Pistolet nowy czy stary

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

proc39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 23 stycznia 2023, 17:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pistolet nowy czy stary

Post autor: proc39 »

Cześć,
Co sądzicie o takich pistoletach do strzelania tarczowego? Wiem że to nie Morini czy Walther, ale nowe kosztują ponad 12 tyś, fakt że są super, ale cena jednak zaporowa.
Czy kupiony któryś (który?) nowy z poniższych będzie aż tak różnił się od starszych PCP czy CO2 lub nie nadawał do takiego strzelania?
Wiatrówka Crosman Silhouette 4,5
Wiatrówka REXIMEX RP drewno PCP
Wiatrówka Pistolet PCP Paganax Brenta S
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet nowy czy stary

Post autor: Yurko »

Nie wiem co to jest na prawdę warte, ale z tych tańszych pistoletów najbardziej match-podobne jest chyba:

Artemis SPA PP20 https://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=11700
Obrazek

Dostępność ostatnio trochę spadał, ale gdzieniegdzie jeszcze się chyba daje kupić:

https://militarni.sklep.pl/produkt/wiat ... pp20-45mm/
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
reactor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 09 lutego 2006, 00:39
Tematy: 72
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet nowy czy stary

Post autor: reactor »

To może ja Ci polecę coś wyjątkowe i cos od siebie :) Mam takie coś na sprzedaż w dobrych pieniądzach jak widać :)

https://sprzedajemy.pl/pistolet-pcp-na- ... nr67150101
Sprzęt - FWB C55 | Aeron ACZ 101 Spider | Röhm Twinmaster | Reximex RP | AA S400F | SPA P10 | Diana 100
Optyka - SWFA SS 16x42 MQ | Burris Timberline 4.5-14x32 | Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP | VectorOptics Mustang II 1-4x30 | Delta Minidot2
Awatar użytkownika
Cokpit
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 13 lipca 2021, 16:23
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet nowy czy stary

Post autor: Cokpit »

@proc39

Jeśli chcesz pistolet tarczowy i osiągać jak najlepsze wyniki punktowe, to lepiej kupić używany, nawet stary pistolet matchowy (FWB, Steyr, Morini, Walther... ) Do 3-4kpln spokojnie coś znajdziesz.

Ja PSP strzelam z prawie 30 letniego Hammerli i nie zamierzam zamienić go na Pardini czy Benelli pewnie przez kolejne lata.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet nowy czy stary

Post autor: MarcinKr »

Ten Artemis / Snowpeak pp20 jest całkiem przyzwoity. Kopia steyra starszego, wykonanie nawet nawet. Pewnie olimpiady tym nie wygrasz, ale za 2k PLN nic lepszego nie znajdziesz.
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet nowy czy stary

Post autor: Zawisz »

proc39 pisze: 23 stycznia 2023, 17:47 ... ale nowe kosztują ponad 12 tyś...
Na szczęście nie jest aż tak źle (co bynajmniej nie znaczy, że jest dobrze). Najtańszy nowy ppn, w miarę powszechnie używany do szkoleniam to pewnie Hammerli AP20. Wiele mu można zarzucić, w sumie to taki przedsmak pistoletu, ale jest. Nówki zaczynają się gdzieś koło 750euro. Za 2x więcej możesz już znaleźć topowe konstrukcje z mechanicznym spustem. Nadal dużo, ale jeszcze daleko do >12.
Tym niemniej, tak jak koledzy radzą, do tarczy lepsza używka od chińszczyzny, przy ograniczonym budżecie.
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
proc39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 23 stycznia 2023, 17:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet nowy czy stary

Post autor: proc39 »

A mając w opcjach np. Artemis SPA PP20 lub PCP na bazie Kandara CP1, czy FWB C10? Na klubowe będzie coś z tego na PPN10?
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1943
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet nowy czy stary

Post autor: Dexter »

12 kafli to najwyższe wersje najnowszych modeli, aż tak źle nie jest :). Tak generalnie nówki to spokojnie do 10k się dorwie no ale to nadal jest fura hajsu. Szukaj używanych, popularnych modeli (CM162 EI, Walthery LP300-400 może?), niekoniecznie w Polsce (Niemcy, Czechy). To zwykle jest w miarę niedrogi a nadal wyśmienity sprzęt (z resztą CM162 jest w obecnej ofercie Moriniego, nie wiem jak Waldek LP400). Tylko znów, w dziale match raczej nie będziemy dyskutować o Kandarach...

