MSBS-5,56 - część II

Moderator: Moderatorzy WBP

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7559
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: LARPAK »

Krolik pisze: 17 marca 2023, 00:35
LARPAK pisze: 17 marca 2023, 00:09
To pytanie tak na poważnie czy chcesz nie widzieć jak remov?
Skoro tego nie widzisz to chociażby po tym jak:
- filia w USA, którą zamknęli,
- w związku z filią nawiązanie stosownej współpracy z podmiotem z USA, który ma średnią tam opinię,
- przekazanie swoich produktów do badań dopuszczających do sprzedaży w USA wykonanych przez ATF,
- sprzedaż mini Beryla w wersji bez kolby z adapterem RIS jako "pistol" na rynek USA, którego nie ma w ofercie na Polskę.

Jeszcze kilka rzeczy pewnie by się znalazło, ale skoro chciałeś to masz.
Raczej pytam, dlaczego niby CHCĄ mieć ceny z najwyższej półki.
To tak na poważnie?
Wystarczy spojrzeć po ile ich produkty są oferowane w USA, a ile chce konkurencja, która ma uboższą ofertę lub nie jest ceniona za jakość w odniesieniu do wcześniejszych wyrobów.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 00:35
Jeżeli pytasz szyderczo to FB nie chce zaistnieć na rynku polskim, który ma gdzieś i "im się nie opłaca" jak to jeden redaktorek przekonywał tutaj ludzi.
Gdzie ja pisałem cokolwiek o rynku polskim, bo chyba coś przeoczyłem?
A czy ja napisałem, że to Ty coś takiego napisałeś?
Na polskim rynku to oni nie istnieją.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

krzychu22lr pisze: 16 marca 2023, 22:22 Tak tylko przypomnę, że sądy nie zajmują się poszukiwaniem prawdy - to zadanie filozofów. Sądy jedynie rozstrzygają spory w świetle istniejącego prawa. I często nie ma to wiele wspólnego ze sprawiedliwością, albowiem prawo nierzadko jest niesprawiedliwe.
Nie mamy lepszego narzędzia jak na razie.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

LARPAK pisze: 17 marca 2023, 01:10 Na polskim rynku to oni nie istnieją.
W Nowej Zelandii za to RADOM Beryl cieszył się sporym wzięciem :-D
ten w kalibrze 22LR
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

No no... to już i siły specjalne USA też będą używać Grotów ?

Obrazek

źródło
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7559
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: LARPAK »

USA to już je jakiś czas temu wzięli.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

Dla sił specjalnych ..
czy jako materiały do szkoleń na przykład sił ukraińskich ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Krolik »

LARPAK pisze: 17 marca 2023, 01:10 To tak na poważnie?
Wystarczy spojrzeć po ile ich produkty są oferowane w USA, a ile chce konkurencja, która ma uboższą ofertę lub nie jest ceniona za jakość w odniesieniu do wcześniejszych wyrobów.
Tak, na poważnie.
Ale już widzę, skąd te teksty - po prostu nie bardzo się orientujesz, jak wygląda sprzedaż broni produkowanej w Europie w USA i w drugą stronę, prawda? :)
Rozumiem, że taki SW CHCE MIEĆ wysokie ceny w PL i dlatego u nas ich karabinek kosztujący w USA 700 dolców kosztuje 6000. Wynika to z tego, że SW CHCE mieć wysokie ceny w PL. Teraz już wiem. XD
Krolik pisze: 17 marca 2023, 00:35
Jeżeli pytasz szyderczo to FB nie chce zaistnieć na rynku polskim, który ma gdzieś i "im się nie opłaca" jak to jeden redaktorek przekonywał tutaj ludzi.
Gdzie ja pisałem cokolwiek o rynku polskim, bo chyba coś przeoczyłem?
A czy ja napisałem, że to Ty coś takiego napisałeś?
Na polskim rynku to oni nie istnieją.
Rozumiem, czyli słowa "Jeżeli pytasz szyderczo to FB nie chce zaistnieć na rynku polskim" napisał ktoś, kto włamał Ci się na konto.
Jasna sprawa.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7559
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: LARPAK »

