Gotowka na cenzurowanym...

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: Mumin_ »

biper pisze: 06 czerwca 2023, 21:29 Tak.. przeze mnie już 10.000 osób straciło robotę.
Słaby jesteś. Ja własnoręcznie wykończyłem trzy grupy zawodowe: obwoźnych ostrzycieli noży, pucybutów i szewców. Moja żona wykończyła punkty repasacji. A dzisiaj dobijamy nie tylko kasjerki ale również informatyków i elektroników od kas samoobsługowych - właśnie wróciliśmy z Rossmanna, gdzie całość zakupów osobiście zeskanowaliśmy telefonem i zapłaciliśmy w appce. Blikiem, więc karty nie angażowaliśmy. Taki jestem supervillain, że niedługo komiksy o mnie powstaną (robione przez AI, bo rysownicy też są do odstrzału).
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
latacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 120
Rejestracja: 23 stycznia 2004, 21:57
Tematy: 25
Lokalizacja: Skierniewice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: latacz »

Jarowit pisze: 07 czerwca 2023, 15:40 Wcześniej czy później dojdzie to i do nas. Zaczną wprowadzać np. pod pretekstem walki z ociepleniem klimatu.
lepiej później.
a coraz bardziej masowo płacąc kartami i zaprzestając transakcji gotówkowych przyspieszamy.

przyspieszamy w imię chwilowej wygody. a bo co tam -"nie chce mi się papierków nosić wolę jeden plastik".
no i papierki trzeba umieć liczyć -choćby dodawać do stu (jak w pierwszej klasie podstawówki) a plastikowy pieniądz sam się liczy -najwyżej zaskoczenie, że już się skończył... bo i łatwiej się wydaje.

cały cyrk/wygoda z kartami/ usługami bankowymi w najprostszych sprawach jako żywo przypomina kawał
-koleś dwie godziny płakał w kinie na komedii. płakał -bo sobie krzesłem **** przytrzasnął -ale był leniwy i nie chciało mu się podnieść żeby uwolnić "klejnoty"

teraz wygodniej siedzieć cicho korzystać bez liczenia -a płakać będziemy jutro -zdziwieni dlaczego to tak. a dlatego.

" milczące przyzwolenie"
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: czemar »

Ostatnie trzy lata dobitnie pokazały, że większość zamknęła rozum w szafce pod telewizorem .
Osobiście nie wierzę, żeby plan pozbycia się gotówki wypalił w 100% . Ale myślę, że nie o to chodzi wystarczy żeby zdecydowana większość łyknęła ten pomysł jak młody pelikan , a resztę się powoli ułoży lub po prostu zamknie w getcie.
Jak widać to działa, były kagańce na twarz , zakaz wejścia do lasu , obrzydzanie gotówki, teraz są igrzyska i ciemny lud to kupił :roll:
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
V@A
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 30 grudnia 2018, 18:09
Tematy: 7
Lokalizacja: CANADA - QUEBEC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: V@A »

latacz pisze: 07 czerwca 2023, 16:58
przyspieszamy w imię chwilowej wygody. a bo co tam -"nie chce mi się papierków nosić wolę jeden plastik".
kto dzis plastik nosi ? wszystko masz w telefonie lub w zegarku ;)

Obrazek
The older I get, the less I care about your feelings....
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 954
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: Ultra3000 »

Miłego płacenia pieniądzem cyfrowym CBDC za mięso z probówki... Smacznego i dużo dużo zdrowia!!!

https://www.rp.pl/biznes/art38643351-mi ... atychmiast
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1556
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 71
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: Rlyeh »

Jeśli nie będzie miało całego tego koksu, które obecnie mięso ma...
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 954
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: Ultra3000 »

Obstawiam że będzie miało jeszcze gorszy..wliczając w to jakieś kombinacje z mRNA (patrz preparaty na covid-19)...
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
V@A
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 30 grudnia 2018, 18:09
Tematy: 7
Lokalizacja: CANADA - QUEBEC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: V@A »

Rlyeh pisze: 23 czerwca 2023, 22:48 Jeśli nie będzie miało całego tego koksu, które obecnie mięso ma...
jeszcze jeden powod dla ktorego poluje :)
The older I get, the less I care about your feelings....
Kasiamoz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 27 czerwca 2023, 12:22
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: Kasiamoz »

Brak gotówki żywej będzie oznaczał jedno co jest pewne, zupełnie uzależnienie od decyzji i wili urzędników. Przedsmak był chyba widoczny w Kanadzie i Australii. W Chinach to nawet nie wiadomo jak to wygląda bo informacje z tamtego rejonu idą przez lejek.

Brak gotówki będzie oznaczało jedno - jednym klawiszem możliwość zniszczenia każdego niepokornego władzy. Dlatego jak się słyszy, że ktoś popiera zastąpienie gotówki pieniądzem w całości cyfrowym to powinien mieć poważne obawy o swoją przyszłość i swoich dzieci.

Oczywiście jest to postęp i zmiany strukturalne płatności, problem w tym - że dodają władzy urzędnikom bo ci chcą położyć na tym łapy.

Czy wiedzą Państwo że liść bankomatów maleje co roku w Polsce i na świcie (od kilku lat wstecz)? Ludzie korzystają z kas jakie wspomnieliście wyżej, coraz rzadziej z bankomatów. Ale to takie powolne kręcenie bata na samych siebie. Dlatego też inne alternatywy powoli też chcą kontrolować i regulować.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”