Plotki o nowej ustawie

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 820
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Hoplofob »

Dexter pisze: 01 stycznia 2023, 13:00Teksańczycy mają bezpozwoleniowe wszystko i jak u nich ze wskaźnikami przestępstw? Pewnie zerowa przestępczość, bo wszyscy uzbrojeni?
Polecam stronę o wskaźnikach przestępstw w USA (zbieżność nazwisk przypadkowa):
https://www.hoplofobia.info/
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
kornel12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 20 września 2014, 14:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: kornel12 »

"To jest "Forum dyskusyjne miłośników broni i strzelectwa" czy tik-tok frutariańskiej frakcji Greenpeacu?,,


Niestety niektórzy ,,miłośnicy" zachowują sie jak członkowie frakcji o ktorej wspomniałeś.
kornel12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 20 września 2014, 14:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: kornel12 »

Arconi : ''Jeśli będzie chciał, to i tak sobie urządzi - i urządzają, wystarczy zwykła wiatrówka.
Jestem dość blisko fundacji która zajmuje się bezdomnymi kotami. Widok postrzelonego kota przez zwyrodnialca ciężko z pamięci wymazać.
Problemem nie jest więc kaliber, lecz dostęp do broni. Ta o mocy poniżej 17J powinna podlegać obowiązkowi rejestracji.
Możecie mnie zakrzyczeć, że jest to jawne ograniczenie swobód itd. i z pewnością będziecie mieć rację, bo traci się anonimowość a włącza się odpowiedzialność, która przy obchodzeniu się z bronią jest niezbędna.''


Idąc pańskim tokiem myślenia

ASG,proce,łuki,gazy pieprzowe,paralizatory,noże kuchenne,łopaty,siekiery, powinny podlegac obowiązkowi rejestracji..bo ktos kiedys zrobił jakiemus zwierzeciu czy czlowiekowi niepotrzebną krzywdę. I dopiero jak ta ,,broń" zostanie zarejestrowana to magiczm cudownym sposobem jej urzytkownik staje sie odpowiedzialnym posiadaczem tejrze ,,broni''.
No ale mniejsza o to,w sumie mozesz miodpowiedziec co wedle ciebie daje rejestracja broni ?
Fenixom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1083
Rejestracja: 23 lutego 2009, 22:27
Tematy: 32
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Fenixom »

Najważniejsze jest też znieść uznaniowość odnośnie pozwoleń do ochrony osobistej !!

Oraz

Znowelizować

Art 25 .K.K

I

Art 26 K.K
perypetie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 15 lipca 2021, 20:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: perypetie »

Litości w większości krajów świata i we wszystkich krajach EU wiatrówki do pewnej energii dostępne są bez rejestracji, czy pozwolenia, a wśród polskich miłośników strzelectwa znajdują się ludzie, którzy wpadają na takie pomysły.
Po wprowadzeniu rejestracji wiatrówek, mielibyśmy nieznaną liczbę, estymuję, że miliony, ludzi posiadających w Polsce broń bez wymaganej rejestracji, super pomysł. A jak by skoczyła wykrywalność przestępstw związanych z bronią, policja miałaby żniwa.
Strzelanie z wiatrówki do zwierząt, czy ludzi to w Polsce jednostkowe przypadki, oczywiście godne potępienia i chciałbym, żeby takie osoby dostawały jak największe kary, ale nie możemy, przez margines, jednostkowe przypadki rocznie popadać w panikę i zakazywać wiatrówek, bo to nie tędy droga.
Awatar użytkownika
jamtex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 09:22
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: jamtex »

Z uznaniowością to jest "walka" od kiedy pamiętam zawitałem pierwszy raz na to forum.
Ale to temat szeroki i od dawna wałkowany.

Kornel12:
Badania powinny być, z tego co poczytałem na forum odpadłeś przez ZA. Teraz drążysz temat w dziwaczny sposób.
Broń powinna być rejestrowana - a jej użytkownik podlegać badaniom.
Tak działa to teraz i naprawdę nie wyobrażam sobie by miało działać inaczej.
Naprawdę nie dostrzegasz różnicy pomiędzy nożem a bronią palną?
Jak na razie próbujesz obejść las drogą na skróty która prowadzi przez bezdenne bagna...

