30 Super Carry od Federala

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 820
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 30 Super Carry od Federala

Post autor: Hoplofob »

OK, różnica jest 5% w porównaniu ze standardowym pociskiem 9 mm, ale z ponad standardowym - 500 stopofuntowym - jest 15%. Jak dla mnie - z dużymi dłońmi - to nie ma różnicy, czy trzymam P365, czy Browninga Baby - i tak robię to jednym palcem. I tak oba pistolety to jedynie straszaki poprawiające samopoczucie noszącemu. Chyba najmniejsze sensowne pistolety do obrony to Beretta 84 i Glock 19 - wbrew temu co piszesz oba zaprojektowane (i reklamowane) do skrytego noszenia.

I chyba jednak istnieje różnica pomiędzy tymi trzema nabojami (a szczególnie pomiędzy 9 mm i 30 Super Federal). Czy jest to różnica na tyle duża, żeby zarobić kasę - to zależy o wielu czynników.
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Hyouka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 15 maja 2017, 14:42
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 30 Super Carry od Federala

Post autor: Hyouka »

Różnica w energii może i jest 5%, ale jak mówimy o odrzucie to pęd pocisku ma znaczenie, nie energia (efekt odrzutu broni wynika z zasady zachowania pędu). Liczyłem kilka dni temu (nie chce mi się teraz powtarzać bo mam masę dużo mniej ciekawych rzeczy do liczenia w tym momencie), ale daje to coś koło 13% mniejszy odrzut tego nowego cuda względem 9x19.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 30 Super Carry od Federala

Post autor: MarcinKr »

No tak, p365 to straszak, a g19 świetny pistolet do samoobrony. Lubię takie ekspertyzy poparte niczym.

Glock pisze o 19: 'In addition to its use as a conventional service pistol, it is ideal for use as a backup weapon or for concealed carry purpose.' Słowa klucze pozwalające stwierdzić do czego został zaprojektowany to 'in addition'.

Tak, używając 124 grain to daje różnice w pędzie rzędu 12-13%, dla 115 nieco mniej. Na amerykańskich stronach piszą o odrzucie mniejszym o 10-20%, ale nie znalazłem praktycznych testów tylko suche informacje wynikające z przeliczeń.
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 820
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 30 Super Carry od Federala

Post autor: Hoplofob »

Naprawdę nie potrafisz rozróżnić postu na forum od ekspertyzy?

Nie pochwalam próby rozpoczęcia flamewara na offtopicowe tematy, ale rozumiem i usprawiedliwiam: 30 Super Carry jest trudno dostępny i można jedynie zgadywać jakie będzie miał prawdziwe własności.
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 30 Super Carry od Federala

Post autor: Mumin_ »

Hoplofob pisze: 18 stycznia 2022, 08:47 I tak oba pistolety to jedynie straszaki poprawiające samopoczucie noszącemu.
Czyli idealne pistolety do noszenia (w polskich warunkach). :)
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 30 Super Carry od Federala

Post autor: MarcinKr »

Pozwolę sobie podlinkowac:



Spoiler: według testujących brak różnicy w odrzucie pomiędzy 9mm i .30sc
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 820
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 30 Super Carry od Federala

Post autor: Hoplofob »

Pozwolę sobie podlinkować:



Spoiler: według testującego bardzo wyraźna różnica w odrzucie pomiędzy 9mm i .30sc ;)
(Swoją drogą ja nie czuję różnicy w odrzucie pomiędzy 9 Makarowa, krótką 9, a 9 Para. Jedyną różnicą, którą czuję, to ta pomiędzy .38 Special a .357 Magnum.)

Nowa amunicja w tym filmie jest testowana w S&W M&P Shield EZ, czyli broni optymalizowanej dla osób o niewielkich zdolnościach bojowych (m.in. z sprężyną powrotną ułatwiającą przeładowanie - stąd EZ czytanej jak "easy"). Jednak Plinkster22 to ambasador Federala, więc wie jak testować i do czego porównywać. Natomiast różne komentarze po Shot Show 2022 wskazują, że Federal niepotrzebnie porównywał nową amunicję do 9x19, a powinien porównywać ją do 9x17. W takim porównaniu 30 Super Carry wygląda dużo lepiej: większa moc i większa pojemność.



