Colt Snubnose 3” w praktyce

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
bruner23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 02 lutego 2007, 19:35
Tematy: 25
Lokalizacja: region wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Snubnose 3” w praktyce

Post autor: bruner23 »

Kolega napisał, że kupił ten rewolwer dla fun-u. No i do tego celu nadaje się on idealnie. Miałem kiedyś to w rekach, ładne cacko. Ale z 3,5 " lufy cudów nie będzie, najwyżej jak z mocnej procy.Przy tarczy można było zbierać nieuszkodzone ładne kulki, jedna na pamiątkę trzymam sobie na półce z książkami :-D
Pozdr.
___________________
" Lepiej aby Cię trzech sądziło , niż czterech niosło..."
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Snubnose 3” w praktyce

Post autor: sas88 »

Postawiłbyś flaszkę że tak jest na 100% tzn w rewolwerze gdzie jako tako długość lufy pozostaje bez zmian (w pistolecie możesz nasypać po sam wylot) znajdzie się punkt bez znaczacego przyrostu prędkości? Tak się składa że mam chrono i 3,5" remika mógłbym kiedyś to sprawdzić w praktyce.
Pewnie. Jak mawiał Rusznik: "wiedza musi kosztować" :-D
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 303
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Snubnose 3” w praktyce

Post autor: mar_kow »

bruner23 pisze:Kolega napisał, że kupił ten rewolwer dla fun-u. No i do tego celu nadaje się on idealnie. Miałem kiedyś to w rekach, ładne cacko. Ale z 3,5 " lufy cudów nie będzie, najwyżej jak z mocnej procy.Przy tarczy można było zbierać nieuszkodzone ładne kulki, jedna na pamiątkę trzymam sobie na półce z książkami :-D
Jeżeli cieszy właściciela to w sumie najważniejsze... Ja wymyśliłem sobie 12 GA (właśnie jedzie) też w zasadzie bez rozsądnego uzasadnienia... 8-)
Robert91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 07 stycznia 2018, 21:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Snubnose 3” w praktyce

Post autor: Robert91 »

Jak się narysuje wykres ciśnienia w lufie podczas strzału w funkcji czasu lub długości lufy to będzie taka jedna góra z łagodnie opadającym w stronę wylotu lufy.

Impuls ciśnienia napędzający pocisk to będzie pole od tym wykresem (całka). Więc im więcej prochu, tym wyższa góra i na tym wyższym poziomie będzie ciśnienie wylotowe. Ergo pole od wykresem będzie miało większą wartość a więc pocisk większą prędkość.

To że wykorzystanie energii prochu będzie mniejsze niż przy całkowitym spaleniu w lufie to fakt, jakaś część idzie w "ogień" na końcu lufy. Ale nie jest tak że po przekroczeniu naważki która spala się w lufie prędkość przestaje rosnąć! Ani w CP ani w nitro. Psi =1 dla normalnego 9 para zachodzi dla lufy ok. 260mm. To po co 9x19 +P do samoobrony?

Wracając do tematu tego ślicznego rewolweru:
-jak z niezawodnością? Gdy jest tutaj ta samą przypadłość co w innych coltach z otwartą rama - wpadanie kapiszonów w mechanizm obrotu bębna?
- jak to jest z tym "pałerem" jedno piszą że kula spada na ziemię po przejściu przez podkład do tarczy, inni że można sobie poprzebijać deski 2cm. ??
Pytam bo chciałbym sobie kupić mały rewolwer CP i te colty są tańsze od małych cattlemanów
Chin_NDM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 17 stycznia 2020, 13:56
Tematy: 0
Lokalizacja: NDM
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Snubnose 3” w praktyce

Post autor: Chin_NDM »

slaw2 pisze:... Noszenie takiego czegoś grozi wpieprzeniem się w poważne kłopoty i wzbudza politowanie. ...
A czy ktoś wspomina cokolwiek o noszeniu. Nawet nie przewiduję takiej opcji by nosić to ustrojstwo przy sobie w stanie naładowanym czy też nie. Wyłącznie w skrzynce w drodze na strzelnicę
slaw2 pisze:...Doprawdy nie rozumiem po co komu taki sprzęt ? Celności żadnej , za przedłużenie penisa też to robić nie może , do nauki strzelectwa i treningów też się nie nadaje .... porażka . ...
Zawsze może leżeć w domu i pachnieć. Kiedyś ktoś mi powiedział że każde hobby musi się podobać - a ta broń po prostu mi się podoba