Rejestracja daje to, że wiadomo kto i gdzie ma jaką broń. Tym samym nie ma anonimowych użytkowników broni.
Tak samo rejestrujemy samochody - czy komuś to przeszkadza? Tylko tym którzy chcą wykorzystać samochód w celach przestępczych.
„Mówić, nie myśląc – to strzelać, nie celując.”

Miguel de Cervantes
Awatar użytkownika
arconi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 29 grudnia 2021, 18:12
Tematy: 6
Lokalizacja: Azja Zachodnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: arconi »

kornel12 pisze: 01 stycznia 2023, 13:41 ASG,proce,łuki,gazy pieprzowe,paralizatory,noże kuchenne,łopaty,siekiery
Ale arsenał - wow :)
kornel12 pisze: 01 stycznia 2023, 13:41 w sumie mozesz miodpowiedziec co wedle ciebie daje rejestracja broni ?
Napisałem już wcześniej - o, tu:
kornel12 pisze: 01 stycznia 2023, 13:41 traci się anonimowość a włącza się odpowiedzialność
lecz z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że muszę doprecyzować dlaczego uważam tak, a nie inaczej.

Moje stanowisko wynika z przekonania, że obowiązek rejestracji zwiększy odpowiedzialność w zakresie jej używania.
Jeśli będzie miało miejsce jakieś zdarzenie z jej użyciem, większe będzie też prawdopodobieństwo odpowiedzialności za popełniony czyn.
Analogiczny przykład w polskim prawie już istnieje w przypadku przekroczenia prędkości (zdjęcie z fotoradaru).
W tym przypadku albo bierze się to wykroczenie na klatę, albo wskazuje sprawcę, albo nie wskazuje sprawcy i... bierze na klatę.
Jednym słowem, ktoś beknie.
A tak - nie ma właściciela, nikt nie odpowie, "niczyje".

Jestem świadomy, że moje podglądy nie spotkają się z aplauzem.
Czasami, żeby zrobić skok w przód trzeba zrobić kilka kroków w tył i wziąć rozpęd.
Żyjemy jednak w wolnym kraju, gdzie każdy może mieć swoje własne.

Co do sekciarskich ekologów - nie wiem czy to aluzja do mnie, czy nie, lecz prawdziwy koncentrat ekologów potrafi
spontanicznie(?) zebrać się na polowaniach zbiorowych.
Jako adept łowiectwa usiłuję prostować to Towarzystwo na każdym kroku :) Czasami ręce opadają.
Myślę, że konfrontacja Ich poglądów z rolnikiem, któremu dziki zryły pole szybko wyleczyłaby te poglądy.
No ale do rolnika nie pójdą, tylko do myśliwego, bo On zabija.
...na świat patrzył za mnie mannlicher. (W. Broniewski)
kornel12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 20 września 2014, 14:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: kornel12 »

Jatimex naprawde nie dostrzegasz różnic pomiedzy samochodem a bronią palną?

Arconi,Nie ma sensu prostowac eko-świrów i ekoterrorystów,to jak probowac przertłumaczyć tobie że nie kazda broń powinna wymagac rejestracji.

Swoja drogą ciekawe jest to że przedstawiciel srodowiska strzeleckiego ktore jest najmniej odpowiedzialne przy korzystaniu z broni (zakładam że jesteś myśliwym) pisze o odpowiedzialnosci co do jej posiadania.
Awatar użytkownika
jamtex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 09:22
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: jamtex »

Kornel12 - kilka godzin temu nie widziałeś różnic pomiędzy bronią palną a siekierą, teraz masz problemy ze zrozumieniem PORÓWNANIA rejestracji samochodów i broni i z mojej strony EOT. Możemy tak pisać w nieskończoności i wiem, że żadne racjonalne argumenty Cię nie przekonają.
„Mówić, nie myśląc – to strzelać, nie celując.”

Miguel de Cervantes
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”