Beretta 92X Performance a niska jakość - przestrzegam

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 92X Performance a niska jakość - przestrzegam

Post autor: Wiedzmin »

92X performance na stalowym. Ale niech Ci będzie, m9a3 i wiele innych na metalowym.
BLACK GUNS MATTER
Awatar użytkownika
boysss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 07 lutego 2019, 10:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 92X Performance a niska jakość - przestrzegam

Post autor: boysss »

Cześć, jakie wagowo są Najleprzego pociski do Beretty 92xp?
asfalt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 22 lutego 2023, 15:22
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 92X Performance a niska jakość - przestrzegam

Post autor: asfalt »

Tez bardzo się zdziwiłem, gdy po pierwszym strzelaniu czyściłem broń i nie mogłem doczyścić lufy. Co to za czarne pola ? czy to normalne ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1143
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 92X Performance a niska jakość - przestrzegam

Post autor: Mateusz70 »

A przed strzelaniem nie było czarnych pól? Z którego roku produkcji jest ta broń?
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 850
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 92X Performance a niska jakość - przestrzegam

Post autor: Hoplofob »

asfalt pisze: 22 lutego 2023, 15:44Tez bardzo się zdziwiłem, gdy po pierwszym strzelaniu czyściłem broń i nie mogłem doczyścić lufy. Co to za czarne pola ? czy to normalne ?
Pola, czy bruzdy?
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1216
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 92X Performance a niska jakość - przestrzegam

Post autor: Mumin_ »

Hoplofob pisze: 22 lutego 2023, 17:08 Pola, czy bruzdy?
Pola w bruzdach :103: (może Cię zaskoczę, ale słowo "pole" ma więcej niż jedno znaczenie. A przecinek powyżej jest niepotrzebny)
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 850
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 92X Performance a niska jakość - przestrzegam

Post autor: Hoplofob »

Przecinek powyżej czego? :)

Gierki słowne są fajne, ale pytanie było całkowicie merytoryczne, bo na zdjęciu czarne są zarówno pola, jak i bruzdy (albo inna interpretacja: nic nie jest tam czarne).
Ja na tym zdjęciu nic nienormalnego nie widzę, ale może źle patrzę...
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
JAC72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 765
Rejestracja: 11 września 2009, 20:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 92X Performance a niska jakość - przestrzegam

Post autor: JAC72 »

Czarne smugi są tylko w bruzdach. Strzelać, czyścić i obserwować. Mogą to być przebarwienia jakie często widuje się w lufach i z tymi lufami pozostają do końca, wkurzając jedynie właściciela.
JAC72
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1143
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 92X Performance a niska jakość - przestrzegam

Post autor: Mateusz70 »

asfalt
Co tam niepokojącego znajdujesz? Na początku tematu są zdjęcia z mosiądzem w bruzdach zdecydowanie czarnej lufy. Wystarczy porównać. Jedyne, co masz, to wyraźne wytarcia po przebiegu iluś sztuk amunicji. Może trochę smaru.
Scott60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 29 sierpnia 2022, 23:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 92X Performance a niska jakość - przestrzegam

Post autor: Scott60 »

Witam
Pozwolę sobie nieco rozszerzyć temat , choć cały czas zostaniemy w rejonie lufy. Od kilku miesięcy mam ochotę , w ramach poszukiwania pistoletu do strzelania statycznego do tarczy konkurencji pistolet 9mm 25 m , na zakup Beretty 92 X . Jak dotąd "macałem" trzy egzemplarze i dopiero w tym trzecim lufa była zaryglowana w pistolecie stabilnie. W poprzednich dwóch , ze względu na brak podparcia u wylotu - część zamka pod muszką służy w tym pistolecie właściwie do zamocowania muszki a nie do podpierania / stabilizowania końca lufy , oraz luźnego pasowania między lufą a szkieletem - można było bez wywierania dużego nacisku przekosić lufę o ~~ pół milimetra na boki i nieco mniej w kierunku góra dół. I tu pytanie do posiadaczy 92X : czy w waszych pistoletach też występuje taki luz , czy jest na sztywno ? A jeśli występuje luz , to czy według waszego odczucia powoduje on spadek celności .

Pozdrawiam
Scott60
Spyderco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 428
Rejestracja: 15 listopada 2018, 10:27
Tematy: 13
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 92X Performance a niska jakość - przestrzegam

Post autor: Spyderco »

Co prawda mam wersje 92fs Inox ale do tego strzelałem z dwóch kolejnych 92 - w każdej lufa miała luz „na boki”, moja tez się buja a jest celna jak diabli. Na dobranej amunicji, z 25m i przy wykorzystaniu restu, jest w stanie wystrzelać 10tkę centralną, wygrywałem już z niej konkurencje na 25m. Ten typ tak ma, jest to pistolet bojowy/służbowy a wersje 92 Performance to coś jak Shadow w linii 75 - przybajerzone do sportu.
.22, .223, 9x19, 12GA
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 92X Performance a niska jakość - przestrzegam

Post autor: mildot »

Fascynuje mnie ten wątek, bo którakolwiek by to wersja 92 była to jest to jeden z najbardziej sprawdzonych modeli na rynku.
Rozumiem, że jak coś się w lufie dzieje, to jest niepokój i może jakaś partia coś tam miała, ale ogólnie nie róbmy z tego modelu i firmy lipy.
Jest tak dużo bardzo zadowolonych użytkowników - można śmiało stwierdzić, ze to bardzo solidna konstrukcja i nie ma się jej co obawiać.