slaw2 pisze:Zamiast sobie 8 calowego Remika kupić i strzelać jak bozia przykazuje do tarczy z cyferkami
Ale jeżeli chcesz strzelać do tarczy to po co kupować jakiegoś tam Remika 8" - celność dużo słabsza od większości pistoletów a i w obsłudze to trudniejsze. Nie wspomnę o karabinach które za przedłużenie penisa robią dużo lepiej ;laughing:

bruner23 pisze:Ale z 3,5 " lufy cudów nie będzie
I cudów się nie spodziewam pokazując świadomie zdjęcie tarczy w pierwszym poście. Ale dobrze ze o tym piszesz bo szukając info na temat tej broni przed zakupem, znalazłem parę opinii w internecie, że celność nie jest taka zła (nie brałem ich pod uwagę przy kupnie) A jak kiedyś ktoś będzie szukał takiego info to może trafi na ten post i nie będzie się łudził że będzie trafiał

Mój plan jest taki, że jak mi się trafi jakaś lufa 5,5" od Colta to może będzie robiła za zapasową do podmiany. I tak wiem, że chwyt będzie mniej wygodny a i oburącz będzie trudno złapać z birdshead'em ale to ma być zabawa
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2020, 11:34 przez Chin_NDM, łącznie zmieniany 1 raz.
Dużo teorii, mało praktyki, ale pracujemy i nad tym
"Elementu doświadczenia nie przeskoczysz ..."
Remigiusz z nad Narwi
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Snubnose 3” w praktyce

Post autor: kuras999 »

Robert91 pisze: - jak to jest z tym "pałerem" jedno piszą że kula spada na ziemię po przejściu przez podkład do tarczy, inni że można sobie poprzebijać deski 2cm. ??
Pisałem już powyżej że z 3,5" lufy sypiąc "pod korek" proch 4Fg z pociskiem 200gr energia jest niewiele mniejsza jak ze współczesnego pistoletu 9x19 - około 350J. Przy czym "skuteczność" takiej broni jest większa ze względu na kaliber - tak jak większa jest skuteczność obalająca współczesnej 45ACP w stosunku do 9x19 przy tej samej energii pocisku.
Jestem przekonany że jakbym nasypał tyle szwajcara no. 1 to energia byłaby wyższa niż współczesnej 9.
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2020, 12:16 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bruner23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 02 lutego 2007, 19:35
Tematy: 25
Lokalizacja: region wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Snubnose 3” w praktyce

Post autor: bruner23 »

Obawiam się Kuras, że jesteś w błędzie. Standardowa energia pistoletu 9mm Para to ok. 500J :!: Z tego rewolweru przy lufie 3,5" nie ma szans nawet na 300 J...Zdolność obalająca to szerokie pojęcie zależne od wielu czynników, ilu badaczy - to tyle teorii.
Pozdr.
___________________
" Lepiej aby Cię trzech sądziło , niż czterech niosło..."
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Snubnose 3” w praktyce

Post autor: kuras999 »

bruner23 pisze:Obawiam się Kuras, że jesteś w błędzie.
Nie jestem w błędzie bo posiadam 7 sztuk broni krótkiej (+ 3 pistolety maszynowe), dobre chrono i 2 programy do obliczeń amunicji. Dodatkowo elaboruję 5 różnych kalibrów do 9 różnych sztuk broni współczesnej i wierz mi nie robię tego w ciemno. Amunicję 9x19 składam zarówno na lekkich jak i ciężkich pociskach na granicy faktora wymaganego w ipsc i amunicja ta ma energię rzędu 330J czyli mniej niż uzyskuje z mojego remika 3,5".
Zanim zacząłem bawić się w broń współczesną dużo bawiłem się w pomiary prędkości i energii moich trzech remików 3,5" 8" i 12"

Nie jestem teoretykiem
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2020, 23:23 przez kuras999, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
syberius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 17 września 2013, 22:55
Tematy: 12
Lokalizacja: Daleka Północ.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Snubnose 3” w praktyce

Post autor: syberius »

Mozna zlozyc 9x19 na lekko ponad 300 J ale to tyle ma 9x18 makarysza i w tym wypadku nie ma potrzeby ryglowania zamka.
9x19 ma rozne energie w zaleznosci od producenta ale 330 to straszna mizerota jest.
Najczesciej komercyjna ma wlasnie cos kolo 500J
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Snubnose 3” w praktyce

Post autor: kuras999 »

Energia zależy od długości lufy np
https://www.sellier-bellot.cz/en/produc ... etail/289/
Jest ponad 500J ale dla lufy o długości 150mm ta amunicja w zwykłym typowym pistolecie jakim jest cz P07 daje jak dobrze pamiętam coś pomiędzy 410-420J. A gdyby ten pistolet miał lufę 3,5" to byłoby na pewno poniżej 400.

