IV eliminacja zimowej ligi PRS-Kraków 24.03.2024

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator informacji o zawodach

Richat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 427
Rejestracja: 27 sierpnia 2009, 21:40
Tematy: 30
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: IV eliminacja zimowej ligi PRS-Kraków 24.03.2024

Post autor: Richat »

Wszystkie moje dolegliwości a jest ich nie mało nie sprawią że zrezygnuję ze strzelania PRS-a. Zawsze można liczyć na pomoc współzawodników z grupy tak jak wczoraj pomoc Krzyśka i Wojtka była bezcenna bardzo dziękuję. Zachęcam wszystkich do spróbowania zignorujcie pesel i inne dolegliwości i przyjedźcie na kolejne zawody PRS.
Steyr 110 Ft + Burris
Awatar użytkownika
W.I.T 44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 224
Rejestracja: 27 grudnia 2018, 18:24
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: IV eliminacja zimowej ligi PRS-Kraków 24.03.2024

Post autor: W.I.T 44 »

Ja kiedyś po zawodach u Tomka ozdrowiałem. Przestało mnie boleć kolano a wieczorem potrafiłem wypić 6 piw.
AA Pro Sport - Vortex
Awatar użytkownika
AndyOO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1188
Rejestracja: 13 września 2008, 15:08
Tematy: 16
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: IV eliminacja zimowej ligi PRS-Kraków 24.03.2024

Post autor: AndyOO »

Richat pisze: 25 marca 2024, 14:16 ...zignorujcie pesel i inne dolegliwości i przyjedźcie na kolejne zawody PRS...
Rysiu, na pewno przyjadę, choć mam pecha, bo pesel peselem, ale choróbsko kazało mi zostać w domu :(
Niemniej, naprawdę 30 celów w PRS i HFT to dla mnie optimum od strony kondycji, której nie mam....

@Witek, ja dwa razy tyle piw mogę wypić nawet jak chory jestem ;laughing:
SQ7OO
I żeby nie było, ja świetnie strzelam, tylko rzadko trafiam :502:
Awatar użytkownika
hamer14
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 24 stycznia 2013, 20:21
Tematy: 8
Lokalizacja: Mszana,Wodzisław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: IV eliminacja zimowej ligi PRS-Kraków 24.03.2024

Post autor: hamer14 »

HW 100T + Burris
Walther Anatomic LG 300+Vortex Viper
HUNTER TEAM ŚLĄSK
ptuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1303
Rejestracja: 14 listopada 2005, 18:51
Tematy: 25
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: IV eliminacja zimowej ligi PRS-Kraków 24.03.2024

Post autor: ptuk »

I ja również przyłączam się do podziękowań. Udało mi się wystrzelać drugie miejsce mimo totalnego przemoczenia i wyziębienia. Gifty pierwsza klasa, od razu się Balistol przydał :)

Moje uwagi:

1. Więcej strzałów! Czy to ostrzeliwując z jednego stanowiska po kilka celów czy ostrzeliwując po kilka razy jeden cel ze zmianami stanowisk. Myślę, że niektóre cele których nie daliśmy za pierwszym razem trafić, trafiając za drugim strzałem da jakąś satysfakcję. Biorąc przykład z palnego PRS to wychodzi nawet 10 strzałów na stage.

2. Magazynek. Chciałbym, żeby wykreślić zapis o ładowaniu śrutem pustego magazynka po starcie. Powinno być tak, że startujemy z rozładowanym karabinem i wkładamy już załadowany magazynek po zajęciu stanowiska i skierowaniu wylotu lufy w kierunku celu - znowu, tak jak w palnym.
Rozumiem, że ładowanie magazynka po starcie miało służyć jako handicap dla tych co strzelają z jednostrzałówek - tutaj wyjściem byłoby skrócenie limitu czasu do 3 minut przy 6 strzałach dla karabinów z magazynkami i 4 minuty dla jednostrzałowych PCP i sprężyn.

