Pistolet .22lr coś pomiędzy

Moderator: Moderatorzy WBP

Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1143
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet .22lr coś pomiędzy

Post autor: Mateusz70 »

Nie, to nie jest forum, gdzie piszą ludzie, którzy mają czas zajęty przygotowaniem do zawodów rangi mistrzostw Polski.
Do zajmowania czołowych miejsc w zawodach klubowych, w których do wyznaczenia kolejności wystarcza jedna seria 10-strzałowa, wystarcza tańszy sprzęt. Ale przecież prawie nikt w to na forum nie uwierzy, nie ważne czy tym, czy innym.
Z tańszych modeli pistoletu .22lr, nie wyczynowych i nie do rekreacji, Kwiatkowski przedstawiał ostatnio Benelli MP 95 E (link
Nie przejmujcie się tym, co wystrzelał. To taka bardziej plastikowa wersja BENELLI MP 90 S. Ten ostatni to w pełni pistolet wyczynowy. Dla uboższych przygotowali taką nieco odchudzoną wersję. Nie chce mi się wyszukiwać, czym dokładnie się różnią. Może jednak warto zainteresować się tym MP 95 E?
qwert_2017
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 01 kwietnia 2017, 23:07
Tematy: 47
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet .22lr coś pomiędzy

Post autor: qwert_2017 »

W sumie fajny pistolet. Ale ten plastikowy odbojnik jest słaby, a zwłaszcza konieczność jego wymiany. Strzelam ok. 70-100 sztuk amunicji .22lr w miesiącu, więc wymiana pewnie byłaby co rok. To dla mnie dyskwalifikuje ten pistolet.
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1433
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet .22lr coś pomiędzy

Post autor: rokada »

Wygląda na to, że cena za nówkę to około szóstki, co - w połączeniu z tym, że możliwości regulacji spustu nie są zbyt bogate - niekoniecznie zachęca do zakupu. Ale na jednym z portali widzę ofertę sprzedaży używanego za trzy i pół, a to już wygląda interesująco (oczywiście jak zwykle w przypadku broni używanej diabeł tkwi w szczegółach).
Odbojnik można dorobić z czegoś, co bedzie zarówno wystarczająco elastyczne, jak i nie będzie się rozpadało tak łatwo. Mam od paru lat Sako 22-32, które też ma taki odbojnik, i nie widzę śladów jego zużycia.
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 684
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet .22lr coś pomiędzy

Post autor: andwal »

qwert_2017 pisze: 01 maja 2024, 10:22 W sumie fajny pistolet. Ale ten plastikowy odbojnik jest słaby, a zwłaszcza konieczność jego wymiany. Strzelam ok. 70-100 sztuk amunicji .22lr w miesiącu, więc wymiana pewnie byłaby co rok. To dla mnie dyskwalifikuje ten pistolet.
Przy tej ilości strzałów to zajmie ci z 8 lat zanim go uszkodzisz.
sliver001
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 19 sierpnia 2023, 15:38
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet .22lr coś pomiędzy

Post autor: sliver001 »

Nie wierz we wszystko co mówi Kwiatek tym bardziej, że o broni sportowej Kwiatek, delikatnie mówiąc, ma średnie pojęcie.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1088
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet .22lr coś pomiędzy

Post autor: krzychu22lr »

Dexter pisze: 29 kwietnia 2024, 08:07 No, argumentum ad czytanium ze zrozumienium już mamy więc można powiedzieć: komplet :).
Napisałem:
krzychu22lr pisze: 28 kwietnia 2024, 18:18 Innymi słowy: jak ktoś z plastikowca nie umie strzelać, to pistolet klasy olimpijskiej go nie uratuje.
Odpisałeś:
Dexter pisze: 28 kwietnia 2024, 18:51 Tak tak, jak ktoś nie umi z glocka to podpiera się Pardinim. Na pewno tak właśnie jest XD.
...albo nie czytasz ze zrozumieniem, albo specjalnie odwracasz sens mojej wypowiedzi. To pierwsze można uznać za zabawną pomyłkę. To drugie... cóż, niezbyt dobrze świadczy o Tobie (eufemizując). Wolę myśleć, że po prostu się pomyliłeś. Tyle ode mnie, pozdrawiam!
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”