bezduszny pisze: 17 marca 2023, 08:49 Dla sił specjalnych ..
czy jako materiały do szkoleń na przykład sił ukraińskich ?
Bodajże na Grotowisku-22 wypłynęła ta informacja, ale bez większych szczegółów.
Wiadomo było tylko, że siły specjalne USA zakupiły, a co z tym będą robić to chyba tylko oni wiedzą - może do szkolenia ukraińców, a może do uzbrojenia swoich, którzy działają na tamtym terenie, aby nie mieć uzbrojenia, który będzie ich łatwo kojarzyło z USA.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 08:58
LARPAK pisze: 17 marca 2023, 01:10 To tak na poważnie?
Wystarczy spojrzeć po ile ich produkty są oferowane w USA, a ile chce konkurencja, która ma uboższą ofertę lub nie jest ceniona za jakość w odniesieniu do wcześniejszych wyrobów.
Tak, na poważnie.
Ale już widzę, skąd te teksty - po prostu nie bardzo się orientujesz, jak wygląda sprzedaż broni produkowanej w Europie w USA i w drugą stronę, prawda? :)
Widzę, że jak już ktoś napisze coś źle o FB i ich polityce sprzedaży na rynku cywilnym to włącza się "tryb remov obrońca FB".
Krolik pisze: 17 marca 2023, 08:58 Rozumiem, że taki SW CHCE MIEĆ wysokie ceny w PL i dlatego u nas ich karabinek kosztujący w USA 700 dolców kosztuje 6000. Wynika to z tego, że SW CHCE mieć wysokie ceny w PL. Teraz już wiem. XD
Pośrednicy, cła itd. działają w obie strony.
Tylko zwróć uwagę na to, że dało się do Polski ściągnąć z USA tanie AR15, które przed pandemią i inflacją kosztowały jakieś 3500 zł.
Ile kosztuje broń oferowana przez FB na polskim rynku a ile na amerykańskim? Ile kosztuje amerykańska broń na ich rynku - tam cena ma znaczenie a i produkcja jest większa jak i konkurencja.

To, że u nas sklepy potrafią dorzucać marże to nic nowego.
Pamiętasz jak jeden sklep, który ściągnął bodajże Galile wysypał się, że ustalił z innymi, aby nie zeszli poniżej danej kwoty?

Chcą się szybko dorobić na rynku USA i jadą na opinii, którą zdobyli dzięki AK, które jako "parts kit" trafiły do USA lata temu.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 08:58
Krolik pisze: 17 marca 2023, 00:35 Gdzie ja pisałem cokolwiek o rynku polskim, bo chyba coś przeoczyłem?
A czy ja napisałem, że to Ty coś takiego napisałeś?
Na polskim rynku to oni nie istnieją.
Rozumiem, czyli słowa "Jeżeli pytasz szyderczo to FB nie chce zaistnieć na rynku polskim" napisał ktoś, kto włamał Ci się na konto.
Jasna sprawa.
Pisałem to wiele razy i jak chcesz to powtórzę kolejny:
FB ma gdzieś polski rynek cywilny i zasadniczo przez lata miała gdzieś jakikolwiek rynek cywilny - jedynie co to próbowali zaistnieć na rynku USA momentami, trochę na polskim wypuszczając BRS-99.

Nie mają nic do zaoferowania poza przerobionymi do wymogów cywilnych modelami broni wojskowej.
Co takiego jest w ich ofercie co nie jest oparte na broni, którą sprzedali wojsku/policji?
Beryl M22, który jest zrobiony w oparciu o części Beryla 5,56 mm i pewnie gdzieś tam jakieś ślady po TALK-1 czy TALK-2 jakby się dobrze temu przyjrzeć albo jakiemuś innemu rozwiązaniu - tylko tutaj FB też nie podołała bo nie potrafili zapewnić zapasowych magazynków, a ludzie na forach kombinowali z drukiem 3D, aby móc się cieszyć z karabinka czy wziąć udział w jakiś zawodach w stylu mini rifle.

Radom Hunter może? Kolejny produkt oparty na AK czyli broni wojskowej.

MAG 95, który nie sprzedał się wojsku i trafił do SW oraz straży bankowych, leśnych itp. ale jakoś na tym się skończyło.

Dlaczego FB nie lobbuje na naszym rynku?
Dlaczego wcześniej nie lobbowało, aby strzelectwo w Polsce się rozwijało, a przez to rynek dla nich na własnym podwórku?

