[HW40] Test chrono JSB Match Light 4,49 4,50 4,51 4,52 i JSB Exact 4,50 4,51 4,52 4,53

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [HW40] Test chrono JSB Match Light 4,49 4,50 4,51 4,52 i JSB Exact 4,50 4,51 4,52 4,53

Post autor: Yurko »

Nie bardzo wiem jak to działa...

Obrazek

Czy zdarzało się czasami, że czułeś, że "strzeliłeś" źle, a było idealnie?
Bo przy strzelaniu śrutem, nie ma w tym nic niezwykłego że czasami dwa błędy się zniwelują... :) (tzn w jednym strzale, nie w całej serii)
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2020
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [HW40] Test chrono JSB Match Light 4,49 4,50 4,51 4,52 i JSB Exact 4,50 4,51 4,52 4,53

Post autor: Dexter »

Oczywiście. I taki strzał to zły strzał (chyba, że na zawodach). Jak nie widzisz swojego błędu na przyrządach to znaczy, że nie obserwowałeś przyrządów. Jeśli zdaje mi się, że powinna być lewa 9 a jest centralna dycha to znaczy, że zrobiłem błąd :) w obserwacji muszki.

A scatt działa tak

I niestety, na tym wychodzi wszystko :) oprócz obserwowania przyrządów. Scatt jest bezlitosny. Możesz na przykład wmawiać trenerowi "no przecież nie zerwałem, to lewy śrut musiał być" a on Ci pokazuje zapis ze scatta i widać jak na dłoni jak zerwałeś :D. Świetny wynalazek.
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: [HW40] Test chrono JSB Match Light 4,49 4,50 4,51 4,52 i JSB Exact 4,50 4,51 4,52 4,53

Post autor: Michaus »

Jka pisze: 05 stycznia 2023, 13:38
Dexter pisze: 03 stycznia 2023, 09:06 Gdybym miał takie środki to sprzedał bym pięć lunet niskiej klasy, dwa pistolety do puszek, dwadzieścia paczek różnych śrutów do testów i kupił jeden fajny pistolet, jeden śrut i bawił się w strzelanie i dążył do skupienia 50gr w ppn :)
O np. taki :)

Jka FWB 65 (1).JPG

Jka FWB 65 (2).JPG

Jka
Bardzo ładna sześćdziesiątka piątka. Świetny stan.
Wygląda na nowszą niż moja.
Nie trzeba być "czcicielem antyków", żeby docenić dobry pistolet.
Chciałbym umieć tak strzelać, jak ten "antyk" potrafi.
Trabant jest fajny, ale to nie ta klasa.

Co do skupienia wielkości 50gr, to większość z nas wyobraża sobie strzelanie do tarczy oddalonej o 10m od stojącego strzelca, który nie używa żadnych podpórek - tak jak na poniższym zdjęciu.
Jeśli tak to robisz Kacprze, to szykuj miejsce na puchary, a następnie pakuj swoje HW40 i pokaż niedowiarkom klasę na zawodach (nie żartuję).


Obrazek
archiwum.pzss.org.pl
Copyright:fot. Wodzimierz G Galecki
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [HW40] Test chrono JSB Match Light 4,49 4,50 4,51 4,52 i JSB Exact 4,50 4,51 4,52 4,53

Post autor: rokasa58 »

Kacper_Potocki pisze: 05 stycznia 2023, 12:53 Prędkość interesuje mnie tylko z powodu chęci sprawdzenia podkalibrowych i nadkalibrowych śrutów - czy jest różnica, czy fabryka to faktycznie produkuje, czy może to jest tylko ściema?
To na początek przydało by się takie coś,no są droższe i bardziej dokładne,ale kosztują :-D
gauge.png
A myjesz śrut przed testem,bo w fabryce używają do produkcji jakiś emulsji,a to też może przekłamywać wynik.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [HW40] Test chrono JSB Match Light 4,49 4,50 4,51 4,52 i JSB Exact 4,50 4,51 4,52 4,53

Post autor: Jka »

Michaus pisze: 05 stycznia 2023, 15:29 Jeśli tak to robisz Kacprze, to szykuj miejsce na puchary,
No tak sporo miejsca to może zająć u mnie zajmowało :shame: a zmieściło się w 2dwa kartony po telewizorach jak wysyłałem to kilka lat temu do jakiejś szkoły w Gdyni czy Gdańsku.
Największą radość miała żona bo sporo miejsca się jej zwolniło.
Pucharki (5).JPG
Jka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1367
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: [HW40] Test chrono JSB Match Light 4,49 4,50 4,51 4,52 i JSB Exact 4,50 4,51 4,52 4,53

Post autor: Kacper_Potocki »

Chłopaki się ze mnie śmieją i mają ubaw i dobrze :) Z ręki to ja się mieszczę w czarnym. Jeśli strzelam z podparcia to mieszczę się w 50gr. Wyznaczyłem sobie jakiś cel. Jeśli chodzi o lunetę i 25m z podparcia to kilka razy zmieściłem się w 50gr, ale tutaj już bardzo dużo zależy od śrutu.

