Jakie znacie fajne pistolety wielostrzałowe samopowtarzalne?

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

reactor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 09 lutego 2006, 00:39
Tematy: 72
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Jakie znacie fajne pistolety wielostrzałowe samopowtarzalne?

Post autor: reactor »

Podobają mi się pistolety wizualnie wyglądające jak typowe matchowe (dlatego temat w tym dziale), ale nie ma zbyt wiele takich, które by posiadały magazynek i były samopowtarzalne. Nie ważne, że mają przedmuchy i że są gorsze od jednostrzałowych typowo pod zawody. Nie zależy mi na tym, bo nie interesują mnie obecnie zawody. Po prostu podoba mi się taki sprzęt i chciałbym takowy mieć zasilany CO2 lub PCP i aby był w miarę celny. Więc rozpoczynam poszukiwania... Problem w tym, że nie wiele takich znam... I stąd się wziął temat! Tak wiec jak znacie jakieś pistolety z magazynkiem (listwowym, wianuszkowym lub innym) samopowtarzalne to bardzo bym prosił aby, napisać model, a ja go dodam do poniższej listy. Myśl, że przyda się też innym taka lista :502:

Magazynek listwowy (5-strzałowy):
01. Walther CP-5
02. Walther CP-50
03. Steyr LP5
04. Steyr LP50
05. Brno Aeron B96
06. Brno Aeron B98
07. Feinwerkbau (FWB) C5
08. Feinwerkbau (FWB) C55
09. Feinwerkbau (FWB) C55p
10. Feinwerkbau (FWB) P56
12. Feinwerkbau (FWB) P58

Magazynek wianuszkowy (rewolwer)
1. Rohn Twinmaster

Inny typ magazynka:
1. Drulov DU-10 Condor
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2023, 11:11 przez reactor, łącznie zmieniany 8 razy.
Sprzęt - FWB C55 | Aeron ACZ 101 Spider | Röhm Twinmaster | Reximex RP | AA S400F | SPA P10 | Diana 100
Optyka - SWFA SS 16x42 MQ | Burris Timberline 4.5-14x32 | Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP | VectorOptics Mustang II 1-4x30 | Delta Minidot2
Lukasz Z
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 08 października 2020, 21:42
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakie fajne znacie pistolety wielostrzałowe samopowtyarzalne?

Post autor: Lukasz Z »

Witam,

Mam Drulova Du 10 i Twinmastera Action.

Ogólnie bardzo fajne i celne pistolety. Jest frajda przy strzelaniu.
Twinmastery pojawiają się od czasu do czasu na aukcjach, ale Drulov to biały kruk- ja szukałem kilka lat.

Generalnie nie są to wyczynowe pistolety- oferują co prawda niezłą celność ( a samopowtarzalność Drulova jest fenomenalnym rozwiązaniem) ale na zawody się nie nadają:)
Walther LPM 01, Twinmaster, Gamo AF 10, Hw45, Łucznik wz70, Hatsan 87 QE, Drulov DU 10, Daisy 717, Crosman Vigilante
Awatar użytkownika
mari0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 25 lutego 2017, 20:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakie fajne znacie pistolety wielostrzałowe samopowtyarzalne?

Post autor: mari0 »

I tutaj się mylisz są zawody pistolet pneumatyczny szybkostrzelny przy czym one w Polsce nie są tak popularne jak w Czechach.
Steyr EVO10
Walther GSP .22 LR + .32 S&W
Morini 162E - już w innych dobrych rękach
Pardini P10 - już w innych dobrych rękach
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1939
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakie fajne znacie pistolety wielostrzałowe samopowtyarzalne?

Post autor: Dexter »

Przeczytaj jeszcze raz co kolega napisał :). Napisał, że TE dwa się nie nadają bo to nie są wyczynowe pistolety. Ale są inne, wyczynowe do tej konkurencji.
Awatar użytkownika
Roman K.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 27 września 2012, 01:41
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakie fajne znacie pistolety wielostrzałowe samopowtyarzalne?

Post autor: Roman K. »

Mam Walthera CP5 -CO2 ,
bardzo fajny pistolet do śrutowych zwodów <<dynamicznych<< , a i jako zamiennik broni scalonej do treningu bardzo wymagający i znacznie tańszy w eksploatacji :-D . Teraz go wystawiłem na sprzedaż.
Nie używam PW, proszę o pytania tylko na maila.
Tomek_S
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 17 czerwca 2017, 15:54
Tematy: 1
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakie fajne znacie pistolety wielostrzałowe samopowtyarzalne?

Post autor: Tomek_S »

Cześć

Mam FWB C55, wcześniej miałem Steyra LP5 w krótszej wersji i przez chwilę Twinmastera, wszystkie napędzane CO2.

Rohm Twinmaster nie jest pistoletem samopowtarzalnym, to jest konstrukcja rewolwerowa - początkowa długa droga spustu obraca magazynek ze śrutami i naciąga kurek, później następuje strzał. Można też oczywiście odciągnąć ręcznie kurek i mieć w miarę krótki spust jednak jego praca pozostawia sporo do życzenia. Brak regulacji spustu, z tego co pamiętam to jedynie zejście po strzale można było zmniejszyć brokiem w języku spustowym.
Ogólnie miałem mieszane uczucia podczas krótkiej przygody z Twinmasterem. Owszem porównując go do replik pistoletów bojowych na diabolo może sprawiać wrażenie pistoletu matchowego (wygląd również), jednak przyjemność ze strzelania była taka sobie przez jego "drewniany" spust.