Dlatego, że mieli zamówienia rządowe, ale jak te się skończyły czy ograniczyły to nagle się zaczęły problemy i poszła plajta.

Także ogłaszanie wielkiego sukcesu bo FB coś sprzedało na rynku cywilnym jest śmieszne jak na firmę, która chwali się tak długą tradycją w produkcji broni.
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Krolik »

LARPAK pisze: 17 marca 2023, 09:29 Pośrednicy, cła itd. działają w obie strony.
O, czyli jednak rozumiesz, dlaczego VIS w USA kosztuje 900-1100 USD?
Tylko zwróć uwagę na to, że dało się do Polski ściągnąć z USA tanie AR15, które przed pandemią i inflacją kosztowały jakieś 3500 zł.
LOL
PRZED PANDEMIĄ. Trzy lata temu.
Ale wiesz, że w międzyczasie wzrosła inflacja, koszty wszystkiego, absurdalne zdrożał transport i teraz ten karabinek kosztuje 6000 i NIE DA się ściągnąć go taniej? To znaczy, pewnie się i da, ale będzie to zwyczajnie nieopłacalne.
Ile kosztuje broń oferowana przez FB na polskim rynku a ile na amerykańskim? Ile kosztuje amerykańska broń na ich rynku - tam cena ma znaczenie a i produkcja jest większa jak i konkurencja.
No? Ile?
VIS na chwilę obecną w PL 3350, czyli 760 USD.
W USA (uśrednijmy) 1000, czyli 30% więcej.
Importer kupuje pistolet w FB, dostaje cenę dealerską, załóżmy 20% taniej. Opłaca licencje eksportowe, transport, cło, podatki i dorzuca marżę. Jak sądzisz, ile mu wyjdzie?
I - co zabawne - FB ma żaden wpływ na cenę końcową. Oczywiście, mogliby sprzedawać te pistolety z 80% upustem dla importera, ale nie znam firmy, która tak robi. A Ty?
To, że u nas sklepy potrafią dorzucać marże to nic nowego.
A, no tak, zapomniałem. W USA nikt nie dorzuca marży. Wcale. Sprzedają, bo takie mają hobby.
Pamiętasz jak jeden sklep, który ściągnął bodajże Galile wysypał się, że ustalił z innymi, aby nie zeszli poniżej danej kwoty?
Nie, nie pamiętam.
Chcą się szybko dorobić na rynku USA i jadą na opinii, którą zdobyli dzięki AK, które jako "parts kit" trafiły do USA lata temu.
Tak, na pewno to jest cel FB.
"Dorobić się szybko" na sprzedaniu w USA (przez IMPORTERA) kilkuset pistoletów sprzedanych mu w cenie dealerskiej. Bo przecież 20.000 Grotów dla Ukrainy to pikuś w porównaniu z tym. XD

Wybacz, że nie skomentuję tych dywagacji o polskim rynku - nic o nim nie pisałem, więc skoro chcesz polemizować z samym sobą, to nie będę przeszkadzał. Powodzenia.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7559
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: LARPAK »

Krolik pisze: 17 marca 2023, 09:57
LARPAK pisze: 17 marca 2023, 09:29 Pośrednicy, cła itd. działają w obie strony.
O, czyli jednak rozumiesz, dlaczego VIS w USA kosztuje 900-1100 USD?
Tylko zwróć uwagę na to, że dało się do Polski ściągnąć z USA tanie AR15, które przed pandemią i inflacją kosztowały jakieś 3500 zł.
LOL
PRZED PANDEMIĄ. Trzy lata temu.
Ale wiesz, że w międzyczasie wzrosła inflacja, koszty wszystkiego, absurdalne zdrożał transport i teraz ten karabinek kosztuje 6000 i NIE DA się ściągnąć go taniej? To znaczy, pewnie się i da, ale będzie to zwyczajnie nieopłacalne.
Tylko ile wtedy kosztował GROT czy VIS100 czy inna broń produkcji FB na polskim rynku?
No właśnie.
Jakie różnice w cenie były wtedy a są obecnie?
Krolik pisze: 17 marca 2023, 09:57
Ile kosztuje broń oferowana przez FB na polskim rynku a ile na amerykańskim? Ile kosztuje amerykańska broń na ich rynku - tam cena ma znaczenie a i produkcja jest większa jak i konkurencja.
No? Ile?
VIS na chwilę obecną w PL 3350, czyli 760 USD.
W USA (uśrednijmy) 1000, czyli 30% więcej.
Importer kupuje pistolet w FB, dostaje cenę dealerską, załóżmy 20% taniej. Opłaca licencje eksportowe, transport, cło, podatki i dorzuca marżę. Jak sądzisz, ile mu wyjdzie?
I - co zabawne - FB ma żaden wpływ na cenę końcową. Oczywiście, mogliby sprzedawać te pistolety z 80% upustem dla importera, ale nie znam firmy, która tak robi. A Ty?
Na cenę końcową nie ma wpływu, ale na początkową już tak.
Kwestia tutaj jest nieco inna - dlaczego FB nie lobbuje na naszym rynku?

