Uragan 2 a FX Impact M3 ktoś strzelał ?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Waleczne_Serce
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 16 września 2021, 17:33
Tematy: 3
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Uragan 2 a FX Impact M3 ktoś strzelał ?

Post autor: Waleczne_Serce »

Witam, mam pytanko odnośnie dwóch sprzętów Uragan 2 oraz FX impcat M3. Czy ktoś strzelał tymi sprzętami w limicie albo je ma. Mowa o tych lub starszych modelach ? Ciekawi mnie jak wrażenia, wszystkie filmy jakie znalazłem na youtubie z tymi sprzętami to sprzęty odblokowane.
AirArms TX200 Mk3
Awatar użytkownika
TOMEK K
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1317
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 19:39
Tematy: 110
Lokalizacja: KRAKÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uragan 2 a FX Impact M3 ktoś strzelał ?

Post autor: TOMEK K »

Mam krótko Impact M3 w limicie.
Trzeba trochę czasu żeby go poznać, ale pierwsze testy są zadowalające.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 6606073291
zbi.air
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 07 stycznia 2023, 21:49
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uragan 2 a FX Impact M3 ktoś strzelał ?

Post autor: zbi.air »

W M3 w 4.5 limitowo da sie, ale optymalnie bez tego wielkiego power plenum czyli najlepiej wersja szwedzka /4.5 na rynek szwedzki/ lub uk gdzie montowane jest mmiejsze plenum;
Przy dedykowanym do m3 plenum przy strzale w 4.5 w limicie ubytek powietrza jest na tyle niwielki vs poje,nosc plenum ze zdarza sie ze regulator nie reaguje i nie dopuszcza powietrza. Da sie to poprawic modyfikujac regulator ale lepiej zastosowac mniejsze plenum albo mk2 zamiast m3

Z tego co widze na foto w linku - kolega ktory wpisal sie wczesniej /Tomek K/ ma m3 wlasnie z mniejszym plenum

Ja mam mk2 w limicie i zarowno na fx linerze .177 (superior 600 mm) jak na dorobionej lufie LW .177( 500mm) jest bardzo celny i powtarzalny
Jego poprzednik mk1 X rownies sie bardzo dobrze spisywal w kalibrze .177 w limicie
Waleczne_Serce
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 16 września 2021, 17:33
Tematy: 3
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uragan 2 a FX Impact M3 ktoś strzelał ?

Post autor: Waleczne_Serce »

Właśnie waham się między FX Impact M3 w wersji sniper w kal 5.5 i lufie 700 mm. Oraz wersji 4.5 mm i lufie 600 mm. Ale z tego co piszecie to 4.5 może być problematyczne. Jeśli objętość plenum stanowi problem, to mogę wydrukować wkładkę na drukarce 3D z żywicy i obniżyć pojemność komory aby wymusić większy przepływ bez większych kosztów. Tylko o ile zmniejszyć tą pojemność w razie czego ? A może wybrać wersję 5.5 sniper z lufą 700 mm. Chyba wystawię TX 200 na sprzedaż i przejdę na PCP całkowicie. Sprzęt jest bardzo drogi i trudno podjąć mi decyzję. Czy modyfikowaliście butle do 300 bar ? Z tego co czytałem wymaga to podmiany nanometru na 300 bar.

Ciekawi mnie głównie wersja 4.5 ale te właściwie są ciężko dostępne Uragan 2 w wersji 4.5 na chwilę obecną nie do dostania. Najlepszym wyborem wydaje się FX Impact M3 ze względu na uniwersalność modyfikacji. Sytuacja ma się tak iż najtaniej wyjdzie mnie stokowa wersja 5.5 mm z lupą 700 mm. Nieco drożej wersja 4.5 mm w lufie 600 mm. Ale czekam na odpowiedź jeszcze sprzedawcy. Ile strzałów możecie oddać że swojego zbiornika, jak zakładam 480 ml. Chodzi tu o pełne regularne strzały.
AirArms TX200 Mk3
Awatar użytkownika
TOMEK K
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1317
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 19:39
Tematy: 110
Lokalizacja: KRAKÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uragan 2 a FX Impact M3 ktoś strzelał ?

