Szafa na broń z Decathlonu

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
mari0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 25 lutego 2017, 20:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń z Decathlonu

Post autor: mari0 »

Mateusz chłopie ale się zagolopowałeś. Kupując szafę interesują Cię tylko i wyłącznie przepisy, które wstawiłem. Idąc Twoim tokiem myślenia to jeszcze musiałbym szukać przepisów chcąc kotwic szafę to czy spełniają wymogi i normy. Jak na mój gust to najlepiej jakbyś zakończył swoje wypociny i nie mieszał osobom, które nie znają się na tym.
Steyr EVO10
Walther GSP .22 LR + .32 S&W
Morini 162E - już w innych dobrych rękach
Pardini P10 - już w innych dobrych rękach
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1229
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń z Decathlonu

Post autor: lotnik »

Mateusz czy Ty masz na nazwisko Morawiecki ?
Bo takie same kocopoły opowiadasz i w podobnym stylu.
Kończ Waść, wstydu sobie oszczędź
dawid.w
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 28 listopada 2016, 21:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń z Decathlonu

Post autor: dawid.w »

Mateusz70 pisze: 02 lutego 2023, 15:45 (...) czy wyrób, który kupuję nie został np. wadliwie oznakowany, przez co wprowadza się kogoś w błąd.
Skoro ustawodawca wziął to pod uwagę, chyba coś jest na rzeczy, by sprawdzić jeszcze papier.
Jeżeli nabywca (zwykły przeciętny człowiek) dochował wszelkiej staranności i dostępnymi mu/jej metodami zweryfikował poprawność oznaczenia, to w czym problem, do diaska?!
I nie, dochowanie należytej staranności nie polega w tym przypadku na grzebaniu w IPNie, w cholera wie jakich normach bezpośrednio z tematem nie powiązanych, przyswojeniu wiedzy na temat fałszerstw hologramów itd. Jest tabliczka zgodności PN-EN 14450:2006? Jest. Jest numer certyfikatu, rok produkcji i numer szafy (model)? Jest. Jest nazwa producenta? Jest. I tyle!
Jeżeli mimo wykazania przez kupującego należytej staranności ktoś tabliczkę podrobił lub oznakował produkt niewłaściwie, to nie jest to odpowiedzialność kupującego. Kupujący w takiej sytuacji jest poszkodowanym, bo ktoś doprowadził oszustwem do niekorzystnego dla kupującego rozporządzenia własnym mieniem!

Jak jedziesz zrobić badanie okresowe pojazdu dopuszczające go do ruchu, to też sprawdzasz ważność wystawionej decyzji poprzez sprawdzenie ważności badań lekarskich diagnosty, atesty i dopuszczenia budynku stacji do użytkowania? Jak wypłacasz pieniądze z bankomatu to sprawdzasz, czy otrzymana gotówka nie pochodzi z przestępstwa?

Już zaraz w tym wątku będzie dyskusja: kotwić czy nie kotwić...
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1939
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń z Decathlonu

Post autor: Dexter »

Nie doceniasz potęgi internetu. Raczej o tym jaki certyfikat powinny mieć kotwy.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3657
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń z Decathlonu

Post autor: bezduszny »

Panowie....
Naprawdę 4 strony o szafie "czy w świetle przepisów nadaje się do trzymania broni" ? :roll:


;laughing:
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń z Decathlonu

Post autor: Mateusz70 »

dawid.w pisze: 03 lutego 2023, 14:01 Jeżeli nabywca (zwykły przeciętny człowiek) dochował wszelkiej staranności i dostępnymi mu/jej metodami zweryfikował poprawność oznaczenia, to w czym problem, do diaska?!
Jak to w starym kawale powiedział rabin: "Icek, jak pomyślisz, to zaczynasz coś rozumieć". Po to papier z adnotacją "Certyfikat zgodności", by dochować wszelkiej staranności. Dzielnicowy wcale nie musi go oglądać, bo to nie dla niego, tylko dla klienta.
Jeśli nie mam racji, to pewnie producent i dystrybutor za tym stoją.
A odnośnik do wspomnianej wyżej Ustawy, jakby ktoś się zastanawiał, to znalazłem w Informatorze dla klienta IMP.
I nie podziękuję, ale skojarzenie mnie z pewnym imiennikiem nawet pochlebia.
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8456
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń z Decathlonu

Post autor: duber »

„„„„I nie podziękuję, ale skojarzenie mnie z pewnym imiennikiem nawet pochlebia.„„„„
I wiele wyjaśnia :-?
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń z Decathlonu

Post autor: Mumin_ »

Mateusz70 pisze: 03 lutego 2023, 19:08Po to papier z adnotacją "Certyfikat zgodności", by dochować wszelkiej staranności.
Ale chociaż sprawdziliście, o czym mówicie, czy tak się przerzucacie słówkami? Bo certyfikaty to zupełnie coś innego, niż deklaracja zgodności. I zgodnie z rozporządzeniem ministra wystarczy jeden z tych dokumentów. Dlatego wcześniej pisałem, że prawnie żadne certyfikaty, homologramy i hologramy nie są wymagane. W gruncie rzeczy wystarczy ręcznie napisana i podpisana kartka od producenta z tekstem "oświadczam, ze ta szafa spełnia wymagania normy ..."
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń z Decathlonu

Post autor: Mateusz70 »

Mumin_ pisze: 04 lutego 2023, 20:05 Ale chociaż sprawdziliście, o czym mówicie, czy tak się przerzucacie słówkami? Bo certyfikaty to zupełnie coś innego, niż deklaracja zgodności.
A nie przyszło Ci na myśl, że cytuję z dokumentu? - Mam czasem wrażenie, że ludzie, którzy mnie tak łatwo krytykują, niewiele wiedzą w tematach, w których się wypowiadają na forum.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”