Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

hauds45555
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 01 lutego 2024, 20:55
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

wiatrowka 1000 zl

Post autor: hauds45555 »

Witam chciałbym kupić wiatrówke łamana ze sprezyna tradycyjna lub gazowa. Wazne aby byla nowa i kosztowala okolo 1000 zl prosze o jakies rady.
Zastanawiam sie nad jakims hatsanem poniewaz gamo podobno maja gorsza jakosc.
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: wichura »

viewtopic.php?t=208482
A poza tym juz pytałeś:
Bartosz2533 pisze: 01 lutego 2024, 15:01 Witam chcialbym kupic pierwsza wiatrowke za okolo 1000 zl wazne aby byla nowa poleci mi ktos cos?
To nie działa tak że 5min po pierwszym poście zostaniesz zasypany różnymi propozycjami, łącznie z opisem który lepszy i dlaczego.
@Jezzman napisał Ci o co chodzi z zakupem nowego karabinka.
.177, .22, .25, .30, .44
wasik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 04 lutego 2024, 19:59
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

pierwsza wiatrówka dla laika

Post autor: wasik »

witam wszystkich forumowiczów, jakiś czas temu razem z chłopakami zaczęliśmy swoją przygodę z biwakowaniem i pomyślałem, że fajnie byłoby to urozmaicić dorzucając strzelectwo, od kilku dni przeglądam różne modele wiatrówek i ciężko mi się zdecydować na konkretny egzemplarz, nie będę ukrywał, że zależy mi na stosunku jakości do ceny w budżecie do 1000 zł, jestem otwarty na wszelkie propozycje, fajnie byłoby znaleźć model z wbudowaną lunetą, chyba że osobny zakup i montaż nie będzie stanowił problemu, może hatsan 125 lub airtact?

pozdrawiam wszystkich
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 756
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: muczacz »

wczoraj miałem na warsztacie coś takiego , po nasmarowaniu i polerce lufy wypluła 300 m/s na śrucie Logo Club ,za cenę 400 Pln jak ma być budżetowo to naprawdę warto , jest celna i da się zamontować lunetę ,trzeba tylko przy zakupie sprawdzić osiowość lufy ,miałem taką niedawno ale miała przekoszoną lufę poszła do reklamacji i na wymianę na Hatsana 125 ale on pluje tylko 260 m/s :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 587
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: Januszpelle »

wasik pisze: 04 lutego 2024, 20:19 w budżecie do 1000 zł, ........... fajnie byłoby znaleźć model z wbudowaną lunetą, .......... może hatsan 125 lub airtact?

Jeśli za Hatsana 125 dasz 870 zł, to na lunetę z montażem pozostało ci 130 zł. Znalazłeś taką, przez te kilka dni poszukiwań?
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: Yurko »

Nie wiem jak 125 ale tego Airtact-a lepiej sobie daruj. Podobnie jest ze Striker-em i Edge. One mają spust skopiowany z plastikowego Gamo, tylko gorzej obrobiony i jeszcze bardziej plastikowy:

Obrazek

Natomiast każdy Hatsan ze spustem Quatrro (średnio udana kopia niemieckiego Rekord-a) jest warta uwagi. I moim zdaniem nie musi to być 125... :wink:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
kasta1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 25 listopada 2012, 15:25
Tematy: 4
Lokalizacja: z tąd
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: kasta1 »

muczacz pisze: 04 lutego 2024, 20:42 wczoraj miałem na warsztacie coś takiego , po nasmarowaniu i polerce lufy wypluła 300 m/s na śrucie Logo Club ,za cenę 400 Pln jak ma być budżetowo to naprawdę warto , jest celna i da się zamontować lunetę ,trzeba tylko przy zakupie sprawdzić osiowość lufy ,miałem taką niedawno ale miała przekoszoną lufę poszła do reklamacji i na wymianę na Hatsana 125 ale on pluje tylko 260 m/s :)
Miałem możliwość strzelania z tej giwery 5,5mm. Tragedia nie da się tego ustawić, zrywa strzał.
Iż-40,Iż-38,crosman 1377, hatsan 70, łucznik wz-70, Diana 75 :gun2:
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 756
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: muczacz »

ja testowałem 4,5 mm , całkiem przyjemnie , czyli reguła co egzemplarz to inna jakość
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: Senio »

Yurko pisze: 04 lutego 2024, 21:10 Podobnie jest ze Striker-em i Edge. One mają spust skopiowany z plastikowego Gamo, tylko gorzej obrobiony i jeszcze bardziej plastikowy:
@Yurko nie mam z tym do czynienia. Odmawiam masowo. Nie biorę do ręki bo plastik to dla mnie jednorazówka i nie nadaje się jako elementy spustu, lufa etc. Więc wszystko co plastikowe dla mnie nie istnieje. Ale pomijając to. Jak byłem dzieckiem około roku 1975 miałem metalowe klocki do skręcania Construction z DDR-ów. Miałem kilka opakowań pojedynczych i podwójnych. Tak mi się skojarzyło z tą wyraźną fotką spustu, bo części z tych zestawów będące jedynie zabawkami dla dzieci, były idealnie, każda powtarzalna, równa i były milion razy razy dokładniej wykonane, niż spust w czymś co udaje "karabinek pneumatyczny" w 2024 roku. To jest dramat czasów jaki badziew się wciska teraz ludziom za 1000 zeta.

I później oburzenie jak usłyszą, że nie ma do tysiaka prawdziwiej wiatrówki, i żeby poniżej HW nie schodzić obecnie. Dawaj więcej wyraźnych wielkich fotek jak masz. Niech widzą co kupują. Może jak słowa nie docierają obrazy dotrą. Po to przykleiłem ten temat żeby było to widoczne i napisane milion razy.
top
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 09 lutego 2024, 21:27
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: top »

A ja myślę o swojej, własnej roboty, coś a la kusza, oczywiście z wykorzystanie sprężyny i w postaci pistoletu
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”