Post autor: TOMEK K »

W limicie, z mniejszym power plenum, nie ma problemów. Przynajmniej ja nie mam.
Jednocześnie w limicie kaliber 5,5mm, bez względu na długość lufy, czy nawet producenta karabinka, z uwagi na trajektorię cięższego śrutu, wg mnie nie jest dobrym rozwiązaniem.
zbi.air
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 07 stycznia 2023, 21:49
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uragan 2 a FX Impact M3 ktoś strzelał ?

Post autor: zbi.air »

Zgadzam sie z Tomkiem
Szukaj m3 w wersji szwedzkiej lub uk i wtedy 4.5 w limicie swietnie sie sprawdza
Albo zdecyduj sie na mk2 ale bez power plenum

Ile strzalow w 4.5 w limicie z butli 480cc ? Duzo, bardzo duzo … :-D a przy butli 580cc zapominasz, ze pcp sie tankuje :-D
Waleczne_Serce
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 16 września 2021, 17:33
Tematy: 3
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uragan 2 a FX Impact M3 ktoś strzelał ?

Post autor: Waleczne_Serce »

A co myślisz o kal 5.5 ? Postaram się dowiedzieć co to za wersję, ale wydaje mi się iż standardowe. A czym te szwedzkie się różnią ? A na Polskę to co idzie, to co kupiliście wy sami. Co za wersję macie ?
AirArms TX200 Mk3
Awatar użytkownika
TOMEK K
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1317
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 19:39
Tematy: 110
Lokalizacja: KRAKÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uragan 2 a FX Impact M3 ktoś strzelał ?

Post autor: TOMEK K »

Ja mam wersję z Incorsy.
Mają karabinki w naszym limicie, w kalibrze 4,5mm dokładnie taki jak ten mój - tzn. nie wiem jak na dzień dzisiejszy, ale w tamtym tygodniu mieli jeszcze co najmniej jeden taki egzemplarz.
Waleczne_Serce
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 16 września 2021, 17:33
Tematy: 3
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uragan 2 a FX Impact M3 ktoś strzelał ?

Post autor: Waleczne_Serce »

Sprawdzałem i jest tam na pewno jedna sztuka. I zastanawiam się nad nią też. Ale jest za 9300, a też wersja 5.5 i lufie 700 jest za 9100. Zostawiłem wiadomość obydwu sprzedawcą. Gdyby dało się wymienić w wersji snajperskiej lufę. Właściwie ją podmienić na 4.5 to już bym ją zakupił. A tak jest to trochę mieszanka która mnie nie zadowala specjalnie. Bo chciałbym wersję z lufą 700 i większym zbiornikiem , z kalibrem 4.5. Ewentualnie wersja z lufą 600 mm w cenie 9100 mogłoby chyba być. Jednak wolałbym dopłacić już chyba te 200 zł aby mieć lufę 4.5 w wersji 700 i większym zbiornikiem. Na chwilę obecną czekam na odpowiedzi.
AirArms TX200 Mk3
Awatar użytkownika
Precess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 07 września 2008, 14:39
Tematy: 29
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uragan 2 a FX Impact M3 ktoś strzelał ?

Post autor: Precess »

Wg danych producenta M3 nie ma wersji 700mm Sniper dla 4,5mm: https://fxairguns.com/rifles/the-impact-m3/
Waleczne_Serce
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 16 września 2021, 17:33
Tematy: 3
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uragan 2 a FX Impact M3 ktoś strzelał ?

Post autor: Waleczne_Serce »

W wersji stokowej występuje w wersji tylko standard z butlą 250 bar i 0.48 L ale jest tu zestaw do niego lufy w długości 4.5 mm I 700 mm długości. Co nieco poprawia celność. Tu masz testy lufy 600 oraz 700 w wersji kal 4.5 . A lufa kosztuje między 2.000 a 2.100. Gdyby była opcja zakupu bezpośrednio z niewielką dopłatą. To wolałbym po prostu opcję z tą lufą.

Link do materiału, wersja nielimitowanego sprzètu :
AirArms TX200 Mk3
Awatar użytkownika
Precess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 07 września 2008, 14:39
Tematy: 29
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uragan 2 a FX Impact M3 ktoś strzelał ?

