MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych
Moderator: Moderatorzy WBP
-
Chini_fox
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 28
- Rejestracja: 03 kwietnia 2024, 14:04
- Tematy: 6
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych
A w sumie po co sportowcom noszenie broni? Lepiej by było jakby sportowcy tak jak kolekcjonerzy mieli prawo tylko do przenoszenia broni, było by o wiele miej problemów i strażników texasu, którzy latają wszędzie z klamką chociaż mają tylko pozwolenie sportowe. Noszenie broni nie uchroni kogoś przed jej zaborem, ani niczym takim, dodatkowo po użyciu broni sportowej w samoobronie w większości przypadków taka osoba pozbędzie się czerwonej książeczki. Jedynie pozwolenie do noszenia powinni mieć ci co mają ją do ochronny osobistej.
- Doody
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 817
- Rejestracja: 30 czerwca 2024, 19:18
- Tematy: 20
- Lokalizacja: Kępno
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych
Jak kolega nie chce nosić broni to nie musi ale proszę nie odbierać tej możliwości kolegom, którzy mają taką potrzebę.
Pozdrawiam Darek
HK SFP9L, Sabatti Tactical Evo 6,5 Creedmoor + Delta Stryker 5-50x56, Mossberg Maverick 88/20", AR15 Mossberg MMR PRO 18"
HK SFP9L, Sabatti Tactical Evo 6,5 Creedmoor + Delta Stryker 5-50x56, Mossberg Maverick 88/20", AR15 Mossberg MMR PRO 18"
-
Chini_fox
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 28
- Rejestracja: 03 kwietnia 2024, 14:04
- Tematy: 6
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych
Ale po co to nosić? Noszę bo mogę? To tym bardziej by trzeba było takim zabrać możliwość noszenia
-
Chini_fox
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 28
- Rejestracja: 03 kwietnia 2024, 14:04
- Tematy: 6
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych
Przecież możesz przenosić broń, to przecież się spytałem po co nosić broń. Lepsze pytanie to jak tacy ludzie jak ty przeszli badania. Biegasz z klamką do biedronki? Jak chcesz nosić to wystąp o pozwolenie do ochrony osobistej a nie sportowe
-
kal_800
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 552
- Rejestracja: 05 kwietnia 2024, 00:04
- Tematy: 28
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych
A znasz kryteria przyznawania takiego pozwolenia? To trochę jak z Yeti - wszyscy mówią, a nikt nie widział. Policja jest generalnie na "nie" jeżeli chodzi o posiadanie broni przez cywili i jeżeli jest jakakolwiek uznaniowość, to zawsze będą odmawiać - co do zasady.
Jeżeli jest furtka w przepisach, to dlaczego z niej nie skorzystać dla własnego bezpieczeństwa?
----
TC GS Trójmiasto GD03 Bravo
KSS Garda Gdynia
9x19,.223,12/70,7.62x39,.44 Magnum,.45 ACP, .38 Special, .357 Magnum
TC GS Trójmiasto GD03 Bravo
KSS Garda Gdynia
9x19,.223,12/70,7.62x39,.44 Magnum,.45 ACP, .38 Special, .357 Magnum
- bezduszny
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 8914
- Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
- Tematy: 124
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych
Daj spokój z tym bezpieczeństwem.
Im więcej będzie gadania o tej furtce i im więcej osób będzie robiło pozwolenie sportowe tylko i wyłącznie dla możliwości noszenia... i będą się tym chwalić i mówić dookoła, tym szybciej furtka zostanie zamknięta.
Jeżeli cegła upadła Ci na nogę a nie znasz polskiego... to tak na prawdę nie masz co powiedzieć.
-
krzychu22lr
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1958
- Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
- Tematy: 4
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych
Dlaczego?
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
- Mumin_
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1505
- Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
- Tematy: 14
- Lokalizacja: między Polską a Czechami
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych
Bzdura. WSZYSTKIE znane mi osoby, które występowały o pozwolenie do ochrony (zarówno osobistej, jak i osób i mienia), takie pozwolenie dostały.kal_800 pisze: ↑03 września 2024, 20:08 A znasz kryteria przyznawania takiego pozwolenia? To trochę jak z Yeti - wszyscy mówią, a nikt nie widział. Policja jest generalnie na "nie" jeżeli chodzi o posiadanie broni przez cywili i jeżeli jest jakakolwiek uznaniowość, to zawsze będą odmawiać - co do zasady.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej
Слава Україні!
