Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Smalcmen »

Kolego Kacper od jakiegoś czasu czytam Twoje elaboraty na temat wiatrówek, lunet itp. Nawet przebrnąłem przez ten o rybach i polowaniach. Mam swoje zdanie na temat wędkarzy i myśliwych, w skrócie to powinni strzelać do siebie, tak wiem, że to dość często się zdarza ale powinni to robić świadomie.
Wracając do tematu to po pierwsze powinieneś odpowiedzieć sobie czy potrzebujesz ten sprzęt jedynie do "mania" (vide wpis o setce posiadanego sprzętu). Jeżeli tak to kupuj wszystko jak leci i Cię na to stać .
Po drugie do czego chcesz strzelać? Jak do tarczek z dziesięciu metrów to już będziesz trochę ograniczony.
Po trzecie ex aequo z drugim czy chcesz karabinek z magazynkiem (vide wpis o wspólnej zabawie z kolegami) czy bez? To ograniczenie jest dużo większe bo jak wiemy wszystkie "profesjonalne" strzelby są jednostrzałowe.
Zapewne się domyślasz, że najwięcej fun'u daje strzelanie z magazynkiem a na luz w rajstopach mam niezawodny sposób, należy podczas strzelania regularnie zażywać korygatora, poprawia znacząco celność i relacje między uczestnikami. Byleby nie przesadzić bo może się to skończyć źle.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
Awatar użytkownika
Wydra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 02 lutego 2021, 22:38
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Wydra »

Kacper_Potocki pisze: 17 marca 2023, 23:27 Pojadę na zlot do Buska i tam postrzelam z różnych pcp,
Co to za zlot w Busku? Nie ma żadnej informacji w Google.
Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Yurko »

Czy duży magazynek to dużo zabawy?

Obrazek
https://fxairguns.com/rifles/the-impact-m3/
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Smalcmen »

34 sztuki w limicie super, ale żeby wypluć 18 "parabellum" to pewnie trzeba z raz dobijać butlę/kartusz.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Kacper_Potocki »

Yurko pisze: 18 marca 2023, 07:14 No i nie żartuj z tą wersją TC :shock:
Ta wersja TC jest brzydka. Nie chodziło mi o nią, a o wersję klasyczną, tylko złą nazwę wkleiłem.
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------------------------------
LG400 HFT | LG400 BR | LGM-2 PCA | LG200 PCP | P17
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 483
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Leon83 »

Wydra pisze: 18 marca 2023, 19:40
Kacper_Potocki pisze: 17 marca 2023, 23:27 Pojadę na zlot do Buska i tam postrzelam z różnych pcp,
Co to za zlot w Busku? Nie ma żadnej informacji w Google.
Kacper powiela posty tu i na zielonym. Miesza się chłopakowi z nadmiaru emocji. Dobrze, że pozytywnie.

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Kacper_Potocki »

Jezzman pisze: 18 marca 2023, 15:57 A tak na poważnie to Kacper jak chcesz pomacać coś z prawdziwego zdarzenia (LG210, LG300 Alu, jest jeszcze Steyr LG110 ale chwilowo na wyjeździe :P ), to zapraszam do Wadowic :) Strzelić co prawda nie ma gdzie, bo siedzę w bloku, ale przymierzyć się zawsze można :-D
Bardzo dziękuję za zaproszenie. Myślę, że może uda się wygospodarować czas i wpaść. Zadałbym od razu kilka pytań na temat tych sprzętów. Myślę sobie, że jakikolwiek by to był docelowy karabinek, to fajnie by było przymierzyć ze stołu - wystarczy 15 razy strzelić i już będzie wiadomo czy mi pasuje.
Ostatnio zmieniony 18 marca 2023, 20:32 przez Kacper_Potocki, łącznie zmieniany 1 raz.
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------------------------------
LG400 HFT | LG400 BR | LGM-2 PCA | LG200 PCP | P17
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Kacper_Potocki »

wichura pisze: 18 marca 2023, 18:10 Kacper, chyba właśnie ciemna strona mocy Cię wciągnęła 8-) . Witaj w klubie :-D :piwo:.
Nie miałem pojęcia o co chodziło z ta nazwą "ciemna strona", a kilka razy ją czytałem. Teraz już wiem.