A tutaj świeża recenzja od babki, która nie jest ambasadorem Federala, ani celebrytą internetowym, tylko strzelcem z dużym doświadczeniem (wojennym, sportowym itd).
I nie tylko opowiada banialuki o wrażeniach, ale analizuje je. I zwraca uwagę na zachowanie się broni.
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 30 Super Carry od Federala

Post autor: MarcinKr »

Huh,
Pan ambasador zachwala odrzut, Pani raczej neutralna (z zaznaczeniem, że chciałaby porównać 30sc do amunicji 9mm hst, a nie 'strzelnicowej'), na video w slomotion .380 strzela jak kapiszony, różnic pomiędzy 9mm i 30sc raczej nie widać.

Ciekawie by było sprawdzić samemu, ale chyba nie będzie jak, bo paczka amunicji 32 USD... czyli w przybliżeniu dwukrotność 9mm, więc sens zakupu broni w tym kalibrze zbliża się szybko do zera. Wiadomo wogole czy inni producenci będą mogli tłuc ta ammo czy jest jakiś patent?

Swoją drogą te naboje są piękne i bardzo proporcjonalne.
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 820
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 30 Super Carry od Federala

Post autor: Hoplofob »

Pani zwraca też uwagę, że strzelnicowa amunicja 30SC ma charakterystyki takie, jak amunicja bojowa, co ułatwia treningi/noszenie EDC.
Oboje pokazują też, że .30SC ma bardziej płaski tor lotu i może być celniejszy na dalsze dystanse (ale po co to komu?). Pokazują też, że nawet jeśli odrzut .30SC jest niewiele mniejszy od 9 Para, to ma inną, szybszą charakterystykę (w M&P EZ, czy w każdym innym pistolecie?), co pozwala strzelać szybsze dublety (o 0,05 sek. szybsze?).
No i narzekają na hałas: 50 000psi to nie w kij dmuchał!

W różnych komentarzach są też dyskusje 30SC vs. 38Sp vs. 45ACP. Być może patrzymy zbytnio po europejsku i nie widzimy, że nowy nabój daje okazje do zmiany pamiątki po dziadku na zupełnie nową jakość?

Ja czekam na tabele balistyczne, a jak będę odpowiednio wyglądały (na dalszych dystansach), to na KelTec Sub 2000 w kalibrze 30 Super Carry :-D
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Navigare
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 427
Rejestracja: 17 kwietnia 2014, 09:34
Tematy: 32
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 30 Super Carry od Federala

Post autor: Navigare »

No chyba u nas nic z tego nowego kalibru nie będzie... W BH sprzedają właśnie S&W Shield na ten kaliber po tysiaku. Zero dostępności amunicji do tego kalibru.
Incoming fire has the right-of-way.
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 820
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 30 Super Carry od Federala

Post autor: Hoplofob »

Jako naczelny entuzjasta .30 Super Carry mówię: zadzieram kiece i lece!

A nie... Znów wymieniłem dowód i znów moje promesy szlag trafił.

A poważniej: wbrew moim nadziejom .30 Super Carry nie odniósł sukcesu i stał się efemerydą. Wydam jednak te 1000 PLN - jak już mi dadzą promesy - na tego Smith&Wessona Shield EZ .30 Super Carry.

Po pierwsze primo, mam nadzieję, że to promocja przed ofensywą marketingową Federala.
Po drugie primo, mam nadzieję, że jednak amunicja będzie dostępna w Polsce. 30$ za 50 sztuk, to cena wysoka, ale nie zaporowa.
Po trzecie primo, 1000 złotych w czasach szalejącej inflacji to nie jest 1000 złotych z 2018.
Po czwarte primo et ultimo, mam - jak niemal każdy - także pozwolenie kolekcjonerskie, więc kupię sobie wreszcie coś, z czego nie będę strzelał, a moje wnuki sprzedadzą ten zabytek jako "nówkę sztukę nieśmiganą".

Muszę pośpieszyć się do sklepu, zanim dotrze do mnie, że to nie ma sensu! :-D
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
raiden_pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 326
Rejestracja: 02 kwietnia 2015, 09:27
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 30 Super Carry od Federala

Post autor: raiden_pl »

W temacie kolekcjonowania - w dobie downsizingu niemal wszystkiego dookoła, może warto iść pod prąd i zachować te "nieekologiczne" kalibry ? :-)
Zresztą 9mm jest już wystarczająco małe, vide infra..

Obrazek
--
KKS Arsenał
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”