Prośba o poradę

Moderator: Moderatorzy CP

Grad74
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 21 listopada 2022, 13:34
Tematy: 1
Lokalizacja: Siechnice
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Prośba o poradę

Post autor: Grad74 »

Witojciez dobrzy ludzie. Jestem tu na forum bardzo nowy , choć w kwestii obycia z bronią itp nie jestem świeżakiem, ale to bardziej WBP. Natomiast zaczęła mnie ostatnio interesować i hmmm... kręcic nawet broń CP. Od razu powiem że na razie póki co jestem zainteresowany tylko rewolwerami (tak tak, wiem, tylko krowa nie zmienia poglądów co do koloru trawy :wink: ), bo już mi się miejsce w szafie kończy. Natomiast po przeczytaniu dziesiątek artykułów , i obejrzeniu dziesiątek filmów w celu nabycia wiedzy powiem szczerze, że jestem jeszcze głupszy niż przed. Ja już nie rozkminiam na Colta czy Remika, ramę otwartą czy zamkniętą i stalową czy mosiądz. Jedyne czego chyba jestem pewien to jedynie słusznego kalibru .44. Poczytałem i widzę że ile zdań tyle opinii , ale generalnie w miarę rozsądku wszystko sie sprawdza i działa. Generalnie chciałbym "znabyć" w drodze zakupu rewolwer do strzelania tzw rekreacyjnego z rodzinką , gdzie ale tez i taki z którym czasem mógłbym wziąć udział w jakichś nieskomplikowanych zawodach. Ale też i taki , który mógłby w razie cuś posłużyć do obrony osobistej i tzw "miru domowego", (nie cierpię zrusycyfikowania języka polskiego) w związku z czym bardziej sie skłaniam za czymś z krótką lufą około 5" , ale ponieważ się nie znam to się nie zarzekam, bo możecie Szanowni ukierunkować mnie i wyprowadzić z błędu . Znalazłem sobie 4 propozycje używek :

1. http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/ ... -id234938/ - ta sztuka bardzo mi się podoba, zwłaszcza biorąc pod uwagę krótszą lufę. Wiem że do strzelania rekreacyjnego bedzie spoko, ale pytanie, czy toto się w ogóle nadaje na jakie kolwiek zawody?

2. http://bron-historyczna-i-repliki.armyb ... -id236757/ - mój typ nr 2. Już długa lufa , kolba podejrzewam że zrobiona pod strzelanie typowo sportowe no i na plus 2 bębenek.

3. http://bron-historyczna-i-repliki.armyb ... -id208087/ - tu jeszcze taniutki długi Remik od Piety . Ot taki tani na początek do stwierdzenia czy mi się zabawa w strzelanie CP będzie w ogólę podobała (choć myślę że tak) bo zaczyna mi sie podobać filozofia "slow live"

4. http://bron-historyczna-i-repliki.armyb ... -id218255/ - no i tu juz ostatnia propozycja firmy o której nie słuszałem , ale za to w cenie porządniej wykonanej łapki na myszy. Czy to się w ogóle do czegoś nadaje - brać kupować i cieszyć się rekreacyjnie , ale o zawodach już nie myślec, czy lepiej na to uważać a wręcz ominąć szerokim łukiem ?

Będę wdzięczny za Wasze zdanie , poradę i opinie. Mam nadzieje że napisałem w dobrym dziale, jeśli nie proszę Moda o ew przeniesienie do właściwego.
Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, Wrogów poszukam sobie sam...
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 303
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prośba o poradę

Post autor: mar_kow »

Pozycja 2 i 3 ze wskazaniem na 2... Jeżeli zamierzasz dużo strzelać to mosiężnej ramy zwłaszcza używki bym unikał. No i w żadnej szafie zwłaszcza klasy S1 nie trzeba tego trzymać, może wisieć na ścianie...
Zielonorogi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1308
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 09:34
Tematy: 49
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prośba o poradę

Post autor: Zielonorogi »

Grad74 pisze: 29 grudnia 2022, 15:40 2. http://bron-historyczna-i-repliki.armyb ... -id236757/ - mój typ nr 2. Już długa lufa , kolba podejrzewam że zrobiona pod strzelanie typowo sportowe no i na plus 2 bębenek.
to co zrobiono z tym rewolwerem to jest LGBTHIV 8-)
no ale z tego co w opisie proces na szczęście odwracalny
Grad74
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 21 listopada 2022, 13:34
Tematy: 1
Lokalizacja: Siechnice
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Prośba o poradę

Post autor: Grad74 »

O kurcze , na prawdę aż tak źle? Mi się wydawało że takie kolby mają w jakiś sposób poprawiać pewność chwytu przy strzelaniu na zawodach? No bo co do wyglądu to faktycznie . Na szczęście jest dodatkowa w oryginale. No a co powiecie o pozycji nr "1"? Kurczę, szczerze jakoś najbardziej mi się wizualnie podoba, więc potrzebuję opinii (tam opinii, zbesztania nawet ;laughing: ) jakiegoś "advocatus diaboli" żeby mi wskazał niekorzyści z zakupu tej jednostki. No i co z pozycją nr "4" , czy to jakiś "wynalazek"?
Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, Wrogów poszukam sobie sam...
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prośba o poradę

Post autor: sas88 »

Zdecydowaną wiekszość zawodów rozgrywa sie według zasad MLAIC (takie stowarzyszenie organizujące MŚ i ME).
Z takim chwytem cię nie dopuszczą.
Z tego pierwszego króciaka po prostu ciężko w coś będzie trafić, no i w sumie też niezgodny z MLAIC.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Grad74
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 21 listopada 2022, 13:34
Tematy: 1
Lokalizacja: Siechnice
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Prośba o poradę

Post autor: Grad74 »

O, fajnie, dziękuje . Już jakieś konkrety. Czyli poz 1 i 4 odpadają . Zostają dwa Remiki z poz 2 i 3. To teraz Pieta czy Uberti, jeśli już ?
Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, Wrogów poszukam sobie sam...
Awatar użytkownika
zbiho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 00:11
Tematy: 7
Lokalizacja: Bochnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prośba o poradę

Post autor: zbiho »

Bez większego znaczenia.
Albo rybki i akwarium.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Hydepark CP”