Odpowiedź jest w sumie prosta - nie chcą inwestować i nie mają zbyt wiele do zaoferowania.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 09:57
To, że u nas sklepy potrafią dorzucać marże to nic nowego.
A, no tak, zapomniałem. W USA nikt nie dorzuca marży. Wcale. Sprzedają, bo takie mają hobby.
Dorzucają, jak każdy. U nas jednak marża potrafi być znacznie większa.
Przykłady PPS'ów, RAK'ów i nie tylko jeżeli chodzi o broń z AMW.

Różnice w marżach możesz zobaczyć przy sprawdzeniu cen danego modelu broni występującego jako nowość na rynku, gdzie różnice to nawet kilkaset złotych - oczywiście zaraz powiesz bo jeden sklep ma lepsze ceny startowe, a drugi wziął mniej lub więcej towaru itd.
Tylko dziwnie się składa, że niektóre sklepy mogą obniżyć zawyżoną cenę do poziomu konkurencji, aby sprzedać i nadal zarabiają na tym.

Jeżeli nie chcesz widzieć, że ceny w Polsce masz zawyżane to już sobie z tym żyj.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 09:57
Pamiętasz jak jeden sklep, który ściągnął bodajże Galile wysypał się, że ustalił z innymi, aby nie zeszli poniżej danej kwoty?
Nie, nie pamiętam.
Poszukaj na forum.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 09:57
Chcą się szybko dorobić na rynku USA i jadą na opinii, którą zdobyli dzięki AK, które jako "parts kit" trafiły do USA lata temu.
Tak, na pewno to jest cel FB.
"Dorobić się szybko" na sprzedaniu w USA (przez IMPORTERA) kilkuset pistoletów sprzedanych mu w cenie dealerskiej. Bo przecież 20.000 Grotów dla Ukrainy to pikuś w porównaniu z tym. XD
Odróżnij sprzedaż cywilną od sprzedaży wojskowej.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 09:57 Wybacz, że nie skomentuję tych dywagacji o polskim rynku - nic o nim nie pisałem, więc skoro chcesz polemizować z samym sobą, to nie będę przeszkadzał. Powodzenia.
Zapytałeś dlaczego chcą zaistnieć na rynku cywilnym, a następnie dlaczego chcą mieć ceny z najwyższej półki.
Więc sam zacząłeś dyskusję, której nie potrafisz poprowadzić bo zaprzeczanie faktom jest trudne i niewygodne, ale nie martw się, nie jesteś pierwszy, który w obliczu faktów pomija je w dyskusji kiedy są one sprzeczne z jego narracją.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

LARPAK pisze: 17 marca 2023, 09:29 Bodajże na Grotowisku-22 wypłynęła ta informacja, ale bez większych szczegółów.
Wiadomo było tylko, że siły specjalne USA zakupiły, a co z tym będą robić to chyba tylko oni wiedzą - może do szkolenia ukraińców, a może do uzbrojenia swoich, którzy działają na tamtym terenie, aby nie mieć uzbrojenia, który będzie ich łatwo kojarzyło z USA.
Bo był też jakiś artykuł o tym, że amerykanie będą szkolić Ukraińców na terenie Niemiec...
więc by takie szkolenia były efektywne warto mieć broń jaką oni będą używać i robić im szkolenia.

