Walther CP2
Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match
-
Triger
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 354
- Rejestracja: 24 września 2023, 11:52
- Tematy: 9
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Walther CP2
Akurat nie ja rozbierałem. Tylko kolega poprosił o pomoc. Ale mogę się, zapytac jak mu poszło rozkręcanie.
-
Shotcalling
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 43
- Rejestracja: 18 października 2021, 06:17
- Tematy: 1
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Walther CP2
Heh... niestety na gwincie nałożony jest klej uszczelniający. W większości przypadków trzeba grzać palnikiem i jednocześnie odkręcać kluczem. Przy jednym kartuszu udało mi się zrobić to siłowo ale ruszył mi się on wtedy w szczękach imadła co pokiereszowało czarną powłokę. I niestety w trakcie grzania gwintu uszczelka od zaworka o którą pytał kolega prawdopodobnie pójdzie z dymem. Otworzyłem w ten sposób więcej jak 5 kartuszy do regeneracji. Trzeba grzać.
Dla potomności, gdyż zapewne kolega już poradził sobie z oringiem. Wstawiam wymiary oryginalnego waltherowskiego z PU.



Jakby kogoś interesowało co to jest to żółte na drugim planie w tle. To tak, są to krążki z poliuretanu o różnej grubości przygotowane do wycinania uszczelnień za pomocą wybijaków kaletniczych. Odrestaurowałem w ten sposób około 90% oringów tam, gdzie wymagane były tego rodzaju uszczelki.
-
Wodnikaniestrzelec
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 163
- Rejestracja: 11 listopada 2022, 13:51
- Tematy: 29
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Walther CP2
Koledzy jutro biorę się za rozkręcanie kartusza.
Jak złapie go poziomo w imadle to chyba go nie zgniotę?
Jak złapie go poziomo w imadle to chyba go nie zgniotę?
- variag
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 10624
- Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
- Tematy: 202
- Lokalizacja: Bełchatów
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Walther CP2
Najbezpieczniej w imadle to odkręcać przez tzw "miękkie szczęki" czyli dwie dodatkowe nakłądki z blachy aluminiowej.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.








