Strelok pro dane pocisków (waga,średnica)

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

jarecki13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 158
Rejestracja: 24 stycznia 2021, 10:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strelok pro dane pocisków (waga,średnica)

Post autor: jarecki13 »

Ostatnio gdzieś czytałem ,że nie zawsze ten dużo cięższy pocisk będzie lepszy przy naszym gwincie ze względu na niską prędkość wylotową , ja obstawiam że najlepiej będą latać pociski od 64gr do 69gr. Co do 500 metrów powinieneś ogarnąć nawet na 55 gr , my swojego czasu z poczciwego beryla z celownikiem eotech i amunicją mesko 55gr strzelaliśmy na 400-450 metrów, i powiem ci ,że wchodziło, choć nie było to powtarzalne ale 6 na 10 to był dobry wynik , do tego kropka z eotecha zasłaniała cały cel i trzeba było przeklikać tak aby celowało się pod tarczę , z lunety x16 nie powinno robić żadnego problemu z trafieniem figury np. o wymiarach 30 na 30 , choć jak wiadomo różnie to bywa. Co do Strelok to faktycznie przydała by się opcja porównania pocisków tzn. wybierasz ten na jakim zerowałeś i klikasz w opcję porównaj z i dodajesz pocisk aby automatycznie przeliczył ci poprawki .
turcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 09:29
Tematy: 7
Lokalizacja: Szczęsne GM
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strelok pro dane pocisków (waga,średnica)

Post autor: turcin »

Fajnie, że jest taki wątek. Zakupiłem chroni więc przy najbliższej okazji zrobię pomiary na Diamondback z lufą 16" 0.223 oraz CZ 457 LRP 22LR dla tych co lubią boczny zapłon a ja do nich należę.
Mam drobną uwagę co do bc pocisku w pierwszym poście.
Dla amunicji pośredniej jak i karabinowej odpowiada norma G7 ze względu na kształt pocisku. Owe pociski są dłuższe smuklejsze i zwężane na końcu. Norma G1 odpowiada staremu typowi pocisków, które miały kształt walca i "tępe" zwężenie czubka. Poniżej na szybko z neta schemacik, żeby było wiadomo o co mi chodzi😆

Obrazek
Gra w Tetrisa nauczyła mnie jednego, jak się dopasujesz to znikniesz.
Pompka Mossberg, Arex Delta Gen 2, Czesia P09 9x19, Bergara B14 BMP 6.5 Cm, Canik Rival, CZ457 24"
Awatar użytkownika
Crash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 683
Rejestracja: 27 lutego 2007, 23:58
Tematy: 17
Lokalizacja: S.G.S Warszawa / M.T.S
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strelok pro dane pocisków (waga,średnica)

Post autor: Crash »

turcin pisze: 15 listopada 2022, 11:42 Mam drobną uwagę co do bc pocisku w pierwszym poście.
Dla amunicji pośredniej jak i karabinowej odpowiada norma G7 ze względu na kształt pocisku. Owe pociski są dłuższe smuklejsze i zwężane na końcu. Norma G1 odpowiada staremu typowi pocisków, które miały kształt walca i "tępe" zwężenie czubka. Poniżej na szybko z neta schemacik, żeby było wiadomo o co mi chodzi😆
Tak, też to zauważyłem już dawno ale problem w tym że przy ustawieniach rodzaju pocisku na G7 i wprowadzeniu poprawnych pozostałych danych to balistyka nie pokrywa mi się zupełnie z rzeczywistością, a przy ustawieniu na G1 wszystko się zgadza :583:
Prędkość sprawdzałem na LabRadarze (kilka strzałów i wybrałem średnią). Może coś przeoczyłem :wink:
Trochę tego i owego.
jarecki13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 158
Rejestracja: 24 stycznia 2021, 10:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strelok pro dane pocisków (waga,średnica)

Post autor: jarecki13 »

turcin pisze: 15 listopada 2022, 11:42 Fajnie, że jest taki wątek. Zakupiłem chroni więc przy najbliższej okazji zrobię pomiary na Diamondback z lufą 16" 0.223 oraz CZ 457 LRP 22LR dla tych co lubią boczny zapłon a ja do nich należę.
No i bomba lufa i skręt lufy się zgadza tak jak u mnie (savage recon) co do boczniaka to też lubię strzelać, na tą chwilę klepie Tikka T1x 20'' , ale w szafie czeka jeszcze CZ457 MDT :) więc wszystkie pomiary prędkości mile widziane , co do boczniaka to jeśli będziesz strzelał z tłumikiem to też dawaj pomiar z chrono , z tego co zauważyłem to z tłumikiem amunicja idzie mi 2-3 cm wyżej więc dość duża różnica jak na 50 metrów.
turcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 09:29
Tematy: 7
Lokalizacja: Szczęsne GM
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strelok pro dane pocisków (waga,średnica)

Post autor: turcin »

