Luneta obserwacyjna

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10759
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 60
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta obserwacyjna

Post autor: duber »

Na zawodach nie pozwalają używać kamer
Zawody z broni historycznej czy z przeziernika ... Kupiłem tą 85ed
308, 7.62x39,7.62x54, 7.65 Browning, 223, 22lr, 9x19, 9x18, 12/70, 357, 38
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10759
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 60
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta obserwacyjna

Post autor: duber »

Nowa delta 85ed
Odległość hmm ok.500m
Fon w łapie to nie złapał idealnie ostrości
Na weekend strzelnica


Obrazek


Obrazek
308, 7.62x39,7.62x54, 7.65 Browning, 223, 22lr, 9x19, 9x18, 12/70, 357, 38
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8930
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 124
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta obserwacyjna

Post autor: bezduszny »

To ta co kosztuje coś koło 4.2k ?

Jeżeli cegła upadła Ci na nogę a nie znasz polskiego... to tak na prawdę nie masz co powiedzieć.
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10759
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 60
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta obserwacyjna

Post autor: duber »

Tak 4099 teleskopy.pl
Szukam uchwytu na fona, teraz lipa z ręki
308, 7.62x39,7.62x54, 7.65 Browning, 223, 22lr, 9x19, 9x18, 12/70, 357, 38
APS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 590
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta obserwacyjna

Post autor: APS »

Przecież nie widać przestrzelin w białym! :)
duber pisze: 02 czerwca 2026, 19:29 Obrazek
Tak na serio to wygląda całkiem nieźle z tych zdjęć. Jak eye box?
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10759
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 60
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta obserwacyjna

Post autor: duber »

Jutro sie pobawię w terenie opisze.
308, 7.62x39,7.62x54, 7.65 Browning, 223, 22lr, 9x19, 9x18, 12/70, 357, 38
Awatar użytkownika
Akilan
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 301
Rejestracja: 04 czerwca 2008, 16:44
Tematy: 4
Lokalizacja: Rypin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta obserwacyjna

Post autor: Akilan »

Będzie nie na temat, ale tylko trochę.
Z tarczami "niebieskimi" nie jest potrzebna wcale luneta obserwacyjna. Widać wszystkie przestrzeliny na 300m z lunety celowniczej. Celownik to raczej tańsza luneta arken ep5.
Na pewno z 308ki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
4,5 ; 22lr ; 9x19 ; 32s&w ; 223 ; 308.
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10759
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 60
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta obserwacyjna

Post autor: duber »

Nie tarcza ale ..., dziś mialem niezły miraż i delta ledwo dawała radę na 100m. Później na 300 w białym było widać. Taka loteria. Kamera zawsze się sprawdza niestety.

Obrazek

Obrazek

Notatki markerem na antenie

Obrazek
308, 7.62x39,7.62x54, 7.65 Browning, 223, 22lr, 9x19, 9x18, 12/70, 357, 38
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”