Pozdrawiam
Licznik Geigera
Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP
- radim92
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 2153
- Rejestracja: 01 lutego 2012, 12:34
- Tematy: 9
- Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Licznik Geigera
Od kilku lat interesuje się tematyką Czarnobyla ( od jakieś 5 klasy podstawówki) a co za tym idzie promieniowaniem jonizującym. Szukam jakiegoś licznika trochę do zabawy( jeżdżę sporo po różnych kopalniach kruszywa i chcę po sprawdzać poziom promieniowania na nich) trochę w razie W. Nie znalazłem na naszym forum żadnego podobnego tematu u nas.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
CZ 75 SP-01 Shadow 9x19, Mosin wz. 1891/30, Uskon AS16, Kbk AKM "Jack" 7.62x39
- Vin
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 66
- Rejestracja: 16 sierpnia 2018, 23:59
- Tematy: 0
- Lokalizacja: Gdynia
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
- radim92
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 2153
- Rejestracja: 01 lutego 2012, 12:34
- Tematy: 9
- Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Licznik Geigera
Liczników Geigera czy dozymetrów (choć duża część dozymetrów to liczniki Geigera) jest sporo na rynku. Myślałem że ktoś ma jakieś doświadczenia i nakierował na jakieś sensowne urządzenie.
CZ 75 SP-01 Shadow 9x19, Mosin wz. 1891/30, Uskon AS16, Kbk AKM "Jack" 7.62x39
- Dexter
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 2446
- Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
- Tematy: 12
- Lokalizacja: Kraków
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Licznik Geigera
Używam w pracy Graetz GammaTwin. Działa. Inne też działają, cóż mogę doradzić? Wygoda interfejsu jest mało znacząca bo włączasz, używasz, wyłączasz.
W razie potrzeby kontaktu: 790578409 lub FB https://www.facebook.com/Dexterkrak/
- mic-ek
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 318
- Rejestracja: 29 września 2016, 20:02
- Tematy: 2
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Licznik Geigera
Ja używam monitor skażeń radioaktywnych ECO-C.
Monitor wskazuje dane pomiarowe w trzech odrębnych jednostkach:
* Bq/cm2, skażenie powierzchni radioaktywnymi izotopami alfa
* cps, skażenie radioaktywnymi izotopami beta
* µSv/h, przestrzenny równoważnik mocy dawki promieniowania
X i gamma.
Ale do amatorskiego zastosowania raczej za drogi.
Monitor wskazuje dane pomiarowe w trzech odrębnych jednostkach:
* Bq/cm2, skażenie powierzchni radioaktywnymi izotopami alfa
* cps, skażenie radioaktywnymi izotopami beta
* µSv/h, przestrzenny równoważnik mocy dawki promieniowania
X i gamma.
Ale do amatorskiego zastosowania raczej za drogi.
.22 lr,.32 s&w long, 7,62x25, 9x18 makarov, 9x19, 7,62x54R, .308win, 7,62x39, 12/70, 16/70, 7,62x39, 5,56x45
- radim92
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 2153
- Rejestracja: 01 lutego 2012, 12:34
- Tematy: 9
- Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Licznik Geigera
Myślałem nad Terra-P. Widziałem na różnych filmikach na YT.
CZ 75 SP-01 Shadow 9x19, Mosin wz. 1891/30, Uskon AS16, Kbk AKM "Jack" 7.62x39
- SilesiaSurvival
- Nowy użytkownik

- Reactions:
- Posty: 3
- Rejestracja: 29 czerwca 2025, 11:29
- Tematy: 0
- Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Re: Licznik Geigera
Cześć!
Prywatnie mam Soeks 112 , Terry fajne ale ceny już mocno europejskie….. Miałem styczność z Soeks Ecovision F4 i Quantum. Oraz z białoruskimi Anrii Sosna.
Co do Soeksa 112 , fajny dozymetr do zestawu ewakuacyjnego ale niestety na baterie LR 44. Kiedy pracuje , pochłania baterie w zastraszającym tempie. Dlatego warto mieć większy zapas jak posiadasz 112.
Prywatnie mam Soeks 112 , Terry fajne ale ceny już mocno europejskie….. Miałem styczność z Soeks Ecovision F4 i Quantum. Oraz z białoruskimi Anrii Sosna.
Co do Soeksa 112 , fajny dozymetr do zestawu ewakuacyjnego ale niestety na baterie LR 44. Kiedy pracuje , pochłania baterie w zastraszającym tempie. Dlatego warto mieć większy zapas jak posiadasz 112.
Posiadacz czarnego prochu i nitro
Pozdrawiam
~Bart
www.przygotowanipolska.pl , ostatnie żyjące forum polskich tzw „preppersów”.
Pozdrawiam
~Bart
www.przygotowanipolska.pl , ostatnie żyjące forum polskich tzw „preppersów”.
-
Tomeks
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 823
- Rejestracja: 28 września 2004, 23:31
- Tematy: 0
- Lokalizacja: niedaleko od Szczecina
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
- Kontakt:
- ravkill
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 6295
- Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
- Tematy: 139
- Lokalizacja: Zielona Góra
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Licznik Geigera
Na ali, za stówkę, jest sporo tego, każdy w zasadzie, działa..
pod drzewem, dzis to wszystko zacznie się....
- SilesiaSurvival
- Nowy użytkownik

- Reactions:
- Posty: 3
- Rejestracja: 29 czerwca 2025, 11:29
- Tematy: 0
- Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Re: Licznik Geigera
Cześć
Koledzy z forum (Link w opisie) , przerabiali chińskie wynalazki pokroju KB-660 …… Jeżeli masz możliwość kalibracji sprzętu, ponieważ owe wynalazki bardzo lubią przekłamywać wyniki, nie ma problemu. Ale jak nie masz dostępu do aparatury kalibrującej jest klops. A niestety na aparaturze pomiarowej takiej jak dozymetr , jak już kupujesz nie warto oszczędzać. Bo z reguły jest jednorazowy zakup na rodzinę, który będzie ci służył do końca życia.
Koledzy z forum (Link w opisie) , przerabiali chińskie wynalazki pokroju KB-660 …… Jeżeli masz możliwość kalibracji sprzętu, ponieważ owe wynalazki bardzo lubią przekłamywać wyniki, nie ma problemu. Ale jak nie masz dostępu do aparatury kalibrującej jest klops. A niestety na aparaturze pomiarowej takiej jak dozymetr , jak już kupujesz nie warto oszczędzać. Bo z reguły jest jednorazowy zakup na rodzinę, który będzie ci służył do końca życia.
Posiadacz czarnego prochu i nitro
Pozdrawiam
~Bart
www.przygotowanipolska.pl , ostatnie żyjące forum polskich tzw „preppersów”.
Pozdrawiam
~Bart
www.przygotowanipolska.pl , ostatnie żyjące forum polskich tzw „preppersów”.
-
Bolo1
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 294
- Rejestracja: 22 listopada 2019, 17:15
- Tematy: 2
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy








