Ochronniki słuchu aktywne

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Cokpit
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 13 lipca 2021, 16:23
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: Cokpit »

Oryginalne Impact Sport kupisz w okolicach 400zł, nie ryzykowałbym aliexpresowych podróbek. Mogą działać dobrze, a mogą także paść po pierwszym "zapoceniu" ucha.

Mi udało się upolować używane SportTac za około 400zł, były jeszcze na gwarancji, ale wtedy nowe kosztowały około 600-700, teraz ceny wywindowało, w niektórych sklepach nawet o okolicach 1kPLN.

Z nowych do tej kwoty masz jeszcze RealHunter Active ProSHOT.
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: Mumin_ »

Przy czym jedna rzecz - nawet oryginalne nabierają pełni właściwości po stuningowaniu. Standardem jest wypchanie pustych przestrzeni wewnątrz gąbką oraz wymiana muszli na żelowe.

My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
g0trek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, 16:32
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: g0trek »

Hoplofob pisze: 31 stycznia 2023, 08:49
g0trek pisze: 31 stycznia 2023, 02:54...ale o jednej rzeczy trzeba pamiętać - słuchawki aktywne tłumią strzały i wzmacniają inne dźwięki...
To zależy od słuchawek.

Myśliwskie*** - faktycznie wzmacniają dźwięki otoczenia, żeby nie zaskoczył Cię skradający się niedźwiedź.
Sportowe*** - nie mają wzmocnienia.
Sordin Supreme Pro-X - nie wiem czy one są bardziej myśliwskie czy sportowe
.22LR - 9x19 - .223 - .308
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 820
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: Hoplofob »

A są z półki cenowej zakładanej przez autora wątku?
Chętnie je kupię za 400 złotych :-D
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
Mastercard
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 708
Rejestracja: 04 października 2005, 23:48
Tematy: 44
Lokalizacja: W-wa/W-w
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: Mastercard »

Nie wiem gdzie kupujecie swoje „podróby” skoro tyle o nich wiadomo na forum, ale moje Impact Sporty z Ali działają perfekcyjnie.
Mikrofony dają czysty dźwięk, hałas jest wyciszany a nie odcinany, akumulatory trzymają 3-4 tygodnie przy 2-3 3-godzinnych treningach tygodniowo. Używam ich również do pracy szlifierką czy wierceniu udarem.

Żelowe akcesoryjne mufy, też z Ali, są wygodne, nawet latem.

Uważam, że moje Ali-IS w niczym im nie ustępują oryginałom… a nie… moment…
Ustępują ceną.

Każdy kupuje to na co ma budżet…

P.S.
Opinie o fałszywych ludziach warte są włożenia w buty… tuż obok słomy…
bo nie łączą tylko dzielą środowisko.
Jak w prywatnym liceum „nie stać cię na sordiny - jesteś pariasem”…
Ostatnio zmieniony 01 lutego 2023, 11:28 przez Mastercard, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro Mastercard
Jeśli cel jest dalej niż 35m - zbombarduj go,
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: slepe_oko »

Wszystko zależy od wrażliwości słuchu danego pacjenta. Mam pasywne słuchawki i strzelam/łem na otwartej strzelnicy. Jednak po strzałach pana z boku mnie z kałacha, wsadziłem jeszcze żelowe zatyczki w ucho bo mnie wkur w skupieniu się w celu ten hałas. A o aktywnych to lepiej poczytać o systemie redukcji w tych tańszych bo można w buty se później wsadzić te 400 zł.
:512:
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 820
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: Hoplofob »

Mastercard pisze: 31 stycznia 2023, 23:46Opinie o fałszywych ludziach warte są włożenia w buty… tuż obok słomy…
bo nie łączą tylko dzielą środowisko.
Jak w prywatnym liceum „nie stać cię na sordiny - jesteś pariasem”…
To jest dział pozatematyczny, więc pozwolę sobie rozwinąć ten trollowy wątek :-D

Korzystanie z fałszywek ma aspekt zarówno społeczny, jak i finansowy.
Społeczny jest mniej istotny, ale korzystanie z fałszywek oznacza podszywanie się pod kogoś, kim się nie jest, oznacza oszukiwanie.
Finansowy jest bardziej istotny, ponieważ oznacza oszukiwanie właściciela praw autorskich. Ktoś, kto produkuje podróbkę, okrada tego, kto jest jej autorem. Ktoś, kto świadomie kupuje podróbkę - pomaga w okradaniu.
I tyle. Nie bez kozery produkcja i rozprowadzanie fałszywek jest przestępstwem.
(Co jednocześnie jest odpowiedzią na pytanie, czy w sklepach zarejestrowanych w Polsce świadomie sprzedawane są podróbki: nie, nie są).
EOT
__________________________

3-4 tygodnie przy 2-3 3-godzinnych treningach tygodniowo oznacza jakieś 27 godzin użytkowania na jednym zestawie baterii. Moje Impact Sporty działają na jednej zmianie baterii kilkukrotnie dłużej. Sprawdź jak to jest u innych - czy to moje pobierają wyjątkowo mało prądu, czy Twoje wyjątkowo dużo.
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
Mastercard
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 708
Rejestracja: 04 października 2005, 23:48
Tematy: 44
Lokalizacja: W-wa/W-w
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: Mastercard »

Hoplofob pisze: (...) trollowy wątek (...)
Oczwiście, że moje Ali-IS nie są podróbkami ponieważ nie ma na nich marki Howard.

