Jaki śrut najlepszy do Diana 52 ?

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

rchlosta
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 07 lutego 2021, 11:02
Tematy: 1
Lokalizacja: Brzesko
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Jaki śrut najlepszy do Diana 52 ?

Post autor: rchlosta »

Witam forumowiczów.
Strzelałem dzisiaj z wiatrówki Diana-52, pozycja stojąca, odległość 10 metrów. Wiatrówka ma sprężynę eksportową (czy może tuningową).
Użyłem zalegający mi śrut Kandar Pointed Sport i ledwo co trafiałem w czarne pole na tarczy,
Żeby się upewnić, że nie jestem już za ślepy na strzelanie z muszki i szczerbinki, to zrobiłem test różnych śrutów strzelając z tej samej wiatrówki i o dziwo skupienie wychodziło w różnych miejscach na tarczy. Dołączam zdjęcia zrobione telefonem.
W czarne pole trafiały najlepiej śruty H&N Stort.
Śrut Germania szedł ciągle poniżej czarnego pola na tarczy.
Śrut Oztay Dome nie dość, że luźno wpadał do lufy na kilka centymetrów, to rozrzut na tarczy taki, że w i puszkę trudno byłoby trafić.
Śrut o nazwie pisanej cyrylicą (kwintor), miał skupienie z 8cm poniżej tarczy.

Mam nadzieję, że ktoś z doświadczeniem doradzi mi jaki śrut najlepiej kupić do wiatrówki Diana-52 (podobna do Diana-48 i Diana-54).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Hammerli-280, GSP-Expert, Anschutz-1807, CZ Shadow2 Compact, FWB-601, Diana-75, HW95, TX200HC, Daisy-717, Diana mod.6M, FWB-80, , ...
pitols
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 18:10
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki śrut najlepszy do Diana 52 ?

Post autor: pitols »

Strzelam z Exacta i uważam że to dobry śrut dla mojej lufy ale nie każda matryca się sprawdza. To że na co zmiana śrutu to inny punkt trafienia to normalne. Nawet w exact jak jest inna matryca to jest inny punkt trafienia.
Musisz sobie przetestowac czy Twój karabinek lubi śrut z twardą sukienką czy miekką.
Polecam też śrut z firmy QYS ten jest trochę twardszy.
Scyzor HFT
Tx200Hc
Steyr LG110
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki śrut najlepszy do Diana 52 ?

Post autor: Yurko »

Jeśli chodzi Ci o strzelanie do tarczy, to jak widać jeden dobry śrut kuż znalazłeś. HN Sport ma całkiem sporo zwolenników.

Jest jeszcze całkiem sporo przyzwoitych płaskich śrutów, ale Diana 52 to raczej mocna wiatrówka i pistoletowy śrut może być trochę nieodpowiedni. Jeśli to nie jest niemiecki limit, to wybierałbym raczej cięższe wersje. Np. warto sprawdzić taki JSB Match: https://srut.pl/pl/452-mm/434-srut-jsb- ... 52-mm.html

Obrazek

To oczywiście pewien wydatek. Na co dzień, pewnie można by go próbować zastąpić 2 razy tańszym: https://www.afg-obrona.pl/srut-diabolo- ... -500-szt./
Obrazek

Tego jeszcze nie sprawdziłem (mam kupiony). Podejrzewam że jest mniej więcej w tym samym standardzie wykonania jak wszystkie wyroby JSB tylko nie jest selekcjonowany... :wink:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”