Moja amunicja 9x19 o energii 330J ma faktor 127 i taki jest właśnie cel ;)

A Ty kolego Syberius powinieneś być najbardziej świadomy ile da się wyciągnąć z CP znając Twoje eksperymenty ;)

A co do makarysza to fabryczny barnaul w pistolecie makarowa ma 275J
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2020, 23:46 przez kuras999, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
syberius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 17 września 2013, 22:55
Tematy: 12
Lokalizacja: Daleka Północ.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Snubnose 3” w praktyce

Post autor: syberius »

No to prawda - ja wiem ile mozna bezpiecznie wyciagnac ale nie bede glosno mowil.
Zainteresowani to wiedza. ;laughing:

Niebawem wroce do tych testow bo otrzymalem niedawno nowy, lepszy rewolwer od klubowego kolegi.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Colt Snubnose 3” w praktyce

Post autor: Marek- »

Może nie idźcie tą drogą, będę miał mniej czyszczenia, a kolega z klubu zachowa bezpieczny rewolwer, bo koło już dawno wynaleźli.
Chin_NDM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 17 stycznia 2020, 13:56
Tematy: 0
Lokalizacja: NDM
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Snubnose 3” w praktyce

Post autor: Chin_NDM »

Robert91 pisze:Wracając do tematu tego ślicznego rewolweru:
-jak z niezawodnością? Gdy jest tutaj ta samą przypadłość co w innych coltach z otwartą rama - wpadanie kapiszonów w mechanizm obrotu bębna?
- jak to jest z tym "pałerem" jedno piszą, że kula spada na ziemię po przejściu przez podkład do tarczy, inni że można sobie poprzebijać deski 2cm. ??
Pytam bo chciałbym sobie kupić mały rewolwer CP i te colty są tańsze od małych cattlemanów
AD1) Tak - istnieje ryzyko, że kapiszon ześliźnie się i wpadnie w mechanizm - jak mi się zdarzy po raz pierwszy nie omieszkam o tym napisać. Natomiast słuchając i rozmawiając z wieloma strzelcami nie demonizował bym tego problemu. Słyszałem również że istnieje możliwość drobnej modyfikacji niwelującej tą przypadłość. W USA w strzelaniu dynamicznym wspawuje/wkręcą się malutki pręcik pod kurkiem. Nawet nie wiem czy gdzieś na tym Forum nie znalazłem tego rozwiązania. Teraz nie potrafię odkopać konkretnego zdjęcia z przyrzekłem
AD2) Po drugiej stronie tarczy po strzelaniu nie znalazłem sterty kulek, które tam spadły po przejściu przez nią. Nie wiem może się nie znam i za głupi jestem lub za dużo filmów i książek ma wpływ na tą wypowiedź. Skoro broń ta służyła historycznie do strzelania i obrony/ataku na krótkim dystansie, a aktualnie proch jest lepszy niż w przeszłości to czemu teraz ta broń miała by być słabsza. I żeby mnie źle nie zrozumieć nie sugeruję tu używania jej w celach obronnych czy ofensywnych, mówię tu stricte i jej "pałerze"

AD3) Colty są tańsze to pierwsze primo, Po drugie primo ultimo Cattelmany są jednak konwersją wsteczną i ich legalność nie jest jednak do końca pewna co też zresztą na tym forum było już poruszane. Do tego dochodzi problem konstrukcyjny o którym również dowiedziałem się z tego forum.
Powiem szczerze, że też myślałem nad Cattlemanem Thunderer ale po poczytaniu i przeanalizowaniu tematu wybrałem Colta. W Cattlemanie dochodzi jeszcze problem z wyjmowaniem bębna który jest utrudniony przez "wyrzutnik łusek" bo pobojczykiem tego nie nazwę. Miałem w dłoniach i czym krótsza wersja Cattelmana tym ciężej wyjąć oś bębna.
Oczywiście można odkręcić tą imitację pobojczyka ale rewolwer traci wtedy część swojego uroku.
Dużo teorii, mało praktyki, ale pracujemy i nad tym
"Elementu doświadczenia nie przeskoczysz ..."
Remigiusz z nad Narwi
hipnoza
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 02 grudnia 2018, 17:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Świdnica
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Snubnose 3” w praktyce

Post autor: hipnoza »

Witajcie troszkę odbiegnie id tematu . Mam taki rewolwer w kalibrze 44, jaki rozmiar pocisków do niego , kule wiem . Chodzi mi o pociski
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”