Nie myję śrucin, tylko oglądam i ważę. Natomiast jakiego bym nie wziął HW40 jeśli biorę 4,49, 4,50, 4,51 i 4,52 JSB Match Light to zawsze 4,52 jest najwolniejszy, a 4,51 najszybszy. Przestrzelałem pewnie 30 paczek JSB Match Light z róznych lat, z różnych matryc. Pewne wnioski można na tej podstawie powiedzieć.

PS. Jeśli chodzi o puchary to miałem tyle, ale to stare lata i związane z zupełnie innym hobby - wędkarstwo spławikowe wyczynowe.
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------------------------------
LG400 HFT | LG400 BR | LGM-2 PCA | LG200 PCP | P17
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1367
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: [HW40] Test chrono JSB Match Light 4,49 4,50 4,51 4,52 i JSB Exact 4,50 4,51 4,52 4,53

Post autor: Kacper_Potocki »

JSB wycofuje śruty Match Light w kalibrze 4,52mm w obu gramaturach. Od pewnego czasu jest coraz słabiej z dostępnością, a wczoraj chciałem kupić choć jedną paczkę i już nigdzie nie znalazłem. Czyli zostaną nam 4,49mm 4,50mm i 4,51mm. To takie info, gdyby ktoś szukał tego kalibru - 0,500g już jest tylko Premium, a 0,475g jeszcze są.
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------------------------------
LG400 HFT | LG400 BR | LGM-2 PCA | LG200 PCP | P17
Awatar użytkownika
gregorz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 04 września 2007, 21:24
Tematy: 0
Lokalizacja: terytoria polnocne
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [HW40] Test chrono JSB Match Light 4,49 4,50 4,51 4,52 i JSB Exact 4,50 4,51 4,52 4,53

Post autor: gregorz »

Co do skupienia wielkości 50gr, to większość z nas wyobraża sobie strzelanie do tarczy oddalonej o 10m od stojącego strzelca, który nie używa żadnych podpórek - tak jak na poniższym zdjęciu.
Jeśli tak to robisz Kacprze, to szykuj miejsce na puchary, a następnie pakuj swoje HW40 i pokaż niedowiarkom klasę na zawodach (nie żartuję).
Dla takich rzeczy wystarczy IMO jakiś pistolet laserowy. Np taki
https://www.ecoaims.com/files/pp520exp_ ... efault.jpg

Po co to ma jeszcze coś wypluwać skoro to bez znaczenia.
Bo tak naprawdę w zawodach sprawdza się tylko stan układu nerwowego krążenia i kostno szkieletowego it'd człowieka. Innymi słowy zawody sprawdzają człowieka a nie sprzęt raczej.
Czyli zależy od osobnika i wyrobienia statyki a nie pistoletów gdzie wyczynowe zawsze dobrze strzelają, czyli nuda.. ;)
Natomiast takie testy jak robi Kacper są dużo ciekawsze.
Skupiają się na sprzęcie. Zabawa z balistyką grawitacją optyką energią i aerodynamiką.
Bo tak naprawdę o dobrą zabawę chodzi w tym i mimo różnego wieku jesteśmy dziećmi tylko zabawki mamy inne. W tych testach eliminuje się najbardziej niepewny element czyli człowieka. Zbiór chaotycznych zmiennych generalnie najmniej interesujący element zabawy ;)

Z przyjemnością nieukrywaną i ciekawością czytam te testy bo Kacper ma czyste nieskażone przekonaniami i innymi filtrami spojrzenie dlatego według mnie te obserwacje są mega autentyczne.
Osobiście czekam na więcej bo wyjątkowo ciekawe są jego zmagania. Na 100 procent kompletując kolejny sprzęt oprę się na tym co tutaj nam prezentuje (za free BTW poświęcając mnóstwo czasu i energii i kasy. Doceniam to, jak również wpisy innych fajnych osób na tym forum ).

Pozdrawiam wszystkich
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”