PS. Byłem dziś w jednym sklepie stacjonarnym i tam był KalibrGun na ścianie i obok otwarta puszka wielkich śrutów. Spytałem jaki to kaliber, a sprzedawca powiedział 9mm. Spytałem jak to strzela w PL limicie, to powiedział, że 17J to nawet z lufy nie wypluje. Więcej o nic nie pytałem...
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------------------------------
LG400 HFT | LG400 BR | LGM-2 PCA | LG200 PCP | P17
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Yurko »

Miałem podobną wpadkę, gdy najpierw spojrzałem na zdjęcie karabinka z boku:

Obrazek

i nim nie przyjrzałem się innym ujęciom - pomyślałem sobie, że to całkiem zgrabna sztuka... ;laughing:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Smalcmen »

Leon83 pisze: 18 marca 2023, 20:24 Kacper powiela posty tu i na zielonym. Miesza się chłopakowi z nadmiaru emocji. Dobrze, że pozytywnie.
Masz rację, rzadko tam wchodzę bo nie podoba mi się ich styl literacki ale sprawdziłem i rzeczywiście tam powiela swoje post'y, kopiuj/wklej.
Diagnozuję lekkie oznaki schizofrenii.
Kiedyś podobny był "Kucyk" ale on był bardziej złotousty.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Kacper_Potocki »

Smalcmen pisze: 18 marca 2023, 19:23 Mam swoje zdanie na temat wędkarzy i myśliwych, w skrócie to powinni strzelać do siebie, tak wiem, że to dość często się zdarza ale powinni to robić świadomie.
Nigdy nie byłem świadkiem postrzelenia człowieka. Tylko raz słyszałem od taty, nie było przy tym - było polowanie na kaczki i jeden śrut przebił tacie spodnie, skórę i siadł od razu pod nią - wystarczyło nożem wydłubać. Nie życzę tego nikomu, jestem za absolutnym przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa, nawet wychodząc ponad przyjęte zasady prawne czy ustalone. A wędkarze? Co oni mogą sobie zrobić... Najwyżej hak przebije skórę, odcinamy zadzior obcęgami i wyjmujemy. Tyle lat wędkuję, ani razu nie widziałem wypadku, tylko słyszałem. Przepraszam, przypomniała mi się tylko jedna sytuacja, kiedy były zawody nocne-gruntowe. Wędkarze popili i dwóch wdało się w przepychankę słowną. Jeden chwycił kamień i walnął drugiego w łeb, że było nieciekawie. Krew się lała, na szczęście czaszka cała. Potem wykluczono tego wędkarza z koła, bo okazało się, że to nie pierwszy jego wybryk - był niepoczytalny po dawce alkoholu. Jestem za całkowitym zakazem picia na zawodach. Gdyby tamten wędkarz umarł (a mógł), to wiadomo, szkoda wielka chłopa, ale ludzie by mieli przerąbane (wszyscy) z powodu ogólnego przyzwolenia i jednego niepoczytalnego.
Ogólnie to nie jestem za tym, aby ludziom działa się krzywda - komukolwiek z ludzi, nawet tym, których uważamy za złych. Ale jak napisałem - każdy uważa po swojemu i warto to uszanować.
Smalcmen pisze:Wracając do tematu to po pierwsze powinieneś odpowiedzieć sobie czy potrzebujesz ten sprzęt jedynie do "mania" (vide wpis o setce posiadanego sprzętu). Jeżeli tak to kupuj wszystko jak leci i Cię na to stać. Po drugie do czego chcesz strzelać? Jak do tarczek z dziesięciu metrów to już będziesz trochę ograniczony.
Ten konkretny do strzelania do papieru w hali od 25 do 38m.
Smalcmen pisze:Po trzecie ex aequo z drugim czy chcesz karabinek z magazynkiem (vide wpis o wspólnej zabawie z kolegami) czy bez? To ograniczenie jest dużo większe bo jak wiemy wszystkie "profesjonalne" strzelby są jednostrzałowe.
Z magazynkiem i to nie na sprężynkę w środku, która sama go obraca, tylko taki, który jest obracany przez mechanizm karabinka.
Smalcmen pisze:Zapewne się domyślasz, że najwięcej fun'u daje strzelanie z magazynkiem a na luz w rajstopach mam niezawodny sposób, należy podczas strzelania regularnie zażywać korygatora, poprawia znacząco celność i relacje między uczestnikami. Byleby nie przesadzić bo może się to skończyć źle.
Tak, magazynek bym chciał i przeładowanie z przodu, aby nie odrywać się od złożenia. Nie wiem co to jest korygator, czy to jakieś określenie potoczne na coś, bo wygooglować nic mi nie dało :) Czy może chodzi o alkohol, jak sądzę? Jeśli tak, to unikałbym strzelania i picia i takich kolegów. Ojciec mnie uczył od małego pewnych zasad w obchodzeniu się z bronią.