3. Sygnał STOP i przerwanie strzelania. Kilkukrotnie była sytuacja, że trzeba było przerywać strzelanie, aby poprawić lizaki, które się przyklejały do deski na stage 3 chyba? Tutaj powinniśmy od nowa powtórzyć przebieg, a nie strzelać dalej jak przed przerwaniem strzelania. Tutaj wypis z regulaminu PRS Poland.

https://prspoland.pl/wp-content/uploads ... PL-ENG.pdf
3.6 Powtórzenie przebiegu na torze (Reshoot)
3.6.1 Prawo do ponownego przebiegu (Reshoot) ma tylko zawodnik, którego przebieg został przerwany
nie z jego winy. Dotyczy to sytuacji:
 uszkodzenie jednego z celów
 komenda „Stop, przerwij strzelanie”, która pada nie z winy zawodnika
 awaria toru (uszkodzona przesłona, barykada itp.)
 inne uznane za uzasadnione przez SG
Powtórzenie przebiegu nie przysługuje zawodnikowi z powodu awarii broni lub wyposażenia (nie
dotyczy zawodników strzelających z broni organizatora).
Powtórzenie przebiegu nie przysługuje również zawodnikowi, który potwierdził, że NIE rozumie
przebiegu, lecz mimo to do niego przystąpił.
BTW W Anglii powstała już liga ARLGB dla wiatrówek w limicie 12 ft lbs.
STEYR LG110, HW100, HW40
Awatar użytkownika
TOMEK K
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1317
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 19:39
Tematy: 110
Lokalizacja: KRAKÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: IV eliminacja zimowej ligi PRS-Kraków 24.03.2024

Post autor: TOMEK K »

Tak to prawda.
Był problem z najmniejszymi lizakami.
Przepraszam.
Zrobimy wszystko żeby wyeliminować takie sytuacje w przyszłości.

Procedura po przerwaniu strzelania z naszego regulaminu w mojej ocenie jest wystarczająca:
4.11. W przypadku potrzeby naprawy elementu toru lub celu należy wezwać Sędziego głównego, który wyznaczy zawodnikowi nowy czas i podejmie decyzję czy umożliwić zawodnikowi powtórne oddanie punktowanego strzału.

Zbieramy teraz wszystkie uwagi, również Twoje, żeby omówić je i ewentualnie wprowadzić zmiany przed startem ligi letniej.
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 431
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: IV eliminacja zimowej ligi PRS-Kraków 24.03.2024

Post autor: Jezzman »

Uważam, że ładowanie magazynka po zajęciu stanowiska jest uczciwym podejściem. Podobnie działa to chyba w sylwetkach.
Różne limity czasowe raczej nie będą dobre, bo są różne systemy magazynków w wiatrówkach, których ładowanie zajmuje różną ilość czasu, więc dla każdego z nich trzeba by ustalić inny czas na stanowisku :-D
Z resztą, Rafał, nawet jak w niedzielę musiałeś ładować magazynek na stanowisku to i tak strzelałeś najszybciej z nas w grupie, więc nie wiem w czym problem ;laughing:
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact idzie do żymianina, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
pawbar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 27 sierpnia 2022, 12:04
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: IV eliminacja zimowej ligi PRS-Kraków 24.03.2024

Post autor: pawbar »

Wprawdzie tylko dwa razy udało mi się do Was zawitać, ale pozwolę sobie dopisać się do chętnych na większą ilość strzałów. Zawsze to lepszy przelicznik km jazdy / strzał :)
ptuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1303
Rejestracja: 14 listopada 2005, 18:51
Tematy: 25
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: IV eliminacja zimowej ligi PRS-Kraków 24.03.2024

Post autor: ptuk »

Jezzman pisze: 27 marca 2024, 19:19 Uważam, że ładowanie magazynka po zajęciu stanowiska jest uczciwym podejściem. Podobnie działa to chyba w sylwetkach.
Różne limity czasowe raczej nie będą dobre, bo są różne systemy magazynków w wiatrówkach, których ładowanie zajmuje różną ilość czasu, więc dla każdego z nich trzeba by ustalić inny czas na stanowisku :-D
Z resztą, Rafał, nawet jak w niedzielę musiałeś ładować magazynek na stanowisku to i tak strzelałeś najszybciej z nas w grupie, więc nie wiem w czym problem ;laughing:
Zmarzniętym i trzęsącymi się rękoma ciężko się ładuje magazynek. Dla mnie trochę nienaturalne, że muszę startować i od razu w klęczki żeby ładować śrut ;laughing: Wolałbym raczej od razu jak ten pan:

https://www.youtube.com/embed/v4XNzCjgx ... N17E-4pBrK

Ostatecznie mogę strzelać bez magazynka. W Steyrze mam naklejony na rzep ładownik na śrut, skąd można go w miarę sprawnie pobierać. Jak będzie więcej chętnych na start to wtedy można do tematu powrócić. Póki co, nie ma potrzeby się ścigać, tylko powoli i celnie strzelać.

