Walther P1

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Samael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 193
Rejestracja: 20 września 2006, 17:31
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Walther P1

Post autor: Samael »

Cześć,

Mam do Was kolekcjonerów pytanie. Czy Walther P1 przedstawia jakąkolwiek wartość kolekcjonerską? Mój jest lutego 1980 wyprodukowany w Ulm, pochodzi z zasobów Bundeswehry, nie ma stempli napraw rusznikarskich ani innych oznaczeń naniesionych przy wprowadzaniu do sprzedaży na rynek cywilny. Pistolet jest w stanie bardzo dobrym. Świetnie strzela, ale w porównaniu do CZ 75B bardzo wymagający, błędów nie wybacza.
Dlaczego pytam. Ano dawno temu jak tylko dostałem pozwolenie i zaświadczenia to takiego kupiłem jako pierwszy pistolet. Nie znałem się, nie miałem doświadczenia, nie wiedziałem co mi leży, kolega sprzedawał, napaliłem się i kupiłem. Z czasem okazało się, że z innych konstrukcji strzela sią lepiej i P1 leży w szafie.
Czy jego wartość to jedynie osobisty sentyment pierwszego pistoletu?
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther P1

Post autor: MarcinKr »

Na pewno mniej niż tyle, bo gdyby ten był w dobrej cenie to by się już sprzedał.
Chyba, że one są jak wino i masz znacznie lepszy rocznik...

https://www.atenagun.pl/sklep/pistolet- ... al-9mmp-2/
Awatar użytkownika
Rostik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 18 lipca 2021, 14:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther P1

Post autor: Rostik »

P1? Żadnej wartości kolekcjonerskiej, niestety.
Drugowojenne oraz przedwojenne PP/PPK, P.38 to inna bajka. Również wysoko cenione są P5, P88 (wnioskuję po cenach w Stanach i na eGunie).
P1 oraz P4 to takie „glocki” wśród powojennych Waltherów.
Awatar użytkownika
Samael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 193
Rejestracja: 20 września 2006, 17:31
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther P1

Post autor: Samael »

Dziękuje za odpowiedzi. Czyli P1 to taka replika, namiastka P38 :). Ani kolekcjonerski, ani użytkowy (w obecnych czasach). Tymczasowy produkt na powojenne czasy.

Co do P88 to wiem. Szukałem ale tylko trafiałem na compact lub competition. Podstawowego P88 nigdzie nie widziałem.

Jeszcze raz dziękuje!
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1417
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther P1

Post autor: zoom2 »

Mimo wszystko to ładny i fajny pistolet jest.
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther P1

Post autor: rokada »

Samael pisze: 02 sierpnia 2023, 20:07 Co do P88 to wiem. Szukałem ale tylko trafiałem na compact lub competition. Podstawowego P88 nigdzie nie widziałem.
Da się upolować, ale trzeba sporo cierpliwości. Na początku roku był wystawiany na Netgunie, nawet jeszcze wisi jedno ogłoszenie. W poprzednich dwóch czy trzech latach było jeszcze parę ogłoszeń. Pamiętam, bo sam co jakiś czas biję się z myślami o zakupie :)
Awatar użytkownika
Samael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 193
Rejestracja: 20 września 2006, 17:31
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther P1

Post autor: Samael »

Dzięki za informację, faktycznie na netgun był dosyć niedawno. Szczerze to nigdy z P88 nie strzelałem. Mam jedynie pneumatycznego CP88 compact, więc tylko namiastkę jak leży w dłoni. A ta wiatrówka naprawdę leży mi jak skrojona, idealna grubość chwytu i zasięg do języka spustu. Jak oryginał jest taki to chwyt będzie świetny.
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 933
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: Walther P1

Post autor: Dariusz DC »

Samael pisze: 02 sierpnia 2023, 20:07 Dziękuje za odpowiedzi. Czyli P1 to taka replika, namiastka P38 :). Ani kolekcjonerski, ani użytkowy (w obecnych czasach). Tymczasowy produkt na powojenne czasy.

Co do P88 to wiem. Szukałem ale tylko trafiałem na compact lub competition. Podstawowego P88 nigdzie nie widziałem.

Jeszcze raz dziękuje!
https://www.netgun.pl/pistolety/sprzeda ... alther-p88
DC jeszcze nie 9
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”