Z tego co mówił prowadzący kurs, a gość ma doświadczenie ogromne, Paweł z Multi Gun, serdecznie pozdrawiam z tego miejsca, kazał zmieniać ręcznie bc w Sterloku i ewentualnie korygować prędkość żeby osiągnąć poprawki odpowiadające rzeczywistym. Ostrzelać to przy różnych okolicznościach prowadząc notatki i w końcu doprowadzi się do tego, że Sterlok będzie podawał idealne poprawki. Z CZ 457 strzelam bez tłumika, tylko z fabrycznym urządzeniem wylotowym. Mam nadzieję w najbliższą sobotę sprawdzić wszystko, łącznie z amo RWS Rifle Match, które komuś z forum świetnie latało na MDT właśnie. Mam nadzieję, że będzie w piątek tak jak obiecali w sklepie.
Gra w Tetrisa nauczyła mnie jednego, jak się dopasujesz to znikniesz.
Pompka Mossberg, Arex Delta Gen 2, Czesia P09 9x19, Bergara B14 BMP 6.5 Cm, Canik Rival, CZ457 24"
jarecki13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 158
Rejestracja: 24 stycznia 2021, 10:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strelok pro dane pocisków (waga,średnica)

Post autor: jarecki13 »

Ostatnio jak strzelałem z sk plus i rifle match na 200 metrów to wyszło mi 8 mrad, celownik zerowany na 50 metrów , cel koło 15 cm. Co do sk plus zdarzało się na trafić 7/10 na rile match 10/10 , co do sk na 50 metrów robi lepsze skupienie niż rifle match ale na dalszych odległościach już potrafi pocisk gdzieś zaginąć w drodze do celu , ogólnie to sk plus /magazine jest to dla mnie najlepsza opcja do treningu , co do dalszych odległości to muszę coś jeszcze dobrać tak aby konsekwentnie biło w cel. Jak już się ogarnę z lunetą do CZ to nie omieszkam zrobić porównania Tikka vs CZ na różnej amunicji ,oczywiście cel 50 metrów i jak najciaśniej. Co do prędkości w boczniaku to z tego co się orientuje to każda amunicja jest testowana w lufie 26'' więc prędkości ze streloka już nie podchodzą do 20'' luf
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 483
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strelok pro dane pocisków (waga,średnica)

Post autor: Leon83 »

Leon83 pisze: 12 listopada 2022, 17:45 Wybierając pocisk z bazy danych streloka wszystkie wymiary wypełniają się same….
Jeśli na 200m trajektoria się nie zgadza to zweryfikuj BC i skoryguj w streloku.
Chrono i poprawne BC…

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
Awatar użytkownika
Crash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 683
Rejestracja: 27 lutego 2007, 23:58
Tematy: 17
Lokalizacja: S.G.S Warszawa / M.T.S
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strelok pro dane pocisków (waga,średnica)

Post autor: Crash »

Leon83 pisze: 16 listopada 2022, 20:52 Chrono i poprawne BC…
To fakt, już jakoś to ogarnąłem. Prędkość miałem zmierzoną ale mimo wyboru konkretnego naboju w Streloku i tak poprawki się nie zgadzały.
Na ustawieniu pociski G7 (taki kształt ma pocisk używany przeze mnie) nic się nie pokrywało, za to na G1 było w miarę ok :583:
Strelok pomimo wyboru konkretnego naboju niby wprowadza wszystkie parametry ale BC jest błędne i zauważyłem ten błąd praktycznie przy wszystkich pociskach bez względu na wagę.
Po wprowadzeniu BC ze strony producenta wszystkie poprawki są idealne. :piwo:
Trochę tego i owego.
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 483
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strelok pro dane pocisków (waga,średnica)

Post autor: Leon83 »

Dlatego trzeba zmierzyć prędkość wylotową a następnie przestrzelić karabinek na odległościach większych niż jest wyzerowany. Należy zmierzyć opad na te odległość i przeprowadzić z tymi danymi walidację BC tak aby otrzymać rzeczywiste BC. Wtedy trajektorie rzeczywista i StrelokPro powinny się pokryć.
BC ze strony producenta to jedno a rzeczywiste to drugie.

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strelok pro dane pocisków (waga,średnica)

Post autor: Snipper_is »

Panowie
Chodzą plotki że strielok zbiera dane o was i wysyła gdzie trzeba. Nie odradzam z korzystania ale czy to bezpieczne w obecnych czasach
Pozdrawiam Snipper
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 483
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strelok pro dane pocisków (waga,średnica)

Post autor: Leon83 »

Jakie dane?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
HotDoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 10:46
Tematy: 9
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strelok pro dane pocisków (waga,średnica)

Post autor: HotDoc »

Jakie dane? Numer telefonu, na którym go używasz. Dane wszystkich pocisków, broni i lunet jakie do niego wpisałeś oraz lokalizacje, gdzie używasz apki. To na pewno, na amerykańskich forach było swojego czasu dosyć gorąco dyskutowane. Czy coś jeszcze, to wie tylko autor. I wbrew pozorom na screenshocie masz napisaną prawdę - to nie developer gromadzi te dane, tylko zgodnie z rosyjskim prawem wszystkie gromadzi odpowiednia służba.
HotDoc
---
9x19 mm | .45 ACP | 12G | .22LR | .308 Win | .38 Special | .223 | 6.5 Creedmoor | 6.5x47 Lapua | 6.5x55 SE
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 483
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strelok pro dane pocisków (waga,średnica)

Post autor: Leon83 »

:) No to mają mnie! 3 wiatrówki w limicie…
a tak poważnie to dajcie jakieś linki do poczytania.

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”