Bezkolbowce

Moderator: Moderatorzy WBP

zayler
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 16 lutego 2024, 14:34
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Bezkolbowce

Post autor: zayler »

Hej,
przymierzam się do zakupu bezkolbowca i zainteresował mnie bardzo VHS-2 czy też znany za oceanem jako Springfield Helion, od kolegów z Chorwacji.
Cenowo wygląda bardzo obiecująco, w porównianiu do chociażby IWI Tavor, czy też starego już Steyr AUG w wersji A3.
Ale mówiąc o bezkolbowcach pomyślałem o naszym nowiutkim rodzimym, kontrowersyjnym MSBS Grot.
Pytanie mam takie, bo bardzo mało informacji mogę znaleźć o nim w wersji bezkolbowej.
Ktoś ma jakieś porównanie jak to wygląda względem VHS-2?
Da się w ogóle na rynku cywilnym zakupić konwersję?
Evito
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 568
Rejestracja: 13 lipca 2017, 15:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bezkolbowce

Post autor: Evito »

Czekamy i doczekać się nie możemy. FB Radom zawalona robotą tak że nie wiedzą w co ręce włożyć więc jak na razie możesz co najwyżej pooglądać filmy i obrazki na necie.
Jestem pacyfistą... i tego się trzymajmy :502:
Awatar użytkownika
MCH
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 262
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 19:22
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bezkolbowce

Post autor: MCH »

zayler pisze: 16 lutego 2024, 14:38 Hej,
przymierzam się do zakupu bezkolbowca i zainteresował mnie bardzo VHS-2 czy też znany za oceanem jako Springfield Helion, od kolegów z Chorwacji.
Cenowo wygląda bardzo obiecująco, w porównianiu do chociażby IWI Tavor, czy też starego już Steyr AUG w wersji A3.
Ale mówiąc o bezkolbowcach pomyślałem o naszym nowiutkim rodzimym, kontrowersyjnym MSBS Grot.
Pytanie mam takie, bo bardzo mało informacji mogę znaleźć o nim w wersji bezkolbowej.
Ktoś ma jakieś porównanie jak to wygląda względem VHS-2?
Da się w ogóle na rynku cywilnym zakupić konwersję?
Zdecydowanie musisz uzbroić się w cierpliwość, FB Radom już od lat zapowiada dostępność na cywilnym rynku. Pewnie jeszcze kolejne lata miną zanim faktycznie się pojawi.

Tymczasem wydaje mi się, że VHS-2 może być całkiem niezłym wyborem. Szczególnie jeśli porównasz to co oferuje z uwzględnieniem jego ceny do innych dostępnych na rynku opcji.
Całkiem ciekawe porównanie zrobił James z TFB TV, wszytko o czym opowiada jest dostępne na polski rynku:
makak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 24 sierpnia 2022, 11:42
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bezkolbowce

Post autor: makak »

Pomijając sens zakupu bezkolbowca - bo Tobie ta zabawka ma sprawiać radość - to lepiej kupić VHS niż czekać do świętego nigdy na tego Grota, a potem jeszcze być królikiem doświadczalnym dla pierwszych serii. Życie jest za krótkie aby nie mieć wymarzonego karabinu już dzisiaj.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1078
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bezkolbowce

Post autor: krzychu22lr »

Pomijając problem pod tytułem "bezkolbowego Grota teraz nie kupisz", miałem w rękach (nie strzelałem) zarówno obie generacje wojskowych VHS, oraz jedną wersję prototypowego Grota B (chyba przedostatnia "generacja" przed tą, która przeszła badania kwalifikacyjne).

VHS jest bardzo lekki i prosty w obsłudze (wyciągasz jeden kołek i niemal całe bebechy lecą Ci do rąk), ale to w zasadzie tyle dobrego - rozkład masy jest taki, że nawet z pustym magazynkiem ciąży na "kolbę" i zsuwa się z ramienia. Manipulatory takie sobie - ponoć ostatnia wersja Helliona poprawiła bezpiecznik, ale zrzut zamka jest moim zdaniem bez sensu.

Grot jest cięższy i do rozłożenia wymaga jednej operacji więcej, ale (znów na pusto) balansuje niemal idealnie nad ręką, a manipulatory... w praktyce takie jak w "normalnym" Grocie, czyli na dobrą sprawę AR z napinaczem z boku.

VHS jest bardzo ciekawą konstrukcją, w środku to w zasadzie SCAR, ale w rękach już taki fajny się nie wydawał. Niemniej dla mania, jeśli napaliłeś się na VHS-a to bierz. Natomiast jeśli ma to być broń do trochę "poważniejszego" strzelania, to zdecydowanie przymierz się przed zakupem i porównaj z innymi bezkolbowcami na rynku.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”