Wiatrówka na Co2

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

kobraalien
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 11 września 2017, 22:38
Tematy: 0
Lokalizacja: K-g
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka na Co2

Post autor: kobraalien »

Ja mam adapter na 2x12gr CO2 który można nabijać również z butli matki oraz mam kartusz CO2 88gr.
Jest to w sumie świetne rozwiązanie, ale potrzeba do tego butli matki oraz np: przetoczki.
Na aledro kartusz około 150zł, przetoczka 120zł.
Ja kupiłem kartusz używany i przetoczkę za 200zł - okazyjnie.
Natomiast koszt butli matki CO2 z legalizacją to około 120zł - 3L CO2 z uchwytem.
Wszystko zależy od portfela oraz od ilości oddanych strzałów "jednorazowo" i częstotliwości strzelań - mieszkając w bloku w centrum, na pewno będziesz strzelał sporo rzadziej niż ja, pod lasem bez sąsiadów po bokach :D
Były 4,5mm: Walther CP99 BlowBack, Walther PPS BlowBack, Crosman Vigilante, CZ SP-01 Shadow, Crosman 1077, Dan Wesson 8"
Jest 4,5mm: Hamerli AirMagnum 850 Co2, AirMaster Puncher PCP, Artemis PR900W PCP, CP-1M.
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1356
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wiatrówka na Co2

Post autor: Kacper_Potocki »

Ja się podepnę tutaj.

Stałem się posiadaczem 2x Lov-21 - zwykłego, puszkowego i tarczowego (Szakal). Wiem już, że do każdego powinienem mieć dwie zakrętki, aby przy wymianie zasobników CO2 uszczelka odpoczęła.

1. Zastanawiam się jak długo musi odpocząć zanim wymienię zasobnik na nowy?

2. Drugie pytanie to jak utrzymywać ten sprzęt? Jeśli chodzi o HW40 to wiem gdzie smarować, czym, tutaj nie mam pojęcia co, gdzie i co ile.

3. Czy po skończonym strzelaniu upuścić całkowicie CO2 i trzymać go bez gazu jak nie strzelam?

4. Ile mogę oddać celnych strzałów z 12g bombiczki zanim zacznie spadać v0, co odbije się na tarczy?
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------------------------------
LG400 HFT | LG400 BR | LGM-2 PCA | LG200 PCP | P17
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”