Post autor: Precess »

Była tu na forum kiedyś gorąca dyskusja o tym czy dłuższa lufa poprawia skupienie. Jestem zwolennikiem poglądu, że w wiatrówce limitowej zależność ta jest wątpliwa, a kluczowe znaczenie ma jakość samej lufy, nie jej długość. W przypadku FAC sprawa może wyglądać inaczej, bo dłuższa lufa pozwala na nadanie śrutowi większej prędkości, co rzeczywiście może przekładać się na poprawę skupienia (mniejsza wrażliwość na wiatr itp.).
Waleczne_Serce
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 16 września 2021, 17:33
Tematy: 3
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uragan 2 a FX Impact M3 ktoś strzelał ?

Post autor: Waleczne_Serce »

Czekam na odpowiedz w sprawie wersji po prostu z tą lufą kal 4.5 i 700 mm. Ale też powiem ci szczerze iż jeśli nie będzie dostępna to finalnie zdecyduję się na wersję z lufą 4.5 i 600 mm, a nie kaliber 5.5 i 700 mm. Szkoda tylko iż w tej wersji butla ma 0.48 L a nie 0.58 L. Jednak wolałbym większą butlę. Impact ma regulację długości, czy czasu lepiej ujmując podawania ciśnienia. W wiatrówkach które tego nie mają gdyby zawór zamykał się w momencie gdy śrut byłby na wysokości 600 mm, to pozostałe 100 mm nic by nie dało, a wręcz mogłoby zaszkodzić. Mi się wydaje iż może nie da to większego rezultatu, może będzie nieco lepsza celność ale to trzeba by sprawdzić w praktyce z kimś kto miałby lufę 4.5 w limicie. Jakbym kupił wersję z lufą 700 to gdyby była możliwość chętnie bym to sprawdził jak wpływa te 100 mm na celność. Cena tu się nie zmienia, gorzej nie będzie a w razie czego w przypadku wrzucenia FAC daje mi to na dystansie 100 metrów jakieś 4 mm lepszego skupienia. Ale to też nie tak łatwo ocenić, bo test nie był przeprowadzany w warunkach idealnie takich samych. Jedyne co jest pewne, to iż wzrasta prędkość wylotowa o kilka m/s. W wersji FAC, można powiedzieć iż efekt jest niewielki, ale jest. Jednak jeśli też za te same pieniądze miałbym większą butlę, to warto poczekać jeszcze dzień. Na chwilę obecną czekam na odpowiedź co może być jutro lub w piątek. W razie czego jak będzie na stanie.

A tym czasem mam problem pewien ze śrutem. Przeglądam właśnie to co mi zalega i wystawiam na sprzedaż rzeczy których nie używam aby odzyskać trochę kasy. I znalazłem śrut, którego zakupiłem 10 szt i się okazało iż jest nadkalibrowy. Co widać na chrono iż ten śrut sprawia pełne problemy, bo wystrzeliwuje mi z mocą około 8.5 J. A drugi normalnie. Tak więc nie wiem co z tym faktem zrobić, bo musiałbym go na sprzedaż wystawić. Lub też zdobyć zestaw FAC i tak przynajmniej zużyć. Bo strzelanie na sprężynie nie ma na nim sensu. Patrzyłem też za takim zestawem do docinania nadkalibrowego śrutu. Ale w Polsce czegoś takiego nie ma, a w Anglii Jest w cenie 160 zł dodać Vat i Cło i będzie w granicy 200 zł aby dociąć 10 paczek. :|
AirArms TX200 Mk3
zbi.air
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 07 stycznia 2023, 21:49
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uragan 2 a FX Impact M3 ktoś strzelał ?

Post autor: zbi.air »