Слава Україні!
-
kal_800
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 552
- Rejestracja: 05 kwietnia 2024, 00:04
- Tematy: 28
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych
Rozumiem, że te osoby były w stałym, realnym i ponadprzeciętnym zagrożeniu życia, zdrowia lub mienia?
----
TC GS Trójmiasto GD03 Bravo
KSS Garda Gdynia
9x19,.223,12/70,7.62x39,.44 Magnum,.45 ACP, .38 Special, .357 Magnum
TC GS Trójmiasto GD03 Bravo
KSS Garda Gdynia
9x19,.223,12/70,7.62x39,.44 Magnum,.45 ACP, .38 Special, .357 Magnum
- rawla
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 568
- Rejestracja: 24 sierpnia 2023, 12:47
- Tematy: 7
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych
To jest bardzo dobre pytanie i spieszę z odpowiedzią: bo jakiś cymbał wymyślił pod naciskiem lobby producentów gaśnic, że będzie bezpiecznej na ulicy, gdy każdy kierowca będzie woził kilogramową gaśnice w samochodzie, a gdy będzie trzeba użyje jej. Już widzie jak taki dzielny "strażak" gasi taką sikawka swój elektryczny samochód.....
Podobnie i tu, jakiś cymbał pod wpływem lobbystów PZSS wymyślił uzasadniając.... no właśnie czym? Już widzę jak taki dzielny szeryf wyjmuje swojego Glocka i dzielnie broni nim obywateli w Biedronce przed napaścią .... hmm no właśnie przed napaścią przez kogo?:-D
-
kal_800
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 552
- Rejestracja: 05 kwietnia 2024, 00:04
- Tematy: 28
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych
Na przykład przed bandą nafuranych nastolatków, którzy są w stanie skatować człowieka na śmierć, żeby sobie narobić fejmu w social mediach.
----
TC GS Trójmiasto GD03 Bravo
KSS Garda Gdynia
9x19,.223,12/70,7.62x39,.44 Magnum,.45 ACP, .38 Special, .357 Magnum
TC GS Trójmiasto GD03 Bravo
KSS Garda Gdynia
9x19,.223,12/70,7.62x39,.44 Magnum,.45 ACP, .38 Special, .357 Magnum
- Mumin_
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1505
- Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
- Tematy: 14
- Lokalizacja: między Polską a Czechami
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych
To jest jakieś podchwytliwe pytanie? Oczywiście, że tak. Inaczej by nie występowali o pozwolenie.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej
Слава Україні!
Слава Україні!
- Tradytor
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 88
- Rejestracja: 07 marca 2024, 20:56
- Tematy: 2
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych
Powodzenia ... jak już ich odpalisz to jak udowodnisz , że chcieli Cię skatować ?
- Mumin_
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1505
- Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
- Tematy: 14
- Lokalizacja: między Polską a Czechami
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych
Jeszcze raz - nie ma przepisu, który by w kontekście noszenia jakoś szczególnie faworyzował sportowców. Jeśli jest, proszę o wskazanie.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej
Слава Україні!
Слава Україні!
-
Ekspert-z-pasja
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 25
- Rejestracja: 02 września 2024, 23:15
- Tematy: 1
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych
Prawda jest taka, że w ostatnim czasie obserwujemy znaczny wzrost interesowania się pozwoleniem na broń w celach "sportowych". To akurat bardzo mnie cieszy, martwi mnie jednak inna sprawa. Całkiem spore grono ludzi, wyrabia sobie te pozwolenia mimo tego, że tak naprawdę nie interesuje ich sport a chęć posiadania, tworzenia swojego arsenału na wypadek nie wiadomo czego oraz chęć noszenia broni codziennie. Uważam, że akurat tak być nie powinno. Pozwolenie sportowe dla sportowców, pozwolenie do ochrony osobistej dla osób które mają podstawy by tą broń nosić.








