Licencja klubowa

Moderator: Moderatorzy WBP

gaston17
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 213
Rejestracja: 29 listopada 2008, 15:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencja klubowa

Post autor: gaston17 »

Po co piszesz do PZSS pytając o takie pierdoły?.Skoro nie wystąpisz o licencje na strzelbę, to jej nie dostaniesz, to chyba oczywiste.Wystąpisz o licencje, a strzelnica nie ma dopuszczenia na strzelbę to licencji nie dostaniesz.Wystąpisz o licencje, strzelnica ma dopuszczenie na strzelbę to licencje dostaniesz.
Krzysztg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 25 lipca 2022, 15:41
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencja klubowa

Post autor: Krzysztg »

Trochę pobawię się w archeologa :roll:

Wychodzi na to, że pospieszyłem się z badaniami do pozwolenia. W klubie dowiedziałem się, że z początkiem listopada można składać wnioski o licencję na kolejny rok. Trochę chyba nie załapałem przekazu, bo wnioski można składać, ale o przedłużenie. Ja jednak nie mam jeszcze licencji. Trochę z obawy o ciasne terminy postanowiłem wstrzymać się z licencją i poczekać na możliwość zawnioskowania od razu na pełny, kolejny rok...

...tymczasem za chwilę będzie połowa grudnia, a w na portalu PZSS wciąż nie mam możliwości złożenia wniosku ze względu na brak licencji klubowej. Później jeszcze oczekiwanie na nadanie licencji, papiery i znowu problemem będzie ciasnota czasowa (tym razem nie z obawy o ewentualny brak możliwości wyrobienia startów, a zbliżający się termin ważności badań).

Wiecie może jak długo może trwać procedowanie / nadawanie licencji klubu? Z jakim najpóźniejszym terminem się spotkaliście?
BISKUPKING61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1353
Rejestracja: 19 grudnia 2004, 00:07
Tematy: 110
Lokalizacja: POZNAŃ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencja klubowa

Post autor: BISKUPKING61 »

Dobre/poważne kluby działają tak, że zawodnicy mają licencje na 2023 już od miesiąca (w tym ja i kilku moich kolegów). No oczywiści starty mieliśmy porobione już styczniu/lutym.
Od złożenia wniosku: 12/11, licencja-17/11.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencja klubowa

Post autor: Inku »

Krzysztg pisze: 07 grudnia 2022, 13:44 Trochę pobawię się w archeologa :roll:

Wychodzi na to, że pospieszyłem się z badaniami do pozwolenia. W klubie dowiedziałem się, że z początkiem listopada można składać wnioski o licencję na kolejny rok.

...
Zawsze możesz złożyć wniosek o wydanie pozwolenia i zawiesić postępowanie. Jak dostaniesz licencję to odwiesisz.
Awatar użytkownika
MCH
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 262
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 19:22
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencja klubowa

Post autor: MCH »

BISKUPKING61 pisze: 07 grudnia 2022, 14:08 Dobre/poważne kluby działają tak, że zawodnicy mają licencje na 2023 już od miesiąca (w tym ja i kilku moich kolegów). No oczywiści starty mieliśmy porobione już styczniu/lutym.
Od złożenia wniosku: 12/11, licencja-17/11.
W moim klubie "Stowarzyszenie Strzeleckie Iglica" zawnioskowałem o licencję na 2023 na koniec listopada i na początku PZSS przyznał mi licencję na kolejny rok.
BISKUPKING61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1353
Rejestracja: 19 grudnia 2004, 00:07
Tematy: 110
Lokalizacja: POZNAŃ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencja klubowa

Post autor: BISKUPKING61 »

Czyli system działa. Trzeba tylko samemu dołożyć starań, aby nie latać- jak z pieprzem- po ostatnich grudniowych zawodach "po starty".
Mirox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 27 lutego 2004, 19:28
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencja klubowa

Post autor: Mirox »

Zdecydowanie najbezpieczniej jest złożyć wniosek o pozwolenie, a po monicie o licencję zawiesić postępowanie na podstawie KPA rozdział 6 paragraf 98 (mam nadzieję, że nie pomyliłem, nadaje z głowy). W piśmie napisać, że czekasz na wydanie licencji i tyle. Potem odwiesić i po kłopocie.
Pozdrawiam MIROSŁAW
Krzysztg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 25 lipca 2022, 15:41
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencja klubowa

Post autor: Krzysztg »

Dzięki za rady. Fajnie wiedzieć, że jest jakaś zapasowa droga pozwalająca nie robić drugi raz badań. Mimo wszystko niepokoi mnie trochę to, że tyle czasu to trwa. Na PZSSie dalej info o braku licencji klubu i niemożliwości złożenia wniosku. Klub raczej z tych poważnych...
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencja klubowa

Post autor: Hoz85 »

A z władzami klubu o tym rozmawiałeś? Bo z samego pisania na tym forum nic nie ulepisz. Trzeba podnieść telefon i zadzwonić albo pojechać osobiście i swoją sprawę załatwić.
Krzysztg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 25 lipca 2022, 15:41
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencja klubowa

Post autor: Krzysztg »

Aż tak nieogarnięty nie jestem. Najpierw próbowałem tam. Niestety jedyna odpowiedź jaką uzyskuję, to to, że nie mają na to wpływu, ponieważ decyzja leży po stronie PZSSu...

Na forum nie zamierzam wpłynąć na szybsze umożliwienie wnioskowania o licencję tylko wysondować jak długo może to trwać - czerpiąc z Waszego doświadczenia.
Muck Dorsten
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 17 lipca 2019, 23:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencja klubowa

Post autor: Muck Dorsten »

Krzysztg pisze: 13 grudnia 2022, 11:39 Aż tak nieogarnięty nie jestem. Najpierw próbowałem tam. Niestety jedyna odpowiedź jaką uzyskuję, to to, że nie mają na to wpływu, ponieważ decyzja leży po stronie PZSSu...

Na forum nie zamierzam wpłynąć na szybsze umożliwienie wnioskowania o licencję tylko wysondować jak długo może to trwać - czerpiąc z Waszego doświadczenia.
Z ciekawości, Łódź? Bo właśnie coś jest mocno nie tak z tymi licencjami, cały styczeń minął i nie ma, jestem zaskoczony, bo w poprzednich latach zawsze było sprawnie.
Krzysztg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 25 lipca 2022, 15:41
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencja klubowa

Post autor: Krzysztg »

@Muck Dorsten, nie, nie Łódź :)

U mnie już wszystko ogarnięte. Pod koniec roku klub uzyskał licencję i po 7 dniach wszystkie potwierdzenia doprowadziły mnie do uzyskania upragnionego numerka.

Powodzenia!
lodowa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 03 kwietnia 2013, 22:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencja klubowa

Post autor: lodowa »

Opole?
Nigdy nie sikaj pod wiatr, chyba że przepłynąłeś przylądek Horn.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”