Sztucer z lufą 24" gwintem 1:7 6 bruzd i amunicja do niego

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Wodnikaniestrzelec
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sztucer z lufą 24" gwintem 1:7 6 bruzd i amunicja do niego

Post autor: Wodnikaniestrzelec »

Może przez Twoje uprzedzenie do tej amunicji? Gdybyś nie wiedział z czego strzelasz byłoby lepiej?
Trudno mi uwierzyć w aż taką różnicę na 100m.
Moja żona (bo ja już mam za sobą około 100 strzałów) pierwszy raz w życiu strzelając z centralnego zapłonu amunicja wyżej wspomnianą sb 69gr oraz pmc 55gr zrobiła ciaśniejsze grupy.
Awatar użytkownika
bezduszny
Reactions:
Tematy: 81

Post autor: bezduszny »

Widać "długość lufy ma znaczenie" w przypadku tej amunicji.
Droga nie jest, można paczkę kupić i sprawdzić.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
W0yciech
Reactions:
Tematy: 2

Post autor: W0yciech »

mieszko1vp pisze: 04 maja 2024, 16:23 Ja twierdze,ze w howa 1500 610mm/1:8 najlepiej latają 60gr,lub kupna s&b69 bo jest kręcona na maxa.
Tutaj bym się z kolegi stwierdzeniem nie zgodził dosyć mocno, ta sama lufa, ten sam system 75gn udało się na drugiej naważce zrobić super grupę na 100m, na pociskach 88gn ELD-M Hornadyego zeszło ciut dłużej. Na skok 1:7 czy 1:8 polecałbym 77gn minimum. Jako ciekawostkę dodam że u mnie GGG 77gn na pocisku noslera miało lepsze skupienie niż na Sierrze.
mieszko1vp pisze: 04 maja 2024, 16:23 Próbowalem elaborować na 75gr i nic nie chiało dobrze latać.więc wnioski-gwint 1:8 na ciężkie pociski-tak,ale pod warunkiem,ze lufa ma mniej niż 560mm
Jaki proch, nawazka i ogive? Bo tutaj bym się doszukiwał problemu ze skupieniem.

Dla autora wątku sugerowałbym jak było wcześniej podane albo amunicja fabryczna od 70gn w górę w zależności od dostępności, tabelką bym się mocno nie sugerował, według niej u mnie nie powinna latać moja amunicja a lata dobrze nadal na kilometrze.

Dodam jako ciekawostkę że z ggg 55gn da się w normalnej wielkości gong trafiać na 300m, sam tego dokonałem, gong 30cm 8 z 10 w celu w szybkiej 10 strzałowej serii. Ale jeśli mowa o tarczy to tylko i wyłącznie cięższa amunicja.
Diamondback DB15 EML-B, CZ Shadow 2, Kral Arms tactical X pumpaction, Howa 1500 .223 TSP-X
mieszko1vp
Reactions:
Tematy: 6

Post autor: mieszko1vp »

Oal różny-od 58 do 60mm
Prochy n130,n140,n540
Teraz czas na vmax 40gr 😁
Elaborka ma tą zalete,ze wybieram pocisk i ma latać dobrze
W0yciech
Reactions:

Jak na mój gust za mały OAL dałeś dla tych pocisków żeby to latało dobrze :wink:, Sam robię na 62-63mm OALu, najdłuższe miałem jak dobrze pamiętam 64 z czymś, w pracy nie powiem bo notatki w domu, a robiłem mała partie testową tzw Bullet Jam -0.05mm.
Diamondback DB15 EML-B, CZ Shadow 2, Kral Arms tactical X pumpaction, Howa 1500 .223 TSP-X
Wodnikaniestrzelec
Reactions:
Tematy: 17

Post autor: Wodnikaniestrzelec »

i jeżeli chodzi o treningi na 50m to warto inwestowac w amunicje z ciezszymi pociskami? Poki co ja na tarczy roznicy nie widzę tylko nie wiem czy to brak umiejetnosci czy roznica miedzy amunicja na tym dystansie nie jest tak istotna.
W0yciech
Reactions:

Wg mnie nie warto bo na 50m nie zobaczysz żadnej różnicy. Używaj taniej lekkiej amunicji która daje najlepsze skupienie w stosunku do ceny. Osobom które uczę precyzyjniejszego strzelania, na 100m radziłem używać najtańszej amunicji by się nauczyły robienia grupy i by zobaczyły że to amunicja ich ogranicza. Z .223 jest dużo trudniej z racji że nie wybacza żadnych błędów.

Dopiero na 100m a w zasadzie 300-600m cięższa amunicja pokazuje co potrafi.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”