Pozwolenie na broń dla żołnierzy zawodowych.

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pozwolenie na broń dla żołnierzy zawodowych.

Post autor: carambas »

Straszny beton w Mazowieckim Oddziale Żandarmerii Wojskowej.

Prowadzę Stowarzyszenie Braterstwo, którym sporo osób się podpiera do pozwoleń na broń kolekcjonerską. Każdemu członkowi wystawiam dokumenty (regulamin, zaświadczenie o członkostwie). Niektórym WPA / ŻW to nie wystarcza.

MOŻW chyba 6 razy pytali mnie o ludzi starających się o pozwolenie (co robi, jak, gdzie, itp). 6 razy odpowiadałem, że nie zamierzam odpowiadać na takie pytania (wzór odpowiedzi, autorstwa 9x19) i ciągle przysyłają pisma na temat innych osób.
Co ciekawe, nigdy nie kontynuują wątku danego żołnierza -- pismo ode mnie kończy sprawę -- ale chyba za każdym razem jak ktoś tam złoży podanie o pozwolenie to wysyłają ten sam głupi list marnując papier.

Inne WPA z reguły po 1-2 moich odpowiedziach dają spokój, a tutaj widzę wola walki do upadłego.

W końcu stworzyłem skrypt do robienia odpowiedzi, bo szkoda mojego czasu nawet na kopiuj/wklej.
salve76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 30 stycznia 2015, 09:02
Tematy: 9
Lokalizacja: okolice Gdańska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń dla żołnierzy zawodowych.

Post autor: salve76 »

Odpowiedź jest krótka: Procedury.
Rozwijając: Prawdopodobnie do teczki muszą mieć załącznik o tym co wnioskujący o pozwolenie robi, więc pytają.
Otrzymują odpowiedź, włączają to jako załącznik nr..... i jest. Zakładam że mają "gotowca" z zapytaniem do Ciebie, zmieniają tylko datę i dane członka i ślą. I Ty także musisz tak robić. ;|
Czemu to robia? Z prostego powodu: Nikt się nie doczepi prowadzącego postępowanie o niedopełnienie obowiązków.
I mimo że masz odpowiedź na stronie, to papier jest papier.

Robisz kawał dobrej roboty, i niestety takie zapytania Cię nie ominą.
Pozdrawiam serdecznie.
Arturek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwietnia 2024, 21:46
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń dla żołnierzy zawodowych.

Post autor: Arturek »

Witam wszystkich jestem zolnierzem zawodowym zrobiłem. Wszystkie uprawnienia do wykonywania polowan w PZŁ na samym początku chcieli świadectwo o nie karalności które posiadam od 6 lat . Pytanie brzmi na stępująco
Żŵ wysłało moje dokumenty do dzielnicowego okazało się że moja sprawa z przed lat widnieje w systemie świadectwo o nie karalności od 6 lat .miałem przestepstwo skarbowe zakończone karą grzywny czy po negatywnej odpowiedzi policji żw wyda mi pozwolenie na bron do celow lowieckich .dodam że już Jestem w kole łowieckim
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1146
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń dla żołnierzy zawodowych.

Post autor: VIS »

No w tym wątku trochę lepiej zacząłeś się posługiwać klawiaturą, ale do rzeczy.

Świadectwo o niekaralności stwierdza tylko że nie jesteś (lub jesteś) karany w chwili wydania zaświadczenia. O terminie ważności takiego zaświadczenia decydują inne przepisy. Indywidualne przepisy, w zależności od podstawy prawnej konieczności przedstawienia takiego zaświadczenia. Poszukałem w wujku Google i nie znalazłem żadnego przepisu, który by umożliwiał złożenie takiego zaświadczenia starszego niż 6 miesięcy. Więc swoje zaświadczenie "od 6-ciu lat" raczej już nigdzie Ci się nie przyda. Nie wiem jak działa ŻW, ale policja po złożeniu wniosku o pozwolenie na broń przez cywila nie wymaga zaświadczenia o niekaralności. Oni są w stanie sami to sprawdzić.

Jak Ci w innym wątku pisałem, to zatarcie skazania na karę grzywny orzeczonej za przestępstwo następuje po roku od jej wykonania (opłacenia grzywny), darowania lub od przedawnienia jej wykonania (art. 170 par 5 KK) w kodeksie karnym skarbowym jest to trochę bardziej skomplikowane, ale podstawowym terminem są dwa lata od wykonania, darowania lub przedawnienia kary.

Ponownie Cię informuję, że będąc skazanym za jakiekolwiek przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe nikt Ci nie przyzna pozwolenia na broń, nawet jak masz wszystkie uprawnienia łowieckie. Uprawnienia łowieckie są niezbędne by dostać pozwolenie na broń do celów łowieckich, ale jeżeli widniejesz w systemie jako skazany za umyślne przestępstwo (lub przestępstwo skarbowe) to nie dostaniesz pozwolenia na broń.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”