Odpowiedzi do pytań na egzamin WPA

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odpowiedzi do pytań na egzamin WPA

Post autor: wujo1 »

Czy przestał już Pan bić wieczorami żonę?
Awatar użytkownika
rawla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 24 sierpnia 2023, 12:47
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odpowiedzi do pytań na egzamin WPA

Post autor: rawla »

wujo1 pisze: 14 marca 2024, 18:20 Czy przestał już Pan bić wieczorami żonę?
Tak właśnie myślałem Kolego 👍
BigCoal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 151
Rejestracja: 22 lutego 2020, 22:17
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odpowiedzi do pytań na egzamin WPA

Post autor: BigCoal »

rawla pisze: 14 marca 2024, 18:11 To poznam w końcu te "podchwytliwe" pytania ?
Spokojnie, nie każdy żyje na forum. Swojego czasu były pytania o normę różniące się w odpowiedzi jedną cyfrą, wspomniane "może" a "odbiera".

Poznam teraz co przeczytanie całej ustawy wniosło do twojego życia? Jestem ciekaw co było takie wartościowe...
eskie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 26 lipca 2023, 08:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odpowiedzi do pytań na egzamin WPA

Post autor: eskie »

Jest aplikacja NTS pytania są podobne ale i inne od tych z patent strzelecki eu. U mnie na egzaminie były te z nts a nie patent.... Aha i tabelkę kolorową znaj z wymiarami ciężkościami pudełkami....
Bóg, honor, ojczyzna. Trzy najczęstsze przyczyny śmierci polskiej szlachty.
Awatar użytkownika
rawla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 24 sierpnia 2023, 12:47
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odpowiedzi do pytań na egzamin WPA

Post autor: rawla »

BigCoal pisze: 14 marca 2024, 19:13
Poznam teraz co przeczytanie całej ustawy wniosło do twojego życia? Jestem ciekaw co było takie wartościowe...
Proszę bardzo
1. Nie kułem na egzamin bo rozumiałem i rozumiem do dziś o co mnie pytano.
2 . Nie mianem i nie mam żadnych wątpliwości kto, kiedy, w jakich okolicznościach będzie mnie sprawdzał i co będzie sprawdzał.
3. Nie mam żadnych problemów ze zrozumieniem i interpretacją zapisów ustawy - uważa, że jest więcej niż dobra.
4. Gdy chcę porównać nasze prawo o broni do prawa obowiązującego w państwach Europy - widzę wielokrotnie wyższość naszej ustawy nad ustawami w Niemczech, Francji czy nawet przereklamowanych po tym względem Czechach.
To tylko niektóre elementy wiedzy ajie wniosło do mojego zżycia przeczytanie całej ustawy. 😉 Mam jednak przekonanie, że raczej nie zgodzisz się ze mną bo jak widzę jesteś zwolennikiem łatwego zysku, czyli zakuć, zdać, zapomnieć. Potem jednak będziesz wygłaszał nowe teorie na przykład o tym jaki jest zakres uprawnień prowadzącego strzelanie lub zadawał pytania, na które odpowiedź często zapisana jest w ustawie i kilku innych rozporządzeniach , o których jak sądzę, nie masz wiedzy o ich istnieniu. Tak to już jest gdy stosuje się zasadę trzech Z. Dlatego z głębokiej życzliwości życzę,. porzuć pokusę łatwego zysku, przysiądź na czterech literach i poczytaj. Gdy juz ją przeczytasz daj znać a chętnie podpowiem jakie jeszcze dokumenty musisz przejrzeć dopiero potem siadaj do pytań.
BigCoal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 151
Rejestracja: 22 lutego 2020, 22:17
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odpowiedzi do pytań na egzamin WPA

Post autor: BigCoal »

Dość śmieszne oskarżenia biorąc pod uwagę, że zwykle to ja jestem od wyjaśniania takich zagadnień :) A jak zdawałem egzamin to takiej listy nawet nie było...

A o tej wiedzy o istnieniu to już w ogóle żałosny pojazd, znam wszystkie te papierki na pamięć, ba, znałem je wiele lat przed podejściem do pozwolenia. Po prostu mam w życiu filozofię inną, a przeczytanie kilku stron mnie nie podnieca jako osiągnięcie.

Serio, dawno takiego zadufania w sobie nie widziałem. Trochę refleksji bo na razie to wyszło to, co powiedziałem - nic nowego się nie dowiedziałeś wielkim studiowaniem ustawy.
Awatar użytkownika
rawla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 24 sierpnia 2023, 12:47
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odpowiedzi do pytań na egzamin WPA

Post autor: rawla »

Zadałeś pytanie dostałeś odpowiedź.
BigCoal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 151
Rejestracja: 22 lutego 2020, 22:17
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odpowiedzi do pytań na egzamin WPA

Post autor: BigCoal »

Dostałem bezpodstawne obrażanie mojej wiedzy i wspaniałą listę rzeczy, które się dowiedziałeś
1) nie odpowiada na pytanie,
2) kto może cię kontrolować, no faktycznie nie będzie tego na liście 200 pytań, ciekawe czy wiesz na jakiej podstawie jest przeprowadzany wywiad środowiskowy dzięki swoim lekturom :),
3) wow, dowiedziałeś się, że ustawa która pozwala zdobyć 90% broni dostępnej na rynku cywilnym w miesiąc - dwa jest dość łaskawa... Szok, rewelacja o której nikt wcześniej nie słyszał,
4) to samo co 3 ale w innym kontekście! Super, mam nadzieję że po przeczytaniu ustawy cotygodniowe wieczorki porównanywawcze stały się piękniejsze!
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odpowiedzi do pytań na egzamin WPA