Steyr LP5 wywoływał banana na gębie za każdym razem jak z niego strzelałem. Spust jednostopniowy. Kapitalna rękojeść (Morini). Wymiana magazynka wymaga naciśnięcia dźwigni obok jego gniazda (zwolnienie blokady), po wymianie przed strzelaniem trzeba naciągnąć sprężynę bijnika o ile dobrze pamiętam. Magazynki cały czas dostępne (Mavena).
Żałowałem że go odsprzedałem aż do momentu zakupu C55.

Feinwerkbau C55 jest ZAJEB*STY. Przepraszam za określenie ale to słowo doskonale określa moje odczucia za każdym razem jak z niego strzelam. Bardzo dobry jednostopniowy spust, otwory w lufie od góry + kompensator świetnie stabilizują podrzut.
Bardzo dobre wyważenie - z jednej strony pionowy kartusz w porównaniu ze Steyrem LP5 nie powoduje tak dużego ciążenia na lufę; z drugiej strony jeśli chcesz dociążyć przód pistoletu to w pod osłoną lufy jest miejsce na walcowe ciężarki (dwa 60-gramowe w komplecie).
Wymiana magazynka jest bajeczna - po piątym strzale wyciąga się go bez wciskania jakichkolwiek blokad a po włożeniu nowego pełnego od razu można strzelać bo sprężyna bijnika jest już napięta.
Co do słabszych punktów to chwyt nie jest tak dobrze dopasowany do mojej dłoni jak Morini w Steyrze, mniejsze wypełnienie dłoni. Drugi minusik to - jak na pistolet matchowy - ciut wyżej osadzona szczerbinka, jak w całej serii pistoletów FWB napędzanych CO2.

Na moje opisy proszę wziąć poprawkę. Nie jestem wybitnym strzelcem, strzelam bo lubię i sprawia mi to ogromną frajdę.
Jeśli kogoś interesuje porównanie do pistoletów match jednostrzałowych to mogę coś dopisać w zestawieniu ze sprzętu który mam lub miałem (FWB Mod.2, FWB C25, Walther CPM-1, Steyr LP1, Morini 162 MI).

Pozdrawiam
Tomek

PS
Forum czytam od kilku lat ale pierwszy raz coś napisałem :-D
reactor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 09 lutego 2006, 00:39
Tematy: 72
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakie fajne znacie pistolety wielostrzałowe samopowtyarzalne?

Post autor: reactor »

Bardzo dziękuje Tomku! Opis pracy sprzętu oraz twoich odczuci co do tych modeli był dla mnie na tyle przekonywujący, że będę rozglądał się za c55. W grudniu udało mi się wygrać aukcje na egunie i stałem się posiadaczem Twinmastera. Jest ok, ale tak jak wspomniałeś jego praca ma wiele do życzenia. w sumie zachowuje się tak jak zwykłe wiatrówki wianuszkowe typy CP99 itp.

Może znasz jakieś jeszcze inne tego typu zabawki, które można dołożyć do listy?
Sprzęt - FWB C55 | Aeron ACZ 101 Spider | Röhm Twinmaster | Reximex RP | AA S400F | SPA P10 | Diana 100
Optyka - SWFA SS 16x42 MQ | Burris Timberline 4.5-14x32 | Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP | VectorOptics Mustang II 1-4x30 | Delta Minidot2
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakie fajne znacie pistolety wielostrzałowe samopowtyarzalne?

Post autor: Zawisz »

Był jeszcze fwb c55p (pcp). I chyba jest p58, nie c58.
W Niemczech w każdym razie ostatnio istny wysyp lp5 (albo to w kółko te sam sztuki?)
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
reactor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 09 lutego 2006, 00:39
Tematy: 72
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakie fajne znacie pistolety wielostrzałowe samopowtyarzalne?

Post autor: reactor »

Super! Dzięki za dodatkowe modele, już je wpisuje na listę! Co do eGuna, bo pewnie o nim piszesz... Tak jest tam od groma i od dawana ciągły wysyp LP5....
Sprzęt - FWB C55 | Aeron ACZ 101 Spider | Röhm Twinmaster | Reximex RP | AA S400F | SPA P10 | Diana 100
Optyka - SWFA SS 16x42 MQ | Burris Timberline 4.5-14x32 | Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP | VectorOptics Mustang II 1-4x30 | Delta Minidot2
Tomek_S
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 17 czerwca 2017, 15:54
Tematy: 1
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakie znacie fajne pistolety wielostrzałowe samopowtyarzalne?

Post autor: Tomek_S »

FWB produkował jeszcze P56 (PCP), nawet ostatnio pojawiła się sztuka na eGun, poszła za 1015 Euro: https://www.egun.de/market/item.php?id=19015050
reactor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 09 lutego 2006, 00:39
Tematy: 72
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakie znacie fajne pistolety wielostrzałowe samopowtyarzalne?

Post autor: reactor »

Podziękował za info! Dodaje do listy! :)
Sprzęt - FWB C55 | Aeron ACZ 101 Spider | Röhm Twinmaster | Reximex RP | AA S400F | SPA P10 | Diana 100
Optyka - SWFA SS 16x42 MQ | Burris Timberline 4.5-14x32 | Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP | VectorOptics Mustang II 1-4x30 | Delta Minidot2
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”