AP20 znam ale on faktycznie no zwyczajnie odstaje jakością od czegoś "poważnego" i osobiście bym go nie kupił. FWB bardzo porządne no ale C10 to przecież jest już obecnie prehistoria... Może jakieś P34 czy coś?

Generalnie do 3000zł masz szanse kupić coś dobrego. Szanse, nie gwarancję. Śledzić giełdę, allegro itp aż się trafi okazja :).
proc39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 23 stycznia 2023, 17:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet nowy czy stary

Post autor: proc39 »

Dzięki, od czegoś trzeba zacząć.
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet nowy czy stary

Post autor: Zawisz »

proc39 pisze: 23 stycznia 2023, 22:28 Na klubowe będzie coś z tego na PPN10?
Na klubowe będzie wszystko.
Kwestia jak do tego podchodzisz. Zajrzyj do wypowiedzi kolegi Kraku pod koniec tematu pistolet ppn40 (sorki,pisze z telefonu, nie chce mi się kombinować nad linkiem).
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
proc39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 23 stycznia 2023, 17:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet nowy czy stary

Post autor: proc39 »

Ma ktoś lub słyszał o pistolecie Gehman AP609?
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet nowy czy stary

Post autor: Tomek_J »

Dexter pisze: 23 stycznia 2023, 22:41 AP20 znam ale on faktycznie no zwyczajnie odstaje jakością od czegoś "poważnego" i osobiście bym go nie kupił. FWB bardzo porządne no ale C10 to przecież jest już obecnie prehistoria... Może jakieś P34 czy coś?

Generalnie do 3000zł masz szanse kupić coś dobrego. Szanse, nie gwarancję. Śledzić giełdę, allegro itp aż się trafi okazja :).
Akurat używam AP20 (w liczbie sztuk 5) do codziennego szkolenia w klubie (zarówno młodzież w sekcji, jak i dorośli członkowie przed patentem). Od 3 lat przy dość intensywnym użytkowaniu (odpukać) żadnych problemów, a przemieliły już każdy z osobna tony ołowiu.
Chociaż przyznam, że gdyby ktoś dorosły sobie go kupił, to szybko uznałby za niewystarczający do dalszego strzelania (pod kątem ergonomii chwytu i przede wszystkim wagi. To pistolet dla dzieci i młodzieży).

Myślę, że dzisiaj ciężko będzie kupić coś poniżej 3k, chyba że ciężkim stanie :). Jeżeli ktoś ma na sprzedaż pistolet pcp za 3 kafle, to mogę mu podać swój telefon, biorę każdą ilość :D. A tak na serio, celowałbym raczej lekko powyżej 4k za sensowny pistolet
KPN60, KDW60, KDW3x40.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet nowy czy stary

Post autor: Yurko »

... tzn. chyba piszesz o tej najtańszej wersji z plastikowym chwytem?

Obrazek
https://www.krale.shop/eu/hammerli-ap20/

Bo można kupić wersję z normalnym grip-em i kartuszem z Walthera-a LP400:

Obrazek
https://www.krale.shop/eu/hammerli-ap20-pro/

Chociaż to pewnie nie ma sensu, bo cena zbliża się powoli do najtańszej sklepowej wersji LP500 i pewnie przekracza cenę używanego LP400 - co jest na pewno dużo lepszym wyborem... :wink:

PS. A ten Gehmann to włoski FAS. Tu coś o nim piszą (co prawda po włosku ale na szczęście są też fajne obrazki): https://www.airgunsitaly.it/viewtopic.php?t=42071. Tylko, chyba trzeba się zalogować...

Obrazek
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
proc39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 23 stycznia 2023, 17:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet nowy czy stary

Post autor: proc39 »

Dzięki za link, zalogowałem się na to forum. Mają tam informację odnośnie napraw tego modelu, ale więc informacji np. jak się sprawuje, czy awaryjności niestety brak.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet nowy czy stary

Post autor: Yurko »

Pistolet jest raczej prosty więc mało rzeczy może się popsuć i też pewnie łatwo naprawić. Tyle tylko, że to "włoska" robota więc z jakością wykonania może być różnie. Nie wiem, też jak wyglądała ta ich współpraca z Gehmann-em. Może "niemieckie" wersje są lepsze? :583:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”