecie.
feldstutzer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 17 października 2020, 20:35
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: feldstutzer »

"Z GGG nosler 175 gr 1,5moa jeszcze bez lunety."

Pokaz fotke tego 1,5moa
Awatar użytkownika
ROBERTOS-R2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Trojmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: ROBERTOS-R2 »

Witam proszę tarcza z przestrzeliwania lunety po lewej :roll: :516: , chyba do tej pory najlepsza przestrzeliny ustawiły się w rządek, prawa przed ostateczną korektą lunety bardzo szybka seria, kciuk jako zawsze podręczny przyrząd pomiarowy, nic nie zasłaniam :027:
Serio jak na automat jest całkiem dobrze, problemem jest odrzut 308 jak się dobrze się nie złoży do strzału to po trzeba szukać w lunecie tarczy, dwójnóg harrisa tu trochę się tu nie sprawdza, podskakuje i lepiej wychodzi strzelanie z podpórki.
Spust, bardzo fajny krótki reset i delikatna ale wyraźna ściana, ale jak się ściąga za długo i delikatnie "sportowo" to przez odrzut po strzale poleci pewniakiem niechciany dublet. Idealna broń pod kolimator :502:

Broń działa na zasadzie krótkiego skoku tłoka, a ten jest bardzo fajnie ciasny :> , przy rozłożonej broni ruszając nim czuć i słychać że spręża powietrze, w m14 usprawnia i modyfikuje się tłok pod kątem takiej pracy, fajny film o modyfikacji systemu gazowego.

Obrazek
joon
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 sierpnia 2015, 13:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: joon »

Kiedys miałem , załowałem sprzedazy .Kupiłem znowu .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
grzempek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 15:21
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: grzempek »

Hej,
Dopiero znalazlem ten wątek.

No wiec kupilem M305 od Leśnego w .305. No cóż, tak jak leśny powiedział "to ma działać, nie wyglądać" :)

Komora oczywiscie odlew. Mam nadzieje ze taki, który ma wytrzymać... To karabin do zabawy tylko i wyłącznie, i raczej bedzie leżał w szafie ale licze ze nic nie pęknie ;) Jako laik moge stwierdzić ze komora jest odlewana, natomiast widać ze zamek jest kuty albo frez. W kazdym razie widac ze to inny metal.
Muszka niestety z tych nieosiowych...ale juz tam zostawiam. Wyzerowałem karabin na 50m i jest okej.

Wystrzelałem 150 kulek i zrobiłem oględziny. NIc nie pękło, nie odpadło, żadnych oznak zmęczenia.

Protip dla lamerów jak ja: blok gazowy i kanał w ktorym porusza sie tłok muszą byc suche. Zadnego smaru czy oleju. Ja psiknąłem tam odrobine oleju w sprayu i przez miesiac zastanawialem sie dlaczego karabin nie działa..... ;laughing: Łatwo sprawdzic czy jest dobrze: na odciągnietym zamku obracac karabinem i sluchac czy tłok swobodnie opada.

pzdr

Obrazek
Awatar użytkownika
Czarek99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 159
Rejestracja: 25 października 2004, 09:53
Tematy: 5
Lokalizacja: Koszalin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Czarek99 »

Witam. Czy w końcu wiadomo jaki skok gwintu ma wersja 223? Znalazłem 3 opcje 1/7, 1/8 i no i tutaj 1/12.
Tom Tom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 28 listopada 2015, 10:50
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Tom Tom »

Panowie, zerwał mi się pasek pokrowca i karabin spadł na glebę. Złamało się jedno skrzydło muchy, ma ktoś może niepotrzebą muchę do m305?
Pozdro!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”