Na jednej relacji z zawodów 22LR można było przeczytać (https://www.mildot.pl/mrtm22lr_winter_2021/)
zestaw zwycięzcy (676,4 pkt.) relacjonowanych zawodów Andrzeja Folhoca. Przy użyciu leciwego Suhl K150 (jednostrzałowego karabinu tarczowego bez magazynków) i budżetowej optyki Vortex Diamondback Andy udowodnił, że topowy sprzęt „za miliony” to nie wszystko i spokojnie PRS22LR jest dla wszystkich. Oczywiście muszę dodać, że umiejętności Andrzeja nie wzięły się znikąd. Przez lata wspólnie strzelaliśmy razem konkurencje pneumatycznego strzelectwa terenowego HFT.
STEYR LG110, HW100, HW40
Awatar użytkownika
jarni8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 314
Rejestracja: 17 stycznia 2023, 22:34
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: IV eliminacja zimowej ligi PRS-Kraków 24.03.2024

Post autor: jarni8 »

ptuk pisze: 27 marca 2024, 17:21 ...czy ostrzeliwując po kilka razy jeden cel ze zmianami stanowisk. Myślę, że niektóre cele których nie daliśmy za pierwszym razem trafić, trafiając za drugim strzałem da jakąś satysfakcję...
Niezły pomysł. Układający tor (i przede wszystkim barykady) mieliby tyle samo roboty, a strzelania 2x więcej :-D Ja bym się pisał. To nie HFT/FT - dystanse i poprawki każdy zna od samego początku. Jedyne zmienne to wiatr i to jak strzelec ogarnie dane stanowisko, a to już przy każdym podejściu się zmienia. Wiatr wiadomo w każdej sekundzie inny, a zawodnik też może przy drugim podejściu mieć inną taktykę na dany cel i np. złożyć się inaczej do strzału + wkraczające zmęczenie przy drugim "okrążeniu" :-D

Byłoby trochę jak w Sihouette, gdzie są 2 serie.

Oczywiście powyższy scenariusz bardzo zachęca przy sprzyjającej pogodzie. Kiedy pada deszcz to raczej chce się jak najszybciej strzelić i zejść z toru, a nie robić drugie kółko ;laughing:

Oczywiście to tylko nasze moje zdanie. Ważne, żeby strzelania było na tyle by każdy był zadowolony i też żeby nie przesadzić i nie zniechęcić jednocześnie tych, którym zdrowie nie pozwoli na tak długie wygibusy :piwo:
Weihrauch HW100T by Witboj + Falcon Endura S10i 1-10x24

Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
Awatar użytkownika
hamer14
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 24 stycznia 2013, 20:21
Tematy: 8
Lokalizacja: Mszana,Wodzisław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: IV eliminacja zimowej ligi PRS-Kraków 24.03.2024

Post autor: hamer14 »

Ja to widzę tak:
1 Kategoria weteran od 50lat
2 kategoria karabinek z magazynkiem(wymagane min.5 zawodników)
Jakieś pomysły jak by się miała nazywać taka kategoria?

Ładowanie magazynków po komedzie START jest jak najbardziej uczciwe zwłaszcza na torach z pomiarem czasu.

Mam przygotowane tory na Puchar letni PRS u Hunterów:
6 torów x 9 strzałów (4minuty)
1 tor x 6 strzałów (3 minuty) z wykorzystaniem tripoda(będzie dostępny na stanowisku)
suma:60 strzałów.
Zobaczymy na ile pozwoli teren którym będziemy dysponować .
Postaram się tydzień przed zawodami opublikować opis torów.
HW 100T + Burris
Walther Anatomic LG 300+Vortex Viper
HUNTER TEAM ŚLĄSK
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 431
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: IV eliminacja zimowej ligi PRS-Kraków 24.03.2024

Post autor: Jezzman »

Myślę, że póki co, jest na w PRSie wiatrówkowym trochę mało, żeby jeszcze dzielić stawkę na magazynkowców i bezmagazynkowców :-D
Co do nazw to może po prostu SINGLE (od SINGLE SHOT) i MAGS (skrótowo od MAGAZINES/MAGAZYNKI)?
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact idzie do żymianina, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
ptuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1303
Rejestracja: 14 listopada 2005, 18:51
Tematy: 25
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: IV eliminacja zimowej ligi PRS-Kraków 24.03.2024

Post autor: ptuk »

1. Weteran - po 50. r.ż.
2. Springer - sprężyny
3. Single shot - PCP pojedynczo ładowane
4. Open - cała reszta
STEYR LG110, HW100, HW40
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tablica ogłoszeń - zawody, imprezy, zloty, spotkania”