Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4743
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: TZ »

Problem polegał na tym, że to nie "nasi sąsiedzi Kowalscy" kwaczą, tylko są to to redaktory, czy posły/osły ... a to już może obecne puzzle powywracać ... niestety :-/
Choć zgadzam się z autorem podcastu, który przytoczyłem i jego poczucia wręcz załamania jakością wiedzy co niektórych z wzmiankowanych, to jednak taki artykuł nie miał trafić do ciebie, czy do mnie niestety ... . I to bardzo martwi :-/ Bardzo ... .
Pozdr,
TZ
ps. a wy tu pitolicie, czy krawężnik ich odwiedził i czy coś się zatarło .. a tu masz babo placek - jazda na całego. Chyba zacznę wierzyć, że to długopis popełnia błędy ortograficzne a nie jego operator :wink:
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
klev
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 134
Rejestracja: 30 listopada 2007, 12:34
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: klev »

druidpl pisze: 22 listopada 2023, 16:19
Jak możesz to również napisz o jakim WPA rozmawiamy :roll:
Wpa Olsztyn. Ale miałem wyrok w zawieszeniu sprzed 10 lat "za narkotyki" (czyli trawke....) oczywiście już w zatarciu.... przewidywałem taki obrót sprawy więc nie jestem zszokowany. Przejde kolejne psychotesty i tyle (dobrze ze teraz nie muszę znowu płacić 450zl)
Oczywiście napiszę o zakończeniu tego wszystkiego .
Gsxr1000 pisze: 24 listopada 2023, 20:31 A jak wywiad z dzielnicowym przebiegł?
Dzielnicowy nie dostał z wpa mojego telefonu i przyszedl pod dom bez umówienia się, oczywiscie w godzinach pracy.... naturalnie nikogo nie zastał. Następnego dnia zadzwonił do mojej pracy "dzień dobry, policja, czy mozna prosić Krzysztofa K.?"
Cała rozmowa odbyla się przez telefon, nie chciał przyjść ani nie chciał mnie na komendzie. Tak wyglądał wywiad dzielnicowego.
KS Garda - Ostróda
druidpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 27 października 2023, 17:30
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: druidpl »

Trochę szkoda, jak dużo zależy od osoby rozpatrującej sprawę. Czytałem i słyszałem o osobach, które miały dość bogatą kartotekę i dostawały w niektórych WPA bez najmniejszych problemów :583:
Awatar użytkownika
Mastercard
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 712
Rejestracja: 04 października 2005, 23:48
Tematy: 43
Lokalizacja: W-wa/W-w
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: Mastercard »

Gsxr1000 pisze: 20 października 2023, 17:47 Nie wiem jak dokładnie wyglądała sytuacja tego mężczyzny z NK, ale być może tam było coś jeszcze.
Wracając na chwilę do NK, z tego co wiem to NK jest narzędziem do zareagowania ad-hoc i objęcia specjalnym nadzorem rodziny w sytuacji przemocy domowej. Zakłada się ją rodzinie (nie osobie) i zdejmuje w chwili unormowania sytuacji rodzinnej, czyli np po pozytywnym i udokumentowanym przejściu terapii rodzinnej, po rozwodzie itp…

Coś musiało tam być głębiej, może mimo rozwodu facio był dalej nękany, albo prosto ktoś zapomniał (przeoczył) zdjęcie NK.
Pozdro Mastercard
Jeśli cel jest dalej niż 35m - zbombarduj go,
Awatar użytkownika
klev
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 134
Rejestracja: 30 listopada 2007, 12:34
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: klev »

druidpl pisze: 26 listopada 2023, 11:48 Trochę szkoda, jak dużo zależy od osoby rozpatrującej sprawę. Czytałem i słyszałem o osobach, które miały dość bogatą kartotekę i dostawały w niektórych WPA bez najmniejszych problemów :583:
Z drugiej strony lepiej niech każdego "nie pewnego" sprawdzą dwa razy, niż od razu dają pozwolenie każdemu jak leci.
Człowiek czuje się trochę spokojniej 8-)
KS Garda - Ostróda
Ra4mon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 23 lutego 2024, 17:44
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: Ra4mon »

klev - I jak tam sprawa? Zakończyła się pozytywnie?
Awatar użytkownika
klev
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 134
Rejestracja: 30 listopada 2007, 12:34
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: klev »

