kąt rękojeści względem lufy - zwis nadgarstka

Moderator: Moderatorzy WBP

sliver001
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 19 sierpnia 2023, 15:38
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

kąt rękojeści względem lufy - zwis nadgarstka

Post autor: sliver001 »

Mam pytanie do osób, które strzelały z pistoletów tarczowych .22LR z magazynkiem przed rękojeścią typu Pardnini SP, Benelli MP90/95, Matchguns MG2, Walther GSP. Ja jak dotąd miałem okazję strzelać tylko z Benelli MP95E i w porównaniu ze pistoletami z magazynkiem w chwycie zauważyłem, że ma bardzo duży zwis nadgarstka tzn. muszę sporo w nadgarstku zmieniać kąt aby naprowadzić pistolet na cel. Po kilkunastu strzałach było to dość męczące. Czy to jest kwestia kąta rękojeści w tym Benelli i ze względu na środek ciężkości przeniesiony do przodu tak się strzela z tego typu pistoletów i trzeba się przyzwyczaić?
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kąt rękojeści względem lufy - zwis nadgarstka

Post autor: rokada »

sliver001 pisze: 20 lutego 2024, 14:34 tak się strzela z tego typu pistoletów i trzeba się przyzwyczaić?
Nie.

Konstrukcja broni, w której magazynek nie znajduje się w chwycie, umożliwia wykonanie rękojeści o niemalże dowolnych parametrach. Możesz zamówić (albo wykonać samemu) taką rękojeść, jaka Ci odpowiada - młotkową albo z dużym zwisem, obróconą w osi pionowej itp itd. Decydujące są osobiste preferencje strzelca. Oczywiście pamiętajmy o tym, że cała broń musi zmieścić się w regulaminowym pudełku.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”