A ilość modyfikacji, łatwość nabycia części - jest niemal tak samo duża jak do Shadowki 2.
U nas mniej Beretty są mniej popularne bo mamy rynek zdominowany przez CZ.

Tak, żeby zachęcić do 92 we wszystkich nowszych wersjach - w przeciwieństwie do Shadow 2 która jest stricte do sportu, B92 nadaje się także jako dobry pistolet do innych zadań - jest bardzo bezpieczna do noszenia (zabezpieczenie iglicy, bezpieczne położenie kurka, wiem, jest duża, ale też i nie bardzo ciężka), żre każdą amunicje bajecznie, także z tłumikiem, nadaje się na pistolet bojowy/służbowy (takie ma korzenie w końcu!), celna więc i do sportu da radę. Taki pistolet do wszystkiego - bardzo uniwersalny, jedyna wada, że trochę duży.

Fajne jest też to, że jest bajecznie prosta w czyszczeniu, serwisowaniu i modyfikacjach - jak ktoś ciekaw to bardzo dużo fajnych tuningowych części na stronie Beretty w przyzwoitych cenach i z szybką dostawą (mi się zdarzyło dostać na drugi dzień od zamówienia!). M.in. powiększone manipulatory, trzy rózne języki spustowe, spust performance i match, tanie magazynki, cały ekwipunek poboczny do sportu (pasy, kabury, uchwyty na magi, muszki i szczerbinki....)

Ogólnie dobra rzecz. Poza ceną zakupu potem już była sama radość. :)
Więc od siebie polecam serdecznie. :)
Strzelam... bo lubię. ;)
raiden_pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 02 kwietnia 2015, 09:27
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 92X Performance a niska jakość - przestrzegam

Post autor: raiden_pl »

Sam mam Berettę oczywiście również, ale o nowych M9A3 i M9A4 jest dużo horror stories - głownie odłażące chromowanie lufy i cerakote z zewnątrz. Także niechlujne wykończenie - ślady po skrawaniu, ostre krawędzie - itp W strzelaniu i osiąganiu wyników to nie przeszkadza, ja nawet taki "battle worn" szyk lubię, ale jeżeli ktoś kupi jako pierwszy i doświadczy tych kosmetycznych defektów, to będzie przeżywał w temu podobnych wątkach. Więc - chyba mają one sens.


obrazek tylko częściowo powiązany..

Obrazek
--
KKS Arsenał
Spyderco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 428
Rejestracja: 15 listopada 2018, 10:27
Tematy: 13
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 92X Performance a niska jakość - przestrzegam

Post autor: Spyderco »

Ja jestem bardzo zadowolony z Beretty, pozbyłem się swego czasu Shadow1, znudził mnie ten pistolet i zbyt często widziałem go na zawodach. Kupiłem Berettę 92fs Inox, co prawda w wersji USA, ale co z tego, jest po prostu piękna. W ramach nudy wymieniłem mechanizm spustowy na wersję z 92 Performance, żerdź powrotna na metalową, skróciłem reset, do tego mam szczerbinę wymienną „blaszką” i niczego innego już nie potrzebuję.
Beretta strzela z każdej amunicji, no może z pociskami CamPro się nie polubiła ale za to Losy zjada bez problemu z celnością. Strzelam z niej wszystkim od 115 do 150gr, w tym lakierowanymi pociskami - komora jest jak studnia. W czasie kilku miesięcy współpracy żadnego zacięcia, zresztą na żadnej broni z własną amunicja nigdy go nie miałem.
Chciałbym mieć jeszcze wersję w czarnej oksydzie ale tu ciśnienia nie ma.
Do noszenia - jak kto lubi, ja czasem ubieram ja do luźnej koszuli, w skórzanym Kajmanie, nie czuć jej wagi.
Aha, po delikatnym podszlifowaniu pasują stopki przedłużające z Shadow, ja mam 4 oryginalne magazynki po 15 sztuk i to mi póki co wystarczy.
.22, .223, 9x19, 12GA
Awatar użytkownika
noel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 22 marca 2007, 20:52
Tematy: 22
Lokalizacja: Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 92X Performance a niska jakość - przestrzegam

Post autor: noel »

"wymieniłem mechanizm spustowy na wersję z 92 Performance"

Gdzie kupowałeś ten mechanizm? estore.beretta czy gdzieś w Polsce?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”