Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
nekrofem
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 19 sierpnia 2020, 18:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: nekrofem »

Znalazłem jeszcze replikę Sig Sauer P365, która wydaje mi się też ciekawa, można ręcznie przeładowywać również odciągając zamek....choć coraz bardziej skłaniam się do kompaktowego walthera bo sprawdzony już przez wielu, czemu mam eksperymentować :roll:
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: kamazek »

Jeżeli komuś zależy na blow-backu, który w największym stopniu imituje działanie prawdziwej broni, niech szuka repliki z takim magazynkiem (zdjęcie poglądowe)

Obrazek

czyli z wystającymi szczękami.

Natomiast takie magazynki (oczywiście to tylko przykłady)

Obrazek Obrazek

oznaczają, że blow-back może i jest, ale zazwyczaj jako atrapa, czyli ruch zamka nie wprowadza kulki do komory i nie skraca drogi języka spustowego.
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
RyszardH
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2021, 17:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: RyszardH »

dodalbym koniecznie jeszcze b.popularny i do tego tani i dobry: Beeman P17, i umiescilbym go w okolicach HW40 którego jest tania replika za ok 240 zł nowy i za 200 zł używany.
A pistolet KANDAR S3 dałbym w wykazie wyzej - nie jest taki zły, do tego dobry do tuningu, i b. tani, nowy ok 120 zł, używany 70 zł,
Zaibatsu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 20 listopada 2019, 15:06
Tematy: 3
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Zaibatsu »

Czy w roku 2021 są jakieś pistolety sprężynowe, które mają osiągi podobne do łucznika wz. 70? Widziałem, że ludzie względnie celnie z niego walą, ale ceny łuczników są okropne. Beemana P17 próbowałem, ale mnie ręka boli od ładowania i nieprzyjemnie się strzela, a chciałem być niezależny od CO2.
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: kamazek »

Ale o jakich osiągach wz 70 piszesz ?
To nie jest wiatrówka do strzelania machowego, tylko przereklamowana wiatrówka sprężynowa.
Może dobra kilkadziesiąt lat temu, jak Slavia czy Tex, teraz to zabytek, którego cena nieadekwatna jest do osiągów, podbijaną snobizmem posiadaczy.
Ręka boli od od ładowania P17 ?
Mam 57 lat, dzisiaj kilka godzin strzelałem z tej wiatrówki i nie czułem żadnego bólu.
Może tak trochę popracować nad kondycją, a nie tylko siedzieć na FB czy innych Pudelkach.
Ewentualnie przejść na PCP, rączka się nie zmęczy, jak taka delikatna ;laughing:
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
Zaibatsu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 20 listopada 2019, 15:06
Tematy: 3
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Zaibatsu »

O względnym trafianiu w tarczę, sporo osób wrzucało tutaj tarczki, gdzie celność była na przyzwoitym poziomie jak na rekreacyjną wiatrówkę.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Yurko »

Nie wiem jaką energię ma Łucznik, ale to co mi się nie podoba w pistoletach na sprężynę to to, że nie robią ładnych dziurek w tarczach. Niestety, tanie. amatorskie tarcze w cenie 5zł/100szt. są robione z za "dobrego" papieru i płaski śrut jeśli nie ma przynajmniej 140 m/s zamiast wycinać ładne kółka raczej bardziej rozrywa papier. Zauważyłem to z Weihrach-em HW70, który jest jak na sprężynę "zadowalająco" celny (szczególnie z lunetą :) ) ale jego energia jest poniżej 3,5-4 J

Obrazek

Obrazek https://www.weihrauch-sport.de/luftpist ... lack-arrow
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Zaibatsu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 20 listopada 2019, 15:06
Tematy: 3
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Zaibatsu »

HW to raczej wiadomo, że będzie spoko, ale to 900zł. Myślałem o coś w stylu Artemisa SP500, czy się do czegoś nadaje.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Yurko »

Jeśli się dostanie w ogóle taki egzemplarz, który strzela... Trafiłem na taką relację, że ktoś z UK kupił ten pistolet na eBay-u i dostał pocztą... :shock: Tyle, że by wiatrówka zaczęła działać musiał nagwintować otworek pod śrubkę regulacyjną w języku spustowym. Dopiero, gdy zamontował zapomniany przez producenta element, wiatrówka mogła strzelać. Nie wiem, czy on nie zmyślał i czy w ogóle ta śrubka jest tam potrzebna. Jest w tym jednak pewien sens, bo podobno w UK nie wolno przesyłać wiatrówek pocztą, więc wysłanie niedziałającego złomu mogło by być jakimś obejściem tej sytuacji... :wink:

PS. A tak na prawdę, to w UK jest możliwość lokalnego przesyłania "mało energetycznej broni" oraz wiatrówek pocztą, tylko że ta usługa kosztuje... 200 funtów. :)
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 551
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 8
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: wichura »

Taniej było by "rozbić" na kilka przesyłek :wink:
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
muzior
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 237
Rejestracja: 30 stycznia 2006, 12:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Zgierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: muzior »

Zaibatsu pisze: 06 września 2021, 18:10 HW to raczej wiadomo, że będzie spoko, ale to 900zł. Myślałem o coś w stylu Artemisa SP500, czy się do czegoś nadaje.
Możesz śmiało kupować Snowpeaka. Bardzo fajny pistol, stosunkowo dobrze wykonany, ale oczywiście wymagający pewnych poprawek po fabryce jak każdy inny sprzęt. Cena za niego jest jak na razie śmiesznie niska.
Arsenał adekwatny do potrzeb i możliwości ;-)
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: GreedyDuck »

Interesuje mnie replika rewolweru na łuski. Coś w stylu LEGENDS S40 SILVER FULL METAL, ASG Dan Wesson 715 2.5" CO2. Zależałoby mi na tych łuskach do których się ładuje śrut. Ktoś wie czy są jeszcze jakieś fajne opcje?
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1554
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 73
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Rlyeh »

System Brocock. Czy to jeszcze jest produkowane, nie wiem.
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: GreedyDuck »

A coś tańszego? Ten system kartridży jest super, ale 2000zł za zabawkę dekoracyjną to trochę sporo.
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Jka »

Rlyeh pisze: 14 listopada 2021, 18:51 System Brocock. Czy to jeszcze jest produkowane, nie wiem.
O przypomniałeś mi że gdzieś w kąciku szuflady jeszcze pałęta mi się coś takiego :shock:
Z tego co pamiętam to diabelnie drogie to to było i jeszcze trzeba było pompkę do tego dokupić.
Ale jak już się wszystko skompletowało to zabawa była przednia, tak, tak trzeba to nazwać zabawą, bo przy 4 czterech łuskach to więcej się człowiek, napompował, oringów na wymieniał niż postrzelał, ale radość z posiadania i tego że to strzela nieoceniona ;laughing:

A wygląda to tak, i na 101% nie kosztuje 2000 zł.
20211114_191336.jpg
20211114_191432.jpg
20211114_191514.jpg
20211114_191543.jpg
Taki pistolecik zabawka jest dla kogoś kto lubi i umie coś tam grzebać w sprzęcie, posiada sporo cierpliwości, to i w zamian dostane sporo radości że w końcu w coś trafi.

Miałem jeszcze kilka zabawek z takiej serii ale to nie umywa się do tego pokazanego wyżej.
42.JPG
Jka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”