Post autor: rokada »

eskie pisze: 14 marca 2024, 19:22 tabelkę kolorową znaj z wymiarami ciężkościami pudełkami....
To chyba na inny egzamin, nie ten w WPA?
eskie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 26 lipca 2023, 08:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odpowiedzi do pytań na egzamin WPA

Post autor: eskie »

Może coś przegapiłem, robisz kolekcję? to wtedy mój wpis jest bez sensu co do tabelki.
Bóg, honor, ojczyzna. Trzy najczęstsze przyczyny śmierci polskiej szlachty.
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odpowiedzi do pytań na egzamin WPA

Post autor: rokada »

W temacie wątku wyraźnie jest mowa o egzaminie policyjnym (czyli nie PZSS-owskim).
Awatar użytkownika
rawla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 24 sierpnia 2023, 12:47
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odpowiedzi do pytań na egzamin WPA

Post autor: rawla »

BigCoal pisze: 14 marca 2024, 20:16 Dostałem bezpodstawne obrażanie mojej wiedzy i wspaniałą listę rzeczy, które się dowiedziałeś
1) nie odpowiada na pytanie,
2) kto może cię kontrolować, no faktycznie nie będzie tego na liście 200 pytań, ciekawe czy wiesz na jakiej podstawie jest przeprowadzany wywiad środowiskowy dzięki swoim lekturom :),
3) wow, dowiedziałeś się, że ustawa która pozwala zdobyć 90% broni dostępnej na rynku cywilnym w miesiąc - dwa jest dość łaskawa... Szok, rewelacja o której nikt wcześniej nie słyszał,
4) to samo co 3 ale w innym kontekście! Super, mam nadzieję że po przeczytaniu ustawy cotygodniowe wieczorki porównanywawcze stały się piękniejsze!

Aleś się nagadał!!
Ale z jednym przyznaje Tobie rację. Wziąłem Ciebie na podstawie Twojego zaczepliwego pytania (mam przypomnieć) za założyciela wątku. Mój błąd.
pomimo tego:
Ad 1. - czyżby?
Ad 2 Gdzie napisałem że "kto może cię kontrolować, no faktycznie nie będzie tego na liście 200 pytań,"?
Ad 3 Czyżbyś odbierał mi prawo do własne oceny ustawy? Cóż nie dziwi mnie to. Niemal od samego początku zauważyłem że na tym forum nie można mieć innego zdania niż stali bywalcy mający wysokie mniemanie o swym pojmowaniu świata , bo w przeciwnym wypadku jest to " obrażanie ich wiedzy"
Ad 4 jeżeli zechce to UOBIA będę czytał co godzinę i nic Tobie do tego. Takim wpisem jedynie utwierdzasz mnie, w tym że przy Tobie nie wolo wypowiadać swoich opinii zwłaszcza tych, które nie są zgodne z Twoimi oczekiwaniami . Wybacz ale po czymś takim zwykle kończę moją dyskusję z takim oponentem.
BigCoal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 151
Rejestracja: 22 lutego 2020, 22:17
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odpowiedzi do pytań na egzamin WPA

Post autor: BigCoal »

Ej, może poczytaj trochę książek bo czytanie ze zrozumieniem leży i kwiczy.

1) no nie napisałeś co, tylko że się nauczyłeś,
2) no napisałeś, że "Nie mianem i nie mam żadnych wątpliwości kto, kiedy, w jakich okolicznościach będzie mnie sprawdzał i co będzie sprawdzał.". Uważam, że nie dość, że nie potrzeba do tego studiować żadnej ustawy, to czytelniej to przeczytać w opracowaniu zamiast czytać różne ustawy i rozporządzenia. A na końcu i tak nie wiesz co policja robi na jakiej podstawie... ;)
3) gdzie ja ci cokolwiek odbieram, bawi mnie po prostu, że jako argument za czytaniem dokładnie ustawy dajesz coś, co jest oczywiste dla większości ludzi myślących,
4) i znowu - nic ci nie zakazuje, po prostu ciekawi mnie, że jako krytyczny powód przeczytania całości dajesz porównywanie z ustawami w innym kraju xD Raz, że robisz to pewnie od wielkiego dzwona, dwa, że pewnie zagraniczne ustawy znasz ze streszczenia nie od oryginału...


Podsumowując -
Odpowiadałem na tezę
Osobiście wolałbym żeby broń mieli ludzie którzy potrafią zrozumieć zapisy ustawy zamiast " wj***ć...na pałę".
Postanowiłeś się do niej dołączyć - po czym wyszło, że nie umiesz przeczytać autora komentarza, podać powodu czym się różni czytanie opracowania od ustawy, zwyzywałeś od nieuków, chociaż 5 zdań złożonych to dla ciebie ściana tekstu, i na końcu "zakończyłeś dyskusję" bo nawet nie umiałeś zrozumieć prostego komentarza. Fajnie.
adam_l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 18 lutego 2009, 14:30
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odpowiedzi do pytań na egzamin WPA

Post autor: adam_l »

Polecajcie wykuwanie na blache, a później na forum kolejny geniusz będzie pisał o stacjach rozładowywania pistoletów na przystankach - nic tylko czekać aż jakichś *ha - tfu* piśmak zaglądnie w złym momencie i zrobi aferę - niebieskie już przestało być publicznie dostępne.
Ustawę należy znać, żeby nie zrobić sobie ani innym przypału.
Jeśli ktoś to planuje na odwal zrobić, to może niech nie robi - wystarczy że większośc kierowców jeździć nie umie, nie potrzeba jeszcze strzelców którzy później mylą noszenie z przenoszeniem, użyczenie z udostępnieniem i tak dalej.
9x19, 5.56x45, .357
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”