Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: MarcinKr »

Moim zdaniem niewiele tym osiągniesz, a w RIA nie warto już więcej inwestować i na twoim miejscu NIC bym więcej nie kupował.
Proponował bym ci strzelenie z jakiegoś wilsona itp i wtedy będziesz wiedział co jest możliwe w 1911/2011 po wydaniu odpowiedniej kwoty na broń lub tuning. No i oczywiście czy ma to dla ciebie sens.
1911 to wdzięczna platforma do zmian i ulepszeń, na YouTube jest mnóstwo ciekawych filmów na ten temat, więc może kusić.
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: dziki_pl »

W każdej 1911 robienie spustu wygląda podobnie, niezależnie od wyjściowej ceny pistoletu.
Amatorsko w domu nie polecam, bardzo łatwo zniszczyć geometrię i zrobić sobie samoczynny.
Oddać na polerowanie do rusznikarza który ma do tego oprzyrządowanie.
amotorhead
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 27 stycznia 2015, 19:22
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: amotorhead »

dziki_pl pisze: 29 grudnia 2022, 15:55 Amatorsko w domu nie polecam, bardzo łatwo zniszczyć geometrię i zrobić sobie samoczynny.
Oddać na polerowanie do rusznikarza który ma do tego oprzyrządowanie.
Nikt z mojej szafy nigdy nie był u rusznikarza, a nikt nie ma nic wspólnego z fabryką :)
Dwa klocki, AR, Remingtony 700 i 870, Shadow'ka, Stoeger i teraz Ryja. Nic nie strzela serią, jestem zadowolony z modów.
Może podpowiedziałbyś w kwestii poruszonej przeze mnie w innym poście dotyczącym tej klamki:
viewtopic.php?t=202207
Chodzi mi głównie o kabury. Kupiłem wkładkę DAA do 1911, działa teraz, ale musiałem wyrezać dużo i wolałbym coś z mniejszą koniecznością ingerencji. Coś pewnego, czy na przykład jak kupię do ParaOrdnance to będzie pasować? Kolejna do PIRO, jaka? W sklepie u Was nie potrafili mi udzielić informacji...
Tak przy okazji, jeśli jesteś zainteresowany, to przerobiłem temat magazynków MEC-GAR, w które się zaopatrzyliście, a nie pasują do lejka Ryja.
Pozdrawiam,
Amotorhead
dzwiedz84
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 25 marca 2023, 17:15
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: dzwiedz84 »

Cześć,
chciałem podpiąć się pod temat RIA Tac Ultra FS HC 9x19.

Czy ktoś orientuje się czy pasują do niej zwalniacze magazynka np od BULa?
Jestem leworęczny, właśnie zamówiłem RIA i znalazłem firmę TECTAL w Austrii która robi prawostronne zrzuty, ale nie mam możliwości zmierzenia szkieletu broni (nie mam dostępu do żadnego egzemplarza).
Pytają o dwie rzeczy
1. Zdjęcie pomiaru ramy broni na poziomie zwalniacza magazynka, ale bez zwalniacza /po jego zdemontowaniu (załączone zdjęcie pokazuje na przykładzie 2011 STI). ZDJĘCIE 1.
2. Zdjęcie (pewnie najlepiej z pomiarami) zdemontowanego elementu trzymającego i zwalniającego magazynek. Jak zapewniają to prosta czynność, zajmująca kilka sekund i nie pozostawiająca śladów na nowym pistolecie. ZDJĘCIE 2

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
EBITDA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 02 października 2019, 09:10
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: EBITDA »

Używał ktoś RIA HC w IPSC w klasie Standard i może podzielić się wrażeniami? Jak wypada w porównaniu do takiego CZ TS2?
bosniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 15 lipca 2014, 09:42
Tematy: 2
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: bosniak »

Mam cz ts 2 racing green i ria ultra tac hc. Lepiej strzelam z ria, jest cięższy w dłoni w sensie w chwycie niż na lufie czy zamku, lepiej jak dla mnie wywazony, poza tym charakterystyka ściągania spustu równolegle do osi lufy bardziej mi odpowiada niż ściąganie spustu jak wahadło.
Dino1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 760
Rejestracja: 05 czerwca 2008, 14:22
Tematy: 93
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: Dino1984 »

Frezował ktoś tą RIA pod kolimator? Da się zachować szczerbinkę (rozumiem, że trzeba będzie ją cofnąć)?
.177, 22LR, 5,45x39, .223, 6,5x55 SE, .300BLK, .308, 7,62x54R, 30-06, 9x19, 44 Mag, 12 ga
KS Proelia
"Ubi concordia, ibi victoria"
bosniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 15 lipca 2014, 09:42
Tematy: 2
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: bosniak »

też jestem ciekawy
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”