Wapther P99 AS- bez AS

Moderator: Moderatorzy WBP

Valdemar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 21 lutego 2024, 19:47
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Wapther P99 AS- bez AS

Post autor: Valdemar »

Cześć

Chcę kupić Walthera P99 AS ale chciałbym go przerobić, aby nie było systemu AS. Jest to do załatwienia w miarę od "ręki" rusznikarza?

Pozdrawiam
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wapther P99 AS- bez AS

Post autor: krzychu22lr »

Z ciekawości: czemu? Przy szybkim strzelaniu ten pierwszy strzał z "anty-stresem" nie robi specjalnej różnicy, a przy wolnym, precyzyjnym strzale zawsze możesz "wyłączyć" AS po prostu wybierając palcem luźną drogę spustu.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Valdemar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 21 lutego 2024, 19:47
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wapther P99 AS- bez AS

Post autor: Valdemar »

Zaspokajam ciekawość- nie chcę AS. Uważam że jest to system nieprzydatny, niepotrzebnie wydłużający drogę języka spustowego. Wiem co można z tym zrobić ale pytam się czy można to jakoś wywalić np. wymieniając mechanizm spustowy.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wapther P99 AS- bez AS

Post autor: krzychu22lr »

Byłbyś pierwszy - nie słyszałem jeszcze by ktoś zablokował AS w P99. Pewnie da się to zrobić, ale z drugiej strony spust o podobnej charakterystyce do "P99 AS bez AS" jest w Waltherze PPQ.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
jamtex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 09:22
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wapther P99 AS- bez AS

Post autor: jamtex »

Pewnie wymiana AS na QA.
Sam mam wersję AS i jak dla mnie jest ok, choć pierwszy strzał wymaga większej uwagi.
„Mówić, nie myśląc – to strzelać, nie celując.”

Miguel de Cervantes
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wapther P99 AS- bez AS

Post autor: Matthius »

krzychu22lr pisze: 21 lutego 2024, 20:11 Z ciekawości: czemu? Przy szybkim strzelaniu ten pierwszy strzał z "anty-stresem" nie robi specjalnej różnicy, a przy wolnym, precyzyjnym strzale zawsze możesz "wyłączyć" AS po prostu wybierając palcem luźną drogę spustu.
I to jest sprawdzona, a przy tym najtańsza metoda.
Działa bez pudła.
Spust P99 ma bardzo przyjemny, krótki reset. Jakby jeszcze miał język spustowy o nieco innym kształcie, to dla mnie byłby to jeden z najlepszych mechanizmów w pistoletach bijnikowych.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
Valdemar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 21 lutego 2024, 19:47
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wapther P99 AS- bez AS

Post autor: Valdemar »

krzychu22lr pisze: 21 lutego 2024, 21:02 Byłbyś pierwszy - nie słyszałem jeszcze by ktoś zablokował AS w P99. Pewnie da się to zrobić, ale z drugiej strony spust o podobnej charakterystyce do "P99 AS bez AS" jest w Waltherze PPQ.
walther PPQ może i ma podobną charakterystykę co AS bez AS ale on jest większy. Nie chce większej broni. I na dodatek jest sporo droższy. Chce Walthera P99 bez AS. Nie wiem czemu wszyscy odpisują że "im nie przeszkadza". Przecież nie o to się pytam. Ale dziękuję. Jest może ktoś kto to zrobił lub wie jak? Jakiś rusznikarz?
Matthius pisze: 22 lutego 2024, 08:26
krzychu22lr pisze: 21 lutego 2024, 20:11 Z ciekawości: czemu? Przy szybkim strzelaniu ten pierwszy strzał z "anty-stresem" nie robi specjalnej różnicy, a przy wolnym, precyzyjnym strzale zawsze możesz "wyłączyć" AS po prostu wybierając palcem luźną drogę spustu.
I to jest sprawdzona, a przy tym najtańsza metoda.
Działa bez pudła.
Spust P99 ma bardzo przyjemny, krótki reset. Jakby jeszcze miał język spustowy o nieco innym kształcie, to dla mnie byłby to jeden z najlepszych mechanizmów w pistoletach bijnikowych.
Dziękuję za radę, strzelałem już trochę z P99 ale chciałbym wywalić AS. Tylko to mnie interesuje.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7512
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wapther P99 AS- bez AS

Post autor: LARPAK »

Strzelanie na resecie to jedno przy AS w P99.
Jest jednak sposób na "wyłączenie" AS od pierwszego strzału, ale warunek to pusta komora nabojowa - przed załadowaniem naboju do komory nabojowej należy wcisnąć spust i przytrzymać, a następnie strzelać wykorzystując reset.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”