Tematy dotyczące wiatrówek
Moderatorzy: Jka , Moderatorzy wiatrówkowi
szymek1111
Nowy użytkownik Reactions:
Posty: 7 Rejestracja: 26 czerwca 2025, 22:38
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Post
autor: szymek1111 » 02 września 2025, 19:46
Witam wszystkich,
proszę o poradę dotyczącą celności mojej wiatrówki. Z odległości 30 metrów mam duży rozrzut (jak na załącznikach).
W kółku zaznaczyłem miejsce celowania (byłem wtedy trzeźwy
).
Strzelanie było przy bezwietrznej pogodzie. Praktycznie żadnego podmuchu.
Strzelałem ze śrutu JSB exact 4.5. Zakupiłem również tester JSB i wynik był podobny na każdym śrucie.
Czyściłem również lufę i bez zmian.
Zastanawiam się nad reklamacją wiatrówki.
Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik Reactions:
Posty: 2949 Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 28 Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Post
autor: muczacz » 02 września 2025, 20:13
najpierw wypróbuj inny śrut zanim coś zareklamujesz , nie koniecznie jsb , u mnie np. najlepiej lata HN
Bób , Honor , Dziczyzna
pozdrawiam Boguś
Marysh
Zarejestrowany użytkownik Reactions:
Posty: 286 Rejestracja: 18 lipca 2016, 21:50
Tematy: 2 Lokalizacja: Zaolzie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Post
autor: Marysh » 02 września 2025, 20:15
To twoja pierwsza wiatrówka ?
muczacz
Zarejestrowany użytkownik Reactions:
Posty: 2949 Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 28 Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Post
autor: muczacz » 02 września 2025, 20:19
jaką optykę masz ?
Bób , Honor , Dziczyzna
pozdrawiam Boguś
PawelW
Zarejestrowany użytkownik Reactions:
Posty: 7623 Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 112 Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Post
autor: PawelW » 03 września 2025, 08:29
Jak wygląda korona lufy ?
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Yurko
Zarejestrowany użytkownik Reactions:
Posty: 1913 Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 36 Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Post
autor: Yurko » 03 września 2025, 17:24
Tylko, warto w tym celu (obejrzenie korony) odkręcić element "20":
A przy okazji, jak już strzelaliśmy bez tłumika, to może warto też sprawdzić w ogóle luźną lufę...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
szymek1111
Nowy użytkownik Reactions:
Posty: 7 Rejestracja: 26 czerwca 2025, 22:38
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Post
autor: szymek1111 » 03 września 2025, 19:00
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
Inny śrut już zamówiony.
Mam inną wiatrówkę Hamerli Hunter Force 900 i w tych samych warunkach celność lepsza.
Optyka discovery optics (budżetówka) ale na Hammerli było dużo lepiej.
Co do korony lufy to czego mam tam szukać? Jakichś zadziorów i niedoskonałości? Pytam bo nie wiem. Zrobiłem fotkę
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
wichura
Zarejestrowany użytkownik Reactions:
Posty: 1026 Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 9 Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Post
autor: wichura » 03 września 2025, 19:10
Strzelane z "wolnej ręki", czy z podpórki? Powtórzę jeszcze pytania kolegów, czy masz jakieś doświadczenie w strzelectwie, jaka optyka, czy sprawdzałeś koronę lufy. Warto spojrzeć też na port ładowania w obu przypadkach wiele powie Ci kawałek waty na zapałce/wykałaczce. Wlot i wylot lufy możesz poprawić sam, mając choć trochę zdolności manualnych i czas żeby poczytać jak to zrobić.
.177, .22, .25, .30, 35, .44
szymek1111
Nowy użytkownik Reactions:
Posty: 7 Rejestracja: 26 czerwca 2025, 22:38
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Post
autor: szymek1111 » 03 września 2025, 19:17
Strzelane ze stolika na siedząco, karabinek podparty na poduszce.
Poziom strzelca: początkujący.
Optyka: Discovery Optics MS 6-24X42AOAC
czemar
Moderator Reactions:
Posty: 1586 Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 31 Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi
Post
autor: czemar » 03 września 2025, 19:29
Jak na moje oko , ta korona jest jajowata i zrobiona chyba wiertłem
M.
0.177 -0.22 .......
muczacz
Zarejestrowany użytkownik Reactions:
Posty: 2949 Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 28 Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Post
autor: muczacz » 03 września 2025, 19:39
czemar pisze: ↑ 03 września 2025, 19:29
Jak na moje oko , ta korona jest jajowata i zrobiona chyba wiertłem
M.
nie jest jajowata , takie złudzenie optyczne ale zrobiona słabo , warto by poprawić
Bób , Honor , Dziczyzna
pozdrawiam Boguś
Yurko
Zarejestrowany użytkownik Reactions:
Posty: 1913 Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 36 Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Post
autor: Yurko » 03 września 2025, 19:58
Coś mi się wydaje, że to właśnie efekt "poprawiania". To nie wygląda na "stan fabryczny". Chińczycy tak nie robią...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
szymek1111
Nowy użytkownik Reactions:
Posty: 7 Rejestracja: 26 czerwca 2025, 22:38
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Post
autor: szymek1111 » 03 września 2025, 20:02
Raczej jajo to wina aparatu.
Jakiegoś szlifowania tam nie zauważyłem.
Obejrzałem kilka filmików z poprawiania korony i takiej fazki (jak na filmikach) też tam nie zauważyłem.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik Reactions:
Posty: 2949 Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 28 Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Post
autor: muczacz » 03 września 2025, 20:05
Yurko pisze: ↑ 03 września 2025, 19:58
Coś mi się wydaje, że to właśnie efekt "poprawiania". To nie wygląda na "stan fabryczny". Chińczycy tak nie robią...
nawet Chińczycy tak nie robią
, ktoś to styrał wiertłem , trzeba by poprawić kamieniem szlifierskim
Bób , Honor , Dziczyzna
pozdrawiam Boguś
zbiho
Zarejestrowany użytkownik Reactions:
Posty: 677 Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 00:11
Tematy: 12 Lokalizacja: Bochnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Post
autor: zbiho » 03 września 2025, 20:10
Zrób może jeszcze jedno zdjęcie, tylko nie poruszone, bo tu nic nie widać.
Albo rybki i akwarium.