Raz w życiu miałem nieprzyjemność spotkać pijanego gościa z ostrą bronią i nie chcę nigdy więcej. Miałem kilkanaście lat, szkoła średnia i pojechałem do kuzyna na wakacje do Kędzierzyna-Koźla. Jest tam takie osiedle "Azoty", gdzie na końcu drogi osiedlowej są garaże i za nimi las. Kuzyn chciał mnie zabrać na sandacze i powiedział, że potrzebujemy nałapać rosówek. Wyszliśmy w nocy, kiedy było pełno rosy i z latarkami szukaliśmy i łapaliśmy te robale, aby na drugi dzień iść na ryby. Nagle w oczy zaczął oślepiać nas facet. Mówił coś, a właściwie bełkotał. Miał wycelowany w nas rewolwer. Był dwa metry nade mnie i celował we mnie w brzuch. Ledwo się trzymał na nogach. Kuzyn go poznał, okazał się, że to sąsiad wystraszył się, że ktoś okrada mu garaż i przyszedł przepędzić złodziei. Co się wtedy strachu najadłem. Byłem jak sparaliżowany. Na szczęście po kilkudziesięciu sekundach poznał mojego kuzyna, odwrócił się i poczłapał w stronę domu.

Co do wklejania postów tu i tam, to na tamto trafiłem później, ale okazało się, że tylko część ludzi czyta jedno i drugie i wklejam tu i tam. Oba fora są inne, otrzymuję inne odpowiedzi, czasem pomoc tu, czasem tam. Jedne tematy sobie tam żyją, inne tutaj. Oba czytam, przynajmniej się staram kiedy mam czas.
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------------------------------
LG400 HFT | LG400 BR | LGM-2 PCA | LG200 PCP | P17
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Smalcmen »

Kacper_Potocki pisze: 18 marca 2023, 20:31 Z magazynkiem i to nie na sprężynkę w środku, która sama go obraca, tylko taki, który jest obracany przez mechanizm karabinka.
Miałem już nie pisać ale jak możesz to rozwiń ten wpis bo dzisiaj nie zasnę.
Zaciekawiło mnie to bardziej niż powieść rodem z A. Christie o kamieniach i garażach.
Właśnie spojrzałem na Twój kanał na YouTube i już nie mam więcej pytań.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 7
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Jezzman »

Kacper_Potocki pisze: 18 marca 2023, 20:31 PS. Byłem dziś w jednym sklepie stacjonarnym i tam był KalibrGun na ścianie i obok otwarta puszka wielkich śrutów. Spytałem jaki to kaliber, a sprzedawca powiedział 9mm. Spytałem jak to strzela w PL limicie, to powiedział, że 17J to nawet z lufy nie wypluje. Więcej o nic nie pytałem...
Zgaduję, że byłeś u oszołoma w Kozach. Nie polecam się zadawać z tym idiotą :)
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact idzie do żymianina, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Kacper_Potocki »

Być może to głupota (sprostujecie), ale słyszałem od gościa, który się na tym podobno zna, że magazynki, które mają mechanizmy obracające w sobie lubią w jakiś sposób przycinać, zagniatać, blokować się, nie ustawiać idealnie prosto śrutów do załadowania. Natomiast jeśli w karabinku jest ząbek, który obraca magazynkiem, to jest wszystko ok. No i pomyślałem, że właśnie taki chcę :)
Ostatnio zmieniony 18 marca 2023, 21:34 przez Kacper_Potocki, łącznie zmieniany 1 raz.
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------------------------------
LG400 HFT | LG400 BR | LGM-2 PCA | LG200 PCP | P17
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Yurko »

Ja to rozumiem, Magazynek nie na sprężynkę - HW100 (2 części):

Obrazek

Na sprężynkę - Cometa:

Obrazek

Nawiasem mówiąc tu są dwie wersje z prawej stara składająca się z chyba z 12 albo 15 części i z lewej nowa - tylko z 7-dmiu... :one:
Ostatnio zmieniony 18 marca 2023, 21:36 przez Yurko, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”