Pewnie dlatego celnicy nie zatrzymali ich na granicy.

27 godzin ciągłej pracy na akumulatorach 1000mAh to mało?
Standardowa bateria alkaliczna AA ma prawie 3 krotnie większą pojemność... to jest odpowiedż dlaczego na LR6 działają dłużej.

Moim zdaniem ocena co jest rzeczywistą podrobką, a co tylko podobne do "markowego" nie jest prosta... a już na pewno znacznie trudniejsza od oceny (czy nawet stygmatyzacji) innych ludzi.
Pozdro Mastercard
Jeśli cel jest dalej niż 35m - zbombarduj go,
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: sql »

Nie chcę się wplątywać w dyskusje o podróbkach, ale...
czy serio 27h to super wynik? Ja mam w Peltorach 2xAA i... działają już jakieś tysiące godzin :-). Nie pamiętam, żebym od nowości tam baterie zmieniał, a przecież jeden weekend zawodów to ok. 20h pracy słuchawek.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: slepe_oko »

A włączyłeś ON? :033:
:512:
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1949
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: Dexter »

Korzystanie z fałszywek ma aspekt zarówno społeczny, jak i finansowy.
Społeczny jest mniej istotny, ale korzystanie z fałszywek oznacza podszywanie się pod kogoś, kim się nie jest, oznacza oszukiwanie.
Finansowy jest bardziej istotny, ponieważ oznacza oszukiwanie właściciela praw autorskich. Ktoś, kto produkuje podróbkę, okrada tego, kto jest jej autorem. Ktoś, kto świadomie kupuje podróbkę - pomaga w okradaniu.
Nie, wcale nie aspekt finansowy jest najgorszy tzn okradanie twórcy. Gorsze dla producenta oryginału jest niszczenie jego marki na którą pracował produkując coś wysokiej jakości. I to jest dużo gorsze. Dlaczego? Dlatego, że potem na forum ktoś pyta o chińskie podróbki z Ali i dowiaduje się, że to oryginały. Od kogoś kto kupił chińskie podróbki i do dziś myśli, że ma oryginały która magicznie spadły z ciężarówki :D. Na podstawie jakości podróbki wyrabia opinię o marce oryginalnej i ja rozpowszechnia. I to jest najgorsze. I serio potem ludzie płacąc 1/3 ceny oryginału są przekonani, że mają oryginał tylko trafili okazję. Opinia o marce leci na pysk bo jest zniszczona jakością chińskich podróbek (na przykład ktoś zapyta "ile Ci trzyma bateria w tych peltorach?" a ktoś mu odpowie "no u mnie super, aż 30 godzin").
Co jednocześnie jest odpowiedzią na pytanie, czy w sklepach zarejestrowanych w Polsce świadomie sprzedawane są podróbki: nie, nie są
Jeśli sklep handluje podróbkami to robi to w stu procentach świadomie i z premedytacją. Nie ma innej możliwości a zasłanianie się niewiedzą to kit dla naiwnych.
Moim zdaniem ocena co jest rzeczywistą podrobką, a co tylko podobne do "markowego" nie jest prosta
Nie zaklinaj rzeczywistości. Jest banalnie prosta. Albo coś jest podróbką albo nie jest.
Awatar użytkownika
Mastercard
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 708
Rejestracja: 04 października 2005, 23:48
Tematy: 44
Lokalizacja: W-wa/W-w
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: Mastercard »

Dexter pisze: Gorsze dla producenta oryginału jest niszczenie jego marki
Nie żartuj... pliz...

Producenci sami psują swoje marki produkując i wypuszczając pod identycznym szyldem "te same produkty"...

Przyklad: porównaj wydajność takiego samego typu dysku zamontowanego w markowym laptopie, w laptopie low-end i kupionego jako spare-part w sklepie "z półki" - mimo tego, że P/N jest ten sam to wydajności potrafią się rożnić onrząd wielkości.


W kwestii rozpoznawalności podróbek raczej nie przeczytałeś mojej wypowiedzi ze zrozumieniem...

Moje Ali-IS nie.pretendują do miana podrobki, tak jak np. Schlesingery nie pretenduja do miana podrobki Adidasów.
Od pierwszego kontaktu wiadomo, że to różne produkty działające tak samo i do tego tańsze.

Na podobnej zasadzie wielu strzelców kupuje akcesoria ASG pasujące do palnej i ich używa, za 1/5 ceny i jakoś to nie przeszkadza...
Pozdro Mastercard
Jeśli cel jest dalej niż 35m - zbombarduj go,
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: MaciekSz »

Mastercard pisze: 01 lutego 2023, 22:42
Hoplofob pisze: (...) trollowy wątek (...)
Oczwiście, że moje Ali-IS nie są podróbkami ponieważ nie ma na nich marki Howard.
Testowałeś te słuchawki z czymś głośniejszym niż 9 para? Miałem na uszach identycznie wyglądające i przy strzelaniu z 7.62x39 oraz 308win na pod wiatą na strzelnicy otwartej dało się wytrzymać, ale tylko jak się stanęło za strzelającym albo strzelało samemu. Parę kroków w bok i odpadały uszy.
Grubaśne RealHuntery (ta sama pólka cenowa) spisywały się lepiej, choć też brakowało.
Maciek
.62 i .69
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”