Test Exactów

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1367
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Test Exactów

Post autor: Kacper_Potocki »

W Waltherze Łukasza też była świetna (ten pierwszy), ale pozbyłem się go, bo skakał prędkościami wylotowymi. Się potem okazało, że wcale nie skakał, tylko ja nie umiałem dobrze tego mierzyć i to był błąd odczytu na chrono. Przez mój błąd pozbyłem się jednej z najcelniejszych luf i do teraz sobie pluję w brodę, jak ja mogłem to sprzedać...
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------------------------------
LG400 HFT | LG400 BR | LGM-2 PCA | LG200 PCP | P17
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2599
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 160
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Test Exactów

Post autor: tommylee »

To był ten LG 200? Z lufą wybieraną z 3 sztuk?
Nie martw się, lufa numer 2 z tych testów siedzi w twoim 400 :one:
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1367
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Test Exactów

Post autor: Kacper_Potocki »

Tak, to był ten :) Ale mój obecny jest też mega calny z lufą "2".
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------------------------------
LG400 HFT | LG400 BR | LGM-2 PCA | LG200 PCP | P17
Awatar użytkownika
jarni8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 314
Rejestracja: 17 stycznia 2023, 22:34
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Test Exactów

Post autor: jarni8 »

Kedorlaomer pisze: 08 października 2023, 20:40 ...z lufą na kulki łożyskowe - tu raczej nie ma lipy z kształtem i powtarzalnością...
Wszystko zależy gdzie sobie postawić poprzeczkę zadowolenia ze sprzętu. Exact jest różnorodny. Prawdopodobnie losowa partia Exacta będzie Ci latać średnio, ale jak pofatygujesz się i dobierzesz matrycę, a następnie kupisz na zapas to masz spokój i względna pewność na udane strzelanie przez dłuższy czas.
Kacper_Potocki pisze: 08 października 2023, 20:50 Wielu kolegów robi tak, że nie testuje wszystkich matryc, tylko jak znajdą choć jedną, która dobrze trafia, to kupują 10-20 puszek i strzelają tylko z tego, nie kombinując i nie tracąc czasu..
Dokładnie :)
Kacper_Potocki pisze: 08 października 2023, 20:50 Natomiast jak już chcesz powalczyć o te milimetry (choć jak widać w grę wchodzą też centymetry), to fajnie jest trochę czasu poświęcić i samemu się przekonać.
Jak ktoś lubi testować (chyba się pod to łapiemy obaj ;laughing: ) to jest to dodatkowa atrakcja z "odkrywania" czy tam "badania" różnych przypadków. Fajnie też mieć ogląd jak bardzo może być źle, żeby czasem nie wybrzydzać, że ta strzelona groszówka to mogła by być jeszcze trochę ciaśniejsza... ;) No i wiadomo, wiesz jak wybredną lufę masz, to też istotne przy dobieraniu śrutu w przyszłości.
TwardyHans pisze: 10 października 2023, 12:18 Po oddaniu około 70 strzałów zaczyna delikatnie siać tzn odskoki do max 10mm, po umyciu lufy wszystko wraca do tak zwanego ,,śrut w śrut”
Kurde, to dopiero masz częste mycie - w zasadzie co zawody/trening. U mnie lufa po czyszczeniu układa się jakieś 20 strzałów zanim w ogóle zacznę sprawdzać zero.


tommylee pisze: 10 października 2023, 12:42
jarni8 pisze: 07 października 2023, 17:53 Następnie na podstawie V0 i średniej prędkości na 42m wyznaczyłem BC w Chairgunie korzystając z modelu GA, który rzekomo jest najbliższy śrutowi wiatrówkowemu
Jeżeli nie strzelałeś przez dwa chronografy jednocześnie to niestety BC będzie przekłamane.
Zdaję sobie z tego sprawę, że wyznaczone wartości to tylko pewne przybliżenie. Miałem tylko 1 chrono i innej opcji nie było. Karabin ma stabilne V0 i wierzę, że wyciagnięcie średniej z kilku strzałów na 0 i 42m dało +- odpowiednie wartości.
tommylee pisze: 10 października 2023, 12:42
jarni8 pisze: 07 października 2023, 17:53 Luneta była wcześniej wyzerowana na 25m na matrycy 54B.Przez wszystkie testy nie kręciłem regulacją na lunecie ani regulacją prędkości

I to niestety był kolejny błąd.