Precess pisze: 28 marca 2023, 12:56 Wg danych producenta M3 nie ma wersji 700mm Sniper dla 4,5mm: https://fxairguns.com/rifles/the-impact-m3/
Nie ma w fabrycznych zestawach. Kwestia dokupienia zestawu lufy 4.5 700 lub samego linera i dorobienia reszty
Waleczne_Serce pisze: 29 marca 2023, 13:12 Czekam na odpowiedz w sprawie wersji po prostu z tą lufą kal 4.5 i 700 mm. Ale też powiem ci szczerze iż jeśli nie będzie dostępna to finalnie zdecyduję się na wersję z lufą 4.5 i 600 mm, a nie kaliber 5.5 i 700 mm. Szkoda tylko iż w tej wersji butla ma 0.48 L a nie 0.58 L. Jednak wolałbym większą butlę. Impact ma regulację długości, czy czasu lepiej ujmując podawania ciśnienia. W wiatrówkach które tego nie mają gdyby zawór zamykał się w momencie gdy śrut byłby na wysokości 600 mm, to pozostałe 100 mm nic by nie dało, a wręcz mogłoby zaszkodzić. Mi się wydaje iż może nie da to większego rezultatu, może będzie nieco lepsza celność ale to trzeba by sprawdzić w praktyce z kimś kto miałby lufę 4.5 w limicie. Jakbym kupił wersję z lufą 700 to gdyby była możliwość chętnie bym to sprawdził jak wpływa te 100 mm na celność. Cena tu się nie zmienia, gorzej nie będzie a w razie czego w przypadku wrzucenia FAC daje mi to na dystansie 100 metrów jakieś 4 mm lepszego skupienia. Ale to też nie tak łatwo ocenić, bo test nie był przeprowadzany w warunkach idealnie takich samych. Jedyne co jest pewne, to iż wzrasta prędkość wylotowa o kilka m/s. W wersji FAC, można powiedzieć iż efekt jest niewielki, ale jest. Jednak jeśli też za te same pieniądze miałbym większą butlę, to warto poczekać jeszcze dzień. Na chwilę obecną czekam na odpowiedź co może być jutro lub w piątek. W razie czego jak będzie na stanie.

A tym czasem mam problem pewien ze śrutem. Przeglądam właśnie to co mi zalega i wystawiam na sprzedaż rzeczy których nie używam aby odzyskać trochę kasy. I znalazłem śrut, którego zakupiłem 10 szt i się okazało iż jest nadkalibrowy. Co widać na chrono iż ten śrut sprawia pełne problemy, bo wystrzeliwuje mi z mocą około 8.5 J. A drugi normalnie. Tak więc nie wiem co z tym faktem zrobić, bo musiałbym go na sprzedaż wystawić. Lub też zdobyć zestaw FAC i tak przynajmniej zużyć. Bo strzelanie na sprężynie nie ma na nim sensu. Patrzyłem też za takim zestawem do docinania nadkalibrowego śrutu. Ale w Polsce czegoś takiego nie ma, a w Anglii Jest w cenie 160 zł dodać Vat i Cło i będzie w granicy 200 zł aby dociąć 10 paczek. :|
4.5 700 ?
Wg mnie nie warto, szczegolnie w limicie. Nie poprawi to celnosc vs 600, jedynie wydluzy karabinek …
Testowalem kiedys 700 4.5 i nie zaobserwowalem roznicy w porownaniu do 600mm, a powiedzialbym nawet ze lufa 600 byla celniejsza. Kilku znajomych tez porownywalo i mieli podobne obserwacje.
Tak naprawde to 500 tez bedzie odpowiednia o ile liner bedzie dobrze wytloczony i bez wad /a ostatnio sporo reklamacji jest zgłaszanych z powodu wad linerow/
Waleczne_Serce
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 16 września 2021, 17:33
Tematy: 3
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uragan 2 a FX Impact M3 ktoś strzelał ?

Post autor: Waleczne_Serce »

Nawet mnie nie strasz, że sprzęt z takiej półki może być niecelny :| . Może i masz rację z tą długością szkoda, że nie ma materiałów z testami w limicie sprzętów z różnymi lufami. Aby określić gdzie jest złoty środek. Tak czy inaczej niebawem się dowiem, osobiście wyszedłem z logicznego założenia iż jeśli ten karabinek jest modułowy i ma możliwość ustawienia w odniesieniu czasu podawania ciśnienia do lufy, aby ustawić ten karabinek pod różne lufy. To nie spodziewałbym się wyniku gorszego w wersji z lufą 700 od lufy 600. W takim wyjściu po prostu warto byłoby mieć lufę 700 ze względu na większe możliwości tuningowe choćby nie miało to miejsca, to zawsze jest dodatkowy atut. Liczyłem sobie ilość strzałów w kalibrze 5.5 i 4.5 i w wersji 4.5 z butlą 0.58L spokojnie by mi to wystarczyło. Zobaczymy co przyniesie czas, na chwilę obecną szukałem pompki do sprzętu. Zastanawiałem się nad tymi małymi kompresorami Chińskimi za jakieś 1.000 - 1.500. Ale stwierdziłem iż najlepszą opcją będzie kupić pompkę HILL MK5 , to chyba najlepsza opcja.
AirArms TX200 Mk3
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”