MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych

Moderator: Moderatorzy WBP

Chini_fox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 03 kwietnia 2024, 14:04
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych

Post autor: Chini_fox »

A w sumie po co sportowcom noszenie broni? Lepiej by było jakby sportowcy tak jak kolekcjonerzy mieli prawo tylko do przenoszenia broni, było by o wiele miej problemów i strażników texasu, którzy latają wszędzie z klamką chociaż mają tylko pozwolenie sportowe. Noszenie broni nie uchroni kogoś przed jej zaborem, ani niczym takim, dodatkowo po użyciu broni sportowej w samoobronie w większości przypadków taka osoba pozbędzie się czerwonej książeczki. Jedynie pozwolenie do noszenia powinni mieć ci co mają ją do ochronny osobistej.
Awatar użytkownika
Doody
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 817
Rejestracja: 30 czerwca 2024, 19:18
Tematy: 20
Lokalizacja: Kępno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych

Post autor: Doody »

Jak kolega nie chce nosić broni to nie musi ale proszę nie odbierać tej możliwości kolegom, którzy mają taką potrzebę.
Pozdrawiam Darek
HK SFP9L, Sabatti Tactical Evo 6,5 Creedmoor + Delta Stryker 5-50x56, Mossberg Maverick 88/20", AR15 Mossberg MMR PRO 18"
Chini_fox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 03 kwietnia 2024, 14:04
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych

Post autor: Chini_fox »

Ale po co to nosić? Noszę bo mogę? To tym bardziej by trzeba było takim zabrać możliwość noszenia
Chini_fox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 03 kwietnia 2024, 14:04
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych

Post autor: Chini_fox »

Przecież możesz przenosić broń, to przecież się spytałem po co nosić broń. Lepsze pytanie to jak tacy ludzie jak ty przeszli badania. Biegasz z klamką do biedronki? Jak chcesz nosić to wystąp o pozwolenie do ochrony osobistej a nie sportowe
kal_800
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 05 kwietnia 2024, 00:04
Tematy: 28
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych

Post autor: kal_800 »

Chini_fox pisze: 03 września 2024, 19:49 pozwolenie do ochrony osobistej a nie sportowe
A znasz kryteria przyznawania takiego pozwolenia? To trochę jak z Yeti - wszyscy mówią, a nikt nie widział. Policja jest generalnie na "nie" jeżeli chodzi o posiadanie broni przez cywili i jeżeli jest jakakolwiek uznaniowość, to zawsze będą odmawiać - co do zasady.

Jeżeli jest furtka w przepisach, to dlaczego z niej nie skorzystać dla własnego bezpieczeństwa?
----
TC GS Trójmiasto GD03 Bravo
KSS Garda Gdynia
9x19,.223,12/70,7.62x39,.44 Magnum,.45 ACP, .38 Special, .357 Magnum
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8914
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 124
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych

Post autor: bezduszny »

kal_800 pisze: 03 września 2024, 20:08 Jeżeli jest furtka w przepisach, to dlaczego z niej nie skorzystać dla własnego bezpieczeństwa?
Daj spokój z tym bezpieczeństwem.

Im więcej będzie gadania o tej furtce i im więcej osób będzie robiło pozwolenie sportowe tylko i wyłącznie dla możliwości noszenia... i będą się tym chwalić i mówić dookoła, tym szybciej furtka zostanie zamknięta.

Jeżeli cegła upadła Ci na nogę a nie znasz polskiego... to tak na prawdę nie masz co powiedzieć.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1958
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych

Post autor: krzychu22lr »

Chini_fox pisze: 03 września 2024, 19:08 po użyciu broni sportowej w samoobronie w większości przypadków taka osoba pozbędzie się czerwonej książeczki.
Dlaczego?
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1505
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 14
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych

Post autor: Mumin_ »

kal_800 pisze: 03 września 2024, 20:08 A znasz kryteria przyznawania takiego pozwolenia? To trochę jak z Yeti - wszyscy mówią, a nikt nie widział. Policja jest generalnie na "nie" jeżeli chodzi o posiadanie broni przez cywili i jeżeli jest jakakolwiek uznaniowość, to zawsze będą odmawiać - co do zasady.
Bzdura. WSZYSTKIE znane mi osoby, które występowały o pozwolenie do ochrony (zarówno osobistej, jak i osób i mienia), takie pozwolenie dostały.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
kal_800
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 05 kwietnia 2024, 00:04
Tematy: 28
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych

Post autor: kal_800 »