...

@Jarek
Być może tego nie widać ale co śrut to inny punkt skupienia.
Raz wyżej a raz w bok a jak lufa się ułoży to jeszcze inaczej. Testowo wyzerowałem się a później już tylko strzelałem.
Musisz ustawiać taką samą prędkość na wylocie i zerować karabin do każdego śrutu (czasami nie trzeba zerować).
Zrobiłem ile się dało posiadając 1 dzień wolnego na ten cel i 17 śrucin z każdej matrycy :583: . Strzelenie 17 rodzajów śrutów z każdorazowym docieraniem lufy pod śrut, zerowaniem na 25m i kompleksowymi testami na dalszym dystansie z pewnością byłoby bardziej miarodajne, ale niestety nie dysponuję aż takimi pokładami wolnego czasu ;laughing:

tommylee pisze: 10 października 2023, 12:42 Matryca opisana 62 T-B to dobierana przez Tomka w Bohuminie, nie mam już prawie nic a strzelam z niej AB 50m.
Niezły szok patrząc na pozostałe grupy.
62TB zniszczył pozostałe grupy. Na warunki AB25, to praktycznie same X'y.
Weihrauch HW100T by Witboj + Falcon Endura S10i 1-10x24

Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2599
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 160
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Test Exactów

Post autor: tommylee »

jarni8 pisze: 11 października 2023, 08:24 Zrobiłem ile się dało posiadając 1 dzień wolnego
Dla tego masz dwie łapki w górę i duży szacun za chęci. :piwo: :one:
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Taghar1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 05 kwietnia 2023, 17:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Żywiec
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Test Exactów

Post autor: Taghar1 »

Uwielbiam takie testy.
Jednak dla sprężyn to nie ma aż takiego znaczenia.
Owszem totalnie siejące śruty się wywala.
Jednak strzelając HFT2 na dystansie do 42m to ja bym chciał mieć taką powtarzalność jak przeciętny śrut :-D
Pozdrowionka
HW97 KT/Vortex Diamondback Tactical 4-16x44
HW100 / Hawke vantage 6-24x44
Awatar użytkownika
jarni8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 314
Rejestracja: 17 stycznia 2023, 22:34
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Test Exactów

Post autor: jarni8 »

Taghar1 pisze: 21 października 2023, 11:50 Jednak dla sprężyn to nie ma aż takiego znaczenia.
Oj myślę, że ma :D niech paru strzelców HFT2 przeczyta ten post, to zobaczysz ;laughing:
Weihrauch HW100T by Witboj + Falcon Endura S10i 1-10x24

Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1367
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Test Exactów

Post autor: Kacper_Potocki »

sinmix pisze: 10 października 2023, 10:30 Widzisz to taka dziwna matryca ta 50.
U mnie chyba najgorsza ze wszystkich jakie sprawdzałem. Okropny siewnik...
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------------------------------
LG400 HFT | LG400 BR | LGM-2 PCA | LG200 PCP | P17
Awatar użytkownika
sinmix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 13 czerwca 2022, 22:49
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Test Exactów

Post autor: sinmix »

U mnie chyba najgorsza ze wszystkich jakie sprawdzałem. Okropny siewnik...
hahahah, mowilem - a zobacz ze ja ta 50 Impactem z lufa LGM2 wystrzelalem 3 miejsce na MP 50m ;laughing: ;laughing: ;laughing: I tylko w tej lufie mi lata, a tak w innych na 25m potrafi odskoczyc na 5 cm a na 50m to juz wogole masakra. Z tej matrycy bez problemu Impactem robie 248 pkt na 25m i to dosyc powtarzalnie ale wiecej nie moge wycisnac za to na 50m trzymała dalej poziom i dlatego ja zabralem do Głogówka i dała rade wlasnie na 3 miejsce.

Impacta z ta 50 trzymam do HFT bo spoooookojnie robi robote ;laughing:

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”