Ra4mon pisze: 23 lutego 2024, 17:51 klev - I jak tam sprawa? Zakończyła się pozytywnie?
W zeszły czwartek zaliczyłem ostatniego (trzeciego) lekarza odwoławczego i teraz czekam na rozstrzygnięcie.... dodam że złożyłem papiery w wpa 17.10.2023 i po miesiacu się odwołali od badań (ponad 10 lat temu miałem wyrok w zawieszeniu za marichuane, czyli dla nich za "narkotyki" od ponad 5 lat zatarty) i do tej pory tyle czasu zajęło ustawianie lekarzy.... może też nie pomogła "przerwa świąteczna"
Tak czy siak na dniach spodziewam się pisma bo 22.02 minął kolejny termin odwolania (już 4ty) więc pewnie pn-wt dostanie o przedłużenie na następny miesiąc i niedługo właściwe orzeczenie i mam nadzieję już pozwolenie.
Dam znać.
KS Garda - Ostróda
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8533
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: duber »

Może zmieniając zdjęcie profilowe było by łatwiej ;|
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Awatar użytkownika
klev
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 134
Rejestracja: 30 listopada 2007, 12:34
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: klev »

29.02 przyszło pismo o przesunięciu o następny miesiąc..... no nic, czekam dalej....
KS Garda - Ostróda
Ra4mon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 23 lutego 2024, 17:44
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: Ra4mon »

Uzbroić się w cierpliwość to mało powiedziane. Ale jak wiadomo, oni mają czas na wszystko.
Oczywiście czekamy na dalsze informację :>
Awatar użytkownika
klev
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 134
Rejestracja: 30 listopada 2007, 12:34
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: klev »

Dzwonili z WPA. Podanie rozpatrzone pozytywnie, dziś wysyłają pozwolenie :)
Jednak da sie z zatartym wyrokiem.
Pozdrawiam
KS Garda - Ostróda
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 756
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: muczacz »

oczywiście że się da tylko ciekawi mnie fakt że wyrok zatarty a jednak ślad pozostał , gratuluję :gun2:
Awatar użytkownika
klev
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 134
Rejestracja: 30 listopada 2007, 12:34
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: klev »

muczacz pisze: 08 kwietnia 2024, 20:41 oczywiście że się da tylko ciekawi mnie fakt że wyrok zatarty a jednak ślad pozostał , gratuluję :gun2:
W krajowym rejestrze karnym nie występuje. Prawnie jestem osoba niekaraną. Ale policja ma swoje archiwum KSIP i w nim bede juz na zawsze.
Wpa/dzielnicowy sprawdziło ksip i zobaczyli ze miałem jakiś tam wyrok w zawieszeniu za "narkotyki" i uznali to za powód do odwolań lekarskich, bo moge być "uzalezniony" a takim nie dają pozwoleń.
Tak czy siak przeszedłem odwoławcze badania jeszcze raz i uzyskałem pozwolenie :) wychodzi na to że odwoławcze badania powtórne da sie przejść :piwo:
KS Garda - Ostróda
Awatar użytkownika
klev
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 134
Rejestracja: 30 listopada 2007, 12:34
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: klev »

muczacz pisze: 08 kwietnia 2024, 20:41 oczywiście że się da tylko ciekawi mnie fakt że wyrok zatarty a jednak ślad pozostał , gratuluję :gun2:
W krajowym rejestrze karnym nie występuje. Prawnie jestem osoba niekaraną. Ale policja ma swoje archiwum KSIP i w nim bede juz na zawsze.
Wpa/dzielnicowy sprawdziło ksip i zobaczyli ze miałem jakiś tam wyrok w zawieszeniu za "narkotyki" i uznali to za powód do odwolań lekarskich, bo moge być "uzalezniony" a takim nie dają pozwoleń.
Tak czy siak przeszedłem odwoławcze badania jeszcze raz i uzyskałem pozwolenie :) wychodzi na to że odwoławcze badania powtórne da sie przejść :piwo:
KS Garda - Ostróda
PrzemPrzem
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwietnia 2024, 07:48
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: PrzemPrzem »

Czy po złożeniu podania o wyczyszczenie KSIP dostaje się jakąś odpowiedź z komendy ? Jeśli tak to po jakim czasie ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”