Artemis Snowpeak M25 duży rozrzut

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderatorzy: Jka, Moderatorzy wiatrówkowi

szymek1111
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 26 czerwca 2025, 22:38
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Artemis Snowpeak M25 duży rozrzut

Post autor: szymek1111 »

Witam wszystkich,
proszę o poradę dotyczącą celności mojej wiatrówki. Z odległości 30 metrów mam duży rozrzut (jak na załącznikach).
W kółku zaznaczyłem miejsce celowania (byłem wtedy trzeźwy :-D).
Strzelanie było przy bezwietrznej pogodzie. Praktycznie żadnego podmuchu.
Strzelałem ze śrutu JSB exact 4.5. Zakupiłem również tester JSB i wynik był podobny na każdym śrucie.
Czyściłem również lufę i bez zmian.
Zastanawiam się nad reklamacją wiatrówki.
Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2949
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 28
Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis Snowpeak M25 duży rozrzut

Post autor: muczacz »

najpierw wypróbuj inny śrut zanim coś zareklamujesz , nie koniecznie jsb , u mnie np. najlepiej lata HN
Bób , Honor , Dziczyzna
pozdrawiam Boguś
Awatar użytkownika
Marysh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 18 lipca 2016, 21:50
Tematy: 2
Lokalizacja: Zaolzie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis Snowpeak M25 duży rozrzut

Post autor: Marysh »

To twoja pierwsza wiatrówka ?
Awatar użytkownika
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2949
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 28
Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis Snowpeak M25 duży rozrzut

Post autor: muczacz »

jaką optykę masz ?
Bób , Honor , Dziczyzna
pozdrawiam Boguś
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7623
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 112
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis Snowpeak M25 duży rozrzut

Post autor: PawelW »

Jak wygląda korona lufy ?
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1913
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 36
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis Snowpeak M25 duży rozrzut

Post autor: Yurko »

Tylko, warto w tym celu (obejrzenie korony) odkręcić element "20":

Obrazek

A przy okazji, jak już strzelaliśmy bez tłumika, to może warto też sprawdzić w ogóle luźną lufę... :583:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
szymek1111
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 26 czerwca 2025, 22:38
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis Snowpeak M25 duży rozrzut

Post autor: szymek1111 »

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Inny śrut już zamówiony.
Mam inną wiatrówkę Hamerli Hunter Force 900 i w tych samych warunkach celność lepsza.
Optyka discovery optics (budżetówka) ale na Hammerli było dużo lepiej.

Co do korony lufy to czego mam tam szukać? Jakichś zadziorów i niedoskonałości? Pytam bo nie wiem. Zrobiłem fotkę
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1026
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 9
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis Snowpeak M25 duży rozrzut

Post autor: wichura »

Strzelane z "wolnej ręki", czy z podpórki? Powtórzę jeszcze pytania kolegów, czy masz jakieś doświadczenie w strzelectwie, jaka optyka, czy sprawdzałeś koronę lufy. Warto spojrzeć też na port ładowania w obu przypadkach wiele powie Ci kawałek waty na zapałce/wykałaczce. Wlot i wylot lufy możesz poprawić sam, mając choć trochę zdolności manualnych i czas żeby poczytać jak to zrobić.
.177, .22, .25, .30, 35, .44
szymek1111
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 26 czerwca 2025, 22:38
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis Snowpeak M25 duży rozrzut

Post autor: szymek1111 »

Strzelane ze stolika na siedząco, karabinek podparty na poduszce.
Poziom strzelca: początkujący.
Optyka: Discovery Optics MS 6-24X42AOAC
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1586
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 31
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Artemis Snowpeak M25 duży rozrzut

Post autor: czemar »

Jak na moje oko , ta korona jest jajowata i zrobiona chyba wiertłem :roll:
M.
0.177 -0.22 .......
Awatar użytkownika
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2949
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 28
Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis Snowpeak M25 duży rozrzut

Post autor: muczacz »

czemar pisze: 03 września 2025, 19:29 Jak na moje oko , ta korona jest jajowata i zrobiona chyba wiertłem :roll:
M.
nie jest jajowata , takie złudzenie optyczne ale zrobiona słabo , warto by poprawić
Bób , Honor , Dziczyzna
pozdrawiam Boguś
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1913
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 36
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis Snowpeak M25 duży rozrzut

Post autor: Yurko »

Coś mi się wydaje, że to właśnie efekt "poprawiania". To nie wygląda na "stan fabryczny". Chińczycy tak nie robią... :wink:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
szymek1111
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 26 czerwca 2025, 22:38
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis Snowpeak M25 duży rozrzut

Post autor: szymek1111 »

Raczej jajo to wina aparatu.

Jakiegoś szlifowania tam nie zauważyłem.

Obejrzałem kilka filmików z poprawiania korony i takiej fazki (jak na filmikach) też tam nie zauważyłem.
Awatar użytkownika
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2949
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 28
Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis Snowpeak M25 duży rozrzut

Post autor: muczacz »

Yurko pisze: 03 września 2025, 19:58 Coś mi się wydaje, że to właśnie efekt "poprawiania". To nie wygląda na "stan fabryczny". Chińczycy tak nie robią... :wink:
nawet Chińczycy tak nie robią ;laughing: , ktoś to styrał wiertłem , trzeba by poprawić kamieniem szlifierskim
Bób , Honor , Dziczyzna
pozdrawiam Boguś
Awatar użytkownika
zbiho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 677
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 00:11
Tematy: 12
Lokalizacja: Bochnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis Snowpeak M25 duży rozrzut

Post autor: zbiho »

Zrób może jeszcze jedno zdjęcie, tylko nie poruszone, bo tu nic nie widać.
Albo rybki i akwarium.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”