W każdym razie "piję do tego", że wydźwięk tego wpisu jest taki, ze same jednostki specjalne wyposażyły się w broń... bo taka dobra :wink:
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7559
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: LARPAK »

bezduszny pisze: 17 marca 2023, 12:53
LARPAK pisze: 17 marca 2023, 09:29 Bodajże na Grotowisku-22 wypłynęła ta informacja, ale bez większych szczegółów.
Wiadomo było tylko, że siły specjalne USA zakupiły, a co z tym będą robić to chyba tylko oni wiedzą - może do szkolenia ukraińców, a może do uzbrojenia swoich, którzy działają na tamtym terenie, aby nie mieć uzbrojenia, który będzie ich łatwo kojarzyło z USA.
Bo był też jakiś artykuł o tym, że amerykanie będą szkolić Ukraińców na terenie Niemiec...
więc by takie szkolenia były efektywne warto mieć broń jaką oni będą używać i robić im szkolenia.

W każdym razie "piję do tego", że wydźwięk tego wpisu jest taki, ze same jednostki specjalne wyposażyły się w broń... bo taka dobra :wink:
Jeżeli ktoś kojarzy nieco fakty to doda dwa do dwóch.
Jakby WS USA chciały jakąś nową broń to pewnie by to ogłosili, szukali, testowali, wskazywali co ich interesuje lub by to kupili.
Tak też w sumie zrobili.
Po co im taka broń?
Od w sumie pierwszych dni wojny wiadomo, że pewne służby czy to polskie, amerykańskie jak i brytyjskie wspomagały ukrainę więc wystarczy pomyśleć do czego im nasz GROT.
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Krolik »

LARPAK pisze: 17 marca 2023, 10:23 Tylko ile wtedy kosztował GROT czy VIS100 czy inna broń produkcji FB na polskim rynku?
No właśnie.
Jakie różnice w cenie były wtedy a są obecnie?
Kompletnie nie rozumiem, co to ma do rzeczy, ale spoko. Wówczas VIS kosztował około 2600, a Groty było po circa 6000. I co?
Na cenę końcową nie ma wpływu, ale na początkową już tak.
A, no racja, czyli powinni sprzedawać poniżej kosztów albo po kosztach.
Dlaczego? Bo LARPAK tak sobie wymyślił. XD
Kwestia tutaj jest nieco inna - dlaczego FB nie lobbuje na naszym rynku?
Co to ma do rzeczy, bo nie rozumiem? Kolejna dygresja?
Odpowiedź jest w sumie prosta - nie chcą inwestować i nie mają zbyt wiele do zaoferowania.
Bo, jak każdy producent wytwarzający broń dla wojska, żyją przede wszystkim z tego, a nie z mikroskopijnego polskiego rynku cywilnego.
Dorzucają, jak każdy. U nas jednak marża potrafi być znacznie większa.
Przeprowadziłęś jakieś badania porównawcze, jak mniemam? Bo przeciez nie pisałbys tego tylko dlatego, że tak Ci się wydaje. Powiedz, proszę, że zrobiłeś porównanie marż...
Przykłady PPS'ów, RAK'ów i nie tylko jeżeli chodzi o broń z AMW.
No racja, bo przecież PPS kosztował w AMW 150 PLN,a na półce 1100. Zły sklepikarz!
Tylko, widzisz, ten sklepikarz musiał pozbawić jeszcze broń możliwości strzelania ogniem ciągłym i "wytworzyć" ją od nowa. A to kosztuje KILKASET złotych (jeśli pamiętam, to tak koło 600). I jeszcze śmie zarobić na sprzedaży 400 złotych, bo przecież pan LARPAK zarabiałby 50 na sztuce. Taki altruista. :)
Tym przykładem PPS i RAK pokazałeś jedno - nie masz bladego pojęcia o handlu bronią. Bladego.
Różnice w marżach możesz zobaczyć przy sprawdzeniu cen danego modelu broni występującego jako nowość na rynku, gdzie różnice to nawet kilkaset złotych - oczywiście zaraz powiesz bo jeden sklep ma lepsze ceny startowe, a drugi wziął mniej lub więcej towaru itd.
Tylko dziwnie się składa, że niektóre sklepy mogą obniżyć zawyżoną cenę do poziomu konkurencji, aby sprzedać i nadal zarabiają na tym.
Najs. A jakieś przykłądy podasz?
Tylko nie każ mi szukać - affirmanti incumbit probatio.
Jeżeli nie chcesz widzieć, że ceny w Polsce masz zawyżane to już sobie z tym żyj.
Mam propozycję - zajmij się sprowadzaniem broni z USA i uzdrowisz polski rynek.
Jak pisałem powyżej - nie masz bladego pojęcia, na czym polega handel bronią w PL. Niestety.
Poszukaj na forum.
Nie mam potrzeby.
Odróżnij sprzedaż cywilną od sprzedaży wojskowej.
Że co?
Ja Ci pokazuję, na czym fabryka zarabia i udowadniam, że nie ma potrzeby "szybkiego dorabiania się" na sprzedaniu kilkuset pistoletów w USA.