Mumin_ pisze: 03 września 2024, 20:48 WSZYSTKIE znane mi osoby, które występowały o pozwolenie do ochrony (zarówno osobistej, jak i osób i mienia), takie pozwolenie dostały.
Rozumiem, że te osoby były w stałym, realnym i ponadprzeciętnym zagrożeniu życia, zdrowia lub mienia?
----
TC GS Trójmiasto GD03 Bravo
KSS Garda Gdynia
9x19,.223,12/70,7.62x39,.44 Magnum,.45 ACP, .38 Special, .357 Magnum
Awatar użytkownika
rawla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 568
Rejestracja: 24 sierpnia 2023, 12:47
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych

Post autor: rawla »

Anonimus pisze: 03 września 2024, 19:35 A po co w samochodzie wozisz gaśnicę?
Przecież możesz zadzwonić po straż pożarną.
To jest bardzo dobre pytanie i spieszę z odpowiedzią: bo jakiś cymbał wymyślił pod naciskiem lobby producentów gaśnic, że będzie bezpiecznej na ulicy, gdy każdy kierowca będzie woził kilogramową gaśnice w samochodzie, a gdy będzie trzeba użyje jej. Już widzie jak taki dzielny "strażak" gasi taką sikawka swój elektryczny samochód..... :-D
Podobnie i tu, jakiś cymbał pod wpływem lobbystów PZSS wymyślił uzasadniając.... no właśnie czym? Już widzę jak taki dzielny szeryf wyjmuje swojego Glocka i dzielnie broni nim obywateli w Biedronce przed napaścią .... hmm no właśnie przed napaścią przez kogo?:-D
kal_800
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 05 kwietnia 2024, 00:04
Tematy: 28
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych

Post autor: kal_800 »

rawla pisze: 03 września 2024, 21:01 przed napaścią przez kogo?
Na przykład przed bandą nafuranych nastolatków, którzy są w stanie skatować człowieka na śmierć, żeby sobie narobić fejmu w social mediach.
----
TC GS Trójmiasto GD03 Bravo
KSS Garda Gdynia
9x19,.223,12/70,7.62x39,.44 Magnum,.45 ACP, .38 Special, .357 Magnum
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1505
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 14
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych

Post autor: Mumin_ »

kal_800 pisze: 03 września 2024, 20:59
Mumin_ pisze: 03 września 2024, 20:48 WSZYSTKIE znane mi osoby, które występowały o pozwolenie do ochrony (zarówno osobistej, jak i osób i mienia), takie pozwolenie dostały.
Rozumiem, że te osoby były w stałym, realnym i ponadprzeciętnym zagrożeniu życia, zdrowia lub mienia?
To jest jakieś podchwytliwe pytanie? Oczywiście, że tak. Inaczej by nie występowali o pozwolenie.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
Tradytor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 07 marca 2024, 20:56
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych

Post autor: Tradytor »

kal_800 pisze: 03 września 2024, 21:15
rawla pisze: 03 września 2024, 21:01 przed napaścią przez kogo?
Na przykład przed bandą nafuranych nastolatków, którzy są w stanie skatować człowieka na śmierć, żeby sobie narobić fejmu w social mediach.
Powodzenia ... jak już ich odpalisz to jak udowodnisz , że chcieli Cię skatować ?
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1505
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 14
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych

Post autor: Mumin_ »

rawla pisze: 03 września 2024, 21:01 Podobnie i tu, jakiś cymbał pod wpływem lobbystów PZSS wymyślił uzasadniając.... no właśnie czym?
Jeszcze raz - nie ma przepisu, który by w kontekście noszenia jakoś szczególnie faworyzował sportowców. Jeśli jest, proszę o wskazanie.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Ekspert-z-pasja
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 02 września 2024, 23:15
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA w temacie noszenia broni przez osoby, które legitymują się pozwoleniem na broń wydanym do celów sportowych

Post autor: Ekspert-z-pasja »

Prawda jest taka, że w ostatnim czasie obserwujemy znaczny wzrost interesowania się pozwoleniem na broń w celach "sportowych". To akurat bardzo mnie cieszy, martwi mnie jednak inna sprawa. Całkiem spore grono ludzi, wyrabia sobie te pozwolenia mimo tego, że tak naprawdę nie interesuje ich sport a chęć posiadania, tworzenia swojego arsenału na wypadek nie wiadomo czego oraz chęć noszenia broni codziennie. Uważam, że akurat tak być nie powinno. Pozwolenie sportowe dla sportowców, pozwolenie do ochrony osobistej dla osób które mają podstawy by tą broń nosić.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”