Sharps Pedersoli 0.54. Papier do patronów.

Moderator: Moderatorzy CP

Bortaloni
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 20 października 2023, 18:50
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Pedersoli 0.54. Papier do patronów.

Post autor: Bortaloni »

@Marek P.
Strzelałeś z tutek bubble tea?

Czy z tego confetti?
Ile prochu sypałeś?
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Sharps Pedersoli 0.54. Papier do patronów.

Post autor: marekp »

Hi
Ja sam robilem te patrony i nie widzialem nigdy tutek bubble tea. Nie wiem co to jest. Chetnie bym zobaczyl. Sypalem tyle ile sie zmiescilo w takiej tutce ktore sam skrecalem. Okolo 60 grein tam byla. Pamietam zze do ok. 500m uzywalem lekiich pociskow potem zmianialem na te modern - ciezsze. Ciekawe ze te ciezsze na 50m lataly zle. Czesto bokiem wchodzily. Na wiekszym dystansie sie stabilizowaly. Skrecalem te tutki z papieru pakowego okolo 7-10 zwojow. Taki papir przakowany. Staralem sie smarowac calosc klejem. Nie pamietam ktory to byl rok ale faktem jest ze da sie wygrac z takimi pociskami. Proponuje zamiast teoretyzowac sprawdzic to. Ja tez duzo czasu straciem na cienki tutki i pociski owalne. Okazalao sie ze pociski stozkowe sa celniejsze. Centruja sie w lufie. A i to wypadanie papieru jest nie do pogardzenia. Nie ma smieci w lufie.

MarekP

PS. Co to jest to bubble tea? Ja robilem pasek papieru i nawijelem na odpowiedni patyk. Potem na dno bibulke od papierosow. Potem to juz tylko ptoch i pocsk. Bede wdzieczny za wyjasnienie co jest to bubble tea.
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 889
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Pedersoli 0.54. Papier do patronów.

Post autor: Irek M »

Czy pocisk 510gr to według Ciebie Marku już ciężki czy jeszcze nie? Mnie akurat takie na 50m i to z mniej niż 40gr bardzo ładnie i trafiają i wchodzą w tarczę.
Zielonorogi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1312
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 09:34
Tematy: 49
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Pedersoli 0.54. Papier do patronów.

Post autor: Zielonorogi »

jak pocisk wchodzi bokiem w tarczę to nie dlatego że jest "cięższy" (cokolwiek to znaczy) tylko że inne parametry zostały źle dobrane
nie ogarniam też że ten pocisk leci "krzywo/bokiem" do 50 m a potem na większym dystansie się stabilizuje i daje jakiekolwiek skupienie
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Sharps Pedersoli 0.54. Papier do patronów.

Post autor: marekp »

Uzywalem dwoch rodzajow pociskoe. Oba od Pedersoli . Ten ciezszy mnie zaskoczyl ale okazalo sie ze jest dobry na wiekszych dystansach. Potem gdzies czytalem ze moze sie stabillzowac na dluzszym dystansie. Gdzies na forum podalem wszelkie dane i wyniki testow. Testy byly na 200m z rozmaitymi pociskami. Choinki okazaly sie najlepsze. Czyli kolejne pierscienie coraz wieksze. Pierwszy pierscien opiera sie o gwint. To jest uklad samocentrujcy. Polecam. Zaluje ze nie pamietam doklasdnych danych. W ktoryms ze "Strzalow" opisalem jak okreslic jakie powinien miec wymiary pocisk. Jak zrobic prymitywny model komory.
510 grein to jest ciezki pocisk. Kazdy musi sobie sam posprawdzac. Moja uwaga jak zrobic taki naboj zeby nie miec problemow z papierem. Ostatnio pociski mialem z kokili Hensla. Tam mozna mu podac srednice poszczegolnych pierscieni.


MarekP

Pocisk nie leci bokiem. On zatacza kregi po prostu. A odbicie bokiem na tarczy to dlatego ze uderza nie pod katem prostym i sie na tarczy "przewraca". Po pesnym czasie te zataczenie kregow moze sie zmniejszyc.
Zielonorogi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1312
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 09:34
Tematy: 49
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Pedersoli 0.54. Papier do patronów.

Post autor: Zielonorogi »

nie neguję Twoich doświadczeń/spostrzeżeń
ale zrobiłem pierdyliard testów na 50 i 100 m z kul i wszelkiego rodzaju pocisków
wg mnie jak coś nie daje skupienia na 50 m to nie ma możliwości by dało skupienie na 100 m i dalej
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 889
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Pedersoli 0.54. Papier do patronów.

Post autor: Irek M »

Tu akurat 41gr

Pocisk 545 - odlany na szybko dlatego wygląda jak wygląda:-)
Obrazek
Pod wspomnianym pociskiem "choinka" dla porównania.
Chyba nie jest źle :-)
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5759
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Pedersoli 0.54. Papier do patronów.

Post autor: sas88 »

wg mnie jak coś nie daje skupienia na 50 m to nie ma możliwości by dało skupienie na 100 m i dalej
Adam, taki pocisk na początku jest przestabilizowany. Na wiekszym dystansie prędkość spada i sie stabilizuje.
Coś w tym guście:

Obrazek
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”