Zapytałeś dlaczego chcą zaistnieć na rynku cywilnym, a następnie dlaczego chcą mieć ceny z najwyższej półki.
Tak W USA, bo do tego cytatu się odnosiłem. To, że teraz próbujesz odwracać kota ogonem nie zmieni faktu, że polemizujesz sam ze sobą.
Więc sam zacząłeś dyskusję, której nie potrafisz poprowadzić bo zaprzeczanie faktom jest trudne i niewygodne, ale nie martw się, nie jesteś pierwszy, który w obliczu faktów pomija je w dyskusji kiedy są one sprzeczne z jego narracją.
Sam zacząłęm dyskusję o USA, ale pan LARPAK wyjechał z rynkiem polskim, o którym nie napisałem słowa, więc jak pan LARPAK chce polemizować sam ze sobą, to droga wolna.
I niech sobie p[an LARPAK pisze, że czegoś nie potrafią albo cośtam. Wali mnie to. :)
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1081
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: krzychu22lr »

LARPAK pisze: 17 marca 2023, 00:09 Nie mam teraz dostępu do kart katalogowych, ale co remontów głównych (bo tak to się nazywa) jesteś pewien?
Z tego co ja wiem to ma to zostać wykonane w ramach gwarancji, która trwa krócej niż okres kiedy przeprowadza się remont główny czy OO-1 lub OO-2.
W ramach gwarancji są wymieniane/naprawiane wadliwe karabinki/elementy. Nie pamiętam dokładnie liczb (podawały je WOT, FB i prasa typu Milmag/FragOut w 2019), ale tych faktycznie wadliwych było niewiele (cały czas mowa o wersjach A0 i A1, pierwszy pełen rok służby). Nie słyszałem jeszcze o żadnych karabinkach A0/A1 modernizowanych do standardu A2 (pamiętaj, że A2 to więcej niż tylko długie łoże, ale też nowy zamek i iglica).

Jak chodzi o wersję "A1+" - tu przyznam, że nie jestem pewien, z tego co czytałem (komentarz pod którymś postem FragOut'u na FB, niestety nie mogę tego odnaleźć teraz) wynikało, że wojsko płaci za ten proces niezależnie od gwarancji i remontów/modernizacji wynikających z wcześniejszych umów.
bezduszny pisze: 17 marca 2023, 07:06 Nie mamy lepszego narzędzia jak na razie.
Narzędzia do czego? Stwierdzenia, że Onet wypisuje farmazony? Nie potrzeba sądów, wystarczy Ci wybrana wyszukiwarka internetowa i odrobina zdrowego rozsądku. Porównasz sobie wtedy teksty Onetu z relacjami prasy branżowej.

A to, czy autorzy Onetu (pani Żemła et al.) stosowali odpowiednie standardy warsztatu dziennikarskiego (czym na dobrą sprawę będzie zajmował się sąd) to zupełnie inna rzecz niż to, czy pisali prawdę czy nie. Można zachować standardy pisząc całkowite brednie - wystarczy mieć tylko dobrą podkładkę. Np. anonimowych informatorów, których chroni tzw. tajemnica dziennikarska.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

krzychu22lr pisze: 17 marca 2023, 20:05 Narzędzia do czego? Stwierdzenia, że Onet wypisuje farmazony?
Moim zdaniem nie.
Dlatego nie czytam internetowych opłaconych lizusów/zachwalaczy..... ale czekam aż przed sądem obie strony wyjmą wszystko co mają w rękawach... a ktoś to oceni.
krzychu22lr pisze: 17 marca 2023, 20:05 W ramach gwarancji są wymieniane/naprawiane wadliwe karabinki/elementy. /.../
No to jednak są wadliwe karabinki jak pisał ten zły i kłamliwy Onet ? :shock:
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”